Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 31 of 71 FirstFirst ... 21 29 30 31 32 33 41 ... LastLast
Results 601 to 620 of 1402

Thread: Discutii generale despre scoala

  1. #601 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    si eu trec in a 12a :-ss . Sigur o sa reduc cu mult orele de joc . Asa ca profit acuma din plin . Mi-am cumparat vreo 5-6 jocuri vara asta si o sa dureze pana le termin sau pana iau o mare parte din trofee $$ . . Dupaia : bye bye games .
    Btw daca vreau sa devin game designer ce facultate ar trebui sa fac ? (mda ..trec in a 12a si nu stiu la ce facultate vreau sa merg .. asa ca nu stiu nici daca o sa conteze media la liceu sau Bac-ul sau toate celelalte ) . Eu is la mate-info . Asa ca ... sugestii ?
    Stiu ca nu exista o facultate anume ca sa devii game designer da totusi care ar fi cea mai/cele mai recomandate . (btw sunt din Cluj )

  2. #602 SP
    Junior Member Myrddin's Avatar
    Quote Originally Posted by mariuck View Post
    facultate presupun..
    ce as vrea sa fiu din nou in liceu.. pffff.... luai un 2 sau 3.. mare branza.. acuma iei un 2 sau 3.. trebuie sa repeti o intreaga materie.. seminarii, ateliere...pff....
    Da, sa terminat viata buna... Eu cel putin primul an lam terminat cu bine, bun mai trebuie sami dea 2 note, si data tot OK, am trecut la tot, astept sa fie asa xD...

  3. #603 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    @scofield91 Mersi mult.Stii cumva siteul unde o sa pot sa aflu ultima si prima media de admitere?Apropo,tu la ce dai examen la Drept,la Romana Gramatica si Literatura si cumva Economie?

    BAFTA .

  4. #604 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    si eu trec in a 12a :-ss . Sigur o sa reduc cu mult orele de joc . Asa ca profit acuma din plin . Mi-am cumparat vreo 5-6 jocuri vara asta si o sa dureze pana le termin sau pana iau o mare parte din trofee $$ . . Dupaia : bye bye games .
    Btw daca vreau sa devin game designer ce facultate ar trebui sa fac ? (mda ..trec in a 12a si nu stiu la ce facultate vreau sa merg .. asa ca nu stiu nici daca o sa conteze media la liceu sau Bac-ul sau toate celelalte ) . Eu is la mate-info . Asa ca ... sugestii ?
    Stiu ca nu exista o facultate anume ca sa devii game designer da totusi care ar fi cea mai/cele mai recomandate . (btw sunt din Cluj )
    Pentru industria jocurilor recomand urmatoarele facultati.....facultatea de automatica de la Politehnica Bucuresti, facultatea de costructii (au o sectie de 3d design) si mai e facultatea de informatica(dar nu stiu cat de mult ajuta)

    ---------- Post added 11-07-2010 at 03:06 PM ----------

    Quote Originally Posted by andreicristian9 View Post
    @scofield91 Mersi mult.Stii cumva siteul unde o sa pot sa aflu ultima si prima media de admitere?Apropo,tu la ce dai examen la Drept,la Romana Gramatica si Literatura si cumva Economie?

    BAFTA .
    Da, gramatica limbii romane a domnului G. G. Neamtu de la Cluj si economia din clasa a 11a care e relativ usoara. Intra pe siteul universitatii sau aici. Sa fie

  5. #605 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Si eu dau bacul la anul.Vad ca suntem destui
    obiectiv : o medie de bac peste 7 ,iar ca facultate , nu conteaza , sa fie din Anglia , iar cursul "computing"

  6. #606 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Sfatul meu, invata ca sa ai toate mediile peste 8. Cele mai bune facultati din anglia cauta elevi cu media minima 8 si cu o nota la examenul IELTS de la 7 in sus

  7. #607 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Quote Originally Posted by scofield91 View Post
    Sfatul meu, invata ca sa ai toate mediile peste 8. Cele mai bune facultati din anglia cauta elevi cu media minima 8 si cu o nota la examenul IELTS de la 7 in sus
    o sa fac tot posibilul, cine poate spune dinainte cu un an ce note or fi la bac.
    ca o parere personala: orice facultate din Anglia , este in opinia mea mai buna ca oricare din Romania , deci sincer si cu 6 tot in Anglia m-as duce, numai datorita perspectivei viitoare oferite.

  8. #608 SP
    Member andreivladp's Avatar
    Quote Originally Posted by tray View Post
    o sa fac tot posibilul, cine poate spune dinainte cu un an ce note or fi la bac.
    ca o parere personala: orice facultate din Anglia , este in opinia mea mai buna ca oricare din Romania , deci sincer si cu 6 tot in Anglia m-as duce, numai datorita perspectivei viitoare oferite.
    ca un contraargument legat de faptul ca in Anglia sunt fac. mai bune ca in tarisoara noastra: Universitatea de Medicina si Farmacie "Carol Davila", Universitatea de Arhitectura si Urbanism "Ion Mincu" etc. si astea au fost doar 2 exemple...

  9. #609 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Quote Originally Posted by tray View Post
    o sa fac tot posibilul, cine poate spune dinainte cu un an ce note or fi la bac.
    ca o parere personala: orice facultate din Anglia , este in opinia mea mai buna ca oricare din Romania , deci sincer si cu 6 tot in Anglia m-as duce, numai datorita perspectivei viitoare oferite.
    Si eu o sa dau anul sta BAC-ul si tot in Anglia vreau sa merg si eu. Am dat Cambridge-ul vara asta si sper sa iau B (cat cer majoritatea facultatilor) si la BAC peste 7.5 per total si peste 8 la mate. Asta-i cam cerinta standard la toate facultatuile cu profil de economie.

  10. #610 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Quote Originally Posted by Mika View Post
    Si eu o sa dau anul sta BAC-ul si tot in Anglia vreau sa merg si eu. Am dat Cambridge-ul vara asta si sper sa iau B (cat cer majoritatea facultatilor) si la BAC peste 7.5 per total si peste 8 la mate. Asta-i cam cerinta standard la toate facultatuile cu profil de economie.
    eu stiam ca , Cambridge nu se mai ia in considerare nici macar de Cambridge facultatea in sine . Cel putin asa mi-au spus cei de la advising center. Doar ielts si TOEFL.

    @andreivladp-iar eu ca si contraargument iti zic ca , partea cea mai importanta pt mine este ca scap de Romania, nicidecum nu sustin ca nu am ce invata la noi

  11. #611 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Nu toate facultatile de la noi sunt sub cele din Anglia.....dupa parerea mea facultatile de medicina si farmacie, de arhitectura si de drept sunt la nivel inalt! si de ce spun asta? pentru ca aceste facultati au contracte de colaborare cu alte facultati de aceleasi profil din Franta,Germania si Elvetia si poti pleca sa faci acolo un an cel putin daca esti la un nivel inalt

    ---------- Post added 11-07-2010 at 07:16 PM ----------

    Cambridge se echivaleaza cu IELTS, eu am luat CAE si din pacate nota mea inseamna 7 la IELTS daca dai IELTS cu siguranta iei nota mai mare ca la un CAE sau CPE pentru ca este mai usor examenul, cere doar strictul necesar. Mai sunt cateva facultati cum ar fi cele din Manchester si Birmigham care cer doar sa ai CAE luat si nu conteaza nota

  12. #612 SP
    Member Devergo's Avatar
    Admis la Universitatea Dimitrie Cantemir, profilul japoneza-engleza. Can't wait!

  13. #613 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Felicitari!
    Ce te-a facut sa alegi Universitatea Dimitrie Cantemir?
    Stiu ca in aceeasi locatie mai sunt si Universitatea Titu Maiorescu si Universitatea Nicolae Titulescu.

  14. #614 SP
    Member Devergo's Avatar
    Merci!
    Cele 2 universitati mentionate de tine nu au facultatea pe care vreau eu s-o fac (jap-engl).

  15. #615 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Eu am dat azi examen la Facultatea de Matematica si Informatica la Universitatea Bucuresti, vedem luni rezultatele
    Vineri adevaratul examen

  16. #616 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Succes. Si eu am vineri la politehnica din Cluj.

  17. #617 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Ms, bafta si tie....sa ne auzim cu rezultate bune

  18. #618 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    gata, am terminat si eu cu examenele de admitere. am dat la transporturi la politehnica, am luat 9.50 la mate si 9 la fizica, medie de intrare 9.18. am intrat pe locul 25 la Ar. am pus dosarul si la cateva falcutati din cadrul politehnicii si azi am dat la medicina. am luat 73 si sunt chiar la limita, maine aflu daca sunt la buget sau nu. anul trecut a fost tot 73, insa anul acesta au fost mult mai grele subiectele, cel putin la fizica si am avut doar 2 ore si 30 de min, anul trecut fiind de 3 ore. acum pot decat sa sper si sa ma rog .

  19. #619 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Si totusi, unde vrei sa intri? lol

  20. #620 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    A fost usor anul acesta la politehnica examenele....de fapt cam peste tot sper sa am si eu noroc vineri, pana acum am intrat la Informatica la Universitate la buget

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 31 of 71 FirstFirst ... 21 29 30 31 32 33 41 ... LastLast

Similar Threads

  1. Discutii generale GSM By MonkY in forum GSM
    Replies: 43 Last Post: 26-10-2021, 14:01
  2. Discutii generale By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 24 Last Post: 13-09-2021, 19:56
  3. Replies: 8 Last Post: 02-12-2014, 23:20
  4. Discutii generale despre fete By Malach HaMavet in forum Offtopic
    Replies: 26 Last Post: 01-06-2011, 11:52
  5. Lineage 2 - Discutii Generale By OlBlueEyes in forum Jocuri PC
    Replies: 10 Last Post: 16-10-2010, 12:22

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts