Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 11 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 ... LastLast
Results 141 to 160 of 204

Thread: Mafia Trilogy

  1. #141 SP
    Member parazitu86's Avatar
    Ma manaca să fac precomandă rău de tot având speranțe că va fi o reproducere bună a originalului, dar din păcate cu cât citesc și mă interesez mai mult, cu atât mă întristez mai rău, pur și simplu nu am încredere in hangar 13 după fiascoul numit Mafia 3.
    https://mobile.twitter.com/DanielVav...14081369063429

    Bu mă înțelegeți greșit, nu sunt haiter și vreau să cred că hangar va produce un joc bun si loial originalului , dar din punctul meu de veder si al multora jocul trebuia sa fie produs de fima mamă 2K Czech

  2. #142 SP
    Member Mishy's Avatar
    Singurul lucru care pot să îl strice e povestea, de care nu s-au atins din cate am înțeles. Având în vedere cat de outdated sunt restul lucrurilor nu vad ce ar putea strica.

  3. #143 SP
    Member omega's Avatar
    Cateva exemple sunt chiar in video de mai sus. Pe scurt gameplay adaptat la noua era de gamer papa-lapte. Si cu toate astea povestea il va face unul din cele mai bune jocuri. Asta arata inca odata in ce directie merg jocurile.

  4. #144 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Un clip facut doar pentru click-uri.

    Ce se intampla cu acest remake se numeste evolutie - se adauga mecanici de joc care la momentul respectiv nu erau folosite/inventate si care intre timp au devenit normalitate, astfel ca ne asteptam sa avem acele normalitati in toate jocurile de genu, intr-o forma sau alta.

    Personal mi se pare inadmisibil sa avem un 3rd person shooter fara un fel de mecanica de cover, snap-on sau nu.
    La fel si cu acel arc grafic in momentul in care arunci cu diverse - ok, puteau face un cerc cu zona respectiva sau orice alta implementare, dar sa incerci prin trial and error in momentul in care ai 1, poate 2 grenade/molotov si totusi sa ratezi, e mai frustrant decat sa ai o reprezentare grafica pe ecran.

    Si exemplele pot continua.

    Din punctul meu de vedere, singurul mod in care ar putea sa strice jocul, ar fi sa nu le iasa controlul personajului, masinilor si al camerei. In rest, cat timp imbunatatesc formula, aduc jocul in anul 2020 si nu strica povestea, pentru mine asta inseamna un remake bun.

  5. #145 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu nu am jucat Mafia la vremea lui, l-am luat acum.

  6. #146 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Ar fi si asta o noutate. Remake, dar cu mecanici din 2002.

    Eu am incercat acum vreo luna sa rejoc originalul. E nasol, dar nasol rau de tot. Fix cele mai importante chestii, precum driving-ul/shooting-ul, mi s-au parut cele mai enervante. Si culmea, l-am jucat prin 2003 si-mi ramasese in memorie ca fiind extraordinar. Extraordinar raportat la perioada lui bineinteles. Anumite aspecte e clar ca nu mai au aceeasi relevanta ca atunci.

  7. #147 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Exact asta e faza. Sunt oameni care prefera ca lucrurile sa ramana asa cum le tin ei minte, dar sunt oameni care vor ca tot ce iese acum sa fie adus cumva la zi pe toate planurile.

    Eu l-am jucat la vremea lui si l-am terminat de cateva ori. Mi-a placut la nebunie.

    Nu l-am mai incercat in schimb de atunci, dar sunt sigur ca acum nu mi s-ar mai parea atat de tare, nu doar pentru grafica super invechita (desi tin minte si acum cat de uimit am fost cand am vazut urechile personajelor in 3d ), dar mai ales de mecanici, de shooting, de driving, de control, de camera.
    Dar asa, ceva muncit si adus la zi, dar pastrand anumite elemente de atunci, mai ales povestea care mi s-a parut senzationala la momentul respectiv, consider ca va fi ceva bun si-l astept cu interes.

    Sper sa nu fiu dezamagit

  8. #148 SP
    Member omega's Avatar
    Eu nu spun ca mecanicile nu ar trebui sa evolueze. Dar nu asa, a simplifica la maxim totul nu inseamna evolutie pentru mine. Tot aud asta cu "mai accesibil", au devenit toti gamerii handicapati peste noapte ? Trebuie sa existe si putina provocare. La jocurile din ziua de astazi provocarea este spre 0. Nu se mai pune problema daca ai abilitatea sa termini un joc, mai degraba daca ai timp si chef.

  9. #149 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Complet de acord cu asta, dar ceva ce te ajuta nu inseamna ca-l simplifica.
    Sa-l faca mai greu prin AI mai capabil sau prin puzzles, nu prin a te face pe tine sa te enervezi prin trial and error.

  10. #150 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Daca joc dificil inseamna Dark Souls/Sekiro, nu mersi. Jocurile de genul asta au apelat intotdeauna la cele mai ieftine trucuri sa para ca sunt challenging. Mai exact ferestrele de timp in care poti sa contrezi (0,13 secunde in cazul DS pare-mi-se). E cea mai artificiala si din pix metoda la care se poate apela in gaming, specifica dezvoltatorilor de nisa, ca sa nu zic incompetenti. Sa ramana acolo pe vecie.

    Esti studio capabil si vrei sa faci un joc cu dificultate mare? Fa nene un AI destept, capabil sa se adapteze constant situatiilor de joc, nu veni cu idei lenese de tip From Software.

  11. #151 SP
    Member SeCeX's Avatar
    De curiozitate, in ce joc ti se pare tie AI ul inteligent? sau ma rog, dificultate "naturala".

  12. #152 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Shadow of Mordor/War. In functie de ierarhie, inamicii se pot adapta si chiar evolua in raport cu atacurile jucatorului sau capitanilor aliati.

  13. #153 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Pai da,dar ai 3-4 arhietipuri de inamici/miscari, dai vault de 2-3 ori,nu te mai lasa, dai stun, la fel. Nu trebuie sa inveti nici un inamic/move set, pot sa inteleg de ce e appealing, dar mie unu imi misca mai tare neuronul un joc de la from software , si sincer iti spun, nu sunt in stare sa dau parry, dar sunt solutii si solutii.

  14. #154 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Diferenta fiind ca in Mordor/War influentezi mult lumea inconjuratoare prin actiunile tale. Am jucat seria DS, e o forma ieftina de gaming dpmdv. Un trial & error constant. Pana la urma stii cum e, fiecare cu ale lui.

  15. #155 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Gameplay leak.

    https://yadi.sk/i/kN5GBT67N9Gf5A?ref=dtf.ru

    LE: Nimic nou, acelasi gameplay de acum ceva timp desi articolul care avertiza cu privire la leak spunea altceva.

    "Mafia: Definitive Edition Two Hours of Gameplay Leaked"

    https://exputer.com/mafia-definitive...meplay-leaked/

  16. #156 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ar trebui sa vina saptamana asta, deci nu mai e asa mult

  17. #157 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Am jucat originalul la vremea lui. Din amintiri a ramas unul din jocurile de top jucate de mine. Deci ma gandesc serios sa il iau acum si sa vad ce e cu el.

  18. #158 SP
    Manager paul's Avatar
    Through the ranks, from bootlegging to bank robbing:

    Metacritic:
    - 76 - PS4
    - 82 - XONE
    - 78 - PC
    Opencritic:
    - 80
    Recenzii video Mafia: Definitive Edition:




  19. #159 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Scade destul de repede din ce vad pe MC

  20. #160 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    In momentul de fata ambele note au crescut cu 1 punct dupa adaugarea noilor reviews. Asta o sa fie media. Undeva la 7.5 ceea ce e ok.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 11 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 ... LastLast

Similar Threads

  1. Mafia 3 By flavi_us in forum Console Club
    Replies: 464 Last Post: 25-07-2021, 13:40
  2. Mafia II By killlemalll3 in forum Console Club
    Replies: 1158 Last Post: 23-05-2020, 03:27
  3. Cumpăr Mafia 3 By Reyco in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 0 Last Post: 08-02-2018, 01:06
  4. Mafia II Videos By istrategie in forum Videos
    Replies: 33 Last Post: 12-11-2010, 23:32
  5. Replies: 12 Last Post: 03-09-2010, 13:34

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts