Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 41 to 60 of 67

Thread: Prey

  1. #41 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    eu il gasesc interesant, am inceput demoul pe hard si a fost destul de OK
    la reducere cred ca il voi lua. aveti idee cat playtime are?

  2. #42 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    WTF is this ? Cum e asta Prey ? Asta-i o copie proasta dupa Half Life, putin combinat cu Dishonored/Bioshock si cu o grafica...nush...cel mult mediocra.

    Cu greu am avut rabdare sa trec peste inceputu ala oribil doar ca sa ajung intr-un punct in care...am iesit din el si l-am sters.

    Da, e putin interesant scris, dar ca mecanica de joc ma dispera si n-am rabdare sa mai joc asa ceva.

    Cred ca au fff mare incredere in joc, de au scos prima ora din joc, ca un demo public, inaintea lansarii.
    Complet de acord cu tine Razvane. Exact la fel am facut si eu. Am jucat putin din demo dar nu m-a impresionat absolut nimic la acest joc, asa ca am iesit si l-am sters. Cand am auzit prima oara de Prey si cand am vazut cine l-a facut, m-am gandit automat ca va fi macar la fel de bun ca si Dishonored, dar nici vorba. Nu-l voi lua nici macar cand se va ieftini.

  3. #43 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Am jucat demo-ul pe partea de main story (mai am putin de explorat si un sidequest). L-am jucat pe hard si nu pot sa zic ca mi-a fost usor cu controllerul (prefer kb+mouse ptr FPS), plus "munitia" mai redusa (nu am ramas fara ea, dar totusi a trebuit sa fiu atent).

    Mie mi-a placut. Inteleg de ce aduce a half life (costum, experiment esuat, alieni incluzand unii care seamana cu headcrabs), dar eu zic ca inclina inspre system shock (de aici si asemanarile cu bioshock) si dishonored, plus ceva alien isolation (singur pe o statie spatiala). Am incercat sa citesc fiecare chestie, notita, mail etc, sa imi dau seama de poveste si daca o sa-mi placa. Aici se simte influentele System Shock / Bioshock. Da, incepe ca un experiment esuat, dar ca in Rapture, incepi treptat sa afli povestea de dedesubt si de ce esti tu implicat in asta. Destul de atmosferic jocul.

    Toata statia spatiala e locul unde vei juca (dev ziceau ca au gandit statia ca un mare nivel in care sa joci), si lucrul pe care l-am remarcat e ca vezi anumite lucruri la care nu ai acces dar stii ca te vei intoarce acolo cand vei avea abilitatea necesara (de ex, o intrare este blocata de aparat pe care nu-l poti muta, dar pe care il vei putea da o parte cand vei ajunge cu abilitatea de a muta obiecte la nivelul 3). Plus e gandit si cu explorare pe verticala ca in Dishonored (desi aici banuiesc ca tb sa fii mai creativ ca sa ajungi undeva). Si sunt chestii pe care poti trece peste, cum ar fi un birou unde vezi o inregistrare pe un perete, care se transforma intr-un ecran, si daca il spargi si intri gasesti o usa secreta.

    Acei "headcrabs", numiti mimics, pe langa ca sunt greu de omorat cu controllerul, au si tendinta sa se transforme intr-un obiect (cica nu e scripted ci programat sa copieze orice obiect dintr-o camera - de ex ii vezi ca fug de tine si cand iti ies din campul vizual nu ii mai vezi desi stii ca sunt nn obiect in camera aia). Si aici e o chestie interesanta. Oriunde te duci stii si tb sa fii atent daca vezi ceva anormal (doua obiecte asem una langa alta, unul din ele e un mimic). Mi se pare interesant ptr ca e un mod de a privi altfel ce e in jurul tau, te forteaza sa fii atent la spatiul unde esti si la detalii. Sa va dau un exemplu. Intru intr-o camera unde sunt 4 "cubicle", 2 pe stg, 2 pe dreapta. ma duc in stg, explorez, nimic. Ma duc in dreapta, apar 2 mimics, unul il omor, unul fuge de mine, la cele din stanga. Ma duc inapoi acolo, stiu ca e undeva, si observ o cutie langa un birou. Putin mai departe e alta cutie, dar imi aduci aminte si ca atunci cand am fost aici nu era nici o cutie langa birou. Am dat cu cheia franceza in cutie si l-am omorat pe loc.

    Cand se transformau mimicsi din obiecte si sareau la mine (plus folosirea sunetului ca-n filme, gen jump scare), chiar ma faceau sa tresar. E intensa situatia, ptr ca intri intr-o camera unde nimic nu misca, fara nici un zgomot, si cum te duci inspre locul unde sunt ei ca obiecte (incercand sa explorezi zona), sar la tine, baga si jump scareul, iar tu dai ca apucatul cu wrenchul in stg si dreapta.

    Mie mi s-a parut destul de interesant incat sa-l iau ptr pc de pe cdkeys (in preorder undeva la 32 de euro). Eu cred ca jocul asta nu va lua sub 70. Parerea mea e ca are sanse sa fie intre 80 si 90 (asa cum sunt si jocurile Dishonored).

  4. #44 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar

    review

  5. #45 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    ^Yup. Ma bucur ca e bun.

    Eu l-am cumparat ptr PC acum cateva zile (31 euro pe cdkeys) si cred ca o sa il incep azi.

  6. #46 SP
    Member Frankie.'s Avatar
    Atmosfera din joc e exceptionala

  7. #47 SP
    Member Hazer's Avatar
    Parca Deus Ex, Bioshock si Alien au avut un threesome si a iesit Prey. Foarte bun jocul .

  8. #48 SP
    Member deepjinx's Avatar
    Cum as putea sa omor mai bine mimicii cu controller-ul?

  9. #49 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am jucat si eu putin din acel trial, precum toate jocurile Bethesda grafica e invechita, mecanicile de joc simple si pana acum mi-a adus aminte de Half Life, The Matrix si Deus Ex. Poate e interesant, dar pana la o reducere nu il iau.

  10. #50 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Quote Originally Posted by deepjinx View Post
    Cum as putea sa omor mai bine mimicii cu controller-ul?
    nu stiu, dar cu mouse-ul e mult mai usor. incearca sa ii detectezi inainte (2 ob asemanatoare alaturate, odata am vazut si un mimic medkit). de asemenea vei avea si abilitatea sa-i scanezi mai incolo (nu am ajuns acolo). in stadiul de inceput poti sa ii taguiesti (cel putin pe aia mari) cu zoomul.

  11. #51 SP
    Member Frankie.'s Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Am jucat si eu putin din acel trial, precum toate jocurile Bethesda grafica e invechita, mecanicile de joc simple si pana acum mi-a adus aminte de Half Life, The Matrix si Deus Ex. Poate e interesant, dar pana la o reducere nu il iau.
    ''Mecanici de joc simple'' ...hai ca esti tare prietene. Te-ai fi asteptat sa reinventeze ceva cu acest titlu?!Cine vrea sa urasca va gasi intotdeauna un motiv sa o faca.Sincer jocul e un must buy din prima zi(pentru mine).

  12. #52 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Calmeaza-te ca vorbim de un joc, nu ti-am insultat neamul. Cat timp jocul se lanseaza la pret full pot sa am ce pretentii vreau eu de la el. Cat timp alte jocuri reusesc sa aiba un alt impact cu acelasi pret de lansare, pot comenta cat vreau. Daca tie iti place si esti dat pe spate, sa fii sanatos.

  13. #53 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Frumos, elegant

  14. #54 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    banuiesc ca are spoilere majore nu?

    ---------- Post added 09-05-2017 at 11:52 ----------


    un alt punct de vedere

  15. #55 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar


    speed run de 10:52


  16. #56 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  17. #57 SP
    Member deepjinx's Avatar
    Probabil al doilea shooter dupa Alien Isolation pe care il joc cu pulsul marit. Imi place ca poti sa te plimbi cu turela si sa o montezi unde vrei.
    Pana acum isi merita banii.

  18. #58 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    #SingurulReviewCareConteaza


  19. #59 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Mie pe XO nu-mi mai incarca nicio salvare. Ce prostie. Se pare ca a ajuns si la mine bug-ul ala de pe PC (pt. care este fix). Dau load...se incarca putin...ingheata...si ma scoate in dashboard.

    #Prey's update (v 1.02) is now available for PS4. The update for Xbox One will arrive later this week. Thank you for your patience.

  20. #60 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    No hai sa vedem is chiar curios daca o reparat problema...

    Later edit: da, s-o rezolvat asa mai stam de vorba.
    Attached Images Attached Images 20170518113130.jpg 20170518112510.jpg 20170518112530.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. Prey 2 By Nash in forum Console Club
    Replies: 42 Last Post: 03-08-2013, 01:54
  2. Zvon: Prey 2 va fi anulat By Xristina in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 19-04-2012, 19:55
  3. Replies: 19 Last Post: 26-08-2011, 01:03
  4. Prey 2 Videos By Nash in forum Videos
    Replies: 5 Last Post: 10-08-2011, 13:18
  5. IL-2 Sturmovik: Birds of Prey Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 1 Last Post: 03-09-2009, 09:39

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts