Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast
Results 41 to 60 of 90

Thread: Mortal Kombat vs. DC Universe

  1. #41 SP
    Member mishu's Avatar
    Imi puteti spune si mie cum fac fatality??nu am reusit sa fac nici macar una

  2. #42 SP
    Member Tavitzu's Avatar
    asta am cam intrebat si eu

  3. #43 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Chiar daca fara stance-uri, poti da un ochi aici: http://www.consolegames.ro/forum/f52...talities-x360/

  4. #44 SP
    Member slabunator's Avatar
    video cu tote fatalitiurile si heroic brutalitiurile ( cred ca cea de la scorpion " toasty " e singura care imi place)





    sunt down-graded rau de tot, dar asta e.... si oricine a jucat mk stie ca brutality e un combo de vreo 20 de lovituri nu ce arata acolo

    oh well ,as requested, lista completa de fatalities & brutalityes :



    * edit * intre timp le-a postat taw, pt 360...


    pozitia fata de adversar necesara fatalityului respectiv e in paranteza unde nu scrie nimic inseamna ca pot fii executate de oriunde (asa banuiesc)

    Baraka
    Fatalities

    Stab Slam (close): Press Back, Forward, Down, Forward, patrat
    Chest Stab (close): Press Forward(2), Down(2), x

    Jax
    Fatalities

    Head Smash (close): Press Back, Forward(2), Back, triunghi
    Machine Gun (close): Press Forward(2), Back(2), x

    Kano
    Fatalities

    Knife Throw (close): Press Back, Down, Back, Forward, patrat
    Flip Stomp (one step away): Press Down(2), Forward, Back, cerc

    Kitana
    Fatalities

    Fan Throw to The Head (sweep): Press Back(2), Forward, patrat
    Kiss of Death (sweep): Press Forward, Down(2), Back, x

    Liu Kang
    Fatalities

    MK1 Arcade Drop (sweep): Press Forward, Back, Down(2), x
    Head Stomp (one step away): Press Down(2), Forward, Down, cerc

    Raiden
    Fatalities

    Ground Slam (close): Press Down, Forward, Down, Up, triunghi
    Electrocution (close): Press Back, Forward(2), Down, cerc

    Scorpion
    Fatalities

    Toasty! (sweep): Press Down(3), cerc
    Lava Pool (close): Press Forward(2), Back, Down, x

    Shang Tsung
    Fatalities

    Back Breaker (close): Press Back, Down, Forward, x
    Morph (close): Press Down(2), Forward(2), triunghi

    Shao Kahn
    Fatalities

    None

    Sonya
    Fatalities

    Kiss of Death (sweep): Press Down(2), Back, Forward, patrat
    Neck Breaker (one step away): Press Down, Back, Forward(2), cerc

    Sub-Zero
    Fatalities

    Freeze Kick (close): Press Back(2), Down, Back, O
    Freeze Slam (close): Press Back, Forward, Down, Forward, triunghi

    Batman
    Heroic Brutalities

    Bat Swarm (close): Press Down, Back, Forward(2), O
    Grappling Hook (sweep): Press Down(3), Up, x

    Captain Marvel
    Heroic Brutalities

    Slam & Stomp: Press Down, Forward, Back, Forward, patrat
    Ground Slam: Press Down, Back, Down, Forward, triunghi

    Catwoma
    Heroic Brutalities

    Neck Breaker: Press Down, Back, Down, Forward, triunghi
    Claw Attack: Press Forward, Back, Forward, Back, cerc

    Darkseid
    None

    Deathstroke
    Heroic Brutalities

    Gunshot (close): Press Forward(2), Down, Forward, triunghi
    Neck Breaker (close): Press Forward, Down, Back, Forward, x

    The Flash
    Heroic Brutalities

    Flashy Beatdown: Press Back(2), Forward(2), O
    Whirlwind Slam: Press Down, Forward, Down, Back, Down, Forward, x

    Green Lantern
    Heroic Brutalities

    Orb Squeeze: Press Forward, Back, Down, Back, x
    Hammer Smash: Press Back, Forward, Down(2), cerc

    The Joker
    Heroic Brutalities

    Gunshot (close): Press Forward, Back, Forward, patrat
    Playing Cards (close): Press Back, Down, Back, Forward, triunghi

    Lex Luthor
    Heroic Brutalities

    Body Twist (close): Press Down, Forward, Down, Back, triunghi
    Missile Attack (one step away): Press Up(3), patrat

    Superman
    Heroic Brutalities

    Ground Pound (close): Press Down(2), Forward(2), patrat
    Freeze Slam (close): Press Forward(2), Down, Back, cerc

    Wonder Woman
    Heroic Brutalities

    Lasso Slam: Press Up, Back, Down, Forward, patrat
    Lasso Spin: Press Forward, Back(2), Forward, O

    sursa : http://www.cheatcc.com/xbox360/morta...eatscodes.html

  5. #45 SP
    Member Tavitzu's Avatar
    le-am gasit am si reusit cateva mersi de post oricum is mult mai bine explicate

  6. #46 SP
    Member slabunator's Avatar
    Quote Originally Posted by Tavitzu View Post
    le-am gasit am si reusit cateva mersi de post oricum is mult mai bine explicate
    cu placere

    am editat textul destinat 360ului (butoanele a,x,y,b )si probabil ati observat ca la unele am scris " O " si la unele am scris " cerc "

  7. #47 SP
    Junior Member licitat's Avatar
    e fain jocul... dar de abia astept noul tekken

  8. #48 SP
    Manager paul's Avatar

  9. #49 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Mie-mi place ... Eu ma distrez cu prietenii jucand jocul asta. E phun.

    Pentru cine vrea lista de miscari si fatalitati o gasiti aici

  10. #50 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hahaha. Super funny. Are you going to finish that ?
    Mi-ar place un voicecoder din asta sa am asa vocea la telefon...

  11. #51 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    eu nu reusesc sa fac Combo challenge.

  12. #52 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Am reusit eu cu Scorpion.

  13. #53 SP
    Member weriwulf's Avatar
    Seems to be a nice fighting game...

  14. #54 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    la boss-ul de la DC story cand am ajuns ,nu reuseam sa il bat,il luam e tactic si faceam schemele tactic.M-am chinuit vreo 5 runde fara sa il bat macar o repriza.(eram cu superman).

    vazand iubita mea ca ma chinui ,mi-a luat controllerul si a inceput sa butoneze la el in necunostinta de combinatii de taste.Vreau sa spun ca a batut boss-ul din prima.Am ramas masca.

    asta e ,a apasat ea acolo la disperare,da totusi la batut.La urmatorul boss nu ii mai dau sa joace

  15. #55 SP
    Member Arslany's Avatar
    Quote Originally Posted by Pisboy View Post
    vazand iubita mea ca ma chinui ,mi-a luat controllerul si a inceput sa butoneze la el in necunostinta de combinatii de taste.Vreau sa spun ca a batut boss-ul din prima.Am ramas masca.
    Cat de tare, ce gamerita ai in casa.

  16. #56 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Quote Originally Posted by Arslany View Post
    Cat de tare, ce gamerita ai in casa.
    asta e man ,am patit si rusinea asta.

    Bottom line,la jocu asta se poate castiga si pe principiul "apasa pe toate butoanele"

  17. #57 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Pisboy - nu e chiar asa ... Daca vrei sa joci serios, trebuie sa stii combo-uri.

  18. #58 SP
    Member Arslany's Avatar
    Quote Originally Posted by eXist View Post
    Pisboy - nu e chiar asa ... Daca vrei sa joci serios, trebuie sa stii combo-uri.
    Dar trebuie sa ai si noroc si sa ai putin skill.

  19. #59 SP
    Member Mavone's Avatar
    Jocul a apărut, iar eu făceam parte din sceptici. Ca majoritatea de pe internet, tind să mă pl�ng şi să urlu că se mai distruge o franciză. Nu sunt fan DC, eram fan MK, eram fan MK din cauză că era fun să vezi cum zboară s�nge şi nu numai. C�nd am auzit de DC, am zis că nici nu cumpăr jocul �nsă derulăm p�nă-n momentul de faţă şi afirm că tocmai l-am terminat, juc�nd �n tabăra MK.

    Grafica jocului este una decentă care nu mă impresionează. �n anumite circumstanţe mi se pare chiar slabă ţin�nd cont de cum arată jocurile "cu bătaie" din momentul de faţă. Fiind gameri, ce vrem? Tipe care arată bine şi c�t mai dezbrăcate, iar MK vs DC nu ne satisface. Personajele arată destul de aiurea, iar tipele, �n special, glandele mamare ale lor, arată ciudat rău. C�nd mă uit la ele nu pot dec�t să mă g�ndesc la Rachel din Ninja Gaiden Sigma, sau la tipa din Heavenly Sword care arătau mult mai apetisant. Nu-nţeleg exact de ce jocul arată cum arată. Degeaba se laudă de engine, pentru că n-au făcut prea mare lucru, şi ţin�nd cont de tipul jocului, mă aşteptam ca eye candyul să fie �n exces.

    Vocile personajelor mi se pare "trase de păr", aş putea folosi termenul de overacting, �nsă poate că acest lucru nu ţine doar de sunet ci şi de modul �n care au fost puşi actorii să intepreteze. Replicile şi ele destul de banale, �nsă, jucăm MK, nu prea ne intereseauă acest aspect nu?

    După cum aminteam mai devreme am jucat modul story de partea universului MK şi povestea aş putea spune că mi se pare de-a dreptul ilară, iar faptul că-mparţi pumni �n st�nga şi-n dreapta nu m-ar deranja at�t de mult, dacă după ce i-ai �mpărţi ai pune şi-ntrebări, �nsă după cum afirmam, e MK, nu vrem poveste nu? Vrem să kick ass.

    Din păcate nici la kick ass jocul nu e prea interesant. Nu mai există stiluri de bătaie, nu mai există "arme", iar numărul de combouri este unul foarte mic. De fatalităţi nu mă leg deoarece-n story mode nu m-am putut folosi de acest lucru. S�ngele sare mai puţin, ne trezim că mai avem haine rupte, �nsă feelingul din MKurile precedente lipseşte. Luptele parcă se desfăşoară cu �ncetinitorul iar acele moduri gen free fall kombat, klose kombat şi test your might pur şi simplu devin plictisitoare deoarece, sunt scriptate, iar loviturile pe care le foloseşti sunt aceleaşi indiferent de personajul cu care joci. Rage Mode nici el nu face prea multe, ci-ţi oferă un sentiment de invicnibilitate care prea mult nu mă-nc�ntă. De personajele alese, nu mă pot lega �nsă sunt dezamăgit din simplul motiv că-s fan Johnny Cage. �n rest?! Sincer, nu-mi prea pasă.

    Concluzia e că băieţii de la Midway �n �ncercarea lor de a scăpa de la faliment au zis că poate cu ajutorul DC vor vinde mai multe copii, �nsă juc�nd acest MK, realizezi că jocul este fun �ntr-un pg-13 kinda' way. E la fel de fun cum a fost Live Free or Die Hard , a fost fun că l-am văzut pe John McClane după 10 ani �napoi pe ecranul argintiu iar hypeul de moment ne-a făcut să trecem cu vederea faptul că s�ngele era sublim, �nsă lipsea cu desăv�rşire iar replica care a făcut personajul să devină legendă a fost cenzurată de un foc de armă.

    MK vs DC e fun, �nsă pentru mine probabil că va răm�ne ca un alt joc de bătaie care-mi va oferi satisfacţie c�nd mă voi str�nge cu prietenii. MKul era ceva aparte şi din păcate nu mai e. Singurul lucru care mi-l doresc e ca următorul să fie MK vs Marvel cu blood and guts �n exces, pentru că dacă ne-a-nvăţat ceva piaţa de desfacere ne-a-nvăţat că dacă un joc este catalogat M, numărul de copii v�ndute poate fi la fel de mare ca a unuia cu rating T, at�ta timp c�t , calitatea lui este superioară.

  20. #60 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    L-am luat si eu si mi se pare chiar fain, cu MULT peste MK-urile de pe Playstation 2 care mi se par infecte.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast

Similar Threads

  1. Mortal Kombat vs DC Universe By okei in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 32 Last Post: 10-09-2010, 14:48

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts