Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 20 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 ... LastLast
Results 281 to 300 of 387

Thread: Battlefield V

  1. #281 SP
    Member Mishy's Avatar
    L-am jucat si eu azi cateva ore si parca e cu totul alt joc fata de beta. Gunplay-ul e extraordinar de bun, nu am intalnit probleme de conexiune, hartile sunt super in special Arras. Aim assist este putin, nu la fel de mult ca in BF1 sau cum a fost in beta dar e acolo.

  2. #282 SP
    Member westy9009's Avatar
    De unde planuiti sa il cumparati pe 20 ?

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  3. #283 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    De la băieții de pe olx

    Trimis de pe al meu Huawei P20 folosind Tapatalk

  4. #284 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Incepe sa se lege jocul acum , e total diferit de seria BF insa e bun, e altceva si mult mai challenge de unul singur , cu un squad bun faci treaba buna , incepe sa-mi placa

  5. #285 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Review-uri pe Metacritic decente pana acum...
    Pana acum pe PC are cele mai multe review-uri si media este 8.1, ceea ce spun eu ca este o nota corecta. Nu am avansat foarte mult in joc ca sa ma pot pronunta dar pare o nota corecta.
    Ce nu am inteles pana acum este de ce anume sunt permise mizeriile alea de user reviews pe metacritic cu nota 0.

    Inteleg un joc slab, prost, ii dai 4, ii dai 5, ma unele sunt de 6-7, whatever, dar de ce lasi toti prostii sa dea note de 0? Unul nu da macar nota 1.
    Deci vine prostu intra in multiplayer si moare de 15 ori de prost ce e, se fustreaza isi da seama ca e prost si vine si da nota ZERO jocului ca 'nu e balansat', sau mai stiu eu...sau ca nu apare tasumare' patriot polonez in joc deci nu se respecta istoria deci ZEROOOO...

    Ma si eu sunt prost in Blackout, ma si eu mor ca un prost ce sunt, ma si eu am dat cu mizerie in BR mode... dar i-as da nota 4-5-6 fratica nu 0. Ma de ce 0???

    Pune ma barem de la 4 in sus, sau etc, fa cu stele, orice, dar ceva care sa reflecte mai indeaproape realitatea... oricat nu v-ar placea Battlefield banuiesc ca sunteti de acord ca un joc prost merita nota 3-4-5 whatever nu 0 ca nu vine in 3 culori are si el un content acolo.
    Media overall la user score este 2.9 datorita acestor note de 0... da-o-n pastele ei de medie aritmetica...
    O prostie sinistra...

  6. #286 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Asta se intampla pentru ca uneori se schimba lucrurile in bine. Pe cat de stupid suna, "review bombing"-ul poate produce unele efecte. Spre exemplu, anul trecut in vara Take-Two a vrut ca mod-urile pentru seria GTA sa nu mai existe pe PC. Au trimis acel cease-and-desist letter la Open IV, cei de la Open IV au spus ca nu au de gand sa fie tarati prin tribunale de o companie de miliarde de dolari si au acceptat sa renunte la tool. Backlash-ul a fost enorm si atunci, au aparut tone de review-uri negative pe Steam. Si ce sa vezi, dupa cateva luni, Take-Two a renuntat la planurile initiale, iar Open IV e acum bine mersi.

    Am vazut o chestiune similara zilele trecute pe Metacritic la Fallout 76. Sigur ca unii oameni se bucura de el si nu e nimic in neregula cu asta, dar cei mai multi fani ai seriei au impresia ca Bethesda isi bate joc de ei. Chiar si acum vad ca sta la 2.7 la User Reviews. Poate pe viitor asta inseamna ceva, poate nu. Daca se alege praful de Fallout 76 in cateva luni, sunt mari sanse ca Bethesda sa nu isi mai incerce (cel putin o perioada) norocul cu jocuri online.

    Sigur, insa, ca e o nedreptate sa nu joci ceva si sa sari pe el cu note de 2 lei.

  7. #287 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    It's focking awesome...
    Sper ca cei de la DICE sa nu se razgandeasca si sa introduca vechea mecanica de 3D spotting, altfel jocul ar deveni mult prea usor.

  8. #288 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Sigur te-a dat pe spate partea de sniper e destul de op si in mare usor de tintit , apropo iti poti pune cutite pe care sa le arunci daca alegi sa joci sniper

    Cel mai ciudat este faptul ca acum nici killcamera nu mai este ce a fost ,de multe ori nici nu sti de unde te-a omorat.

  9. #289 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    Sigur te-a dat pe spate partea de sniper e destul de op si in mare usor de tintit , apropo iti poti pune cutite pe care sa le arunci daca alegi sa joci sniper
    Asta va fi primul lucru pe care il vor nerfui
    Cel mai mult ma incanta ca au pus smg-uri pe medic.
    Mai am nevoie de un sawed-off shotgun in loc de pistol pt. sniper, and I'm ready to rock.

  10. #290 SP
    Member Mishy's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    Cel mai ciudat este faptul ca acum nici killcamera nu mai este ce a fost ,de multe ori nici nu sti de unde te-a omorat.
    Am observat ca se intampla asta doar cand tipul care te-a omorat moare imediat dupa tine sau e prea departe sa il vezi, in rest apare tot timpul.

  11. #291 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Da, e mai fain decat ma asteptam. Seamana cu bf1 ceea ce imi place dar e diferit in unele aspecte si poti sa alegi sa le vezi ca plusuri sau ca minusuri.

    Astazi a fost prima zi cand am jucat exclusiv in squad, chiar doua squaduri in aceeasi echipa si jocul straluceste! Squad play-ul e MULT mai important, punctele adunate chiar au un rost acum si desi fac de doua ori mai putine kills pe meci ca in bf1 ma distrez la fel de mult!

    Ceva harti geniale, cateva super anoste, speram la map packs interesante si diferite.

  12. #292 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Da, jocul are mixed feelings , insa da, asa este, squad playul este mega promovat in jocul asta , imi place destul de mult si noul mod Grand Operation, cumva cam toate meciurile se duc pe 3 zile si mereu ai varietate si killurile sunt stack ( se aduna gramada ) iar la finalul celor 3 zile te alegi cu 100 de kiluri

  13. #293 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Pe mine ma enerveaza erorile, blocajele si lag-ul din meniuri - stai 10 minute sa iti incarce jocul, inca 10 sa revina in meniul principal (nu am cronometrat, dar e la fel ca la BF1 la inceput. Zici ca suntem in 2000). Dispare hud-ul cand iti e lumea mai draga, nu mai deosebesti care e inamic/camarad, nu poti sa spawnezi, se blocheaza, nu iti primeste comanda de revive decat din anumite pozitii.
    @ poiuyt aveai dreptate - sunetul e lipsit de „greutate”. Atat pe Sony Platinum cat si pe Logitech Z5500. Doar la volum mare pe Logitech se aude cum trebuie, dar deja traieste tot blocul lupta mea. Trageam cu un smg aseara si ziceai ca trag cu pistol cu bile (d-ala ordinar, nu de airsoft).

    Pentru a nu critica inutil tot jocul, va spun ca grafica e senzationala, efectele HDR sunt bestiale - am ramas masca in fata unui golf si admiram reflexiile luminii din apa, sau pe harta cu campiile de rapita sau ce flori sunt alea.
    Animatiile sunt bune. Controlul e bun - dar va recomand sa dezactivati aim acceleration - asa controlul e mult mai bun, mai liber, in genul lui BF4 pe care il consider pe locul 2 dupa Bad Company 2, care e favoritul meu in seria BF.
    Pentru a fi un joc aproape perfect, lipsesc micile amanunte de conexiune/finisare care sa te faca sa te simti „conectat”. Sunt prea multe bug-uri, jocul nu e terminat. Din acest punct de vedere, o sa mai astept putin cu BF5, il las sa mai primeasca cateva patch-uri, sa nu imi ruinez experienta de joc. (pana atunci joc Blackout, e singurul COD din ultimii ani de care nu m-am plictisit in prima saptamana si unde am avut un singur freeze de la lansare).

  14. #294 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Am momente când mor instant și am impresia ca ceva nu este cum trebuie.

  15. #295 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Cred ca e prea mic „Time to Kill”-ul.

  16. #296 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Nu chiar, sunt momente în care simt că trage cineva în mine, și am timp să reacționez dar sunt și altele în care mor instant și când îmi arată kill cam vad că ma omorât cu lmg, mi se pare aiurea 1 shoot kill cu lmg. De asta spuneam că nu este ceva în regulă cu jocul.

  17. #297 SP
    Member Mishy's Avatar
    Da, nu esti singurul multa lume se plange de asta. Incearca sa urmaresti ce arme te omoara instant, in cazul meu si a multora e KE7 de la support.

  18. #298 SP
    Member SepticEye's Avatar
    Quote Originally Posted by cosminbad View Post
    Cred ca e prea mic „Time to Kill”-ul.
    "Time to die" e problema. In conditii ideale ttk si ttd e identic. Inamicul baga 4 gloanțe in tine iar tu le " sesizezi" pe toate, ai timp sa reacționezi. Însă jocul are netcode prost la lansare, in traditia battlefield, iar serverul nu trimite "pachete" individuale cu damage de la fiecare glonț spre jucătorul victima ci le grupează intr-un pachet mai mare iar asta da impresia ca ai murit instant, gen shotgun, deși din perspectiva inamicului care a tras în tine au trecut secunde pana sa te doboare. Se rezolvă in patch-ul următor.

  19. #299 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    KE7 cea mai OP arma din tot jocul.. enervant de puternica.. pt ce a trebuit sa aibe suportul cea mai puternica arma din joc nu stiu, iar medicul este ciuca bataii pe harta.. un fel de sclavul tuturor mai ales daca vrei sa joci ca la carte si sa dai si reviveuri , poate doar tompsonul sa fie cat de cat insa si ala e prea " de jucarie " ca feeling , iar damage-ul este de toata jena.

  20. #300 SP
    Member Mishy's Avatar
    Mai este vreun pluton cu jucatori de pe aici pe PS4?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 20 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts