Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 294 of 404 FirstFirst ... 194 244 284 292 293 294 295 296 304 344 394 ... LastLast
Results 5,861 to 5,880 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #5861 SP
    Member gabridinu's Avatar
    Exact ce zice razvan. Sunt foarte multi comercianti care fac abuz. Vezi situatia garantiilor pe 6 luni sau 12 luni. Eu mi am spus doar o parere si cum am facut.
    Voi faceti cum vreti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    ---------- Post added 24-03-2021 at 12:26 ----------

    Si nu. Nu trebuie sa te certi cu ei ca la piata. Urmezi frumos calea cu sesizarea. daca voi doar ii sunati si le ziceti de Anpc.. asteptati-va sa se sperie ).

    Eu de fiecare data le spun doar ce ma nemultumeste si le vorbesc frumos.
    O alta chestie aiurea, a fost ca acea comanda a fost anulata telefonic. Le am cerut sa mi dea pe mail si nu mi-au dat. Am avut doar in cont, comanda anulata.. dupa 6 zile.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #5862 SP
    mur
    Junior Member mur's Avatar
    @razvanrazy Multumesc de raspuns! Am vrut sa vad doar ce parere au oamenii pe aici despre chestia asta si am incercat sa starnesc putina controversa. Sorry! Da intr-adevar, cum zice si @lucicleric, ar trebui sa ne cunoastem si aparam drepturile mai des. Felul cum procedeaza magazinele de la noi denota foarte multa nepasare si incompetenta. Nu se gandesc sa puna o bifa pentru "vezi ca e tombola" INAINTE sa puna consola la vanzare. Nu se gandesc sa faca o pagina cu cateva elemente din ea schimbate de fiecare data doar ca sa evite botii. Si aici e vorba si de console si de placi video. In schimb ce primim sunt preturi umflate pana dau pe afara.

  3. #5863 SP
    Member miculas10's Avatar
    Cei de la orange care a făcut comanda 20.02.2020 nu au fost sunat toți , exemplu fratele meu a fost sunat dar eu nu...
    Întrebarea mea au primit cineva ps5 digitală care au pe lista și a zis ca au prioritate , este vorba despre comanda 20.02.2020.

  4. #5864 SP
    nk4
    Junior Member nk4's Avatar
    Salutare tuturor. A cumparat cineva de aici? E legit site-ul?

    https://playstation-sony.eu/buy
    Si inca ceva, eu tot nu inteleg cum Altexul reuseste sa aduca mii de console pt celebra tombola iar Emag-ul ne abureste cu "partenerii" lor.

  5. #5865 SP
    mur
    Junior Member mur's Avatar
    Mie imi pare destul de shady:
    1. https://playstation-sony.eu/ nu e un domeniu oficial sony.
    2. In momentul in care dai "Checkout" pe o consola te mai pune o data sa bifezi tot ce vrei. Daca iesi efectiv de pe site si intri iar si dai pe cealalta consola, bifa aia ramane. Semne ca site-ul e facut pe fuga.
    3. Pentru contact iti cere WhatsApp, Viber etc. Whyyy?
    4. Daca dai pe tabul de "Payment & Shipping", url-ul are in capat "paymet-shipping". Amatori.

  6. #5866 SP
    Manager paul's Avatar
    Aproape le reuseste copiatul de siteuri:
    Then contact the carrier to arrange a free, no-contact pickup. Or return your product to an Apple Store within 14 days of the store's reopening.
    Apple chooses which carrier will deliver your shipment, and some of our shipments require a signature. Your Shipment Notification email will tell you whether a signature is required. The carrier may also require a signature at their discretion. The carrier may make subsequent delivery attempts before returning the shipment to Apple. Once your order has prepared for shipment or has shipped, we are unable to change the shipping address.
    Ei pretind ca sunt SIE UK. L-am raportat la Sony, astept raspuns.

  7. #5867 SP
    Junior Member chinty's Avatar
    Si eu am fost sunat acum de Orange pt consola si nu am facut sesizare la ANPC, doar o sesizare la ei data trecuta cand au avut stoc si nu m-au sunat.
    La ANPC am facut in schimb sesizare pt ALTEX si nici pana acum nu am un raspuns, deci lasati-ma cu "isi fac treaba". Si-o fac doar cand nu au altii "*oaie" mari. Oricum cu ALTEX nu ma las pana nu recunosc ca au gresit, chiar daca acum am consola. Din cauza lor "ajutati" de Sony a fost nebunia de pe piata.

  8. #5868 SP
    Junior Member Garkan's Avatar
    Suna fara sa faci ANPC. Eu am fost sunat in prima tura si nu am facut plangere.

  9. #5869 SP
    Member gabridinu's Avatar
    A inceput sa sune iar la orange. Probabil a venit ceva stoc.

  10. #5870 SP
    Member Para81's Avatar
    Quote Originally Posted by gabridinu View Post
    A inceput sa sune iar la orange. Probabil a venit ceva stoc.
    Ai fost sunat?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #5871 SP
    Junior Member raphaelo70's Avatar
    Eu inca astept cu nerabdare sa intre stoc pe eMag ca le-am ratat pe toate de luna asta si vad ca la altii a fost stoc, au fost si pe Amazon...Doamne-ajuta. Primisem dimineata notificare de pret la PS5 fara disc si am zis ca aia e ocazia... n-a fost ca era 4000 de lei

  12. #5872 SP
    Junior Member Leviathan's Avatar
    Aparent eMag nu a mai avut chef sa bage stoc zilele astea

  13. #5873 SP
    Member gabridinu's Avatar
    Quote Originally Posted by Para81 View Post
    Ai fost sunat?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    MI-a zis un prieten ca a fost sunat pentru varianta Digitala. Comandase si el pe 20.02.

  14. #5874 SP
    Member snk2's Avatar
    Quote Originally Posted by gompo View Post
    depinde in ce situatie ai fost.
    Daca ai primit sms cu "comanda anulata" la putin timp dupa ce ai reusit sa platesti, e de inteles.
    Nu am primit nici un sms cu comanda anulata. Am fost in aceasi situatie ca altii, comanda confirmata pe mail iar apoi comanda anulata peste 3 zile. M-au trecut pe "lista" dar nu am fost sunat.

  15. #5875 SP
    Junior Member chinty's Avatar
    Na, ca acum chiar s-a suparat cineva pe Emag

  16. #5876 SP
    Junior Member raphaelo70's Avatar
    Am intrat si eu sa vad, acum e banner cu "Reinventam roata" GIVE.ME.MY.PS5.

  17. #5877 SP
    Junior Member c3123's Avatar
    Salut.Eu am facut azi scandal cu ei pe messanger si au zis ca in urma spuselor mele vor face niste schimbari.Acum sper sa schimbe pretul.Am vorbit vreo 15 minute si au zis ca nu stiau nimic si mi au multumit.

  18. #5878 SP
    Member miculas10's Avatar
    Cei de la Orange inceput sa suna legatura Ps5 Digital cei care avut comanda Februarie 20.

    In sfarsit am fost sunat si eu sa pot ridic de la orange shop , bafta pentru ceilalti

    ---------- Post added 24-03-2021 at 17:00 ----------

    Quote Originally Posted by snk2 View Post
    Nu am primit nici un sms cu comanda anulata. Am fost in aceasi situatie ca altii, comanda confirmata pe mail iar apoi comanda anulata peste 3 zile. M-au trecut pe "lista" dar nu am fost sunat.

    Depinde ce ora ai reusit sa faci comanda sunt multi oameni pe ziua 20, si se poate nu au ps5 pentru toti ...apoi data viitoare suna si pe tine, asa am fost si eu data trecuta sa golit ps5 acuma cand a primit o sunat , rabdare e cheia

  19. #5879 SP
    Member snk2's Avatar
    Quote Originally Posted by miculas10 View Post
    Cei de la Orange inceput sa suna legatura Ps5 Digital cei care avut comanda Februarie 20.

    In sfarsit am fost sunat si eu sa pot ridic de la orange shop , bafta pentru ceilalti
    La fel m-au sunat si pe mine dar am uitat sa-i intreb in cat timp se va livra consola la Orange shop. Tie ti-au zis ceva de timpul de livrare?

  20. #5880 SP
    Member gompo's Avatar
    Quote Originally Posted by snk2 View Post
    Nu am primit nici un sms cu comanda anulata. Am fost in aceasi situatie ca altii, comanda confirmata pe mail iar apoi comanda anulata peste 3 zile. M-au trecut pe "lista" dar nu am fost sunat.
    Atunci probabil o sa fii sunat zilele astea, daca esti pe lista.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts