Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 10 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 LastLast
Results 141 to 160 of 200

Thread: Beyond: Two Souls

  1. #141 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Controlul consider ca este unul dintre punctele forte ale acestei retete, ii da un anumit stil jocului. Nu s-ar potrivi nicidecum un control mai precis sau care sa aduca mai mult a arcade, gen GTA3, ma rog, sa aduca in acea directie, ati prins-o. Si Killzone are un control greoi-lent dar e nemaipomenit. Pe mine la Heavy Rain si Fahrenheit nu m-a deranjat deloc acest aspect, daca era camera mai fixataa si controlul mai precis o dadea in genul acela de RPG in care ai de ales propozitii kilometrice si vezi totul dintr-un colt al camerei.

  2. #142 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Problema e ca review-erii care au dat note mici spun ca si povestea e slaba, iar asta ar fi trebuit sa fie punctul forte al jocului. Ori daca nici povestea nu e interesanta ce naiba mai ramane, o serie de miniclipuri pline de QTE...?
    Pai The Last Of Us a avut o poveste de o suta de ori mai interesanta si pe deasupra si un gameplay foarte bun, atmosfera cat cuprinde, etc tot tacamul. Eu zic ca Beyond isi merita notele mici, nu poti face un joc bazandute doar pe niste actori buni ca si voice over

  3. #143 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Quote Originally Posted by kobayashi View Post
    Problema e ca review-erii care au dat note mici spun ca si povestea e slaba,
    Si cum ramane cu aia care au dat 7, 8 sau 9? Prefer sa cred Gamespot-ul, mi-a placut prea mult Heavy Rain, asadar nici nu vreau sa aud ca e posibil sa fiu dezamagit, voi vedea cand o sa-l joc.

    Oricum, pt cei care il critica din start fara sa-l fi jucat, vezi doamne ca nu e joc ci film cu papusi, sa nu-l cumparati ca nu e cu puscoace

  4. #144 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Nu as pune prea multa incredere in Gamespot, am observat in ultimul timp ca alora le place sa iasa din tipar si dau note mici la jocuri bune si note mari la jocuri mai putin bune doar ca sa atraga cat mai multe hits pe site...eu unul mi-am pierdut increderea in ei de mult. Ideea e sa te uiti la mai multe review-uri si sa-ti tragi o concluzie din toate, ca pana la urma mai toate review-urile sunt cat de cat subiective.
    Eu as zice ca alora care le-a placut Heavy Rain vor fi multumiti sau incantati si de jocul asta, insa daca nu va placut HR nici nu are rost sa va bateti capul cu BTS, fiindca jocurile sunt aproape identice, aceeasi idee, aceeasi mecanica de joc doar story diferit.

  5. #145 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Eu am observat ca apar personajele de mai jos pe parcursul acestei aventuri, m-am speriat umpic mai tare, am baut un sirop si n-am sa-l mai cumpar.
    Attached Images Attached Images asdasd.jpg

  6. #146 SP
    Member felixanu's Avatar
    Am jucat si eu demo-ul jocului si este destul de ok. Chiar merita cumparat dar cand va mai scade pretul.

  7. #147 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar

  8. #148 SP
    Member SavePluto's Avatar
    Mi se pare foarte interesant jocul , am jucat demo-ul si imi place. Eu zic ca merita jucat dar cum au zis si altii nu la pretul de magazin , eventual daca are cineva de vanzare , cine a terminat deja jocul sa imi trimita un pm. Vad ca prin bazar inca nu a aparut jocul.

  9. #149 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Quote Originally Posted by Csenteri View Post
    Mi se pare foarte interesant jocul , am jucat demo-ul si imi place. Eu zic ca merita jucat .
    Esti hazliu, fara suparare. Cum adica merita jucat? Jocurile de genul asta sunt atat de rare incat nu inteleg de ce inca se pune problema daca merita cumparat imediat daramite jucat. Poate sunt foarte subiectiv dar jocul e excelent. La naiba, nu e knock sau pock-ul ala de pe ps4.

  10. #150 SP
    Senior Member Trefla's Avatar

  11. #151 SP
    Completionist Boghy02's Avatar

  12. #152 SP
    Member dtancu's Avatar
    Fratilor, nu vorbiti fara sa il fi jucat. E o experienta deosebita, similara cu Heavy Rain.
    Nu l-am terminat inca, dar nici mult nu mai am. Cam orice as spune e spoiler, deci doar atat: grafica si sunetul sunt de mare, mare exceptie. Actingul, la fel.
    Faptul ca involvment-ul este redus din partea player-ului....depinde cu ce asteptari pleci la drum. E mult mai playable decat Heavy Rain, insa e acelasi gen de joc. Nu va asteptati la Zelda, nici la CS, nici macar la MGS4

    Personal sunt mai uimit ca realizare de Beyond decat de The Last of Us.

  13. #153 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Mi se pare foarte prost gandita partea cu luptele, am incercat sa ma lupt cu un inamic si pe urma am refacut scena dar fara sa apas pe niciun buton, concluzia? exact aceiasi...

  14. #154 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    I s-a mai blocat cuiva? Sunt
    si pur si simplu nu pot face nimic. Pot misca camera, aud sunete dar nu o pot misca pe Jodie deloc, nici Aiden nu apare la

  15. #155 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Am facut nivelul acela de 3 ori, nu am avut niciun fel de problema.

  16. #156 SP
    Member AndyTiME's Avatar
    Quote Originally Posted by dtancu View Post
    E mult mai playable decat Heavy Rain, insa e acelasi gen de joc. Nu va asteptati la Zelda, nici la CS, nici macar la MGS4
    .
    In unele momente Heavy Rain este mai bun ca Beyond care devine cam boring spre sfarsit si unde deciziile nu prea mai au asa mare importanta.Dar totusi este un joc foarte bun datorita originalitatii si ending-ului.

  17. #157 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Cum sta la story baieti ca a fost cam hulit in ultima vreme, cica ar fi jalnic( fara a face paralela cu Heavy Rain daca se poate). Bine, eu stiu dar pot fi socotit subiectiv

  18. #158 SP
    Member AndyTiME's Avatar
    Quote Originally Posted by kkkotto07 View Post
    Cum sta la story baieti ca a fost cam hulit in ultima vreme, cica ar fi jalnic( fara a face paralela cu Heavy Rain daca se poate). Bine, eu stiu dar pot fi socotit subiectiv
    Story-ul este destul de bun.

  19. #159 SP
    Senior Member Trefla's Avatar

  20. #160 SP
    Member colossus's Avatar
    BEYOND:Two Souls =masterpiece.
    L-as fi cumparat insa n-am avut destui bani.Bun, consider ca 30%=gamelay si 70%=story (am urmarit tot gamelpay-ul jocului pe youtube,shame on me
    pe pagina lui ,,Pewdiepie'' ce face niste review-uri genial de funny cu aprox 800.000 views/clip).
    Cast-ul este destul de bun, defoe & page seamana f bine in joc vs realitate,insa ce m-a nemultumit la gameplay este ca unele faze se repeta obsesiv pe parcursul jocului(ori jodie da de belea si aiden face minuni,sau cand intra aiden in corpul cuiva si-l controleaza..toate aste se repeta ,singurul lucru diferit e locatia unde se petrece actiunea).
    Insa am observat in ultima vreme foarte multe filme americane ce se bazeaza pe persoane care au cate un ''demon'' deoarece au facut un pact pt ceva (ex. o geanta Louis vuitton ) ce ii urmaresc toata viata ..insa se pare ca Jodie e nascuta cu asa ceva ....

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 10 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts