Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 21 to 40 of 69

Thread: PlayStation 5 & Xbox Two for 2020

  1. #21 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar


    Sa inteleg ca PS5 se va lansa in 2019?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #22 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Asta am zis si eu mai sus putin

    Momentan e doar un zvon , insa anuntul asta a fost postat pe un retail mare din Germania ce vinde si jocuri si de acolo a inceput nebunia.

    Cert e ca daca vine in 2019 probabil in 2021-2022 o sa vina ps5 pro

  3. #23 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by JohnnyUSA View Post

    Sa inteleg ca PS5 se va lansa in 2019?
    Nu e obligatoriu sa apara Xbox si PS in acelasi an.
    Xbox 360 si PS3 din generatia a 7-a s-au lansat in ani diferiti, in 2005 si 2006.

    Au facut Sony si Microsoft prostia asta de a se nimeni sa-si lanseze noile platforme simultan in 2013 si s-a facut mare agitatie, plus ca pana la urma a fost mai degraba in dezavantajul Microsoftului la capitolul vanzari.


    Plus ca aveau multe probleme (nu toti), plus ca jocurile nu erau deloc bine optimizate , ca nu puteau rula decat pe 30 fps si nu erau inca aratoase in 4k (de fapt, aratau jenibil), plus ca jocurile aveau grafica invechita , fiind aceleasi jocuri old-gen cu ceva umbre, lumini si texturi un pic imbunatatite.


    Next-Gen s-a simtit abia de prin 2014 cand au schimbat majoritatea motoarelor grafice sau au fost imbunatatite si abia cand au fost lansate PS4 Pro si Xbox One S/X prin 2016-2017 ca sa ruleze in HDR.....cam atunci a inceput cu adevarat Next Gen 8.0.





    Daca procedeaza la fel, cred ca abia prin 2021-2022 consolele vor fi cu adevarat next gen 9.0 si jocurile vor avea grafica cat de cat fotorealista ca-n clipuri.

  4. #24 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Quote Originally Posted by JohnnyUSA View Post


    Sa inteleg ca PS5 se va lansa in 2019?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Da! Pe 1.04.2019.

  5. #25 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Apreciez ironia de calitate dar nu si pe cea de coltul blocului.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #26 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Pun eu linkul ala din postarea aia "FOARTE ADEVARATA", sa vedeti ce e.
    https://www.latestnewsexplorer.com/r...you-up-lyrics/

    Nu vine niciun PS5 in 2019, as fi vazut devkits pana acum.

  7. #27 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Imi fac mea culpa fata de colegii de forum.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #28 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Eu imi doresc ca acest thread sa ajunga un fel de Spambox, sa postam in fiecare zi. Orice. Pana apare PS5+edge.

  9. #29 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^ ok

  10. #30 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Tinand cont de faptul ca nu stie nimeni cum se va numi viitorul Xbox, hai sa zicem ca numele de "PS5" pare legitim, apoi de faptul ca nu stim absolut nimic despre nici o data de lansare deci practic tot acest thread care apare non stop primul in lista la sectiunea Console Club este un simplu spam care extrem de repede a devenit si toxic, banuiesc ca se poate inchide.

    Altfel, la momentul lansarii zvonurilor oficiale despre noile console vor fi deja 100 de pagini de spam despre nimic.

    Daca il incurajati sa continue in ritmul asta o sa aflam in curand despre Doom 5, Half Life 4 si cine stie vreun TV 16K, bineinteles toate niste mizerii, deja v-a dezvaluit intr-un alt topic aparitia si locatia exacta a urmatorului Assasins Creed cu intreaga istorie a Chinei intr-un scurt eseu.


    Cum vreti...

  11. #31 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Daca va uitati la prima postare din topicul "Clubul PlayStation 4" veti vedea ca e dinainte cu 3 ani de lansarea consolei. Si culmea, a nimerit aproape la fix data lansării. La fel a fost luat la misto. Bine, celelalte zvonuri din postarea aia nu s-au adeverit da totuși ceva a nimerit.

  12. #32 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post

    o sa aflam in curand despre Doom 5, Half Life 4 si cine stie vreun TV 16K

    .
    Exceptand Half Life 4 (inca am dubii ca o sa apucam 3-ul, dar cred ca apare si ala in viitorul indepartat), DOOM 5, Wolfeinstein 3, The Elder Scrolls 6, Dishonored 3, Fallout 5, Deus Ex 5, Shadow of the Tomb Raider, Hitman 7, Overwatch 2, Civilization 7, XCOM 3, Battlefield 1944 sau Bad Company 3 , Age of Empires 4, Company of Heroes 3 ar fi firesc sa apara.Sunt predictibile aparitiile acestora pentru ca aduc mult profit companiilor.

    Poate si o continuare la Baldur's Gate n-ar strica.


    In rest, avem anual cate un Assassin's Creed , Call of Duty, FIFA si NFS!





    Si in mod sigur o sa existe TV 16K fiindca deja exista TV 8K si probabil se lucreaza la TV cu ecran 12K.

  13. #33 SP
    Junior Member tphaseitx's Avatar
    PS3:
    Uncharted 3, Killzone 3, God of War 3

    PS4:
    Uncharted 4, Killzone 4 (Shadow Fall), God of War 4

    PS5:
    Uncharted 5, Killzone 5, God of War 5, etc

    PS3: 2006
    PS4: 2013 (7 years)
    PS4 Pro: 2016
    PS5: 2020 (7 years)
    PS5 Pro: 2023
    PS6: 2027
    PS6 Pro: 2030

  14. #34 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Binee de tot, ia zi... ce iarba ai? Da si la fratii tai acilisea!
    wtf )

  15. #35 SP
    Junior Member tphaseitx's Avatar
    Ceeee? Adica carevasazica nu creezi? PS7 nu mai exista, ne baga direct cipu in cortex. Ne vom genera singuri jocurile pe care le vrem. Vom fi toti developeri creatori level designeri testeri si gameri la un loc. Uncharted-ul tau nu va semana cu al meu. Apoi urmeaza sa ne integram in absolut. Nu vom mai avea nevoia de a ne juca pentru ca vom fi in alta dimensiune paralela. Exact asa cum e threadul asta comparativ cu realitatea.

    2020 e pariul meu pentru sony next playstation.

    Vacile de muls CoD Fifa NFS Ass creed & co vor trai vesnic. Doamne Ajuta!

  16. #36 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by tphaseitx View Post
    God of War 4
    Vezi ca e cunoscut ca God of War (2018) si atat.
    E GOW 4 ca referinta neoficiala folosita de populatie, dar pe coperta apare ca GOW simplu.


    Era 4 daca era o continuare a povestii din mitologia greaca, dar acest titlu se vrea un nou inceput.

  17. #37 SP
    Junior Member tphaseitx's Avatar
    Tot al 4-lea gow este.

  18. #38 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Well, daca o iei asa, nu e nici al 4-lea, cred ca e al 7-lea
    Anyway, v-am zis, nu exista devkits inca, deci sunt sanse minime sa vina in 2019, poate doar in iarna dar si aia e devreme.

  19. #39 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Daca nu se ieftinesc placile video si nu se termina odata cu tevatura bitcoinului, nu le vedem lansate nici in 2020!

  20. #40 SP
    Junior Member tphaseitx's Avatar
    Mineritul afecteaza placile grafice high end ptr PC, nu consolele. Consolele au custom APU-uri, probabil PS5 va avea GPU dedicat insa mineritul nu vad cum afecteaza cipurile pentru console din moment ce nimeni nu foloseste PS4 pentru minat.

    Daca maine nVidia sau AMD blocheaza prin driver mineritul pe GPU-urile lor s-a incheiat povestea.

    Faptul ca userii cumpara o gramada de placi video ca sa le foloseasca la minat duce la criza de stocuri iar criza de stocuri e speculata de retaileri si duce la scumpiri.

    Posibil ca anul asta sa se potoleasca nebunia pentru ca e afectata piata de gaming pe PC. Insa toata treaba asta nu afecteaza cu nimic productia cipurilor pentru console.

    Nu cred ca exista in acest moment cipul grafic pe care il vrea Sony pentru PS5. Ei stiu mai bine ca noi roadmap-ul AMD si ce tehnologie vor pentru PS5, posibil chiar sa fie inca in stadiul de proiect, ma indoiesc de o lansare in 2019.

    Plus ca PS4 Pro nu e o consola depasita care sa aiba nevoie stringenta de un upgrade. Asa ca de ce s-ar grabi?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts