Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 56 of 224 FirstFirst ... 6 46 54 55 56 57 58 66 106 156 ... LastLast
Results 1,101 to 1,120 of 4463

Thread: Tigara electronica

  1. #1101 SP
    Member wolfydaniel's Avatar
    Da man, asa scrie la RN4081 pe Atomizor si pe baterii SLB BC si mai e gravat un grup de vreo 5 cifre, pe care nu le inteleg, sunt f f mici, trebuie lupa.

    Da totusi??? ce trebuia sa scrie???
    Vreau sa zic, ca atomizoarele si bateriile le-am desfacut f. greu, bateriile nu le-am putut desface fara sa le distrug
    La alte modele (clone) le-am desfacut usor.
    In fine, voi stiti mai bine

  2. #1102 SP
    Member MadDoc's Avatar
    Quote Originally Posted by wolfydaniel View Post
    Da man, asa scrie la RN4081 pe Atomizor si pe baterii SLB BC si mai e gravat un grup de vreo 5 cifre, pe care nu le inteleg, sunt f f mici, trebuie lupa.

    Da totusi??? ce trebuia sa scrie???
    Vreau sa zic, ca atomizoarele si bateriile le-am desfacut f. greu, bateriile nu le-am putut desface fara sa le distrug
    La alte modele (clone) le-am desfacut usor.
    In fine, voi stiti mai bine
    Atunci nu e RN4081, este DSE103... e alt model

    Bateriile de DSE103 se potrivesc la RN4081.
    Dar atomizorul de DSE103 are puntea iesita in afara iar la cel de RN4081 e inauntrul tubului metalic.

  3. #1103 SP
    Member wolfydaniel's Avatar
    Stiu ce zici man. Prima mea tampenie de ET, a fost DSE103 sau V2 cum ii mai zice, cu atomizorul asa cum zici, cu V-ul in exterior ca la atomizoarele Intelicig si cu cartusele de doua ori mai mici. O porcarie, copie RN4081 exact cum sunt cele de la First Union copii DSE901, cele originale, care le-am luat de pe .uk aveau bateriile cu dungi pe orizontala si mult mai bune, iar la DSE103 cu dungile pe verticala (ca la tigarile PallMal) exact cum sunt copiile DSE901 de la First Union.
    In fine, n-ar rost s-o mai lungim aiurea. Dar crede-ma ca stiu ce vorbesc. Mi-am dat seama de e-fumat in adevaratul lui sens doar cand am primit RN-ul de care vorbesc din UK

    Am incercat sa fac poza, dar nu se vede, e prea marunt scrisul. Ramane doar sa-ti cumperi unul de la englezi sa te convingi

  4. #1104 SP
    Member MadDoc's Avatar
    Quote Originally Posted by wolfydaniel View Post
    Ramane doar sa-ti cumperi unul de la englezi sa te convingi
    Asta-mi mai lipsea acum
    Te cred si ma bucur ca ai gasit un model bun dar momentan raman fidel cutiutelor mele.

  5. #1105 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    La mine agregatul are cartus de joye si dispozitiv antialunecare (scoci pe baterie) . Am gasit la petshopul de pe Turda (pod Grant) filtre de acvarii, pe Lipscani nu aveau...
    Attached Images Attached Images 22072009.jpg 22072009-001-.jpg 22072009-002-.jpg 22072009-003-.jpg

  6. #1106 SP
    Member MadDoc's Avatar
    O stire de ultima ora: FDA din SUA a controlat componentii din e-liquid din cartusele Smoking Everywhere si Njoy.
    Cateva vesti proaste pentru e-fumatori dar nu dezastruoase.
    Attached Images Attached Images evaluation_e-cigarettes.pdf

  7. #1107 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Deci traim mai mult sau mai putin cu tigari electronice ? Si citi maidanezi incap intr-un sapun autohton !?

  8. #1108 SP
    Junior Member LucianCM's Avatar
    Quote Originally Posted by wolfydaniel View Post
    ...Prima imagine cu DSE901 e cu falsul (copia) de care trebuie sa ne ferim ...
    Chiar am tinut sa nu comentez pana acum la toate posturile referitoare la falsuri si la originale dar vad ca se continua pe aceasta tema...
    In primul rand vreau sa va anunt ca nu Shenzhen Sailebao Technology Co., Ltd. a inventat si patentat eT-ul si ca nu sunt singurii si cei mai buni producatori de eT-uri. La fel de bine faptul ca unele atomizoare sau baterii au marcat ceva cu SLB nu inseamna ca sunt produse de Sailebao. Mare smecherie daca tot a falsificat tigara sa nu falsifice si marcajul... La fel si pachetele in care sunt ambalate... Stiu site-uri la care poti alege ce ambalaj vrei. Asta nu inseamna ca sunt falsuri, la fel de bine nu insemana ca sunt "originale"...
    Oare pachetul din imagine este original sau nu ?http://www.royalsmokers.com/CT-DSE-901.jpg
    Intrebarea am pus-o pentru ca arata exact ca si pachetul despre care se spunea ca este o copie. Poate ca cei care spun asta au dat de o tigara care era un fals, poate ca nu a mers bine... dar asta nu inseamna nimic. Ba chiar tin sa va spun ca acel pachet si sigla a fost lansat de Sailebao si dupa asta a fost copiat de aproape toti "producatorii". la fel de bine am vazut si cumparat tigari in pachete de lux care erau niste stifturi groaznice... Sunt si foarte multi producatori care au facut eT-uri care arata la fel cu "originalul" DSE 901 dar care au mici diferenta constructive si care au avut curajul sa isi puna marca proprie pe acele produse. Dupa mine pot fi mai de incredere decat cei care copiaza si le vand sub marca altuia. Partea mai proasta este ca nu vom sti niciodata daca sunt sau nu produse de fabrica a carei marca cumparam produsul. Singura sansa este sa iei legatura cu firma care le produce si sa ti le trimita ei (dar la chinezi si aici am unele indoieli )
    Concluzia: sa nu fim chiar asa de categorici in a da verdicte asupra originii acestor produse dupa poze, sigle, cutii, etc. Si nici dupa experiente nefericite cu produse originale: pana si cele mai renumite "branduri" au dat chix-uri la diverse loturi recunoscute oficial.
    P.S. Parerea mea!

    ---------- Post added at 12:47 AM ---------- Previous post was at 12:32 AM ----------

    Se pare ca testele facute de FDA au incalzit teava e-cigarette-forum. Este prima data cand vad la ei mesajul: "The server is too busy at the moment. Please try again later."

  9. #1109 SP
    Junior Member blueteam's Avatar
    lucian, asa e, sailebao a copiat si nu toate inscriptionarile SLB sint sailebao de la mama lor, dar pot spune din proprie experienta ca din cele 13 tigari DSE 801 pe care le am acum din diferite surse, atomizatoarele si bateriile inscriptionate SLB (9 at. si 9 bat., din trei surse complet diferite) merg sensibil mai bine ca restul 4... acu' habar n-am daca o fi nimereala au ba, dar asta e... la fel si in cazul dura, joye510 si titan (ca si din astea trei modele am vreo 12) toate merg excelent, exceptie doua dintre atomizatoarele de janty care nu sint inscriptionate si care merg binisor, restul de baterii si atomizatoare fiind toate marcate pe interior...
    asa ca eu, una, nu mai cumpar neinscriptionate nici sa ma tai...
    pe de alta parte, nu pot nega ca poa' sa fie si mama inscriptionatelor pe piese si sa fie marca de marca - totul tine pina la urma de loturile produselor, de piesele componente si de norocul fiecaruia...

  10. #1110 SP
    Member yoshy262's Avatar
    Ma poate lamuri si pe mine cineva la ce concluzie s-a ajuns in testele facute de FDA?

    Stiu lb. Engleza..dar se pare ca e chineza pt. mine ce scrie acolo intrucat nu sunt chimist.

    PS - ei au scris in raport ca au volatilizat e-liquid-ul la 280 grade..dar atomizorul nu ajunge la temperatura asta..asa ca...
    testele nu ne ajuta la nimic intrucat lichidul nu va arde la utilizatorul final la o asemenea temperatura.

    Gresesc?

    PS2 - Vad ca ei specifica acolo ca au gasit Diethylene glycol...
    NICIUNDE, PE NICI UN site nu e specificat ca aceasta substanta se regaseste in e-liquid.

    Singurul e-liquid in care s-a regasit e 555 HIGH

  11. #1111 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Quote Originally Posted by blueteam View Post
    la fel si in cazul dura, joye510 si titan (ca si din astea trei modele am vreo 12) toate merg excelent, exceptie doua dintre atomizatoarele de janty care nu sint inscriptionate si care merg binisor, restul de baterii si atomizatoare fiind toate marcate pe interior...
    Au inceput si Joye510 sa marcheze in interior fara sa stiu eu !??? Sau te referi tot la dse801 ?

  12. #1112 SP
    Member MadDoc's Avatar
    Quote Originally Posted by LucianCM View Post
    Chiar am tinut sa nu comentez pana acum la toate posturile referitoare la falsuri si la originale dar vad ca se continua pe aceasta tema...
    Foarte adevarat tot ce ai spus, si trist in acelasi timp. Ce nu vrem sa intelegem noi este ca aceste tigari, chiar si originale se pot strica (e drept mai rar decat copiile) dar am testat in ultima saptamana cateva atomizoare copii care se comporta foarte bine.

    Am ajuns sa-mi fac opinia personala ca pana la urma se reduce totul la cat de norocos esti lol

  13. #1113 SP
    Junior Member traznet1984's Avatar
    Va salut cu stima si respect pe toti! Urmaresc si eu siteu' de ceva vreme.
    Sunt si eu "junior" e-smoker (2 1/2 luni activitate, dar cu intermitente din cauza produselor "cheap")
    Avand in vedere ca mai nou discutiile sunt impinse pe sfera autonomiei unui e-cig, deci fara sa ramanem fara curent cand ne este lumea mai draga si am vrea sa tragem un fum bun de relaxare, eu am descoperit PCC( Personal Charging Case). O folosesc acum de vreo 2 zile si sunt in culmea fericirii pt. ca nu am mai ramas fara curent, in trafic pe strada sau la cafea si sa ma imping la gestul de a lua "analoaga".
    Eu momentan folosesc un Joye-510 cu baterie manuala.
    Atasez ci un clip care este f. explicit:


    Happy Vaping forever!

  14. #1114 SP
    Junior Member blueteam's Avatar
    vladtheodor, Joye, nu Janty, mersic de corectura...la 3 noaptea mai fuge mintea...
    traznet, mi-am luat luat si eu de curind PCC-ul de la Janty si trebuie sa recunosc ca-i o treaba al naibii de buna...

    acu' intrebare - de unde se poate cumpara PG?

  15. #1115 SP
    Junior Member traznet1984's Avatar
    PCC al meu este de la modelul TCC-510(TITAN) si este facut special pentru incarcarea bateriilor manuale
    Si ca o completare, ca nu am avut rabdare sa nu desfac, PCC are o baterie de 1300mAh, spre deosebire de specificatia din manual unde spune 1080mAh.
    Ca o completerea despre bateriile care potrivesc la PCC, am inteles, dintr-un clip, ca ar potrivi si modelelor de la intellicig...
    Eu nu am alt model de baterie functional sa testez, dar dc voi avea ocazia sigur voi posta amanunte

  16. #1116 SP
    Member yoshy262's Avatar
    Nu as avea ce sa fac cu un PCC.

    Momentan acasa folosesc un NICOBOX de la mad doc si afara ies cu 901-le cu 2 acumulatori incarcati.

    Stie cineva, pina la urma, cum sta treaba cu analiza FDA?

  17. #1117 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Quote Originally Posted by blueteam View Post
    vladtheodor, Joye, nu Janty, mersic de corectura...
    Eu zic sa pui o poza cu ce ai sa vad si eu gravura interioara de joye, janty, dura, titan sau yeti de care ai... Apropo, toate sint produse de o singura firma joyetech.

    NU INTELEG DE CE PRODUCATORII NU-SI INSCRIPTIONEAZA SAU GRAVEAZA PRODUSELE CU NUMELE PRODUSULUI SI NU CU ALTE DENUMIRI DE ORASE SAU CULORI... SA SCRIE PE ELE DSE901 SAU CUM I SE ZIC...

  18. #1118 SP
    Junior Member blueteam's Avatar
    daca o sa am un aparat cu care sa pot fotografia prapaditul ala de scris sa nu iasa blur, o sa pun si foto, dar sper ca nu vrei la toata gramada ... dar te pot lamuri altfel: Titan - luat de pe FaraFum.ro - SURSA TA DE TIGARETE ELECTRONICE - are bateriile si atomizatoarele inscriptionate, janty luat de la janty romaniaprin Marian idem, joye luat de la un furnizor care posteaza si aici nu sint, joye adus de un prieten din elvetia sint inscriptionate... toate sint marcate cu 4 cifre care banuiesc ca insemna lotul... daca vrei sa vezi live, ne vedem si o sa ti le aduc pe toate gramada
    si da, toate sint produse de joytech si ma bucur ca in asa scurt timp de cind te-ai apucat de vaporizat ai invatat asa mult...
    de asemenea, si kissbox-urile mele sint gravate tot cu 4 cifre.

    revin cu intrebarea - stie cineva de unde se poate procura propilen glicol?

  19. #1119 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    O.k. Blue. N-am stiut. Multumesc ! Interesant e faptul daca sint laserizate/imprimate doar, sau gravate precum cartusele de arme de foc. Nu stiu termenul exact. Oricum dupa cele citite conteaza mai putin daca sint sau nu, calitatea si pretul raportat la calitate conteaza. Deranjanta e lacomia la preturi a distribuitorilor, in loc ca aceste produse sa fie ieftine si promovate ca "piinea calda", cel putin la inceput pina majoritatea fumatorilor classici prind ideea. Apoi e treaba fiecaruia daca-i pune cristale Swarovski sau gps ori ii face asigurare...

  20. #1120 SP
    Member wolfydaniel's Avatar
    Quote Originally Posted by MadDoc View Post
    O stire de ultima ora: FDA din SUA a controlat componentii din e-liquid din cartusele Smoking Everywhere si Njoy.
    Cateva vesti proaste pentru e-fumatori dar nu dezastruoase.

    O fi de rau???
    Dar, ... hai sa urmarim acest clip? Nu cred ca e nevoie de comparatii


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 56 of 224 FirstFirst ... 6 46 54 55 56 57 58 66 106 156 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts