Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 36 of 49 FirstFirst ... 26 34 35 36 37 38 46 ... LastLast
Results 701 to 720 of 977

Thread: Probleme si solutii PC

  1. #701 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Se pare ca trebuia sa schimbe sloturile in care erau pusi ramii.

  2. #702 SP
    Member Pancu's Avatar
    Salut as vrea sa achizitionez si eu o placa video noua si ma gandeam la un amd radeon r7 da vad ca toate au pci 3.0 si placa mea de baza are maxim 2.0 si as vrea sa stiu daca e compatibila? Modelul de placa de baza este acesta GIGABYTE - Motherboard - Socket AM2+ - GA-MA770-DS3 (rev. 1.0) si modelu de placa video este acesta Placa video Asus AMD Radeon R7 240, 2048MB, DDR3, 128bit, HDMI, DVI, VGA - eMAG.ro

  3. #703 SP
    Member FlyingPotatoes's Avatar
    Da, e compatibila însă eu nu ți-aș recomanda placa aia. Ce buget și la ce vrei sa o folosești?

  4. #704 SP
    Member Pancu's Avatar
    Pai nu vreau prea performanta ca nu am sursa smekera .. O vreau pt LOL si poate pt tera in viitor .. Eu acu am un hd 2600xt si as vrea ceva mai bun .. Am ps3 pt jocuri noi . Vroiam un upgrade la hd 2600 xt

  5. #705 SP
    Member FlyingPotatoes's Avatar
    Nu iti trebuie sursa "smekera". Ce monitor ai? (ce rezoluție)

  6. #706 SP
    Member Pancu's Avatar
    Un benq de 21.5 si rezolutia pe care o am acu e 1650x1050 mai mult nu duce si am un procesor 4400+ dual core, da cum ziceam pt jocuri performante folosec ps3 si pt lol folosesc pc ca mai ma joc cu prieteni , merge si 2600xt destul de bine la 45-60 fps nam problema cu placa video da as vrea sa o schimb totusi

  7. #707 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Revin cu o alta intrebare: daca in jocuri gen Crysis 3, Battlefield 4 si in Furmark mi se restarteaza PC-ul inseamna ca am probleme cu placa video nu?

  8. #708 SP
    Member cj_quest's Avatar
    Restartul poate veni de la hdd, cooler(temperatura prea mare si praf), Ram. Foarte rar placa video.

  9. #709 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    atata timp cat sistemul e stabil in orice nu e GPU demanding.. nu sunt problemele alea, cred eu.

  10. #710 SP
    Member Pancu's Avatar
    Salut. Ce placa imi recomandati gygabite gtx 550ti cu garantie 30luni + pot sa o testez inainte sa o cumpar sau msi 6670 fara sa o testez da putin mai ieftina?

  11. #711 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by DeathWings View Post
    Revin cu o alta intrebare: daca in jocuri gen Crysis 3, Battlefield 4 si in Furmark mi se restarteaza PC-ul inseamna ca am probleme cu placa video nu?
    Avand in vedere ca tocmai ti-ai luat o placa video noua si inainte de ea nu pateai asa ceva... as banui-o fie pe ea, fie pe faptul ca nu-ti tine sursa in full load. Ar fi bine sa pui specificatiile si ce sursa folosesti.
    Quote Originally Posted by Pancu View Post
    Salut. Ce placa imi recomandati gygabite gtx 550ti cu garantie 30luni + pot sa o testez inainte sa o cumpar sau msi 6670 fara sa o testez da putin mai ieftina?
    Pentru mine garantia e sfanta... deci eu as lua gtx-ul.

  12. #712 SP
    Member Pancu's Avatar
    Pai am o sursa noname de 450w procesor dual core 4400+ si 2giga de rami , 6670 nu cere alimentare separata da in schimb gtx 550ti cere asa ceva... Da pana la urma cumpar si o sursa mai buna .. Da nu prea as vrea sa bag prea multi bani in el . Ce placa imi recomanzi pt sistemul meu ? Precizez ca aveam un hd 2600xt si eram multumit da am vandut-o la un pret bun si acu caut alta

  13. #713 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pancu: ma adresam lui DeathWings referitor la sursa si specificatii. Ca placa video, in momentul de fata cea care mi se pare ca are cel mai bun raport pret/consum/noise/performanta (nu necesita extra alimentare), mi se pare GTX 750Ti-ul. Uite un exemplu: Placa video Gainward NVIDIA GeForce GTX 750 Ti, 2048MB, GDDR5, 128bit, mini HDMI, DVI, VGA. Acum insa, tine si de bugetul tau... si ce anume vrei sa joci.

  14. #714 SP
    Member Pancu's Avatar
    Nam atat bugetul meu e maxim 250ron si gasisem 6670 la 220ron da fara garantie si din timisoara sau la 250 ron gtx 550ti din cta de la mine + gatantie 30luni e ca noua

  15. #715 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Sursa este aceasta: Seasonic S12G-650 SSR-650RT, nu cred ca este problema cu ea..

    Specificatiile sunt urmatoarele:

    Asus Z97 Maximus VII Ranger
    Intel® CoreTM i5-4440, 3.1GHz, Haswell, 6MB
    Cooler Master HAF 912 Advanced
    Kingston HyperX BEAST 8GB (2x4GB), DDR3, 1600MHz, CL9, 1.65V, XMP
    HDD WD Black 500GB, 7200rpm, 64MB, SATA 3
    DVD Writer Asus DRW-24F1ST/BLK/B/AS, SATA
    (SSD) Intel 530 Series, 2.5" 120GB, SATA3 Retail, SSDSC2BW120A4K5
    Gigabyte NVIDIA GeForce GTX 780 OC WINDFORCE 3X, 3072MB, GDDR5, 384bit, HDMI, 2x DVI, Display Port

    Toate componentele sunt noi

  16. #716 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu cunosc sursa respectiva... dar raman la parerea ca ori ea ori placa video ar fi de vina. Insa daca zici ca e nou sistemul... ar trebui facute niste teste de la A la Z. Ce sa-ti fac man, daca iti faci super mega sistem, dar nu apelezi la maniaci sa ti-l asambleze/testeze... Ar trebui sa te duci cu el la PCGarage (banuiesc ca de-acolo l-ai luat) si sa le spui sa repare problema. La cati bani ai dat, sa nu te mai chinui tu.

  17. #717 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Din fericire nu l-am luat de la PC Garage, nu mai vreau sa am de a face cu ei de ceva mai mult timp.. toate componentele sunt luate de la eMag si din cate stiu nu au servicii de asamblare/testare

  18. #718 SP
    Member MENTATAL0R's Avatar
    Quote Originally Posted by DeathWings View Post
    Revin cu o alta intrebare: daca in jocuri gen Crysis 3, Battlefield 4 si in Furmark mi se restarteaza PC-ul inseamna ca am probleme cu placa video nu?
    Update de bios si toate driverele la zi de pe site-ul oficial al placii de baza si eu tot cred ca e de la memorii daca ai blocaje si restarturi in jocuri cu cerinte mari.

  19. #719 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Te referi la VRAM? Deoarece RAM-ul cred ca este ok, pana acum am jucat X-Com, Dota si World of Warcraft cu detaliile la maxim si nu am intampinat probleme, insa cand rulez Crysis 3, BF4 sau Furmark imi flickare ecranul de doua-trei ori cu o imagine verde sau gri, apoi se restarteaza.

  20. #720 SP
    Member MENTATAL0R's Avatar
    Eu vb de RAM adica de memorii-ce ai tu de 1600-nu conteaza alte jocuri ci TOATE ar trebui sa mearga bine-fa teste pe rand la module!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 36 of 49 FirstFirst ... 26 34 35 36 37 38 46 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 644 Last Post: 31-08-2023, 13:32
  2. Xbox Series X|S - Probleme si Solutii By Teo in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 22 Last Post: 22-03-2023, 20:35
  3. DualShock 4 - DS4 - Probleme si solutii By MonkY in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 74 Last Post: 08-03-2023, 22:53
  4. Solutii montare ps4 in masina By Dan123456 in forum Auto & Moto
    Replies: 1 Last Post: 16-06-2020, 00:53
  5. Hauppauge HD PVR (Probleme si solutii) By eXist in forum Console Club
    Replies: 1 Last Post: 28-03-2011, 15:05

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts