Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 21 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 19 ... LastLast
Results 161 to 180 of 416

Thread: CG Registered, Trader, Premium & VIP Users

  1. #161 SP
    Junior Member alpha2003rol's Avatar
    Am cumparat membership Premium, pe un an, prin PayPal. Mai trebuie sa fac ceva acum?

  2. #162 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by alpha2003rol View Post
    Am cumparat membership Premium, pe un an, prin PayPal. Mai trebuie sa fac ceva acum?
    Multumim pentru suport! Imediat se verifica si vei fi trecut pe Premium!

    ---------- Post added 25-01-2013 at 12:48 AM ----------

    Done!
    Respect!

  3. #163 SP
    Junior Member Florinakke's Avatar
    Abia acum am vazut si eu topicul asta.
    NU, nu sunt de acord cu o taxa la Bazar, pt ca nu e chiar atat de activ, si nu ar face decat sa izoleze comunitatea.
    SPuneti ca sunt 20.000 de useri, dar din acestia, cati sunt activi? asta este intrebarea.

    Aceasta regula nu ar face decat sa trimita userii pe alte forumuri, care sa fim realisti, au o zona a vanzarilor mult mai activa. Piata romaneasca nu are o educatie a comisionarii sau a donatiilor, si internetul trebuie sa se obisnuiasca/adapteze cu/la asta. In plus, nu exista o cerere apropiata de volumul de vanzari.
    Desi poti face un mic banner in care vanzatorul, este rugat sa doneze o mica parte din castig pt CG. Cam asta e tot ce poti face realist.

    Votul mi se pare irelevant... si oricum topicul trebuia pus in bazar pt ca, pe cei de acolo ii priveste.
    Oamenii trebuiesc adunati la vanzari (pt ca exista potential) si de acolo exista sanse sa se raspandeasca si in alte zone. Altfel, pasiunile cer bani, daca va ganditi ca este un forum doar pt jucatori si ca asa ar trebui sa ramana.

  4. #164 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar

  5. #165 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Debate tot s-a facut. Solutia optima ar fi limitarea accesului in threadu-urile cheie pt. premium users.

    Oricum daca toti userii noi si-ar lua premium ca si tine, problema ar fi rezolvata!


    Quote Originally Posted by Florinakke View Post
    Abia acum am vazut si eu topicul asta.
    NU, nu sunt de acord cu o taxa la Bazar, pt ca nu e chiar atat de activ, si nu ar face decat sa izoleze comunitatea.
    SPuneti ca sunt 20.000 de useri, dar din acestia, cati sunt activi? asta este intrebarea.

    Aceasta regula nu ar face decat sa trimita userii pe alte forumuri, care sa fim realisti, au o zona a vanzarilor mult mai activa. Piata romaneasca nu are o educatie a comisionarii sau a donatiilor, si internetul trebuie sa se obisnuiasca/adapteze cu/la asta. In plus, nu exista o cerere apropiata de volumul de vanzari.
    Desi poti face un mic banner in care vanzatorul, este rugat sa doneze o mica parte din castig pt CG. Cam asta e tot ce poti face realist.

    Votul mi se pare irelevant... si oricum topicul trebuia pus in bazar pt ca, pe cei de acolo ii priveste.
    Oamenii trebuiesc adunati la vanzari (pt ca exista potential) si de acolo exista sanse sa se raspandeasca si in alte zone. Altfel, pasiunile cer bani, daca va ganditi ca este un forum doar pt jucatori si ca asa ar trebui sa ramana.

  6. #166 SP
    Junior Member Florinakke's Avatar
    Ca user nou, ce motive ai sa donezi pe un forum care nu inseamna mai nimic pt tine intr-o prima faza?
    Eu am donat din altruism, pt ca mi-a placut cum a pus monky problema (Ba, plm, e criza si la mine, costuri prea mari, dati voi un ban sa platesc serverul), si pt ca am niste bani.
    Dar acum un an, n-as fi avut de unde!

  7. #167 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Quote Originally Posted by Florinakke View Post
    Ca user nou, ce motive ai sa donezi pe un forum care nu inseamna mai nimic pt tine intr-o prima faza?
    Eu am donat din altruism, pt ca mi-a placut cum a pus monky problema (Ba, plm, e criza si la mine, costuri prea mari, dati voi un ban sa platesc serverul), si pt ca am niste bani.
    Dar acum un an, n-as fi avut de unde!
    Ca user nou poti sa donezi din oricare urmatoarele motive:

    1. Acces la discount de cel putin 10% la zavvi, thehut, gameshop.ro etc.
    2. Suport tehnic din partea staff-ului pt. xbox/ps3-ul tau.
    3. Acces la Bazar si postarea de anunturi.
    4. Acces la thread-ul cu ponturi si discount-uri (evident "Ce ne-am cumparat azi" ramane free ca sa deschida apetitul).
    5. Posibilitatea de castigare de premii (jocuri or stuff game related) prin tragere la sorti, la care doar cei care au donat au acces.
    6. Spatiu mai mare de upload si un inbox mai generos.
    7. N-ai chef sa-ti iei un pachet de tigari si o bere intr-o zi si vrei sa faci ceva mai bun cu banii aia.
    8. Mandria sau doar sentimentul placut ca nu ai stat degeaba ca toti ceilalti si ai facut ceva ca sa mentii in viata forumul favorit.
    9. Si lista de motive ramane deschisa....

  8. #168 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by LucKos View Post
    doar sentimentul placut ca nu ai stat degeaba ca toti ceilalti si ai facut ceva ca sa mentii in viata forumul favorit.
    asta e de ajuns

  9. #169 SP
    Junior Member Florinakke's Avatar
    1. Pe langa faptul ca nu am auzit niciodata de site-urile astea, au si preturi mult prea mari... PICA
    2. Acuma, nu ca zic, dar spun: dai google si gasesti orice raspuns vrei, si in afara de asta am intrebat si eu daca schimb Xbox-ul, jocurile cumparate se descarca din nou? si raspunsul a fost ca DA... ceea ce este fals, pt ca am fost la cumnata-miu si la el in consola de pe contul meu nu s-a descarcat nimic. - PICA
    3. Nu poti posta un anunt la bazar ca nou inscris?? asta-i o MARE greseala!
    4. De ce ai vrea sa limitezi un un topic care-ti poate aduce useri?
    5. Unde se fac asemenea cadouri si de ce nu li se face mai multa reclama?
    6. Poate fi util... dar nu ma determina sa donez.
    7, 8, 9 sunt subiective...

    Nu ma intelege gresit, nu zic ca toate aceste lucruri nu au valoare, zic doar ca nu sunt suficient de tentante.
    Ce propun eu este atragerea a cat mai multor useri, si din acesti multi useri, se vor gasi si oameni care sa doneze. Nu faceti din aceasta comunitate una de nisa!

  10. #170 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Bun, nodul in papura si problemele evidente le poate identifica usor oricine (mai ales dc. e roman). Hai sa vedem si cateva solutii: ce ai face ca sa atragi mai multi useri care ar si putea dona?! Si comunitatea este deja de nisa - doar din nume si segmenteaza deja o parte din audienta posibilia CONSOLEgames

    P.S. Daca si zavvi si thehut (site-uri din UK care livreaza in RO jocuri noi cu transport gratis) au preturi scumpe atunci cred ca decat pe torrente gasesti mai ieftin ca la ei jocuri noi.

  11. #171 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Pana la urma asta este threadul de http://www.consolegames.ro/forum/f59...rs/#post711060. Cred ca toata discutia asta isi avea locul in alt thread...

  12. #172 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Unde?

  13. #173 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar

  14. #174 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Cand considera cineva ca suntem offtopic aveti buton de report, altfel riscaţi si voi sa deveniţi offtopic

  15. #175 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by Florinakke View Post
    Nu ma intelege gresit, nu zic ca toate aceste lucruri nu au valoare, zic doar ca nu sunt suficient de tentante.
    Ce propun eu este atragerea a cat mai multor useri, si din acesti multi useri, se vor gasi si oameni care sa doneze. Nu faceti din aceasta comunitate una de nisa!
    avem 20.000 de useri..si din aia doar 200 donasera..poate acum a mai crescut nr la 1000...tu uiti ca este vorba de romani in ecuatie...

  16. #176 SP
    Member Mariush's Avatar
    ma uitam de curiozitate sa vad cati useri verzi sunt logati acum.

    Poate ar fi interesant de vazut din totalul userilor care nu sunt verzi, % din cati acceseaza forum-ul zilnic, cati saptamanl s.a.m.d
    Daca ar fi site-ul meu as pune fix pe prima pagina aceasta statistica, chiar cred in inducerea pshigologica a sentimentului de guilt (cu toate ca da, vorbim de romani....)

  17. #177 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Hai mai lasati-o cu romanii. Ce naiba. Uitati-va si voi cati au donat. Eu unul sunt foarte surprins de cat de multi au fost. Marea majoritate stau foarte mult pe forum, dar sunt si unii care intra mai rar dar tot au ajutat. Sunt si unii nesimtiti care isi fac afacerile aici si nu ar da nici negru' de sub unghie, dar oameni de genul asta sunt peste tot. Nu doar la noi.

    Eu chiar m-am bucurat sa vad atatea donatii pe ultima suta de metri. E dovada ca se poate. Si ca idee, eu unul mai intru pe inca 2-3 forumuri, si dintre toate doar pentru unul cred ca as mai fi donat, si asta pentru doar pentru ca e un forum mult mai mic decat asta si la ala chiar ar fi prapad daca nu ar fi bani.

  18. #178 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Au fost destul de putini useri care au donat(au fost cativa useri care au facut donatii la ordinul sutelor de euro) si ar fi fost mai mult decat dezirabil ca macar 400 de persoane sa doneze 5 euro in contextul in care forumul are cateva mii de persoane inregistrate si am fii strans banii necesari pana acum.

  19. #179 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Dante23, de ce si-a luat Bann? Stiu ca era premium si a ajutat ceva useri pe thread-urile de PS3 cu raspunsurile lui. Sunt doar curios, nu il cunosc personal?
    Dar vad ca tot sunt banati oameni cu state mai vechi pe forum si ma intreb de ce? Probabil incalca regulamentul, dar vreu sa stiu ce "articole"...eventual sa nu calc si eu pe becuri.

  20. #180 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 21 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 19 ... LastLast

Similar Threads

  1. Exista Trader Rating? By MultiAmSaPopesc in forum Help Desk
    Replies: 3 Last Post: 02-07-2009, 17:12

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts