Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 10 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 ... LastLast
Results 101 to 120 of 194

Thread: Watch Dogs Legion

  1. #101 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mda, mi-am adus aminte de ce nu-i mai urmaresc pe astia de la Giant Bomb. Vorbarie multa si proasta si super personal totul. Daca lor nu le place jocul sau genul, normal ca jocul e notat prost. Nu conteaza ca jocul e bun.

    Referitor la ce zice de Xbox, nu zice literally nimic, doar ca a avut niste probleme care nu sunt reparate cu day 1 patch la care a avut acces. Dar nu zice ce probleme sunt alea.
    Poate e loading time mai mare, poate o singura data scade fps, sau alte chestii minore. Si nah, el comparand cu PC-ul unde a rulat jocul la 1080p cu RTX, e normal ca pe Xbox nu arata/nu merge la fel, pt ca sigur nu are 60fps.

    Personal il iau pe Xbox si-l voi juca pe One X si din pacate, nu-mi fac sperante ca voi trece si continua pe Series X, pentru ca nu cred ca-l gasesc de cumparat pe aici.
    Astfel ca si pe AC Valhalla tot pe One X il voi juca, cel mai probabil.

    Also, s-a ridicat embargo-ul si au iesit reviews
    ACG:

    Skill Up

    IGN:


    Momentan avem un 78 pe Metacritic si 74 pe Open Critic.

  2. #102 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Personal il iau pe Xbox si-l voi juca pe One X si din pacate, nu-mi fac sperante ca voi trece si continua pe Series X, pentru ca nu cred ca-l gasesc de cumparat pe aici.
    Astfel ca si pe AC Valhalla tot pe One X il voi juca, cel mai probabil.
    Eu nu credeam ca o sa ma atasez de XBOX vreodata ! eu cu exclusivitatile de PS, cu grafica ultra pe PC am ajuns sa petrec 70% din timpul meu de gaming pe XBOX! de ce ? XBOX Gamepass Ultimate si comoditate ! il iau si eu tot pe XBOX ! daca il cumpar digital il voi putea juca si pe series X in viitor? cu update-urile pt next gen, nu ?

  3. #103 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, toate titlurile lor vor avea upgrade gratuit pe next gen

  4. #104 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    https://www.eurogamer.net/articles/2...-on-xbox-one-x


    Watch Dogs: Legion, the third in Ubisoft's urban open world series, has a game-breaking bug at launch on Xbox One X that can make progress in its campaign impossible. Ubisoft is working to remedy the matter in a hotfix due at the end of this week.


    The issue appears to be triggered around 6-8 hours into the main campaign (during a mission called - I kid you not - 404). Our reviewer reported the game freezes at a certain point and the Xbox console warns it is about to shut down, as it's designed to, because of overheating - which it duly does. It's an issue we've anecdotally heard has happened to multiple reviewers of the game on Xbox One X - Ubisoft's recommended platform for reviewers.


    Other platforms appear unaffected by the specific issue, though members of the Eurogamer team have reported more minor bugs with the PS4 Pro build.

  5. #105 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Whoa. This is big Sper sa scoata fix-ul maine si nu vineri/in weekend.

    Bine, eu nu-mi fac neaparat griji, tocmai pentru ca ei spun ca e cam pe la 6-8h din poveste, iar la cum joc eu, cam 2-3h pe zi (daca am noroc) + explorare oras si cautat oameni, posibil ca mie sa-mi ia undeva la 15-20h sa ajung in punctul ala, deci cam o saptamana. de joaca.

    oricum, cel mai probabil va fi inclus in day 1 patch si articolul asta e facut doar pentru creat panica...

  6. #106 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Ce s-a adunat lumea pe aici dupa amanarea lui Cyberpunk! ))

  7. #107 SP
    Member parazitu86's Avatar
    Daaaa. Între timp am vorbit cu cei de la gamers.ro și mi-au zis ca precomanda întârzie și va ajunge vineri. Acum să vedem ce o fi. De-abia aștept să il joc.

  8. #108 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    ACG intra putin in detaliu despre cum functioneaza recrutarea

  9. #109 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Las și eu asta aici...
    Attached Images Attached Images watch_dogs_legion_rtx_on.jpg

  10. #110 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Arata superb. Mai jos un filmulet cu RTX ON/OFF comparison.
    Sper sa arate la fel si pe XSX/PS5. Jesus ce generatie ne asteapta


  11. #111 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cateva impresii dupa ~4-5h petrecute ieri in joc, pe un Xbox One X.

    Jocul este mult mai complex decat pare iar scanarea constanta a oamenilor din jur devine destul de addictive.
    Efectiv ma opream din mersul cu masina, sau dadeam sa mearga masina singura, ca sa pot scana oameni, sau macar pe aia care par mai diferiti.
    Iar odata ce ai un personaj bun, cumva tinzi sa cauti sa fie si mai bun. Gen ai un om bun la bataia hand to hand, dar gasesti oameni care sunt buni la asta dar au si extra perks, gen iau mai putin damage sau alte 2-3 abilitati.
    Astfel ca poti scana incontinuu oameni, chiar daca ai echipa buna.

    O alta chestie care-mi place este felul in care poti aborda misiunile. Mi se pare ca nu ai limite in ceea ce poti face si daca vrei, poti evita complet shooting-ul (desi mi se pare destul de bine facut).
    Putem hack-ui drone de politie sau delivery drones, pentru a scana zona in care vrem sa ajungem, putem folosi camerele din locatie sau laptopurile, putem intra camuflati sau debloca o usa prin spate si multe alte metode interesante.

    Partea de driving mi se pare ca nu le-a iesit prea bine, in sensul ca vehiculele nu au deloc greutate si se controleaza foarte usor, mult prea arcade pentru gusturile mele. Also, hit box-ul la masini, la fel ca in WD-urile vechi, este ciudat rau. Uneori evita ceva in ce era clar ca vei intra cam cu 30% din botul masinii, iar alteori boturile masinilor care se intersecteaza trec unu prin altu si nu patesti nimic.
    Iar cu motoarele uneori e de ajuns un impact fff mic pentru a te arunca.
    In schimb drona aia mare pe care poti merge deasupra orasului, desi pare interesanta, se misca incredibil de incet, astfel ca nu poti face mare lucru cu ea, decat daca vrei sa colectezi lucruri de la inaltime sau sa ajungi direct pe sus in anumite misiuni.

    Loadind screen-urile iar nu-mi plac. Sunt si dese si destul de lungi (peste 10s de fiecare data) astfel ca-ti rup din imersiune.

    Hand to hand combat-ul mi se pare interesant, daca te bati cu un singur oponent. De la 2 in sus mi se pare ciudat facut pentru ca nu ai vreun indicator ca sa vezi cand esti atacat de alta persoana, dar mi-a placut prin arena, atat pentru bani cat si pentru a gasi oameni buni de adaugat in echipa.

    Partea de scanare este foarte interesanta si nu ma vad sa ma plictisesc de asta, desi-mi este putin peste mana butonul pe care l-au mapat - LB.
    Din pacate, foarte multi oameni sunt cam la fel, in sensul ca ori nu au niciun skill, ori au ceva banal, gen au masina sau arma.
    M-am orientat momentan pe identificat anumite categorii de oameni, un soldat, un politist (sau ceva cu legatura, care te poate scoate mai rapid din inchisoare), un paramedic, muncitor in constructii, un bataus si un drone expert - iar acum voi incepe sa fac misiunile pentru a-i recruta pe toti.

    Pe partea de customizare avem foarte multe magazine prin lume, magazine care ofera haine diferite, dar in care nu putem intra - imbracarea se face afara, direct pe strada.

    Grafic nu mi se pare ca exceleaza decat in 2 momente - noaptea dupa ce a plouat si in acel golden hour, care am vazut ca in joc este pe la ora 18:30. In rest nu este wow, dar nici deranjant.
    In schimb ploaia nu-mi place si nu toate hainele se uda, doar anumite haine au texturi si pentru ud.

    Overall, este interesant, addictive si bine facut si astept cu interes sa ma reintorc si sa continui si cu misiunile principale, dar mai ales sa pot debloca noi abilitati

  12. #112 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Foarte bine arata pe Series X!



  13. #113 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Wow...4K cu 30fps...dar cu RTX care e procesat separat
    Ciudat - puteam sa jur ca 4k cu 30fps am eu acum pe One X

    Un video fff prost facut, un fel de incercare de a spala creieri, cu o amestecatura de termeni de confuzeaza pe toata lumea.
    Deci 30 fps - ok, am inteles. "for a smooth gameplay" = ??????
    We're adding support for variable refresh rates - yeah... dar cum, daca tocmai a zis 30 fps? VRR = 60+++ fps

    iar raspunsul e simplu - dar indirect - mod de lower resolution cu higher fps (1440p cu 60fps posibil) sau chiar 1080 cu VRR (care probabil se invarte intre 60 si 120 fps.



    Oricum e clar - RTX si DXR e folosit doar pt reflexii iar restul, sistemul de iluminat, e un mix intre normal illumination ca in orice joc si ce au facut crytek cu raytracing on old hardware - de-aia si sunt diferite la iluminare intre xbxo one si one x.

  14. #114 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Nu era pe lista de day one dar acum dupa ce am vazut cum arata pe XSX mi-a cazut telefonul -> Add to Cart!

  15. #115 SP
    Member morphine's Avatar
    @sexbobomb91

    Se vede ceva dubios la 1:18. O fi ceva de optimizare sau e de la farurile masinii? ma refer la cladirirea din dreapta cum se lumineaza cand se apropie.

  16. #116 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Este perfect normal. Asa randeaza detaliile in viteza

  17. #117 SP
    Manager paul's Avatar
    PS4 / PS4 Pro / Xbox One / Xbox One X tested:

  18. #118 SP
    Member parazitu86's Avatar
    Hehe ce bine ca am trecut pe Pro chiar arată bine joculu, de-abia aștept să îmi ajungă precomanda luni sau marți

  19. #119 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Intrebare pentru cine-l joaca deja.

    Stiu ca pentru a lua arme noi, singura metoda este de a recruta pe cienva care are o arma, iar apoi acea arma devine accesibila tuturor din echipa - in teorie.
    In practica, majoritatea oamenilor din echipa au doar acele non lethal weapons pe care le putem debloca.

    Aveti idee daca se poate face ceva sa punem restu de arme si la alti oameni din echipa? Sau chiar asta este limitarea?

    Referitor strict la video de mai sus, am observat ca tot foloseste termenul DSR, insa il foloseste super gresit.

    Dynamic Super Resolution - e atunci cand ai, dupa cum ii zice si numele, super resolution - adica randezi la mai mult decat poate ecranul sa afiseze (ex: randare 8k pt ecran 4k).
    El in schimb o foloseste ca sa spuna ca xbox ruleaza la lower resolution si apoi face upscaling
    If any, ar fi Dynamic Lower Resolution

    Ideea e ca marea majoritate a internetului ii considera experti pe digital foundry, in realitate ei sunt un mix intre totally clueless, "pretty average" si "quite good".
    Arunca cu o gramada de termeni total aiurea in cam toate videourile, fie intentionat e misleading fie accidental misleading, cert e ca multe chestii sunt misleading, amestecate printre cele ok.

  20. #120 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Referitor strict la video de mai sus, am observat ca tot foloseste termenul DSR, insa il foloseste super gresit.
    Nu spune DSR, ci DRS - Dynamic Resolution Scaling.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 10 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 ... LastLast

Similar Threads

  1. Watch Dogs By Madutzzu14 in forum Console Club
    Replies: 925 Last Post: 16-03-2018, 17:57
  2. Vand Watch Dogs 2, Watch dogs PS4 sigilat By Bogdan_Guu in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 7 Last Post: 31-10-2017, 15:48
  3. Watch Dogs 2 By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 205 Last Post: 01-05-2017, 22:43
  4. Coperta Watch Dogs By CatalinTwist3R in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 9 Last Post: 26-06-2014, 21:05
  5. Watch Dogs - PC By MonkY in forum Jocuri PC
    Replies: 64 Last Post: 21-06-2014, 06:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts