Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 17 of 29 FirstFirst ... 7 15 16 17 18 19 27 ... LastLast
Results 321 to 340 of 580

Thread: Gran Turismo 5 ConsoleGames.ro Championship

  1. #321 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    PSN Enthroll
    Culoare HEMI Orange
    Numar 48

    See you tonight !

  2. #322 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Lobby facut, va astept.

  3. #323 SP
    Senior Member GoodFella10's Avatar
    Bafta tuturor!

  4. #324 SP
    Member naikum's Avatar
    Ma tot deconecteaza de la server.....!!!!

    ---------- Post added 10-04-2011 at 09:00 PM ----------

    Succes la cursa.
    Daca si saptamana viitoare apar la mine probleme cu disconnecturi ca si astazi o sa renunt la campionat pana nu imi arunc ps3-ul pe geam.

  5. #325 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Si pe mine m-a scos

    Au fost ceva probleme astazi. Incepand cu grila de start. Tot ultimul am plecat.

  6. #326 SP
    Senior Member GoodFella10's Avatar
    Nu pot sa cred! Eram pe locu 4 in lap-ul 23 si imi da disconnect

  7. #327 SP
    Member naikum's Avatar
    La ceva campionate pe GTP am vazut undeva scriind ca, daca ai NAT 3 dont join(eu pe clicknet la IC test imi da eroare dupa psn check ). Nu stiu ce legatura are si cum influenteaza dar pana acum unde am mai intrat online la curse nu am patit niciodata sa ma dea asa des afara, sau sa ma deconecteze de la psn in halul ala.

  8. #328 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Eu am avut probleme la calificari. Ma deconecta la 1 minut de la intrarea in cursa. Am pus PS3-ul pe direct (am eliminat routerul din retea) si nu am mai avut probleme.

    Sambata nu cred ca pot participa la calificari. In principiu saptamana asta sunt liber dupa amiaza dupa ora 14.30.

  9. #329 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Eu am ajuns din Bucuresti doar la 9 si 10. Era urat drumul cu zapada. Aveam pneuri de vara etc. se circula rau. Duminica viitoare ma declar prezent.

  10. #330 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Quote Originally Posted by Enthroll View Post
    PSN Enthroll
    Culoare HEMI Orange
    Numar 48
    Poza cu zana piturilor.
    Pacat ca aseara au fost probleme, ar fi fost frumos sa jucam toti 12.
    Attached Images Attached Images fuji-speedway-f.jpg

  11. #331 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Pentru inceput o cursa buna, mai sunt mici detalii de pus la punct, dar per total o cursa buna, avand in vedere ca am inceput cu un circuit foarte dificil. Incidente nu cred ca au fost, decat unul minor intre mine si Dark_Andrei_Ro. Sper ca la urmatoarea cursa sa intram ceva mai devreme (~19:00) pentru a putea face cateva incercari de start. Felicitari participantilor si mai ales celor de pe podium!

    - 100 pct - Kobayashi82

    - 90 pct - d3vil_us

    - 80 pct - rzr_10

    4th - 75 pct - ffocus2008
    5th - 70 pct - roberte
    6th - 65 pct - Enthroll
    7th - 60 pct - Dark_Andrei_Ro
    8th - 55 pct - cristi-dinu

    Pentru cei care au fost deconectati, se acorda punctele ultimului loc din cei prezenti la start, respectiv locul 10.

    10th - 45 pct - goodfella_m
    10th - 45 pct - I_Dj_Mo_I
    10th - 45 pct - hainuinimic

  12. #332 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Ha. Am luat si puncte. Pana la urma care este faza cu tur pentru pozitie si pe urma sa vad ca plec tot ultimul?

  13. #333 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Se face o cursa cu un singur lap, pentru ca in urmatoarea (40 laps) sa ne puna pe grila de start in ordinea terminarii turului/calificarilor. Problema apare cand dupa turul de pozitionare cineva iese sau este deconectat, ca face iar shuffle. O sa incercam la urmatoareaa cursa sa fie Grey host. In cazul tau, tind sa cred ca este de la providerul tau, pentru ca si in calificari la reluare, masina ta se misca haotic pe circuit. Cum am mai spus, sper la urmatoarea cursa sa intram putin mai devreme pentru a incerca sa rezolvam aceste probleme.

    Alta varianta ar fi sa punem 41 de ture, incepem direct cursa si facem primul tur de pozitionare + start lansat in zona pit-urilor.

    IMPORTANT!

    How-To: Configure Your PS3 Router Connection from NAT3 to NAT2

    Are you also tired of having NAT3? Maybe you are getting signed out of the PlayStation Network because of your NAT?

    Well, read and learn and you'll have NAT2 soon.
    NAT = Network Address Translation.

    NAT1 - The PLAYSTATION 3 is directly connected to the internet.
    NAT2 - The PLAYSTATION 3 is correctly connected through a router/bridge to the internet.
    NAT3 - The PLAYSTATION 3 is setup incorrectly through a router/bridge to the internet.


    To find out what NAT type your PS3 has, go to Network Settings and choose Settings and Connection Status List or run an Internet Test. Both options will show you what type of NAT you have, and what your PS3's IP adress is.

    When you have the PS3's IP address, it's time to Port Forward.
    You must access your router to do a Port Forwarding. Depending on the model of your router, there are different ways with this process. For more information about Port Forwarding with your router, visit http://www.portforward.com/english/r...outerindex.htm and find it.

    On your computer open an Internet Browser and type the default gateway address into the navigation bar at the top. For a Linksys router the gateway is 192.168.1.1.

    If you have configured your router before and have changed your user name/password, input that information now. If not, the router is still set to the default settings. If this is the case the user name and password are both �admin� . So enter �admin� for both fields and hit �OK�. Once you�re in, you should see a screen that looks somewhat like this (if you have a Linksys router)�

    Now you're in your router. You can do alot of things once you're signed in to it. Don't mess with other things than the Port Forwarding.
    Find this: Applications and Gaming tab on the navigation bar up top. You should now be on the Port Range Forward settings for your router. The Port Range Forward settings screen will look like this�

    Open the ports numbers for PLAYSTATION�Network servers:
    TCP: 80, 443, 5223,
    UDP: 3478-3479, 3658.
    Make sure, that you enable them and put the PS3's IP address in. Once you've finished, make sure to click the Save Settings button.

    Now check your PS3's NAT. If it hasn't changed to NAT2, try this:
    - Depending on your router and connection enabling DMZ for your PS3 can make a big difference.
    Under the Applications and Gaming in your router, check the DMZ settings. Enabling DMZ allow your PS3's ports to be open and access granted to all incoming internet requests.
    So enable DMZ, and your PS3 should now have NAT2.

  14. #334 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Haotic merg eu de obicei. Daca sunt probleme de peering la mine, decat sa ii incurc pe altii, mai bine nu particip.

  15. #335 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Ar mai fi o solutie de start in ordinea calificarilor.Solutie care eu zic ca e destul de simpla si am vazut-o ca functioneaza in diferite sesiuni online jucate.Si anume...sa se faca frumos sesiunea de cursa cu 40 de ture(cu fastest time first on the grid) si sa se intre pe traseu in ordinea in care ne-am calificat.Intra primul calificat-Go to track...da "free run" si iasa pe traseu dar nu termina o tura completa ci se opeste pe la mijlocul traseului,dupa care intra al 2-lea...se duce pe traseu si se opreste in spatele primului si tot asa pana intra toti.Dupa care se da start race si ne va pune la start in ordinea in care eram asezati in free run inainte.e f usor si toata treaba nu ar dura mai mult de 5 minute.
    Avantajul e ca daca se deconecteaza careva nu mai tb sa dam iara start la cursa de 1 tura si dupaia iara la cea de 40,e deajuns sa iesim toti in looby pana reintra cel care sa deconectat,dupa care reintram din nou pe traseu in aceeasi ordine.
    Eu zic ca am putea incerca si faza asta sa vedem macar daca functioneaza asa de proba data viitoare.

  16. #336 SP
    Member D3evil's Avatar
    S-a desfasurat ok cursa de aseara, putin dezamagit de comportamentul masinii pentru ca nu prea reuseam sa tin pasul cu kobayashi, a avut masina mult mai bine setata si adaptata pentru cursa. In rest imi pare rau de problemele celorlalti cu conexiunea, ar fi fost frumos sa terminam toti cursa.
    Putem testa ideea lui Kobayashi in cursa urmatoare pentru ca pare ok din punctul meu de vedere.

  17. #337 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Lobby creat, pentru cine doreste sa intre la antrenament.

  18. #338 SP
    Member naikum's Avatar
    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    Lobby creat, pentru cine doreste sa intre la antrenament.
    Mda, eu vad loungeul gol..... scrie un lounge number sa vad daca merge asa.
    Eu pot sa imi dau seama ce se intampla, indiferent la cine dau join din comunity sunt singur in lounge. La Open lobby pot intra in orice joc fara probleme, la ffocus in schimb nu... Cand dau click pe loungeul lui mi se blocheaza jocul....
    I-am scris mesaj lui ffocus,se pare ca nu il primeste Si toate astea se intampla cand e cursa sau calificare. Aseara nu am avut nici o problema acum nu mai merge nimic......

  19. #339 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    da restart la consola si la router daca ai, si mie mi-a facut probleme de conectare. acum e ok.

  20. #340 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Incearca acum din nou.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 17 of 29 FirstFirst ... 7 15 16 17 18 19 27 ... LastLast

Similar Threads

  1. ConsoleGames.ro - Killzone 2 Championship By istrategie in forum Hot Story
    Replies: 797 Last Post: 22-07-2009, 09:15
  2. Replies: 436 Last Post: 02-04-2009, 16:17
  3. Replies: 535 Last Post: 12-12-2008, 01:08

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts