Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 26 of 49 FirstFirst ... 16 24 25 26 27 28 36 ... LastLast
Results 501 to 520 of 977

Thread: Probleme si solutii PC

  1. #501 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Verifica acel bsod sa vezi de ce ti-a aparut. Poate de acolo este toata problema

  2. #502 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Culmea, dar am sters niste chestii pe care le instalase frate-miu si totul merge perfect acum.... Desi le-am scanat si nu aveau niciun virus.

  3. #503 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar

  4. #504 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Quote Originally Posted by calin_kalf View Post
    Eu zic sa merci pe arctic cooling.Eu numai AC am pe calculator,si temperatura nu trece de 40-50C(asta la un Intel P4+niste componente vechi care degaja la caldura de rupe).Pana sa pun AC ajungea si la 80 de grade temperatura...so....iar cooler master este ok din punctul meu de vedere.

  5. #505 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by calin_kalf View Post
    Nope. Nu sunt. Sleave bearing (deci au durata de viata mai mica si sunt mai putin rezistente la praf)... si high noise.
    Ca si vent de carcasa iti recomand sa mergi pe ceva de maxim 1600 RPM... daca nu vrei prea mult zgomot. Cauta ceva cu Ball Bearing de la Scythe. Daca ai buget maricel, mergi pe un Noctua sau Nexus. Si Arctic Cooling sunt destul de ok, insa urasc albul lor

  6. #506 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Culmea, dar am sters niste chestii pe care le instalase frate-miu si totul merge perfect acum.... Desi le-am scanat si nu aveau niciun virus.
    Cand ai dubii sau suspectezi un fisier da-i scan pe https://www.virustotal.com/ si eu am avut unul care nu era detectat de avira dar parea suspect, desi ca sa fiu sincer un virus nu mergea dat jos doar cu uninstall .

  7. #507 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by Strike105X View Post
    Cand ai dubii sau suspectezi un fisier da-i scan pe https://www.virustotal.com/ si eu am avut unul care nu era detectat de avira dar parea suspect, desi ca sa fiu sincer un virus nu mergea dat jos doar cu uninstall .
    Si eu sunt constient de asta, dar ciudat sau nu, a functionat. Nu am alta explicatie, nici macar nu rulau programele alea sa zici ca stau in background si cauzeaza ceva probleme de compatibilitate sau mai stiu eu ce. Anyway, ma bucur c-am scapat.

  8. #508 SP
    Member Cata96's Avatar
    Am si eu o problema...

    De ieri (defapt de acum 2 zile ca acu' e dimineata) am primit doua blue screen-uri, dupa ce am dat disk cleanup din windows...

    Pana acum am mai primit cateva (vreo 2-3) acum mult mult timp...

    Nu am nici cea mai vaga idee de ce am patit asta...
    Si de fiecare data dupa ora 3 dimineata...

  9. #509 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Quote Originally Posted by Cata96 View Post
    Am si eu o problema...

    De ieri (defapt de acum 2 zile ca acu' e dimineata) am primit doua blue screen-uri, dupa ce am dat disk cleanup din windows...

    Pana acum am mai primit cateva (vreo 2-3) acum mult mult timp...

    Nu am nici cea mai vaga idee de ce am patit asta...
    Si de fiecare data dupa ora 3 dimineata...
    Poate e vreun semn ca la ora aia tre sa dormi?

  10. #510 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Cata96 View Post
    Am si eu o problema...

    De ieri (defapt de acum 2 zile ca acu' e dimineata) am primit doua blue screen-uri, dupa ce am dat disk cleanup din windows...

    Pana acum am mai primit cateva (vreo 2-3) acum mult mult timp...

    Nu am nici cea mai vaga idee de ce am patit asta...
    Si de fiecare data dupa ora 3 dimineata...
    Daca nu scrii aici codul de eroare pe care-l primesti la BSOD... iti dai seama ca nu putem ghici, nu?

  11. #511 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Guys, nu-mi merge sunetul la front panel.

    USB-urile merg. Am ultimele drivere pentru mobo. Realtek HD Audio bla bla. In BIOS am setat front panel de la HD Audio la AC97 ca altfel nu le detecta deloc. Acum le detecteaza dar nu merg. Si pe langa asta, mai zice si ca am microfonul conectat ( nu-l am ).

    Any ideas ? Castile mele nu-s atat de lungi sa-i intre in fund.

  12. #512 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Quote Originally Posted by zinodaur View Post
    Guys, nu-mi merge sunetul la front panel.

    USB-urile merg. Am ultimele drivere pentru mobo. Realtek HD Audio bla bla. In BIOS am setat front panel de la HD Audio la AC97 ca altfel nu le detecta deloc. Acum le detecteaza dar nu merg. Si pe langa asta, mai zice si ca am microfonul conectat ( nu-l am ).

    Any ideas ? Castile mele nu-s atat de lungi sa-i intre in fund.
    Verifica firele de la front panel sa fie bine bagate in mobo, eventual uita-te in manualul placii de baza sa vezi cum si unde vin si daca nu sunt bine bagate le bagi.

  13. #513 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sau dai 6 lei pe asa ceva si ai prelungitor la casti pentru a-i ajunge "la fund"

  14. #514 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    L-am repus pe Audio HD in bios. Tot nimic.

    Quote Originally Posted by CSergiu View Post
    Verifica firele de la front panel sa fie bine bagate in mobo, eventual uita-te in manualul placii de baza sa vezi cum si unde vin si daca nu sunt bine bagate le bagi.
    Cred ca sunt bagate bine. Se baga acolo unde se baga si firele pentru USB, nu ? Ala de un rand are 4 pini altu' are 5 ? Cred ca-s bagate bine, altfel n-ar detecta faptul ca sunt castile bagate cred.

    Asa arata:
    Attached Images Attached Images 8fc43a888a7c8d1cd178f9bf8e53e875.png

  15. #515 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by CSergiu View Post
    ... sa fie bine bagate in mobo... daca nu sunt bine bagate le bagi.
    Quote Originally Posted by zinodaur View Post
    ... sunt bagate bine. Se baga acolo unde se baga si firele... Cred ca-s bagate bine... sunt castile bagate cred.
    Daca mai ziceti odata bagate sau baga... ajungeti sigur pe aria bagat in seama

  16. #516 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Ok, problema noua.

    Aseara am incercat Crysis 2, si acum BF3, si cu amandoua s-a intamplat ceva. Dupa o perioada ( destul de scurta ), jocurile se opresc si se inchid brusc, si in acelasi timp aud cum HDD-ul se invarte mai incet.

    Care-i treaba ? :\

  17. #517 SP
    Senior Member Marinake's Avatar

    Re: Probleme si solutii PC

    Quote Originally Posted by zinodaur View Post
    Ok, problema noua.

    Aseara am incercat Crysis 2, si acum BF3, si cu amandoua s-a intamplat ceva. Dupa o perioada ( destul de scurta ), jocurile se opresc si se inchid brusc, si in acelasi timp aud cum HDD-ul se invarte mai incet.

    Care-i treaba ? :\
    Your pc hates you.Nu stiu de la ce poate fi.Maybe OS sau poate HDDul.

    Sent from my E15i using Tapatalk 2

  18. #518 SP
    Member Snake's Avatar
    zionodaur, din ce am citit eu, PC-urile te cam urasc. Ia-ti o consola si gata!

  19. #519 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Mi-am dat seama care-i treaba cu crashurile.

    Am cumparat cel mai jegos PC din istorie.

  20. #520 SP
    Senior Member Marinake's Avatar

    Re: Probleme si solutii PC

    Quote Originally Posted by zinodaur View Post
    Mi-am dat seama care-i treaba cu crashurile.

    Am cumparat cel mai jegos PC din istorie.
    SH?

    Sent from my E15i using Tapatalk 2

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 26 of 49 FirstFirst ... 16 24 25 26 27 28 36 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 644 Last Post: 31-08-2023, 13:32
  2. Xbox Series X|S - Probleme si Solutii By Teo in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 22 Last Post: 22-03-2023, 20:35
  3. DualShock 4 - DS4 - Probleme si solutii By MonkY in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 74 Last Post: 08-03-2023, 22:53
  4. Solutii montare ps4 in masina By Dan123456 in forum Auto & Moto
    Replies: 1 Last Post: 16-06-2020, 00:53
  5. Hauppauge HD PVR (Probleme si solutii) By eXist in forum Console Club
    Replies: 1 Last Post: 28-03-2011, 15:05

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts