Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Ce crezi despre Wii U? Il vei cumpara?

Voters
202. You may not vote on this poll
  • Nu imi place

    49 24.26%
  • Sunt indecis/a

    31 15.35%
  • Imi place la nebunie

    10 4.95%
  • Nu il voi cumpara

    73 36.14%
  • Probabil il voi cumpara

    33 16.34%
  • Deja am preorder

    6 2.97%
  • E prea scump

    13 6.44%
  • Pretul este OK

    17 8.42%
  • Are prea putine titluri

    12 5.94%
  • Jocurile sunt super

    12 5.94%
Multiple Choice Poll.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 41 to 60 of 62

Thread: Ce crezi despre noul Wii U? Il vei cumpara?

  1. #41 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by Boghy02 View Post
    BTW Wii U va avea trophy suport , ceva de genul?
    Buna intrebare. Cica nu. Uite raspunsul lor:

    Some of Nintendo's top game designers don't want to put Achievements in their games, but Nintendo has put an Achievement-like system in the 3DS, mostly to reward people for feats involving the system's Street Pass networking system. In other words, the system itself has Achievements. "We will have that," Fils-Aime said. "Once you start getting into game-specific [Achievements] that's developer driven." Microsoft may require every game to have Achievements, but, Fils-Aime said, "That is not our philosophy.

  2. #42 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar

    Ce crezi despre noul Wii U? Il vei cumpara?

    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Buna intrebare. Cica nu. Uite raspunsul lor:
    Interesant. Pe mine ma mira asta. Cred ca aparitia acestor trophies/achievements au stimulat cu minim 50% interesul gamerilor de a intoarce un joc pe toate partile. Si nici mie nu mi-e urat deloc sistemu' asta,sa fiu sincer.

    Dar,what the hell,e treaba lor.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #43 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Poate se gandesc ca daca nu te concentrezi mai mult pe un joc, cumperi mai multe si le bagi mai multi bani in buzunar. E si asta o varianta.

  4. #44 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    cu toate incercarile lor de a accesa segmentul hardcore, ei raman pe segmentul casual care probabil le va aduce majoritatea vanzarilor, iar acolo nu e nevoie de trophies/achievements (iar daca nu e nevoie nu au de ce sa implementeze asa ceva). jucatorul casual se joaca pentru a se distra/destinde si nu petrece multe ore in fiecare zi intorcand jocul respectiv pe toate partile.

  5. #45 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Quote Originally Posted by h0stile View Post
    cu toate incercarile lor de a accesa segmentul hardcore, ei raman pe segmentul casual care probabil le va aduce majoritatea vanzarilor, iar acolo nu e nevoie de trophies/achievements (iar daca nu e nevoie nu au de ce sa implementeze asa ceva). jucatorul casual se joaca pentru a se distra/destinde si nu petrece multe ore in fiecare zi intorcand jocul respectiv pe toate partile.
    No trophy/achievements , no buy for me

  6. #46 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Hmm Boghy02 - dar cei de la Nintendo au avut mereu achivement-uri doar ca nu sunt in stilul "american idiot" - ai omorat 200 indivizi => esti erou american, ai omorat 250 => esti Terminator ai omorat pe toti => esti fratele lu Chuck Norris - ci sub forma de stelute, inimioare, nivele bonus - etc. faptul ca nu se cheama in CLAR intr'un anumit fel (ca sa inteleaga tot "americanu") nu inseamna ca nu exista Sa nu uitam ca Metroid a fost primul joc care a introdus cu adevarat un sistem de bonificare (pentru a determina rejucabilitate) majoritatea RPG urile din era 16 bit au alternate endings, ar trebui sa cauti un Speed Run la Super Metroid pentru a intelege cum un joc poate fi jucat in altfel decat cel normal, cum "rules can be bended" (in romana suna ca dracu) si cum unii pot zbura efectiv prin nivele urmarind doar trasa perfecta (intr'un fel similar cu conceptul din Mirror's Edge) sau metroid zero mission (un remake al primului joc) car are nu mai putin de 8 endinguri la final fiind recompensati cu artwork uri din joc

  7. #47 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    Hmm Boghy02 - dar cei de la Nintendo au avut mereu achivement-uri doar ca nu sunt in stilul "american idiot" - ai omorat 200 indivizi => esti erou american, ai omorat 250 => esti Terminator ai omorat pe toti => esti fratele lu Chuck Norris - ci sub forma de stelute, inimioare, nivele bonus - etc. faptul ca nu se cheama in CLAR intr'un anumit fel (ca sa inteleaga tot "americanu") nu inseamna ca nu exista Sa nu uitam ca Metroid a fost primul joc care a introdus cu adevarat un sistem de bonificare (pentru a determina rejucabilitate) majoritatea RPG urile din era 16 bit au alternate endings, ar trebui sa cauti un Speed Run la Super Metroid pentru a intelege cum un joc poate fi jucat in altfel decat cel normal, cum "rules can be bended" (in romana suna ca dracu) si cum unii pot zbura efectiv prin nivele urmarind doar trasa perfecta (intr'un fel similar cu conceptul din Mirror's Edge) sau metroid zero mission (un remake al primului joc) car are nu mai putin de 8 endinguri la final fiind recompensati cu artwork uri din joc
    rodarkone io sunt obisnuit cu achievements/trophies de la PS si Xbox.In ziua de azi jocurile se vand foarte mult si datorita acestor lucruri.Este decizia mea daca un joc nu are trophy/achievement sa spun pass.Si sunt sigur ca , nu sunt singurul care gandeste asaCei care nu pun prea mare pret pe astea , e treaba lor.Si plus pe criza asta 50 de lire un joc standard mi se pare scump.Inca odata e parerea mea si fiecare are dreptul la o parerea.Am jucat metroid si chiar mi-a placut btw.

  8. #48 SP
    Member MihneaWii's Avatar
    Daca jucati jocurile pentru Achievments si Trophies , le jucati degeaba...
    Arata-mi tu mie pe un altu' in afara de tine care daca iubeste o anumita serie , sa zicem Uncharted care a avut joc de joc Achievments si Trophies, si a cumparat toate cele 3 jocuri , nu-l va cumpara si pe al 4-lea pentru ca nu are aceste feature-uri... Sa fim seriosi.

  9. #49 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Nu inteleg ce te ambalezi asa?Eu nu am dreptul la o opinie sau cum?Vad ca esti fan mare Wii , dar chillUite ca stiu foarte bine cativa useri de aici , dar nu dau nume , pentru ca nu e treaba mea sa fac asta.Ce daca zic cine , dormi mai bine noaptea?Numai are voie sa spuna nimeni nimic ca si "sar" unii pe tine...pfff

  10. #50 SP
    Member MihneaWii's Avatar
    Nu sar pe tine doar ca mi se pare un pic deplasat sa nu joci un joc pentru asta . Nu m-am ambalat deloc.

  11. #51 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Quote Originally Posted by MihneaWii View Post
    Daca jucati jocurile pentru Achievments si Trophies , le jucati degeaba...
    Arata-mi tu mie pe un altu' in afara de tine care daca iubeste o anumita serie , sa zicem Uncharted care a avut joc de joc Achievements si Trophies, si a cumparat toate cele 3 jocuri , nu-l va cumpara si pe al 4-lea pentru ca nu are aceste feature-uri... Sa fim seriosi.
    Eu.Pe mine unul nu ma motiveaza sa cumpar un joc fara achievements /trofee.Uita-te pe forumul PS3Trophies sau site-ul ,XboxAchievements si o sa vezi ca sunt sute,poate mii de persoane care merg pe acelasi principiu cand vine vorba de jocuri fara achievements-uri/trofee.

  12. #52 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    mdea - imi pare rau pentru voi (cei care preferati achivmenturile si pentru care acest feature este un mod de "selectie") - si este doar parerea mea nu trebuie sa o generalizati, sunt convins ca pe siteuri Ps3trophies sau xboxachivments sunt cateva sute poate mii de gameri care apreciaza acest lucru mai presus decat orice. (sunt curios ce va parere are Ronan - nu de alta dar cred ca el este cel mai "achiver" de pe forum, dar hazardandu-ma, nu cred ca foloseste aceelasi tip de ochelari cabalini). Opinia mea e ca important este jocul - nu achivmentul si nu cred ca Avatar care are achivmenturi se poate compara cu vreun joc din seria Final Fantasy (in afara de XIII si XIII-2) care n-are achivmenturi. Consider acest motiv un pic pueril si naiv poate sunt eu prea batran sa inteleg si imi cer scuze daca e asa .

  13. #53 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Cum ai spus si tu rodarkone , e parerea ta si fiecare are parerea luiAm avut si eu wii si am jucat cateva titluri bune , dar cand am achievements/trophies ma motiveaza sa joc jocul pe toate partile si sa aflu tot ce are.Eu de obicei joc titluri bune si datorita acestor achievements/trophies si toate firmele care produc jocuri castiga mult mai bine de cand este acest sistemMie nu mi se pare deloc pueril , dar nah...

  14. #54 SP
    Member Mythul's Avatar
    sa fim sinceri....achievments reprezinta doar o "medalie virtuala" pentru timpul investit in joc, macar dupa ce bagi zeci de ore intr-un joc ramai cu ceva ce poti arata dupa. Daca n-ar fi ele si ai sterge jocul, cum ar mai stii lumea ca tu esti noul Terminator cu 1.000.000 kills ? Munca ta ar fi egala cu 0.

  15. #55 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Achievements, trophees? What is that? "Munca" pentru asa ceva? Doamne Fereste! Eu credeam ca jucam doar pentru relaxare, pentru fun, pentru cine stie ce story... Au si ajuns sa ma stresseze chestiile alea: "10 puncte pentru ca ai terminat nivelul". No s%#t! Nu-l mai terminam daca nu-mi dadeau ei achievement. "10 puncte pentru ca ai reusit sa termini jocul de 5 ori". Yeah right... Cand ii vad pe carora nici macar nu le-a placut jocul, dar l-au terminat de n ori pentru ca altfel nu primeau platina, ma bufneste rasul...

    Pe de alta parte, inteleg daca ar fi o liga profesionista... daca ai fi platit pentru asa ceva. Dar for fun, mi se pare useless braggin' si de cele mai multe ori timp pierdut. Insa fiecare e liber sa joace pentru ce doreste. La urma urmei, cand eram mici, jucam pe capace de bere... pe cartonase... timbre sau mai stiu eu ce. Cine stie, poate trophees si achievements-urile sunt aceeasi moneda, doar cu 20-30 de ani mai tarziu.

  16. #56 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Monky - suntem prea bartrani - eu zic sa ne retragem, sa lasam tineretu sa "munceasca" - eu am inregistrat consola Wii a unui amic de aici, din cZ si cu ce puncte mai aveam eu mi-am luat Metal Slug XX pe virtual console - ma duc sa ma joc un joc pentru fun - nu pentru achievmenturi - I'm just a crazy old man

  17. #57 SP
    Senior Member Marinake's Avatar

    Re: Ce crezi despre noul Wii U? Il vei cumpara?

    Remember the old days guys...before the internet.
    Monky are dreptate.Punctele castigate sunt cam aceleasi capace de bere.Anyway , eu personal joc pentru distractie si daca un achevement imi zice sa joc 50 de ore nu sunt nebun s-o fac decat daca e in multiplayer sau este open-world.Daca stai 50 de ore in singleplayer si campania are maxim 5 ore deja este frustrant.

    Sent from my E15i using Tapatalk 2

  18. #58 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Asa nu imi plac improvizatiile astea. Langa consola mai pui un HDD. Arata atat de urat si nu e practic deloc. Trebuia sa fie baieti destepti sa includa un HDD in consola asta. Telefonul meu are memorie mai multa la naiba. La fel si PS3-ul meu de acum 5 ani. O bataie de joc de consola.
    De noul PS3 nu zici nimic? Care are doar 12GB?

  19. #59 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    De noul PS3 nu zici nimic? Care are doar 12GB?
    Done!

  20. #60 SP
    Junior Member Antiloop's Avatar
    Eu am votat "Nu imi place".Nu imi plac genul asta de gadgeturi gen "struţocamila".

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. Vei cumpara un Wii U? By MonkY in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 23 Last Post: 14-12-2016, 07:41
  2. Vei cumpara un Xbox One? By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 34 Last Post: 10-12-2014, 22:55
  3. Vei cumpara un PS4? By MonkY in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 93 Last Post: 20-10-2014, 10:59
  4. Replies: 42 Last Post: 16-04-2014, 20:02
  5. Ce crezi despre noua consola NGP ? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 17-09-2011, 15:35

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts