+ Reply to Thread
Page 46 of 58 FirstFirst ... 36 44 45 46 47 48 56 ... LastLast
Results 901 to 920 of 1149

Thread: Probleme Site?

  1. #901 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Astazi am gasit si eu o mica problema de natura grafica. Folosesc Mozilla Firefox si am vrut sa trimit un mesaj privat cuiva. Din greseala am apasat dublu-click pe mouse si acesta a selectat un text, text care nu este vizibil in alt mod. Am atasat mai jos o imagine.
    Attached Images Attached Images hi-there.jpg

  2. #902 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    si "Recipient Users" la fel

  3. #903 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Marinake View Post
    Astazi am gasit si eu o mica problema de natura grafica. Folosesc Mozilla Firefox si am vrut sa trimit un mesaj privat cuiva. Din greseala am apasat dublu-click pe mouse si acesta a selectat un text, text care nu este vizibil in alt mod. Am atasat mai jos o imagine.
    Fixed! Cu ocazia aceasta am mai re-aranjat un picut si meniul din UserCP

  4. #904 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Eu am de ceva timp probleme pe Ipad 2 inlcusiv pe Safari si Chrome la unele clipuri postate, in sensul ca nu mi le afiseaza in posturile respective. Multe imi apar .50% din posturile cu link video sunt blank.
    Attached Images Attached Images image.jpg

  5. #905 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu ai ce face. iPad-ul nu are Flash. Explicase MonkY intr-un thread cum sa le atasati incat sa le vada toata lumea.

  6. #906 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Pisboy View Post
    Eu am de ceva timp probleme pe Ipad 2 inlcusiv pe Safari si Chrome la unele clipuri postate, in sensul ca nu mi le afiseaza in posturile respective. Multe imi apar .50% din posturile cu link video sunt blank.
    Stai linistit... nu e nici de la iPad-ul tau si nici de la site. Este de la faptul ca este varianta Flash a YouTube-ului, care nu se vede pe multe device-uri (doar pe cele care stiu Flash).

    Eu am tot incercat sa le explic oamenilor sa foloseasca acel "Share this video" button, prin care sa preia URL-ul scurt, cel care este de genul
    Code:
    http://youtu.be/3_xaIv7Wo1A
    Din pacate multi folosesc linkul preluat direct din browser de PC (care stie Flash), adica cel de genul
    Code:
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=3_xaIv7Wo1A
    Si normal, pe iPad, Nexus 7 & Co... varianta Flash nu apare.

    Din pacate singura solutie ar fi sa nu mai lasam deloc cele in flash, dar din pacate am observat ca majoritatea inca foloseste acel tip de link... Speranta mea este ca YouTube sa treaca in sfarsit totul pe HTML5, si sa scoata de tot varianta in Flash a playerului... Pana atunci insa, nu avem ce face.

    Am explicat aici mai pe larg: http://www.consolegames.ro/forum/f51...tube-pe-forum/.

  7. #907 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Mda, pacat. Nu stiam ca Youtub-ul are variante multiple de player. Era ciudat ca unele le afisa, altele nu.
    Merci pentru raspuns. Chiar dezinstalasem Ad blocker din Cydia crezand ca e de acolo.

  8. #908 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pisboy: ai putea incerca cu un browser care stie Flash. Uite aici cateva alternative: Top Flash-Enabled Browsers for the iPhone.

    Uite voi incerca sa vorbesc si eu cu sid... sa vedem daca putem face un plugin care sa converteasca automat toate linkurile din formatul lung (Flash) in cel scurt (HTML5). Dar nu promit nimic!

  9. #909 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pisboy: ai vazut news-ul asta: http://www.consolegames.ro/forum/f51...ml#post1021055?
    De-acum incolo ar trebui sa vezi tot ce se pune de pe YouTube
    Da-mi de veste in caz ca nu e OK!

  10. #910 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Problema: am dat 4 posturi consecutive in FIFA 14 in interval de mai putin de 24 ore si nu pot edita ultimul post la nici 1 minut de la ultima postare.

    http://www.consolegames.ro/forum/f60-console-club/72041-fifa-14-a/index15.html#post1031543

    De ce nu se poate debifa optiunea Automatically parse links in text ? O debifez dau save changes si nimic ramane bifata in continuare.

  11. #911 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by SWTFU View Post
    Problema: am dat 4 posturi consecutive in FIFA 14 in interval de mai putin de 24 ore si nu pot edita ultimul post la nici 1 minut de la ultima postare.
    Eu nu vad 4 posturi consecutive acolo, ci doar 2. Oricum, am testat edit-ul si functioneaza. Poate e o problema la tine.
    Quote Originally Posted by SWTFU View Post
    De ce nu se poate debifa optiunea Automatically parse links in text ? O debifez dau save changes si nimic ramane bifata in continuare.
    E OK. Poti debifa doar pentru un anumit post... dupa care se intoarce la default. Iar default este sa parseze link-urile.

  12. #912 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    El nu a putut sa modifice pentru ca prima postare era cu mai mult de 30 de minute in urma. A crezut probabil ca fenteaza sistemul.

  13. #913 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Eu nu vad 4 posturi consecutive acolo, ci doar 2. Oricum, am testat edit-ul si functioneaza. Poate e o problema la tine.

    E OK. Poti debifa doar pentru un anumit post... dupa care se intoarce la default. Iar default este sa parseze link-urile.
    1) De fapt sunt 3 posturi. Nu merge edit, decat in prima ora de la primul post. Daca postez dupa 2 ore si n-a postat nimeni intre timp, nu mai pot edita daca am gresit ceva.

    Nu e prima oara cand mi se intampla asta.

    2) Se poate debifa, dar nu are efect. Am vrut sa te trimit direct la postul meu, dar te-am trimis la primul post din pagina respectiva, deoarece linkul meu s-a transformat in Fifa 14.

  14. #914 SP
    Admin MonkY's Avatar
    1. E normal sa nu mearga edit decat o ora. La atat este setat. Faptul ca tu faci double/triple/whatever post nu inseamna ca se schimba ora initiala. Exact cum a spus tudyniuz, e ca si cand ai incerca sa pacalesti sistemul. In felul acesta, faci posturi in continuu si editezi cat vrei tu. Not gonna happen!

    2. Se poate debifa doar pentru momentul in care postezi si are efect. Ca dovada: www.consolegames.ro

  15. #915 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    2. Am uitat sa precizez: nu mi-a mers debifarea la editarea postului.

  16. #916 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Am si eu o nelamurire, nu mai sunt thread-uri sticky pe bazar? Sau nu le vad eu?
    De exemplu webpredator vad ca nu mai e sticky, dar nu mai vad niciunul.

  17. #917 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mai sunt 2 sticky-uri (cel al lui Donely si RobertDinu). Le poti vedea pe homepage (unde au sectiune speciala) la Bazar Stickies.

    Daca te duci si pe Diverse Console si Servicii Console vei avea acolo si sticky-urile.

  18. #918 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    De cateva zile vad a aparut un pixel ciudat, gri in header. Nu e o problema mare, dar na.
    Attached Images Attached Images capture.png

  19. #919 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Csander View Post
    De cateva zile vad a aparut un pixel ciudat, gri in header. Nu e o problema mare, dar na.
    Pixel killed! Thanks a lot!

  20. #920 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu mai sunt trecute numele celor care dau thanks?
    Attached Images Attached Images 1.jpg

+ Reply to Thread
Page 46 of 58 FirstFirst ... 36 44 45 46 47 48 56 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ajutor site By AlexG in forum Software
    Replies: 5 Last Post: 21-03-2015, 04:02
  2. Site jocuri Wii U By Zadawn in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 9 Last Post: 13-04-2014, 03:15
  3. Site, firma pentru afisare site online By throne in forum Offtopic
    Replies: 1 Last Post: 12-03-2014, 15:00
  4. Rezolutia site-ului! By mark in forum Help Desk
    Replies: 5 Last Post: 08-12-2008, 00:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts