Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 16 of 53 FirstFirst ... 6 14 15 16 17 18 26 ... LastLast
Results 301 to 320 of 1048

Thread: Xbox Series X|S - achizitie din Romania

  1. #301 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by Xbox Wire
    - More new consoles sold than any prior generation, with Xbox Series S adding the highest percentage of new players for any Xbox console at launch
    - More games played, 3,594 in total, spanning four generations, setting a record for the most games ever played during an Xbox console launch
    - Next gen means more ways to discover and play, 70 percent of Series X|S consoles are attached to new and existing Xbox Game Pass members
    The Biggest Launch in Xbox History, All Thanks to You - Xbox Wire
    Attached Images Attached Images fanmosaichero.jpg

  2. #302 SP
    Junior Member Inviciblios's Avatar
    Salut! Știe cineva până când o sa mai fie disponibile bundle-urile consola + controller?

    Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

  3. #303 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Intreaba si tu magazinele care au acele bundles. Cel mai probabil sunt oferite de ei, nu de Microsoft.

  4. #304 SP
    Member marv's Avatar
    e destul de amuzant cum stau Series S pe rafturi in Altex, nu se atinge nici naiba de ele, in timp ce toti cautam frenetic Series X. Hai cu stocurile noi!

  5. #305 SP
    Manager paul's Avatar
    Apropo de Series S, e la oferta la Altex. Era 1599.90 RON, acum e 1499.90 RON: Consola Microsoft Xbox Series S 512GB, alb.

  6. #306 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by marv View Post
    e destul de amuzant cum stau Series S pe rafturi in Altex, nu se atinge nici naiba de ele, in timp ce toti cautam frenetic Series X. Hai cu stocurile noi!
    Este absolut normal. Lumea-si da seama de cat de slaba este si de marketing-ul mincinos pe care-l baga Microsoft in promovare si alege sa stea departe de el.
    Marea majoritate a oamenilor carora li se adreseaza probabil nici nu stiu ca s-a lansat asa ceva.

  7. #307 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Lumea-si da seama de cat de slaba este si de marketing-ul mincinos pe care-l baga Microsoft in promovare si alege sa stea departe de el.
    Eeeh, lasa ca are Sony marketing care nu e mincinos. Fix sigla aia cu 8K pe ea e #1.

  8. #308 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Amandoi au - m-am referit punctual la Series S care este cel mai prost marketat dintre toate. N-ai vazut analize? Ruleaza cam la 900p

  9. #309 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Are 4 Tflops si costa 300$. La ce te asteptai? Macar au fost cinstiti si au spus ca face upscale la 4K.

  10. #310 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Răzvane, vezi că ăia 900p sunt la jocurile BC, din cauză că XSS rulează exclusiv varianta de bază a jocurilor, cea de Xbox One.

    Induci un pic (cam mult) lumea în eroare când spui de jocuri 900p. Jocurile next gen vor rula de la 1080p în sus pe XSS.

    Normal că stă pe rafturi. Mai ales în România. În cazul meu cel puțin, dacă XSS avea unitate de disc o cumparam fără sa clipesc. Nici acum nu pot să înțeleg de ce nu i-au pus dacă tot voiau să vină cu o alternativă de buget.

  11. #311 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by KurtKnispel View Post
    Induci un pic (cam mult) lumea în eroare când spui de jocuri 900p. Jocurile next gen vor rula de la 1080p în sus pe XSS.
    Man, eu vorbesc de testele in AC Valhalla si WD Legion. Ce BC? Ce 1080p and up? 1080p o sa fie rezolutia default, dar tot dinamica.

    Si nu conteaza pretul. Atat cer ei iar acolo au si profit. Atat face, nu mai mult. Nu induc pe nimeni in eroare, cine are ochi sa vada o sa vada, oricat de mult o ridica cei de la DF in slavi.

    Ok, ai RT si uneori 60fps (nu cu RT) dar ei marketeaza altceva. Este o consola slaba, de 900p to 1080p cu upscalling.

    Si again, RT este resolution independent. Si are foarte putine CU, deci ce calculeaza el acolo este = cu 0 comparativ cu ce are nevoie, iar diferenta, ca sa arate relativ la fel cu ala de XSX este procesat de CPU/GPU, deci scade puterea pentru alte lucruri.

    Si nu, nu incerc sa schimb nicio parere. Spuneam doar motivul pentru care consola este inca "la raft" dupa atata timp si nu e bataie pe ea.

    Daca va placeti, luati linistiti. Inca sunt multi oameni care au base Xbox One sau S si sunt console decente. Nu toata lumea vrea ce-i mai puternic.
    Again, este o consola decenta, perfecta pentru cei care au TV/monitor 1080p si nu au pretentii prea mari. Nu vreau sa ma contrazic cu nimeni, e clar ca nu sunt publicul tinta, dar cine este ar trebui sa o vada ca pe ce este, nu ca pe next gen gaming.

  12. #312 SP
    Junior Member Spy0nu's Avatar
    Salut!
    Vreau sa cumpar si eu un Series X dar nu gasesc pe nicaieri, nici precomanda.Vreun sfat ceva?

    Era un coleg mai in spate cu OLED B7, cum se impaca cu OLED-ul?Am si eu un C8.

  13. #313 SP
    Member marv's Avatar
    momentan nu il mai gasesti pe nicaieri. Singurul loc in care mai apare la precomanda e jrc.ro, iar pe gamers.ro se zice ca o sa refaca stocurile la un moment dat.

    Si eu intru de cateva ori pe zi pe topicul asta in speranta ca are cineva vreo veste buna.

  14. #314 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Guys, incetam si noi cu off-topicul? Discutii despre performantele XSS-ului pe thread despre achizitii din Romania?!?
    razvan: muta-le te rog in threadul dedicat pt. XSS.

    Hai mai nene, chiar nu aduce nimeni XSX in Romania? Nici macar la gentuta? Nu pot sa cred ca nu s-a agitat nimeni din cei mari (eMag, Altex, Flanco, etc.)...

  15. #315 SP
    Junior Member volt's Avatar
    https://www.olx.ro/oferta/xbox-serie...tml#34241cb6a1 rapid in 2 zile creste pretul la 1200 euro!

  16. #316 SP
    Junior Member Spy0nu's Avatar
    Am vrut sa ii dau si eu report dar nu se incadreaza la nicio categorie de pe olx.

    Credeti ca prindem si noi una pana de Craciun?

    Ideea e ca am un PC care-mi duce toate jocurile in 4k, 60fps, TV OLED si controller doar ca imi lipseste HDR-ul de pe console.
    Pe PC e mai mult simulat sau inexistent sistemul HDR, la Mafia DE spre exemplu se vede pe gri, RDR2 iarasi nu e ca pe consola si tot asa...

  17. #317 SP
    Junior Member volt's Avatar
    Mai ce sa zic,nu rateaza microsoft sau sony craciunul,na atunci se vand console/jocuri cel mai probabil o sa apara pana atunci stocuri.Parerea mea sincera este ca microsoft/sony limiteaza numarul de console valabile ca sa creeze hype,sa nu uitam ca practic series x nu are jocuri care sa nu fie cross-gen il cumperi pentru versiuni imbunatatite ale jocurilor(fps/efecte) si ps are 3 jocuri(miles,demon si sackboy) cred ca e cea mai proasta lansare de console ever.Eu unul as vrea un series x,de ce nu stiu,pc care sa duca 1440p la max am,gamepass e pe pc,poate comoditatea de a apasa un buton si a te aseza pe canapea sau poate am fost prostit de hypul creat cine stie.

  18. #318 SP
    Junior Member mario08's Avatar
    Cine nu se grabeste , poate face precomanda la Xbox series X la JRC si il primeste la anu -- 01.01.2021
    Acum insa vad ca l-au scumpit cu 100 lei , adica 2499.90 lei , in loc de 2399.90 lei cu cat se putea face precomanda anterior


    .....rapid in 2 zile creste pretul la 1200 euro! - Prost e cel care da , nu cel care cere
    Eu stiu ca SPECULA e INTERZISA pe forumuri , dar se pare ca......

  19. #319 SP
    Junior Member volt's Avatar
    Quote Originally Posted by mario08 View Post
    Cine nu se grabeste , poate face precomanda la Xbox series X la JRC si il primeste la anu -- 01.01.2021
    Acum insa vad ca l-au scumpit cu 100 lei , adica 2499.90 lei , in loc de 2399.90 lei cu cat se putea face precomanda anterior


    .....rapid in 2 zile creste pretul la 1200 euro! - Prost e cel care da , nu cel care cere
    Eu stiu ca SPECULA e INTERZISA pe forumuri , dar se pare ca......
    Din ce consider eu nu e specula pe forum....careva intreba daca nu aduce cineva in gentuta eu am dat un link catre un scalper ce vinde si am citat din anuntul sau,maine il voi intreba de pot cumpara ultima la 1200 euro,abia astept!

    Later edit:vai de capu meu nu mai e anuntul,chiar ca e prost ala ce da,cum doamne sa dai cu 1000 lei in plus

  20. #320 SP
    Junior Member Spy0nu's Avatar
    Le avea la 800E si ultima bucata 1200E.
    Adica 4000lei, respectiv 6000.

    La gamers.ro, se poate precomanda cu plata ramburs?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 16 of 53 FirstFirst ... 6 14 15 16 17 18 26 ... LastLast

Similar Threads

  1. PS5 - achizitie din Romania By MonkY in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 8078 Last Post: 24-02-2024, 22:37
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts