Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Cu cine votati? turul II

Voters
140. You may not vote on this poll
  • Mircea Geoana

    84 60.00%
  • Traian Basescu

    56 40.00%
Page 4 of 13 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 ... LastLast
Results 61 to 80 of 259

Thread: Cu cine votati in turul II ?

  1. #61 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Este optiunea ta. Nu sunt naiv deloc stai linistit, dar treb sa dai o sansa pentru schimbare. Un vot anulat este in esenta nimic.
    Stiu ca nu esti naiv, de unde si ironia din postul meu precedent. Stii foarte bine despre ce vorbesc. Anulez votul meu pentru ca nu accept sa fiu pus in ipostaza de a alege doar de dragul de a alege pe cineva in detrimentul altuia. Am facut treaba asta acum 5 ani si nu s-a vazut nimic. Il anulez pentru a nu-mi fi furat. Oricum, vorbim peste alti 5 ani si vei vedea ca aceleasi mizerii politice isi vor fi facut aparitia la scena. Sper sa nu fie asa, si sa se schimbe ceva, dar e greu cand populatia Romaniei este susceptibila la manipulare si este mintita si crede cu seninatate ce gogosi vand astia de la revolutie incoace.
    Oricum, fiecare cu votul lui eu consider ca am argumentat subiectiv si corect alegerea mea si nu incerc sa conving pe nimeni sa faca la fel. Nici pe mine nu ma mai poate convinge cineva sa fac o alegere intre cei doi. Ar fi bine daca fiecare ar gandi cu capul lui de ce trebuie sa aleaga un candidat sau altul. Decat sa stau acasa impasiv, prefer sa imi exercit dreptul asa cum consider eu corect fata de alegerea pe care sunt nevoit s-o fac.

  2. #62 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    Geoana, sa scapam o data de basescu..

  3. #63 SP
    Junior Member Nashicu's Avatar
    Votez Geoana-Johhanis. Nu mai vreu sa il vad pe marinar si gasca lui.

  4. #64 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    Quote Originally Posted by andrei1 View Post
    Imi cer scuze ca ma bag pe thread-ul asta si sunt offtopic.

    Chiar nu vrei sa incetezi cu parerile tale?Daca nu te pricepi mai bine nu zice nimic.Nici macar nu ai drept de vot.Ai 16 ani,cand a fost ales Basescu in 2004,aveai 11.Nici nu stiai pe ce planeta te aflii la varsta aia.Vi si ne spui noua ca 80% din romani nu gandesc.Ai facut tu un sondaj si ai ajuns la concluzia asta?Sau asta ai dedus din experienta ta politica uriasa?
    chiar nu vrei sa ma lasi sa-mi spun parerile fara sa ma "mustrezi"? de unde stii tu ca nu ma pricep? ce conteaza ca nu am drept de vot? vin si va spun voua ca 80% din romani nu gandesc SAU sunt prea saraci ca sa isi permita sa gandeasca. nu stiu ce intelegi tu prin experienta politica, dar cred ca pot sa vad ce se intampla in tara si fara sa am 18 ani, varsta pe care o sa o am peste 2 ani, cand in legislatie este scris ca poti vota. in 2 ani nu stiu cat de mult crezi ca ma pot schimba si nici nu cred ca ai UN drept sa-mi spui mie sa tac.
    daca tu tii cu basescu si nu iti convine ce spun eu, atunci lasa-ma si scrie tu ce crezi ca e mai bine pentru tine, dar nu ma lua pe mine cu ceausisme d-astea.
    stiu ca existenz e cu baselu si de-aia ti-a dat thanks si probabil ca solozaur are aceeasi gandire ca a ta...ca eu nu am voie sa comentez niste lucruri evidente si ca ar trebui sa ma joc cu put..AAAA in tarana, pana peste 1 an si un pic, cand voi avea drept de vot. voi chiar nu vedeti ca sunteti patetici prin comentariile voastre care indeamna la manifestari dictatoriale?
    am mai scris intr-un post....nu va mai uitati atat la varsta omului ci uitati-va la ce spune (sau ce face, dar aici e un forum si de facut nu stiu cate pot face) si dati-i sau nu dreptate. e dreptul vostru la replica, dar NIMIC, ABSOLUT NIMIC nu va poate da puterea de a decide cine sa taca sau nu atata timp cat ceea ce spune e relevant si pe subiect.
    Multumesc, Ceashca!

  5. #65 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    @nightprowler
    @andrei1

    Mai usor fara patima, caci vad ca va ia valul pe amandoi.

  6. #66 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Dubios ca 66% din Thank-erii acelui post sunt la randul lor minori

  7. #67 SP
    Admin MonkY's Avatar
    "Cenzurati-maaaaaaaaa... Cenzurati-maaaaaaa ! Sau eutanasiati-maaaaaaaaa !"
    Pot sa-l votez pe Boc ? El e cel mai tare

  8. #68 SP
    Member sarpe's Avatar
    am primit niste poze frumoase pe mail lol
    Attached Images Attached Images 928.jpg 1163.jpg 2801.jpg 3539.jpg

  9. #69 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Replica:


  10. #70 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    mosuletii se plang ca n-au pensii(si pe buna dreptate!) dar cand ies in oras si vad luminile de craciun si ii intreaba cineva cum li se par, ei spun ca "e bine maica dar se putea sa puna mai multe..." ce sa mai zici la asta? ei nu isi dau seama ca aia sunt banii lor(intr-un fel sau altul)? si lumea in general, nu doar pensionarii. pendula al nostru din pitesti cel putin a zis: am folosit aceleasi becuri ca anul trecut si a costat instalarea in tot orasul + bradul ala mare si ce e pe el 500 milioane lei vechi, so....asa zic ca ar trebui sa se procedeze mai peste tot..suntem in criza si ne arde sa ne uitam la niste beculete!! WTF?!?

  11. #71 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Fratilor votati cu cine vreti voi, dar macar votati! Parerea mea. Nu trebuie sa va influenteze nimeni decizia la vot fie ca e Geoana fie ca e Basescu!

  12. #72 SP
    Member Sanjuro's Avatar
    Sunt impacat ca nimeni nu-mi va mai putea fura votul, sunt fericit pentru ca am incredere in alegerea mea. L-am votat pe Mircea Geoana!

  13. #73 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Sunt impacat ca nimeni nu-mi va mai putea fura votul, sunt fericit pentru ca am incredere in alegerea mea. L-am votat pe Mircea Geoana Traian Băsescu!

    ...and that's the bottom line, 'cause Stone Cold said so!

  14. #74 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sunt impacat ca nimeni nu-mi va mai putea fura votul, sunt fericit pentru ca am incredere in alegerea mea. L-am votat pe Mircea Geoana si pe Traian Basescu ! Sunt atat de buni amandoi ca nu m-am putut hotari...

  15. #75 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Inca putin, inca putin.

    Vreau sa o vad pe Udrea cum plange la noapte

    ---------- Post added 06-12-2009 at 05:44 PM ----------

    Din cate am inteles voturile nule se vor imparti in mod egal intre candidati.

  16. #76 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    ...
    Din cate am inteles voturile nule se vor imparti in mod egal intre candidati.
    Nu ma mai intereseaza atata timp cat nu am pus eu cu mana mea stampila pe x sau y, noi sa fim sanatosi ca tara asta tot plina de hoti la conducere o sa fie

  17. #77 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by DeathWings View Post
    Nu ma mai intereseaza atata timp cat nu am pus eu cu mana mea stampila pe x sau y, noi sa fim sanatosi ca tara asta tot plina de hoti la conducere o sa fie
    So true

  18. #78 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    N-am zis-o ca un afront. Un prieten de-al meu basesc a vrut sa voteze nul azi dar cand a aflat stirea a votat cu Basescu. Unii pot fi miscati de gandul ca voturile astea se impart

  19. #79 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Pai nu am luat-o ca pe un afront , chiar nu am de ce. Dupa cum am mai spus, m-am dus la vot doar pentru a-mi excercita acest drept, ca in rest vai de norocul () nostru lol

  20. #80 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Ce mai conteaza...o "sa traim bine"

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 13 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 ... LastLast

Similar Threads

  1. Votati cel mai tare joc ps3 !!!! By daniel_ardx in forum Console Club
    Replies: 34 Last Post: 29-01-2011, 15:56
  2. MKV pt. PS3 - Votati ! By darkpaul13 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 18 Last Post: 28-07-2010, 18:24

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts