Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 19 of 1175 FirstFirst ... 9 17 18 19 20 21 29 69 119 519 1019 ... LastLast
Results 361 to 380 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #361 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    Quote Originally Posted by LucKos View Post
    Am o problema cu PS3ul meu. E varianta de 60GB (europeana).

    Acum 3 zile pur si simplu nu a mai vrut sa citeasca nici un DVD/Blu-Ray/CD. Ma jucam Assassin's Creed, i-am dat quit->eject disc-> si dupa, am bagat MGS4 si NIMIC. Nu l-a mai vazut si nu a mai vrut sa vada nimic de atunci (nici jocuri de PS2, nici de PS3, nici cd-uri audio). I-am facut si upgrade la 2.5 dar degeaba!!!

    Pe forumurile din afara m-am documentat si este destul de frecventa aceasta problema, dar nu si solutii.

    Aveti vreo sugestie?!? Fie aici, fie pe private sau eventual spuneti-mi in ce sectiune a forumului ar trebui sa postez pt. ca "problema" mea sa fie vizibila.

    Sincer, cei de la Sony m-au cam dezamagit. Noroc ca inca e in garantie pana la sf. lui ianuarie 2009. A fost cumparata la sfarsitul lui ianuarie 2008. Deci in nici 9 luni, a crapat...ce mizerie!

    Astept sugestii si o seara placuta!

    Luc
    din nefericire pt tine consola la garantie se inlocuieste. cum modelul nu se mai fabrica.... cred ca cel mai bine vb cu Donely exact cum a sugerat si Monky

  2. #362 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by LucKos View Post
    Am o problema cu PS3ul meu. E varianta de 60GB (europeana). Acum 3 zile pur si simplu nu a mai vrut sa citeasca nici un DVD/Blu-Ray/CD......
    Ii inlocuim blocul optic si gata. Stai linistit fata de 360 problemele pe care le are PS3 sunt parfum.

  3. #363 SP
    Member sepet's Avatar
    @Donely - man,ai mai intalnit probleme cu Ps3 in afara de bloc optic bulit ???

  4. #364 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Pai am citit pe forumuri si cei de la Sony, inlocuiesc consola cu una similara. Ma duc luni peste cei de la Flamingo si le spun ca pot astepta si o luna numai sa-mi aduca acelasi model. Oricum le scriu celor de la Sony direct pentru a primi confirmare inainte de a ma duce la Flamingo.

    Apropo, imi puteti spune cate ceva de cei de la Flamingo de la service? Sunt prompti sau nu? Sau nu se uita la tine dc. nu dai "dreptul".

    Spor,

    Luc

    @BoDoPSX: de ce spui ca mi-o vor inlocui? Ai patit si tu aceeasi problema, ai surse sigure care pot confirma acest lucru?

    Merci,

    Luc

  5. #365 SP
    Senior Member istrategie's Avatar

  6. #366 SP
    Manager paul's Avatar
    Cititi pentru cei care intrati pe PSN: PlayStation.com

  7. #367 SP
    Junior Member caiusr's Avatar
    Interesanta veste, s-ar putea sa scuteasca un drum la service in unele cazuri:

    Firmware 2.50 adds hidden recovery menu - PS3 Fanboy

  8. #368 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by sepet View Post
    @Donely - man,ai mai intalnit probleme cu Ps3 in afara de bloc optic bulit ???
    NU asta a fost singura problema

  9. #369 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by caiusr View Post
    Interesanta veste, s-ar putea sa scuteasca un drum la service in unele cazuri:

    Firmware 2.50 adds hidden recovery menu - PS3 Fanboy
    Asta ar putea fi o chestie buna in special pentru cei care se joaca cu modificarile de firmware. Dark Alex, where are though ?

  10. #370 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Lamuriti-ma si pe mine va rog frumos cu rezolutiile.
    Pana acum am avut un LCD TV HD Ready.
    Azi mi-am cumparat o plasma Panasonic TH 42PZ80 full hd. OK!
    Mi-am facut setarile la PS3 si a ales automatic 1080P, insa in momentul in care intru in joc (Dead Space in cazul de fata) in coltul din stanga sus imi apare 1080P dupa care 720P. PS3-ul e legat la TV prin cablu HDMI Panasonic. Care e ideea? De ce nu ramane la 1080P?

  11. #371 SP
    Q
    Member Q's Avatar
    depinde de formatul jocului, este 1080p ?

  12. #372 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Si mie imi ruleaza tot in 720p pe TV full HD. Trebuie sa dezactivezi rezolutiile din XMB, dar nu cred ca o sa se vada mai bine.

  13. #373 SP
    esbhrwvnjfkajhd SeikQ's Avatar
    Pt. ca majoritatea jocurilor sunt facute in 720. Foarte putine jocuri au ca rezolutie nativa 1080, iar cele care sunt Full HD sunt mai slabe din punct de vedere grafic. Sa nu ne mai invartim dupa deget: procesorul grafic nu poate asigura un framerate fluent la o rezolutie 1080, in majoritate jocurilor aparute recent. dupa cum am observat, intr-adevar, pe masura ce trece timpul, apar jocuri cu o grafica superba, frumoasa, dar in rezolutie de 720 sau chiar mai mici (vezi GTA4).

  14. #374 SP
    Admin MonkY's Avatar
    SeikQ: give them time. Din pacate developerii nu pot lucra ani de zile la un engine care sa ruleze fluent pe Cell in 1080p... pentru ca au si ei niste deadlines. Caz in care, prefera sa scoata cate un joc cu fiecare revizie mai buna a engine-ului. Cel mai bun exemplu a fost PS2. Care pe cand nimeni nu credea ca mai poate din punct de vedere al performantei, a rupt gura targului (vezi God of War, Shadow of the Collosus, Burnout, etc)

  15. #375 SP
    Junior Member caiusr's Avatar
    Din cate stiu eu pe PS3 sunt si jocuri full HD: Ninja Gaiden Sigma, GT5 Prologue, Ridge Racer etc
    Este sigur ca generatia asta cel mai des intalnite jocuri full HD pana acum sunt cele cu masini si cele cu camera fixa gen Ninja Gaiden si probabil God of War.
    Ca un joc cu gameplay complex sa ruleze in full HD trebuie sa aiba in spate un engine foarte complex, pentru dezvoltarea caruia este nevoie de foarte multi bani si de o echipa mare de ingineri specializati.
    Singurii producatori care se vor investi asa de multi bani vor fi studiourile 1st si 2nd party ale Sony.
    Cele mai tari engine-uri la ora actuala sunt:
    Sony Liverpool: Wipeout HD - siteurile specializate au descoperit ca jocul ruleaza full hd la 60fps datorita unui engine dedicat care este capabil sa modifice in timp real nr de cadre pe secunda in functie de complexitatea scenelor randate.;
    Guerilla Games: Killzone 2 ruleaza pe un engine dedicat care foloseste tehnologia deferred rendering, prima generatie ruleaza la 720p dar va avea cele mai tari efecte de iluminatie, particule si texturi vazute vreodata pe o consola;
    Sony Santa Monica: creatorii God of War nu au scos insa nici un joc dar se stie ca au trimis echipe de ingineri si au contribuit la enginurile Uncharted si Heavenly Sword
    Insomniac Games: se afla la a 3-a generatie de jocuri pe PS3, se remarca prin tehnologie de streaming, framerate solid si antialiasing de calitate. Resistence 2 nu va trebui instalat pe hdd.
    Tehnologiile au nevoie de timp sa se maturizeze, parerea mea este ca balanta se va rasturna odata cu aparitia Killzone in februarie anul viitor iar cine nu a investit din timp va avea dificultati in a vinde jocuri pe PS3
    Alte

  16. #376 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Quote Originally Posted by paul View Post
    Cititi pentru cei care intrati pe PSN: PlayStation.com
    e altceva in afara de un simplu EULA? ca nu imi dau seama..

  17. #377 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by Junnkie View Post
    e altceva in afara de un simplu EULA? ca nu imi dau seama..
    Da.

  18. #378 SP
    Justice of the Peace emptysilence's Avatar
    eu mergeam cu tversity si mergea perfect
    am facut update la consola 2.50 si astazi cand deschisai programu orice fisier imi scrie la consola not suported
    chiar si la internet radio
    ce ii fac sa mearga din nou ???

    da oare de la ultimu update sa fie vina ????

  19. #379 SP
    Q
    Member Q's Avatar
    nu este de la update, si eu folosesc Tversity si merge perfect, chiar acum am facut o verificare ca sa asigur ca nu spun prostii, merge totul perfect ca si inainte chiar si filmele HD in format suportat de PS3 (*.mp4, *.m2ts, *.vob) ruleaza perfect. Iti sugerez sa verifici:
    Library > Folder > Advanced > setarile la transcoding
    Settings > Transcoder > When to transcode ?

    standard este pe Only when needed (recommended) totusi asta nu te asigura de nimic, incearca sa pui pe Always ... daca nici asa nu merge reinstaleaza Tveristy

  20. #380 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    as vrea sa fac un upgrade de hard la consola, vreau sa stiu daca e bun modelul acesta
    Notebook > Notebook-Zubeh�r > Festplatten intern

    ce este Tveristy pt ps3? am incercat mai devreme sa dau edit sa pun si aceasta intrebare la postul de mai sus si nu a mai mers asha ca scuze pt double post

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 19 of 1175 FirstFirst ... 9 17 18 19 20 21 29 69 119 519 1019 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4277 Last Post: 29-04-2024, 09:55
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts