Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 25 of 49 FirstFirst ... 15 23 24 25 26 27 35 ... LastLast
Results 481 to 500 of 977

Thread: Probleme si solutii PC

  1. #481 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Din pacate, multi fac overclock si uita cu desavarsire sa investeasca in racire serioasa, carcasa cu airflow bun, placa de baza dedicata overclocking-ului.
    Intradevar, dar nici nu trebuie cine stie ce serios, o racire decenta pe aer, o sursa stabila, carcasa sa aiba intradevar un air flow decent, cea ce se poate obtine si cu una mai ieftina daca sti ce si cum, iar cat despre placa de baza la intel conteaza mai mult sa fie dedicata OC, la AMD o poti face si cu una mai casual dar de calitate.

  2. #482 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    Am o problema la laptop (este un Lenovo U400 cumparat acum cateva luni): nu se mai conecteaza automat la internet dupa ce iese din sleep mode. La wifi se conecteaza, dar nu si la internet. Asta mi se intampla doar de 2 zile.
    Stiti cauza si ce as putea face?

  3. #483 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    @Fish sa nu pui sursa Raidmax la componentele alea nici daca iti da cineva 1 mil de euro... o sa pocneasca mai devreme sau mai tarziu si probabil ca o sa ia si vreo componenta doua cu ea. Cel mai bine faci un efort si cumperi o sursa calumea.

  4. #484 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Am dat destul de mult pe ea cand am luat-o...nu cred ca am luat ceva prost.O am de ceva timp si nu mi-a facut probleme.Acum ramane de vazut...

    ---------- Post added 07-08-2012 at 02:43 PM ----------

    Ok deci daca imi iau o placa de baza care are numai pci express 3.0,vor merge placile cu PCI Express 2.0?Mi-a mai ramas sa aleg placa de baza si nu stiu care este cea optima.....

    ---------- Post added 07-08-2012 at 04:44 PM ----------

    Help!!

  5. #485 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Da man, sunt downward compatbile. Poti sa pui si placa PCIe 1.0. Important e sa fie ceva cat mai OK (alege si tu intre Gigabyte si Asus)... Asus fiind prima optiune (pt. compatibilitate).

  6. #486 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    Ma puteti ajuta si pe mine va rog?

  7. #487 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Quote Originally Posted by calin_kalf View Post
    Ma puteti ajuta si pe mine va rog?
    Cu ce sa te ajutam?

    L.E : Cred ca e de la Windows.De cand nu ai mai reinstalat?

    Sent from my GT-I5500

  8. #488 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by calin_kalf View Post
    Am o problema la laptop (este un Lenovo U400 cumparat acum cateva luni): nu se mai conecteaza automat la internet dupa ce iese din sleep mode. La wifi se conecteaza, dar nu si la internet. Asta mi se intampla doar de 2 zile.
    Stiti cauza si ce as putea face?
    Deci, inainte de a incerca o reinstalare de Windows, iti recomand sa faci urmatoarele:
    1. Update de bios (vezi daca exista mai nou)
    2. Update la driverele de wireless (TREBUIE sa existe mai noi)
    3. Update la driverele de chipset (presupunand ca ai un Intel, pune INTEL INF v9.3.0.1020 WHQL)
    4. Stergi si refaci conexiunea de net/wifi

    Bafta!

  9. #489 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Vezi si de un registry cleaner sau program de genu'... posibil sa fie si de acolo problema, recomand CCleaner.

  10. #490 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    Merge. Thx guys!

    ---------- Post added 07-08-2012 at 11:10 PM ----------

    Iar nu merge

  11. #491 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Poate ai ceva de genul:
    a. Click Start, type “device manager” (without quotes) in the Start Search box, and then click Device Manager in the Programs list.
    b. In the Device Manager Dialog box, expand Network Adapters, right-click the device, and then click Properties.
    c. In the Properties dialog box, click the Power Management tab. Clear the check box “Allow the computer to turn off this device to save power”.
    Check to see if it helps.

  12. #492 SP
    Member A_A_A's Avatar
    Cum sa fac loc pe C ca ieri am golit 3 gb, acum am iar 1 gb

  13. #493 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by A_A_A View Post
    Cum sa fac loc pe C ca ieri am golit 3 gb, acum am iar 1 gb
    Verifica ce anume iti mananca spatiul. Pot fi fisiere temporare... pot fi anumite programe... Oricum ar fi, cred ca unii dintre voi incurca problemele Hardware, cu cele Software. Daca citesti printre threadurile de acolo, vei gasi si solutii. Uite una din ele: http://www.consolegames.ro/forum/f30...impresionante/

  14. #494 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar

  15. #495 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Eu recomand o verificare a driverului video, sa fie up-to-date.

  16. #496 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Incearca cu Troubleshooting:
    How to enable Windows 7 Aero theme?
    sa vezi care este problema...

  17. #497 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    GATAAAAAA!!! MERCI!!!

  18. #498 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    De ceva timp multe site-uri imi apar din cand in cand ca in screenshot-ul din attachment. Nu se intampla tot timpul si nu se intampla cu toate site-urile si problema apare si pe Firefox si pe Chrome (nu am incercat pe IE). De asemenea mi se intampla ca unele site-uri sa nu mearga din prima, trebuie sa dau reload de cateva ori.
    De la ce ar putea fi ?
    Attached Images Attached Images untitled.jpg

  19. #499 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by paunstefan View Post
    De ceva timp multe site-uri imi apar din cand in cand ca in screenshot-ul din attachment. Nu se intampla tot timpul si nu se intampla cu toate site-urile si problema apare si pe Firefox si pe Chrome (nu am incercat pe IE). De asemenea mi se intampla ca unele site-uri sa nu mearga din prima, trebuie sa dau reload de cateva ori.
    De la ce ar putea fi ?
    Daca iti face la fel pe toate browserele, ai pierderi de date... atat de mari incat face timeout si nu mai continua cu incarcarea paginii. Verifica-ti net-ul (eventual suna la provider).

  20. #500 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Hai ca am atatea probleme incat m-am hotarat sa mai pun si aici:
    Dupa faza cu task manager-ul (nu merge dat din taste), am realizat ca nu mai pot da shut down. Ii dau dar degeaba, nu face nimic, tot ce pot e sa-l pun in sleep mode. Azi cand l-am deschis m-am si trezit cu un bsod instant. Any ideas?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 25 of 49 FirstFirst ... 15 23 24 25 26 27 35 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 644 Last Post: 31-08-2023, 13:32
  2. Xbox Series X|S - Probleme si Solutii By Teo in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 22 Last Post: 22-03-2023, 20:35
  3. DualShock 4 - DS4 - Probleme si solutii By MonkY in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 74 Last Post: 08-03-2023, 22:53
  4. Solutii montare ps4 in masina By Dan123456 in forum Auto & Moto
    Replies: 1 Last Post: 16-06-2020, 00:53
  5. Hauppauge HD PVR (Probleme si solutii) By eXist in forum Console Club
    Replies: 1 Last Post: 28-03-2011, 15:05

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts