Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 18 of 33 FirstFirst ... 8 16 17 18 19 20 28 ... LastLast
Results 341 to 360 of 656

Thread: Assassin's Creed Valhalla

  1. #341 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Nu m-ar surprinde, sunt UBI pana la urma. 140 KM patrati de fetch questuri si niste story suna mirific.

  2. #342 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Nu e nicio problema. Pentru jucatorii de weekend fara timp la dispozitie, exista intotdeauna capodopere precum Fifa din care pot alege.

    E excelent ca jocurile open nu s-au adresat niciodata fetiţelor speriate de incertitudini.

  3. #343 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Pari putin cam scortos pentru binele tau, stai bland cu generalizarile ca nu impresionezi pe nimeni. Absolut nimeni.

  4. #344 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    I se spune power lvl acum , cam acelasi lucru . Oricum ar fi tot ajungi sa fi cu un pas\pasi in spetele nivelului necesar story-ului si sa se ajunga la grind . Pentru cine credeti ca au facut harta aia asa mare ? Sa termini tu jocul in 10-15 ore ? Am vazut ca acum calaresti si lupi mai nou ! Nu cred ca vor lipsii nici booster-ele! Pardon time savers ! Astept review-urile ca nu prea am ce juca , putina bataie de joc marca UBI, nu strica !

  5. #345 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by IsNotMe View Post
    Astept review-urile ca nu prea am ce juca , putina bataie de joc marca UBI, nu strica !
    Mai asteapta pana pe 10 decembrie si o sa uiti imediat si de Watch Dogs si de Valhalla si de Black Ops V si de Spider-Man Miles Morales ....asta daca nu-l amana iar.

  6. #346 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Ii asteptam si pe aia sa vedem ce downgra...optimizare ne ofera pe 10dec.

  7. #347 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Ca-i mai scot niste elemente si il downgradeaza la greu, tot o sa ai ce sa joci in Cyberpunk , mai mult decat in AC Valhalla care se anunta mai mare si mai repetitiv, cu si mai mult grinding pana la level 340 (nici nu vreau sa stiu ce preturi horror vor avea microtranzactiile din joc).

  8. #348 SP
    Member KurtKnispel's Avatar

  9. #349 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    NVIDIA GeForce RTX3090 cannot run Assassin’s Creed Valhalla with 60fps in 4K/Ultra

    https://www.dsogaming.com/pc-perform...0fps-4k-ultra/


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #350 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Este absolut normal. Pentru ca pe PC, in momentul in care selectezi o rezolutie, este fixa si totul este fortat randat la rezolutia respectiva.

    Dar pe console, cand se optimizeaza, rezolutia scade ca sa mentina acel 30/60fps impus de developer.

    Also, acel dynamic 4k cu 60fps pe console este ceva super optimizat de ei cu foarte multe detalii spre medium low.
    Dar eu ma voi multumi de lucru asta, cat timp are 60fps

  11. #351 SP
    Member parazitu86's Avatar
    Întrebare, de versiunea ps Pro sa spus ceva, cum va rula jocurl, 4k dynamic 30 fps? Și mai are precomandă cineva făcută la Emag?

  12. #352 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    PS4 Pro nu a avut niciodata 4k dynamic. Doar 1440p sau 1600p dynamic resolution (adica si asta poate sa scada) upscalled cu checkerboarding la 4k.
    4K dynamic ar insemna sa si atinga rezolutia respectiva nativ, ceea ce nu cred ca s-a intamplat vreodata pe generatia PS4.

    Dar da, jocul ar trebui sa mearga la fel ca pana acum - 30fps si rezolutia lor + checkerboarding.

    Eu am precomanda la Altex si ma astept sa ajunga maine fara nicio problema

  13. #353 SP
    Senior Member BizZare's Avatar

    Assassin's Creed Valhalla

    AC Valhalla graphics & fps comparison Ps4/pro, xbox one/x
    Old gen ~30fps



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #354 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Ma intreb daca pozele folosite de Gamers RO si JRC RO sunt placeholdere doar, sau reflecta realitatea...
    Ambele gameshop-uri au versiunea Limited Edition de AC Valhalla pentru Xbox Series cu XSX logo pe cutie, sper sa nu fie doar poza pusa la plezneala...

  15. #355 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Interesant. Deci desi pe X1X ruleaza la o rezolutie mai mare, are acel 30fps locked, dar este cumva si uncapped fps si urca in anumite momente la 40fps.
    In schimb pe PS4 Pro, rezolutie mai mica si "doar" locked la 30fps.

    Also, cam ciudat cum se incarca cel mai greu pe PS4 Pro, fiind depasit chiar si de base X1

  16. #356 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    @razvanrazy insinuezi cumva ca X1X are downgrade datorita Ps4Pro, sau ca ruleaza la 30fps pt a impinge propaganda next-gen?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #357 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu. Insinuez doar ce e clar - faptu ca PS4 Pro e mai slaba dpdv hardware decat X1X iar asta se vede la jocurile multiplatform

    Dar da, e clar ca ei acum nu mai imping consolele la maxim, tocmai ca sa faci pasul la next gen.

    Chiar sunt curios la AC Valhalla cum e dupa ce zbori cu pasarea. Imi aduc aminte ca mi-am luat X1X chiar cand jucam deja AC Origins.
    Pe base X1, aveam loading time daca plecam cu pasarea de langa om, cand se intorcea camera pe jucator, dar cand am trecut pe X1X se facea instant, fara loading.
    Sunt curios daca acum pe X1X avem loading, tocmai pentru ca s-a mentionat special in video in care arata next gen, faptul ca este instant, fara loading pe Series X.
    Iar asta ar insemna clar un downgrade fortat de Ubi.

    ---------- Post added 09-11-2020 at 13:15 ----------

    Au aparut si reviews:
    ACG:

    IGN:

    Gamingbolt:

  18. #358 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Ceva gameplay tips:





    Pare distractiv gameplay-ul .

  19. #359 SP
    Member parazitu86's Avatar

  20. #360 SP
    Senior Member BizZare's Avatar

    Assassin's Creed Valhalla

    Nu incerc sa mictionez in mead-ul nimanui, insa m-am uitat la walkthrough a lui FightinCowboy, nu eram prea hotarat daca jocul merita banii day one.
    Fix AC Odyssey dar cu vikingi... sper totusi ca va fi interesant de explorat, dar nu la full price tag.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 18 of 33 FirstFirst ... 8 16 17 18 19 20 28 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 12-09-2012, 20:56
  2. Replies: 0 Last Post: 29-08-2012, 22:27
  3. Replies: 0 Last Post: 05-12-2011, 20:38
  4. Replies: 0 Last Post: 06-07-2011, 15:33
  5. Assassin's Creed 3 By ReNeGaDe124 in forum Console Club
    Replies: 17 Last Post: 26-06-2010, 20:18

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts