Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 18 of 29 FirstFirst ... 8 16 17 18 19 20 28 ... LastLast
Results 341 to 360 of 580

Thread: Gran Turismo 5 ConsoleGames.ro Championship

  1. #341 SP
    Member naikum's Avatar
    Am dat restart la tot ce am, tot nu merge...

  2. #342 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by naikum View Post
    Mda, eu vad loungeul gol..... scrie un lounge number sa vad daca merge asa.
    Eu pot sa imi dau seama ce se intampla, indiferent la cine dau join din comunity sunt singur in lounge. La Open lobby pot intra in orice joc fara probleme, la ffocus in schimb nu... Cand dau click pe loungeul lui mi se blocheaza jocul....
    I-am scris mesaj lui ffocus,se pare ca nu il primeste Si toate astea se intampla cand e cursa sau calificare. Aseara nu am avut nici o problema acum nu mai merge nimic......
    Era creat aiurea. Trebuia sa dai pe papitoiul ala galben si te baga corect. Daca dadeai pe "lounge" direct, te baga singur pe traseul de saptamana trecuta.

  3. #343 SP
    Member naikum's Avatar
    S-a rezolvat pana la urma, ne vedem maine .... sper

  4. #344 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Grila de start pentru maine este urmatoarea:

    hainuinimic 1:19.593
    kobayashi82 1:19.717
    I_GreyhounD_I 1:19.912
    d3vil_us 1:20.172
    Enthroll 1:20.512
    ffocus 1:21.319
    roberte 1:22.345
    rzr_10 1:23.344
    I_Dj_Mo_I 1:27.381
    goodfella_m 1:27.624
    dark_andrei_ro 1:28.691
    ClaudiuZ 1:29.737
    cristi-dinu 1:32.542
    cosminbad DNQ
    minimize DNQ
    nicutapalaga DNQ

  5. #345 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Setarile pentru cursa de maine vor fi la fel ca cele de saptamana trecuta? Cei care se misca mai natural pe traseu vor avea mult de furca cu depasirea codasilor pentru ca sunt putine locuri unde se pot face depasiri iar majoritatea curbelor au vizibilitate mica.

  6. #346 SP
    Member 573ph4n's Avatar
    Ai dreptate insa daca ma intrebi pe mine asta va face lucrurile mai interesante si ne va da oprtunitatea noua, cei care ramanem mai in urma sa ii prindem pe cei care se rup de pluton.Desi e normal ca unul intarziat sa se dea la o parte din calea celui care vine din urma trebuie sa tinem cont ca acest lucru nu e posibil uneori chiar instant.

    LE: ca un mic sfat pentru traseul asta va recomand sa umblati fiecare pe la setarile masinilor fiind un traseu foarte diferit de cele cu care ne-am obisnuit gen fuji , suzuka etc.Ajuta foarte mult.

  7. #347 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Quote Originally Posted by 573ph4n View Post
    Desi e normal ca unul intarziat sa se dea la o parte din calea celui care vine din urma trebuie sa tinem cont ca acest lucru nu e posibil uneori chiar instant.
    Pai cam asta aveam in gand cand am intrebat. Cursa e destul de rapida si are multe curbe. Nu cred ca o sa putem sa stam cu ochii mereu pe harta sa vedem daca vine cineva din spate.

  8. #348 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Atentie, cursa incepe la ora 20:00 fix, nu mai tarziu. Sunteti rugati sa va faceti aparitia pana la aceasta ora.

    ---------- Post added 17-04-2011 at 07:23 PM ----------

    Lounge-ul a fost creat: 1472-6681-3243-9091-5603

  9. #349 SP
    Member D3evil's Avatar
    Nu ma pot conecta, imi arata lounge-ul gol.

  10. #350 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Nu da X la lounge. Vezi ca in dreapta este un punct galben. Da-i X pe el.

  11. #351 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Refac lounge-ul privat.

  12. #352 SP
    Member roberte's Avatar
    eu nu cred ca pot sa ajung la cursa imi cer scuze

  13. #353 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Gata. Mi s-a luat definitiv. Sistemul de online al lui peste. Dupa o ora de start aiurea, ma trezesc cu start direct. Ma retrag oficial din campionat. Banii raman in contul premiilor.

  14. #354 SP
    Member 573ph4n's Avatar
    M-a scos si pe mine pentru prima data de cand joc online..ecran negru..disconected.Bafta celor ramasi in crusa si tre sa vad de unde mai cumpar niste ram sa mi se incarce si mie ca lu grey .

    LE : puneti si voi de acum incolo chat quality sau cum ii spune pe high sau ceva..poate atunci nu o sa mai fie probleme, si nu e vorba ca vezi domne daca punem chatu pe high quality consuma mai multa banda la net si rahat cativa zeci de kb in plus acolo.

  15. #355 SP
    Member D3evil's Avatar
    Dj Mo NU ai fost singurul caruia i s-a intamplat asta, e decizia ta dar cam pripita.

    Am si eu o rugaminte pentru viitor, si anume sa se specifice numarul de ture din timp.

    P.S: Nu stiu ce parere aveti voi de ClaudiuZ dar cred ca ar trebui macar avertizat pentru ca nu mi se pare normal ce face, efectiv intra in tine nici macar nu se uita ....
    Inchei aici

  16. #356 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Din pacate jocul/problemele de internet/psn-ul sau o combinatie fatala intre cele enumarate fac viata grea pentru participanti si e pacat.

    Ordinea finala pentru Trial Mountain este:

    kobayashi82 1
    I_GreyhounD_I 2
    d3vil_us 3
    Enthroll 4
    ffocus 5
    dark_andrei_ro 6
    ClaudiuZ 7
    cristi-dinu 8
    hainuinimic DNF - 12
    rzr_10 DNF - 12
    I_Dj_Mo_I DNF - 12
    goodfella_m DNF - 12
    Clasamentul general este urmatorul:

    kobayashi82 200 puncte
    d3vil_us 170 puncte
    ffocus 145 puncte
    Enthroll 140 puncte
    dark_andrei_ro 125 puncte
    rzr_10 115 puncte
    crist-dinu 110 puncte
    I_GreyhounD_I 90 puncte
    hainuinimic 80 puncte
    I_Dj_Mo_I 80 puncte
    goodfella_m 80 puncte
    roberte 70 puncte
    ClaudiuZ 55 puncte
    minimize 0 puncte
    cosminbad 0 puncte
    nicutapalaga 0 puncte

    Datorita incidentelor pe care le-a creat, ClaudiuZ a fost penalizat cu 5 puncte.

    Week-end-ul viitor este pastele, asa ca etapa se amana cu o saptamana. Tura urmatoare schimbam un pic organizarea, sunteti rugati sa fiti prezenti incepand cu ora 19:00 si sa nu va activati castile. Comunicarea se va face doar in scris pe lobby. Castile vor fi folosite doar de ffocus si de mine, la inceput, pentru organizare.

    Ca idee, numarul de ture trebuie sa insumeze circa o ora de concurs, mai mult sau mai putin.

    Succes in continuare.

  17. #357 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    A fost tampit jocul azi. De 2 ori ecran negru. Banda am, nat 2. Asta e. Macar am prins ceva curse in shift 2.

  18. #358 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Dificila cursa d.p.d.v. tehnic,sper sa depasim problemele pana la urma si sa fie mai bine la cursele urmatoare.
    ClaudiuZ tb sa fie putin mai atent pe traseu,si eu am avut o tamponare cu el cand l-am gasit de-a latul drumului intr-o curba
    Legat de cei 4 DNF de azi,eu as propune sa fie clasati in ordine pe pozitiile 9,10,11 si 12 in functie de clasamentul lor din timpul cursei inainte de a se deconecta,de ex hainuinimic care era cel mai in fata dintre cei 4 care DNF sa fie clasat pe 9,si tot asa in ordine ceilalti,mi se pare mai fair dupa parerea mea.

  19. #359 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Gata. Mi s-a luat definitiv. Sistemul de online al lui peste. Dupa o ora de start aiurea, ma trezesc cu start direct. Ma retrag oficial din campionat. Banii raman in contul premiilor.
    Man, sper sa revii asupra deciziei. Este pacat, poate data viitoare o sa mearga totul bine avand in vedere ca acum stie lumea cum se face startul... sper sa nu mai stam dupa fiecare cum ii pica conexiunea si sa dam start la ora stabilita.

  20. #360 SP
    Junior Member Derekgl's Avatar
    Imi cer scuze celor carora le-am creat probleme de "trafic"....o sa fiu mult mai atent la urmatoarea cursa.
    Va multumesc pentru intelegere....

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 18 of 29 FirstFirst ... 8 16 17 18 19 20 28 ... LastLast

Similar Threads

  1. ConsoleGames.ro - Killzone 2 Championship By istrategie in forum Hot Story
    Replies: 797 Last Post: 22-07-2009, 09:15
  2. Replies: 436 Last Post: 02-04-2009, 16:17
  3. Replies: 535 Last Post: 12-12-2008, 01:08

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts