Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 21 to 40 of 90

Thread: Mortal Kombat vs. DC Universe

  1. #21 SP
    Member Catallin's Avatar
    Daca nici asta nu mai are grafica buna, atunci de MK2 cred ca nici n-ati auzit si nici nu vreti sa auziti Conteaza si grafica in zilele noastre, intr-adevar, dar nu conteaza mai mult decat gameplay-ul la un astfel de joc.

    Eu nu stiu de ce nu vedeti partea plina a paharului:
    Grafica mai proasta decat a lui Tekken sau Virtua Fighter n-are cum sa fie.
    Eu de-aici am inteles ca grafica va fi minim ca la Tekken sau VF, deci foarte buna, in nici un caz ca cele doua jocuri ar avea o grafica slaba

    Oricum, de la MK Trilogy au dat-o-n alte alea cu MK-ul si la fiecare versiune am tot sperat ca o sa regasesc farmecul versiunilor 2D. Pana acum nimic... cine stie, poate versiunea asta o sa faca diferenta.

  2. #22 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    ...si daca nici Catallin nu stie ce zice cand e vb de MK, atunci nimeni nu stie.

  3. #23 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Era o aluzie ... Fiecare intelege ce vrea... Pentru mine VF nu are grafica mai buna decat Soul Calibur.
    Taw - Fiecare cu ce-l doare intr-un final "fratioare" ...
    Se pare ca, Catalin este singurul care a inteles ce am vrut sa spun.

  4. #24 SP
    Member Catallin's Avatar
    Mi se pare mie sau fatalitatile din acest joc sunt atat de light incat incep sa-si piarda farmecul de fatalitate? Unde sunt cele o mie de oase care sareau dintr-un singur corp, sangele improscat peste tot? Doar d-aia-i fatalitate, da-o-n colo.

    Ma consolez cu gandul ca decat cum au zis la inceput ca nu vor fi fatalitati, sunt bune si astea

  5. #25 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    News: Versiunea europeana nu o sa aiba cenzurata fatalitatea lui Joker deoarece titlul va fi 15,16+. Fata de americani, unde au scos partea cand impusca adversarul pentru a reusi sa obtina un rating "teen"(13+)

  6. #26 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    1-0 pentru Europeni ... LOL !...

    Eu zic, mai bine sa asteptam sa apara jocul si pe urma sa comentam, asta referitor la fatalitati, sau mai stiu eu ce blood si alte sadisme.
    Its all about the gameplay ... e un joc de fighting pana la urma ... nu e Carmageddon. Cu atata violenta nu ajungem nicaieri. Nu-l face mai special daca fatalitatile sunt mai puternice, gore ! ...
    In primele MK-uri fatalitatile nu erau atat de violente precum spuneti voi, unele dintre ele erau destul de childish, dar poate din cauza sangelui care sarea in abundenta iti dadea impresia de violenta.

    Oricum, IMATUR totusi sa iei un joc in considerare dupa nivelul de violenta nu dupa gameplay.
    EX : Tekken, Virtua Fighter, Soul Calibur.

  7. #27 SP
    Member Catallin's Avatar
    Eu stiu... sa nu te fi pripit in afirmatii Pentru mine seria MK fix pentru fatalitati iese in evidenta. Adica chiar dau savoarea de la final ca ti-ai batut adversarul. Mai ales friendships... desi nu cred ca astea vor mai fi. Spre exemplu armageddon cu asa zisele fatalitati pe mine nu m-a captivat deloc. Imi place sa fac o combinatie la sfarsit si personajul sa faca ceva sangeros, specific lui. Spre exemplu fatalitatea lui Sub Zero pe care am vazut-o cu totii. Aia e fatalitate in spiritul MK De fapt, back in the days, asta a detasat pentru unii MK de SF.

    Ma rog, pana la urma fiecare intelege ce vrea din joc, dar nu mi se pare imatur sa ai pretentia la un joc Mortal Kombat sa aiba fatalitati cat mai spectaculoase.

  8. #28 SP
    Member slabunator's Avatar
    Quote Originally Posted by eXist View Post
    1-0 pentru Europeni ... LOL !...

    Eu zic, mai bine sa asteptam sa apara jocul si pe urma sa comentam, asta referitor la fatalitati, sau mai stiu eu ce blood si alte sadisme.
    Its all about the gameplay ... e un joc de fighting pana la urma ... nu e Carmageddon. Cu atata violenta nu ajungem nicaieri. Nu-l face mai special daca fatalitatile sunt mai puternice, gore ! ...
    In primele MK-uri fatalitatile nu erau atat de violente precum spuneti voi, unele dintre ele erau destul de childish, dar poate din cauza sangelui care sarea in abundenta iti dadea impresia de violenta.

    Oricum, IMATUR totusi sa iei un joc in considerare dupa nivelul de violenta nu dupa gameplay.
    EX : Tekken, Virtua Fighter, Soul Calibur.

    Quote Originally Posted by eXist View Post
    o sa iasa macel
    te contrazici singur

    vreau sa spun ca este Mortal Kombat nu Alice in Tara Minunilor...violenta extrema este cheia succesului acestui joc. daca nu iti place seria MK ,atunci pur si simplu dc ai mai deschis topicul? nu ai zis macar un lucru pozitiv despre el sau macar despre alt arcade fighter

    genul se numeste arcade fighter dintr-un motiv anume ... pt ca e cu lupte iar luptele = violenta... daca poti intelege asta bine daca nu, dc ai mai deschis un topic despre mk?
    intr-un astfel de joc e important sa fie multe personaje, cu stiluri diferite...miscari variate si inovative, pt a se cotonogi nu sa serveasca ceai


    Oricum, IMATUR totusi sa iei un joc in considerare dupa nivelul de violenta nu dupa gameplay.
    EX : Tekken, Virtua Fighter, Soul Calibur.


    IMATUR e sa le spui altora ce ar trebui sa le placa



    Quote Originally Posted by Catallin View Post
    Mi se pare mie sau fatalitatile din acest joc sunt atat de light incat incep sa-si piarda farmecul de fatalitate? Unde sunt cele o mie de oase care sareau dintr-un singur corp, sangele improscat peste tot? Doar d-aia-i fatalitate, da-o-n colo.

    Ma consolez cu gandul ca decat cum au zis la inceput ca nu vor fi fatalitati, sunt bune si astea
    din pacate cine a mai auzit de un mortal kombat care sa nu fie M rated?

  9. #29 SP
    Member Mavone's Avatar
    Quote Originally Posted by eXist View Post
    IMATUR totusi sa iei un joc in considerare dupa nivelul de violenta
    Imatur e să joci jocuri video sau să te uiţi la desene c�nd "creşti mare".

    MK a fost "tatăl lor". Din păcate criza prin care trece Midway se vede prin faptul că titlul nu este MK ci MK vs DC. (yeah, i have a beef with dc comics. i like marvel more)

    Quote Originally Posted by aallex2099 View Post
    din pacate cine a mai auzit de un mortal kombat care sa nu fie M rated?
    QFT! dar din păcate uni pot �nţelege de unde asta, cum alţii nu-nţeleg că Live Free or Die Hard cu un rating PG-13 nu e Die Hard.

  10. #30 SP
    Member Vami's Avatar
    joker's fatality

  11. #31 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Well ... pe 360 am vazut ca e deja ...

  12. #32 SP
    Member Tavitzu's Avatar
    il primesc sambata cine are chef de un meci si nu are psn-u meu add me now!

  13. #33 SP
    Senior Member eXist's Avatar

  14. #34 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Deja exista review-uri pe metacritic, lumea nu e foarte entuziasmata de el, estimez ca o sa fie un joc de 7,5-8.
    Se pare ca tot SF2 HD o sa ramana piesa de rezistenta pt mine luna asta.

  15. #35 SP
    Member Vami's Avatar
    Quote Originally Posted by Taw View Post
    Deja exista review-uri pe metacritic, lumea nu e foarte entuziasmata de el, estimez ca o sa fie un joc de 7,5-8.
    Se pare ca tot SF2 HD o sa ramana piesa de rezistenta pt mine luna asta.
    +1

  16. #36 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    A iesit pe ps 3 in usa

  17. #37 SP
    Member Tavitzu's Avatar
    super fun jocu, este joc de nota 8,5 pe putin, ii super distractiv (bine eu sunt un mk fan...poate asta ma ajuta) dar nu este perfect are destul loc pentru inprovments.Va astept la un meci online!

  18. #38 SP
    Junior Member ady_ro's Avatar
    user ady_cluj
    pentru meciuri online incepatori
    va astept

    Am gasit o camera si pentru incepatori ca mine.
    Mi-am cam luat-o in freza dar asa invat.

  19. #39 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Quote Originally Posted by Tavitzu View Post
    super fun jocu, este joc de nota 8,5 pe putin, ii super distractiv (bine eu sunt un mk fan...poate asta ma ajuta) dar nu este perfect are destul loc pentru inprovments.Va astept la un meci online!
    Hai sa fim seriosi, mai are pana sa fie un joc de 8.5 cel putin.Un 7.5-8 mai merge.
    Oricum parerea ta e pertinenta, Mk vs DC are impact mare in primele ore de joc, dar o sa-ti mai scada elanul pe masura ce il joci.

    Daca se hotaraste cineva sa-l vanda PM me, il vreau pe PS3 (fac rost de varianta xbox) dar nu vreau sa dau 185ron pe el, sau cat costa el nou.

  20. #40 SP
    Member Tavitzu's Avatar
    Quote Originally Posted by Taw View Post
    Hai sa fim seriosi, mai are pana sa fie un joc de 8.5 cel putin.Un 7.5-8 mai merge.
    Oricum parerea ta e pertinenta, Mk vs DC are impact mare in primele ore de joc, dar o sa-ti mai scada elanul pe masura ce il joci.

    Daca se hotaraste cineva sa-l vanda PM me, il vreau pe PS3 (fac rost de varianta xbox) dar nu vreau sa dau 185ron pe el, sau cat costa el nou.
    Poate dar la cate jocuri is sezonu asta nu pot sa'l joc asa intens incat sa ma plictisesc de el
    Anyway , how the **** fac niste fatalitati? habar n-am

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast

Similar Threads

  1. Mortal Kombat vs DC Universe By okei in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 32 Last Post: 10-09-2010, 14:48

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts