+ Reply to Thread
Page 20 of 33 FirstFirst ... 10 18 19 20 21 22 30 ... LastLast
Results 381 to 400 of 652

Thread: ConsoleGames.ro website news

  1. #381 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Walkman View Post
    Cum nu schimba cu nimic? Ca mie mi-au scazut punctele de la 108k la 27 k..Si in loc de top 15 sunt acum pe a 2a pagina. Vad ca la toti au scazut.. La tine de la 2 mil este 600k acum..
    E o alta problema... Verific imediat ce se intampla.

    ---------- Post added 16-09-2012 at 11:29 AM ----------

    Mda, se pare ca a luat-o razna si trebuie activat din nou Activities...

  2. #382 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Tot asteptand ca developerii de la vBarcade sa repare problemele la Arcade... azi m-am decis sa ma apuc eu sa mai repar la el. Prin urmare, pe langa ceva modificari de design, ceva reparatii, am adaugat si functia "in new window" (nu stiu cat de eficace va fi in afisarea scorului corect in acest mod - so beware!). Si daca tot eram acolo, am adaugat inca 12 joculete.

    Va rog sa-mi spuneti daca sunt probleme cu jocurile sau modificarile facute. Thx & enjoy!

  3. #383 SP
    Senior Member divayo's Avatar
    La 2 din jocuri, nu poti da submit score:

    1.Heavy Pawnage
    2.A Crow in Hell

    ---------- Post added 02-10-2012 at 12:58 PM ----------

    Din pacate, nici la : Notebook Wars, ori cate puncte ai, la sfarsitul jocului iti da 0 puncte.

  4. #384 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Well, too many changes to list in here. Dar in mare parte, modificari cosmetice (cateva noi icons - thx Graft!, homepage design un pic tweakuit). Am luat decizia si de a afisa (pentru registered users) Join Date-ul in primul tab (erau foarte putini cei care dadeau click pe al doilea tab - sau nici nu stiau ca se poate). In felul acesta, vedem si noi mai usor cu cine stam de vorba (daca e user vechi sau nou).

    Pe homepage, pe langa mici tweaks, am schimbat cel mai mult partea cu "Recent in...". Mai exact, la threadurile cu mai multe pagini, acum in loc de "[1] [2] [3] ... [Last Page]" aveti un icon (sageata in dreapta) care va va duce la ultima pagina (are ca description: "Multipage: View Last Page"). Ma gandesc ca era redundant si ocupa si mai mult.

    As usual, please report if you get some bugs!

    P.S. Sorry, la Arcade inca astept un raspuns de la developeri referitor la Leaderboard... asta in caz ca se mai ocupa cineva de acel addon.

    ---------- Post added 27-10-2012 at 02:09 PM ----------

    Totodata, la toti userii a fost setat default numarul de posturi per thread ca fiind 20. In felul acesta se elimina problema cu linkurile la pagini care pentru unii useri nu functionau. E normal ca daca tu ai setat 20 de posturi per thread si dai linkul la pagina 4 cuiva care are setat 40 de posturi per thread, linkul sa nu fie corect. Pentru cel cu 40, ar trebui link la pagina 2. Acum ca avem toti 20, nu va mai exista posibilitatea de a se afisa incorect linkurile la pagini.

    ---------- Post added 27-10-2012 at 05:09 PM ----------

    Am luat si decizia de a dezactiva modulul "Who read this thread". Functiile lui aveau mai multe requesturi decat tot threadul in sine!!! Iar baza de date cu who has read depasea baza de date cu TOATE search-urile de pe forum. Oricum, de functia aceasta beneficiau doar moderatorii, editorii si administratorii... asa ca, not such a big loss

  5. #385 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Am adaugat la profilul userului inca un entry, pentru id-ul vostru de Game Center (de pe iOS). Il puteti edita din Settings sau click direct aici.
    In felul acesta va fi mai usor sa va gasiti prietenii de pe CG pe iOS

  6. #386 SP
    Manager paul's Avatar
    Nu accepta paranteze drepte "[ ]". As fi pus fara paranteze, dar e luat nicknameul. Pot schimba cu I-uri.

  7. #387 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by paul View Post
    Nu accepta paranteze drepte "[ ]". As fi pus fara paranteze, dar e luat nicknameul. Pot schimba cu I-uri.
    Let me try to fix that...

    ---------- Post added 02-11-2012 at 02:48 AM ----------

    Ia vezi acum

  8. #388 SP
    Manager paul's Avatar
    Fixed. Thanks !

  9. #389 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Incepand de astazi la profilul dvs. puteti adauga si Social Networking links. Am zis sa adaug cele mai cunoscute dintre ele: Facebook, Twitter, Google+, Linkedin, Flickr, Youtube si Vimeo. Atentie: trebuie sa introduceti linkul la pagina respectiva, nu doar id-ul. De exp. la Facebook introduceti:
    Code:
    http://www.facebook.com/ConsoleGames.ro
    Le puteti modifica din Settings sau direct de aici. Dupa ce le introduceti, acestea vor fi afisate pe pagina dvs. de profil.
    Enjoy!

    ---------- Post added 04-11-2012 at 08:59 AM ----------

    Also, acum aveti din orice zona a site-ului un link la Members List. Poate fi accesat din meniul Links.

  10. #390 SP
    Admin MonkY's Avatar
    A fost updatat suportul pentru tapatalk (ultima versiune). Va rog sa-mi spuneti daca aveti probleme cu ultima versiune (personal nu prea mai folosesc Tapatalk).

  11. #391 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar

    Re: ConsoleGames.ro website news

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    A fost updatat suportul pentru tapatalk (ultima versiune). Va rog sa-mi spuneti daca aveti probleme cu ultima versiune (personal nu prea mai folosesc Tapatalk).
    La mine e ok.

    Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

  12. #392 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Intrucat in ultima vreme am avut numai belele... cum am prins cateva minutele mai libere, am adus ceva mici noutati.
    Acum in pagina de profil va puteti adauga urmatoarele detalii (in felul acesta fiind mai usor de gasit - si de inteles, spun eu ):
    • Phone
    • Consoles
    • HiFi
    • Photography
    • Car
    • Smartphone
    • PC Config
    Le puteti adauga/modifica din Settings - Edit Profile, sau direct de aici. Enjoy!

  13. #393 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Avand in vedere ca nu-si aveau rostul 10 subcategorii pe aria respectiva, toate sub-forumurile referitoare la PC Gaming au fost comasate intr-un singur forum: Jocuri PC. Totodata au fost aduse mici tweak-uri la Forum Home. Enjoy!

    Ca de obicei, daca intalniti probleme, va rog sa postati aici: http://www.consolegames.ro/forum/f51...problema-site/. Iar daca aveti propuneri, sa postati aici: http://www.consolegames.ro/forum/f51...opuneri-again/
    Multumim pentru suport!

  14. #394 SP
    Admin MonkY's Avatar
    N-am avut somn, asa ca am adus la zi suportul pentru Tapatalk. Ocazie cu care am reusit sa activez si push-ul pentru el. Astept feedback, in caz ca va loviti de probleme dupa update!

  15. #395 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Au fost aduse mici modificari la homepage (plus takeover-ul pentru care ne cerem scuze - e doar temporar)... dar cel mai important este ca preview-ul pentru threaduri cat si pentru PM-uri a fost modificat (in bine sper). Mai exact, acum aveti mai multe detalii cand tineti mouse-ul deasupra unui thread name, iar in PM-uri aveti 2 randuri de text ca previzualizare (mi se pare atat de folositor incat pentru mesaje scurte deja aproape ca nu mai e necesar sa intru in fiecare PM in parte). Hope it helps!

  16. #396 SP
    Admin MonkY's Avatar
    A mai fost adaugat un achievement (cu 3 levels):

    AchievementDescriereIcon
    100 ThanksYou received over 100 Thanks!
    1.000 ThanksYou received over 1.000 Thanks!
    10.000 ThanksYou received over 10.000 Thanks!

    Le puteti vedea pe toate aici: http://www.consolegames.ro/forum/f51...-achievements/

    ---------- Post added 20-01-2013 at 05:52 AM ----------

    Totodata, de azi am marit nr. maxim de Thanks-uri de la 50 la 75 pe zi (nu de alta, dar in fiecare zi raman fara, de cand cu atatea licitatii si donatii)

  17. #397 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pe homepage, in modulele Recent in Forum si Recent in Bazar, sa nu va "speriati" daca in coloana Last Post va veti regasi nick-urile "taiate"... Am luat decizia de a nu mai afisa mai mult de 8 caractere din nick-urile prea lungi, pentru ca de fiecare data cand se afisa un nickname lung, se ducea naibii tot aliniamentul

  18. #398 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Am stat si m-am gandit in ultima vreme, ce ar lipsi consolistilor de pe site... ceva care sa foloseasca si de care se lovesc foarte des. Si intr-un moment de tip Evrika, mi-am dat seama ca eu unul, de fiecare data cand caut ceva pe amazon.com, pe amazon.co.uk, pe ebay & co... trebuie sa stau cu o pagina de convertor valutar. Care poate azi merge, poate nu... poate e updatat la zi, poate nu.

    Prin urmare, am zis ca nu ne strica asa ceva... si cu ajutorul lui sid, am pus la cale un mic modul pe homepage, modul care trage cursurile zilnic la cele mai importante valute, direct de la BNR oficial. In afara de cursul zilnic, aveti si inca 3 zile (pentru comparatie). Totodata aveti si un mic convertor valutar (am pus si cu TVA, in caz ca va ajuta). Hope it helps! Enjoy!

    Ca de obicei, am rugamintea sa postati aici daca intampinati probleme cu convertorul valutar, sau daca observati inadvertente fata de ce este afisat la BNR. Eu am verificat, dar... stiti cum este...
    Attached Images Attached Images 2013-01-26_171223.png

  19. #399 SP
    Admin MonkY's Avatar
    De-a lungul timpului am tot fost rugat sa gasesc o modalitate prin care userii din acelasi oras sa se poata gasi mai usor. Prin urmare, am luat decizia ca in profilul fiecaruia, campul "Location" sa fie impartit in 2: "Country" + "City". Intrati va rog in Control Panel (sau Settings) din contul vostru (sau click aici direct) si updatati-va orasul si tara in care locuiti (daca doriti, desigur). In felul acesta, din search-ul pentru membrii, daca cineva cauta dupa "Valcea", va gasi mult mai usor pe cei care locuiesc in Valcea. Thx!

    ---------- Post added 27-01-2013 at 12:50 AM ----------

    In plus, acum in tab-urile (patratelele) de sub avatar-ul fiecaruia, aveti introduse mai multe detalii (inclusiv nr. de telefon, in cazul in care il adaugati), ce console detineti, ce id-uri aveti pe Xbox Live, PSN, etc...

  20. #400 SP
    Admin MonkY's Avatar
    La cerere, am adaugat o metoda prin care userii primesc o notificare in Settings, atunci cand PM-ul ajunge la 85%. La 90% primesc un email prin care sunt anuntati, iar la 100% apare o alta notificare in Settings, care sa anunte userul ca nu mai poate primi PM-uri.

    Totodata, in cursul valutar/convertorul valutar, am adaugat (thx sid!) un mic butonas (sageata cu sens dublu) pentru switch intre monede. E o functie care ne scuteste de cateva clickuri... si sper sa va placa si sa va fie de ajutor!

    O zi buna va doresc in continuare!

+ Reply to Thread
Page 20 of 33 FirstFirst ... 10 18 19 20 21 22 30 ... LastLast

Similar Threads

  1. Tech News pe ConsoleGames.ro By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 4 Last Post: 19-09-2012, 11:57
  2. Phishing: website-uri fake By AlanPoe in forum Software
    Replies: 12 Last Post: 09-01-2010, 02:20
  3. Website Time Zone By istrategie in forum Help Desk
    Replies: 5 Last Post: 16-01-2009, 21:16

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts