Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 54 of 224 FirstFirst ... 4 44 52 53 54 55 56 64 104 154 ... LastLast
Results 1,061 to 1,080 of 4463

Thread: Tigara electronica

  1. #1061 SP
    Member MadDoc's Avatar
    Quote Originally Posted by vladtheodor View Post
    Faza e ca si RY-4 xhigh are gust (tot) de iarba/alge de mare cu toate ca ar trebui sa fie caramel plus vanilie la gust.
    Majoritatea celor aromate de 24mg (nu marl/kent/tab etc) sunt asa din cauza continutului foarte mare de nicotina.
    Daca amestesteci 3 parti din acest lichid cu 1 parte PG sau G obtii exact aroma pe care trebuie sa o aiba dar scazi nicotina la 18mg. Merge si 1:1 fara sa se piarda din aroma si scazi la 12mg nicotina.

    (testat personal cu vanilie, RY4, chocolate si coffee).

  2. #1062 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Intrati pe profilul tipei sa vedeti cum amesteca lichidele YouTube - ritalee76's Channel


    ---------- Post added at 10:55 PM ---------- Previous post was at 09:25 PM ----------

    Quote Originally Posted by MadDoc View Post
    Daca amestesteci 3 parti din acest lichid cu 1 parte PG sau G obtii
    Fratilor, v-am mai rugat undeva pe forum aici ! Nu mai prescurtati cuvintele ! Scrieti tot, doar nu e asa greu... Coane, ce-i ala "PG" si ce-i ala "G" !??? Multumesc !

  3. #1063 SP
    Member yoshy262's Avatar
    PG - Propylene Glicol

    G - Glicol

  4. #1064 SP
    Member maniac360's Avatar
    Personal am testat, peste 30 de arome de la diferiti "producatori". Cele mai bune mi se par tobacco si coffe pentru ca sunt cele mai putin dulci si mai aspre.
    Cea mai rea aroma mi s-a parut healthcare si absolut tot ce inseamna fructe. De la anumite arome mi s-a si facut rau, nici nu vreau sa ma gandesc ce contin.
    In ordinea preferintelor distribuitorilor de lichid ar fi Totally Wicked (20gbp/30ml), Bestecigs(4usd/10ml), Healthcabin(10usd/30ml sau 5usd/30ml pt comenzi mai mari de 300ml).
    Partea proasta e ca am vreo 40 de sticlute de lichid din care-mi plac doar vreo 10, dar macar acum stiu ce sa-mi comand pe viitor.

  5. #1065 SP
    Member MadDoc's Avatar
    Quote Originally Posted by vladtheodor View Post
    Fratilor, v-am mai rugat undeva pe forum aici ! Nu mai prescurtati cuvintele ! Scrieti tot, doar nu e asa greu... Coane, ce-i ala "PG" si ce-i ala "G" !??? Multumesc !
    Imi cer scuze!


    Cum a spus si yoshy:
    PG - Propylene Glicol = propilen glicol
    G - Glicol = Glycerine = glicerina

    Si as mai adauga:
    NPG - Non Propylene Glycol = fara/non propilen glicol
    VG - Vegetable Glycerin = glicerina vegetala
    (pentru accentuarea faptului ca nu provine din petrol sau grasimi de origine animala)

    PS: toata glicerina de uz alimentar e de provenienta vegetala.

  6. #1066 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Quote Originally Posted by MadDoc View Post
    Si as mai adauga:
    NPG - Non Propylene Glycol = fara/non propilen glicol
    VG - Vegetable Glycerin = glicerina vegetala
    Nu uita sa le treci in lungimea originala data viitoare cind (re)vorbesti despre ele !

    ---------- Post added at 05:02 AM ---------- Previous post was at 01:03 AM ----------

    Mai colectioneaza cineva cartoane de tigari !? Pachete goale... Uite tot felul de sortimente: Cheap Cigarettes: Marlboro, Camel, Winston - Online Cigarette Store

  7. #1067 SP
    Member nicos1968's Avatar
    are cineva vreo veste despre cand soseste in Romania janty stick?multumesc

  8. #1068 SP
    Member maniac360's Avatar
    Quote Originally Posted by nicos1968 View Post
    are cineva vreo veste despre cand soseste in Romania janty stick?multumesc
    Eu m-am lamurit cu Janty Romania, nu-mi mai raspund la email-uri de ceva vreme. Iti aduc eu stick-ul v2 daca vrei, la un pret mai mic decat ei. Da-mi pm daca esti interesat.

  9. #1069 SP
    Junior Member Dj. Andu's Avatar
    Cei care ati comandat de pe bestecig.com ,cat a costat transportul pana la noi??

  10. #1070 SP
    Junior Member eugen75's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj. Andu View Post
    Cei care ati comandat de pe bestecig.com ,cat a costat transportul pana la noi??

    Au un calculator pt transport, intra pe Informations, We had reduced the shipping cost, si acolo iti poti calcula taxele de transport.

    O zi buna,
    Eugen

  11. #1071 SP
    Junior Member Dj. Andu's Avatar
    aoooloo de 15 min ma chinui sa calculez ....deci orice as baga la rubrica KG,nu e bine!...oare de ce?

  12. #1072 SP
    Member MadDoc's Avatar
    <500g = 32$
    500g<>1kg = 40$
    1kg<>1,5kg = 48$

  13. #1073 SP
    Junior Member eugen75's Avatar
    daca selectezi europe, romania si pui 2 kg, de ex, da-i pe calculate si iti da 64,3
    Merge acel calculator destul de bine

  14. #1074 SP
    Junior Member Dj. Andu's Avatar
    Da......ma costa DSE-901 30$ si transportul 33$....
    Multumesc de ajutor Eugen!

  15. #1075 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj. Andu View Post
    Da......ma costa DSE-901 30$ si transportul 33$....
    Multumesc de ajutor Eugen!
    Gasesti dse901 original cu 170 lei la un amic de-al meu din cartierul Colentina. Vezi blogul din profilul meu.

  16. #1076 SP
    Member yoshy262's Avatar
    Azi e bairaaaaam

    5 ml Vanilie (concentratie 24) + 2.5 ml PG + 2.5 G = super e-liquid de 12.

    Hit direct in plamani + aroma + abur ca la locomotiva.

  17. #1077 SP
    Member wolfydaniel's Avatar
    yoshy262, iar i-ai facut o vizita de domiciliu la MadDoc

    Multe stie omu asta

  18. #1078 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Quote Originally Posted by yoshy262 View Post
    Azi e bairaaaaam
    Pot veni si eu !? YouTube - RY-4

  19. #1079 SP
    Member yoshy262's Avatar
    wolfydaniel - pai.. o sa vina vremea sa-mi curat atomizoarele... cu ce o fac?

    Aveam nevoie de PG si de G.. daca tot am ajuns la el am luat si "neste" treburi.."neste" faze... "sa ne simtem bine"

    E bun PG-ul ca iei e-liquid de 24 sau 36 si bagi in el niste PG si-l faci de cit vrei tu .. 18...12..sau si mai jos.

    Pentru cei care sunt deja la 0 nicotine e de ajuns sa ia G si sa-i adauge aroma.

  20. #1080 SP
    Junior Member Please's Avatar
    A inebunit lumea pe forumul asta... Acesta era "odata" un forum de pareri si opinii despre tigari electronice, dar incet si trist vad ca s-a transformat intr-un forum al improvizatiilor in acest domeniu. Nimic mai romanesc decat atat. In loc sa isi spuna lumea ce a folosit, ce i-a placut se vorbeste de tot felul d materiale si minuni cum sa facem lucrurile mai ieftine si mai complicate...


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 54 of 224 FirstFirst ... 4 44 52 53 54 55 56 64 104 154 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts