Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 28 of 53 FirstFirst ... 18 26 27 28 29 30 38 ... LastLast
Results 541 to 560 of 1048

Thread: Xbox Series X|S - achizitie din Romania

  1. #541 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hahaha. Neah, nu voi face asa ceva. Daca cumva vin amandoua (desi e aproape imposibil, m-au verificat acolo si mi-au zis clar ca nu am castigat la tombola)... dar daca vin ambele, atunci o sa fac pe cineva de aici de pe forum fericit. O sa-l dau fix la pretul de achizitie. Insa ma tem ca fara tombola.

  2. #542 SP
    Member jetssskii's Avatar
    Iarasi e pe stoc xbox..

  3. #543 SP
    Junior Member mario08's Avatar
    Cred ca isi bat joc de nervii nostrii ......- Disponibilitate - Stoc epuizat
    Attached Images Attached Images xbox-series-x.jpg

  4. #544 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    A prins cineva consola in valul de la pranz? Eu puteam sa.o adaug in cos dar nu si sa termin comanda.

  5. #545 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    FYI, daca reusiti sa prindeti de la Flanco luati cu incredere garantie extinsa, eu am avut la monitorul de PC extra garantie prin Depanero (cu ei parca lucreaza Flanco) si a fost inlocuit in 2 zile fara probleme.

  6. #546 SP
    Member blackjack2150's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Alta viata decat mizeria vietii de tombola. Am comandat si eu. Sa speram ca nu e inca vreun joc de noroc...
    Mda, megasolutie si asta, ce sa zic. Uite dovada:


    Macar la tombola vietii am avut sanse egale toti. Cum e acum la Flanco, golesc stocul cei care stau cu scripturi pe paginile magazinelor.

  7. #547 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    A facut si mare afacere cu cei 500ron castigati. Desigur, daca o vinde la 3200.

  8. #548 SP
    Member blackjack2150's Avatar
    M-as prapadi de ras sa ii vad pe "investitorii" astia ca raman cu ele. "Holding the bag", cum se zice in termeni bursieri.
    https://en.wikipedia.org/wiki/Bagholder

  9. #549 SP
    Member gompo's Avatar
    Quote Originally Posted by blackjack2150 View Post
    M-as prapadi de ras sa ii vad pe "investitorii" astia ca raman cu ele. "Holding the bag", cum se zice in termeni bursieri.
    https://en.wikipedia.org/wiki/Bagholder
    Daca nu reusesc sa le vanda cu un profit oarecare, le pot returna la comerciant in maxim 14-30 zile (in functie de magazin), mai ales daca sunt nedesfacute. In unele cazuri, se pot returna chiar si cele "testate cateva ore"

  10. #550 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by blackjack2150 View Post
    Mda, megasolutie si asta, ce sa zic. Uite dovada:
    De samsari n-o sa scapi definitiv oricum si oricat ai incerca. Atata timp cat au bani si timp la dispozitie, vor reusi sa cumpere si ei, fix cel putin ca orice alt cumparator de buna credinta. Also, pana si cumparatorul de buna credinta, daca are nevoie mare de bani, poate fi "convins" usor sa vanda acum pe OLX la pret mai mare, si sa isi ia pentru el data viitoare.
    Quote Originally Posted by blackjack2150 View Post
    Macar la tombola vietii am avut sanse egale toti.
    Aveam pe naiba. Baietii destepti oricum au intrat la tombola cu cate 10 conturi. Cum aveam eu sanse egale cu ei, cand de-abia imi permiteam o bucata?
    Quote Originally Posted by blackjack2150 View Post
    Cum e acum la Flanco, golesc stocul cei care stau cu scripturi pe paginile magazinelor.
    Complet fals. Mie mi-a luat vreo 10-15 minute sa finalizez comanda. Initial m-am grabit si am luat repede dupa care am realizat ca nu mai am bani pe cardul meu, pentru ca nah, inca erau blocati de Altex. Asa ca a durat un pic sa-mi transfer bani de pe alt card. Dupa aceea, mi-am dat seama ca am datele introduse gresit (n-am mai luat de ceva vreme de la Flanco). Bonus, am stat sa verific daca nu cumva se poate trimite mai repede prin alte metode. Deci practic am pierdut timpul pe site... si tot am prins o consola. Plus ca ShpioOn anuntase cu ceva timp inainte:

    ShpioOn: Today 08:28 - "In stoc, la Flanco. https://www.flanco.ro/consola-micros...1tb-negru.html"
    MonkY: Today 08:46 - "Alta viata decat mizeria vietii de tombola. Am comandat si eu. Sa speram ca nu e inca vreun joc de noroc..."

    Deci dupa cum ziceam, cel putin 18 minute de cand a anuntat SphioOn. Cine stie de cat timp era deja pe site... So yeah, timp a fost. Plus ca a mai reaparut in stoc (desi pe mine nu ma mai lasa sa adaug in cos - poate pt. ca luasem deja si e limita de o bucata?).

  11. #551 SP
    Member blackjack2150's Avatar
    Eu chiar nu cred ca tombola Altex a fost rigged. Eu nu am castigat, dar cumnatul meu da si acum e super incantat de prima lui consola si de Game Pass. Am avut o comanda fiecare. O alta cunostinta a castigat si acum il are listat pe OLX la pret de tepar. Fiecare cum i-a zambit RNGesus.

    O solutie pe care as vedea-o ar fi sa prioritizeze - in primul val - conturile care au cumparat online jocuri de consola de la magazinul respectiv. I-ai acoperi destul de bine pe pasionati, early adopters de hardware, care sunt deja in ecosistemu software.

  12. #552 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu nu am zis ca a fost "rigged". Ci pur si simplu multi au cumparat cu n conturi... Pana si Teo a spus ca a participat cu 5 conturi (sunt sigur ca fara intentia de a vinde pe OLX). Si din pacate, tot n-a prins. So yeah, raman la ideea mea, ca e cam aiurea sa iau "la noroc" si nu voi mai repeta experienta. Desigur, fiecare are dreptul de a alege daca se baga la asa ceva sau nu. La urma urmei, nu e nimeni obligat...

    Intre timp, vad ca Flanco s-a miscat bine, deja consola apare ca ar fi la curier (eu ma gandeam ca poate e prin vre-un stoc pe-afara)... Ar fi genial daca ar livra maine Fan Courier. Dar, nu-mi mai fac iluzii, macar pana la final de an sa ajunga.

  13. #553 SP
    Member Andrei260191's Avatar
    Mi a ajuns si mie consola de pe Oleole. Totul pare in regula. M am oprit pe la altex sa iau niste acumulatori pt controller...bineinteles ca nu se potrivesc... oare le pot face retur daca i am cumpqrat din magazin?

    Sent from my SM-G965F using Tapatalk

  14. #554 SP
    Member smits's Avatar
    Sa ai noroc de ea.

    Asa am prins si eu pe 19 noiembrie un ps5 la orange.

    simple luck.

    nu boti si chestii...

  15. #555 SP
    Member Para81's Avatar
    Da, poti face retur chiar daca este cumparat din magazin.

  16. #556 SP
    Member Andrei260191's Avatar
    Ms! Super. De rerinut ca nu toate accesoriile vechii console functioneaza si pe cea noua...

    Sent from my SM-G965F using Tapatalk

  17. #557 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Wow, livrare la 9:00 dimineata. A venit consola comandata ieri de la Flanco. That was fast! Me happy!
    Merry Xmas everyone!

  18. #558 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Andrei260191 View Post
    Ms! Super. De rerinut ca nu toate accesoriile vechii console functioneaza si pe cea noua...
    La ce accesorii te referi? Ce acumulatori ai luat? XSX foloseste tot AA, la fel ca One si 360.

  19. #559 SP
    Admin MonkY's Avatar
    razvanrazy: cred ca se referă la ăsta: https://altex.ro/acumulator-reincarc...d/GAMS3V00014/.

  20. #560 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Daca sunt aia, e normal. E aculumator special pentru controller-ul de One care are alta dimensiune/forma putin diferita.
    Dar se poate folosi in continuare controller-ul de la One, deci cu tot cu accesoriile aferente.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 28 of 53 FirstFirst ... 18 26 27 28 29 30 38 ... LastLast

Similar Threads

  1. PS5 - achizitie din Romania By MonkY in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 8078 Last Post: 24-02-2024, 22:37
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts