Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 34 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 23 ... LastLast
Results 241 to 260 of 679

Thread: Tekken 6

  1. #241 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Văd c-ai primit răspuns la două din �ntrebări, așa că eu răspund la asta:

    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    Ronan am nevoie de niste sfaturi pt a obtine cateva trofee . help a friend in need
    1.nu reusesc sa trec nicium de Nightmare Train . Cred ca incerc de peste 3 ore da nu reusesc nicium sa trec mai departe . Am reusit o singura data sa ajugn sa ma bat chiar cu Devil Jin , da era cam tarziu . Pe langa ca aveam putina viata , erau si o gramada de pasaroi sa il ajute . Eu am destul de multe obiecte pe mine (joc cu Lars ) cateva dau lighting damage , una imi da +350 HP , unele mareste damage-ul si tot asa (la fel si la Alisa ...i-am ales cam tot ce am crezut ca e mai bun )
    �n primul r�nd trebuie să știi că doar 5 elemente se pot pune pe persoajul tău (respectiv partenerul tău). Uită-te la procentaje și alege item-ul cu procentajul cel mai mare deoarece nu se combină �ntre ele - și dacă ai două la fel se anulează reciproc.

    Ce recomand:
    • �n primul r�nd trebuie să ai, pe ambele personaje, item-uri (elemental ice) - ajută foarte mult, mai ales dacă au un procentaj mare. Dacă ești puțin smecher profiți de faptul că Nightmare Train e foarte �ngust și tot ce �ngheți poți arunca afară cu un pick up.
    • Nu te plimba aiurea. Stai l�ngă partenerul tău iar dacă �naintează �naintezi și tu. Ai grijă să nu-l arunce afară din tren că se cam complică treaba. Nu merge la arme. Lasă armele pentru Devil Jin, Armele alea oricum au un damage mic dar folosindu-le �l poți arunca jos din tren.
    • Item-urile care anulează elemental attack sunt iarăși foarte folositoare - �n caz că te prinde la colț să nu-ți dea damage aiurea (n-au efect asupra ta).
    Și acum două tactici (una rapidă și una mai normală):
    • Rapidă: Nightmare Train are un număr standard de inamici (nu mai rețin numărul lor) dar vin cam �n 8-9 grupuri (ideea e să-i bați, arunci afară, c�t mai rapid...deoarece tot vin și vin...și te trezești că apare și Devil Jin și nu mai faci față). Ei bine aproape de final (dacă ai memorat tot) mergi spre capătul acoperit al trenului - iei o armă și tragi �n 1 sau 2 gargoyles. Apoi c�nd apare Devil Jin (99% apare unde a murit ultimul gargoyl) tragi �n el (�n timp ce e �n aer) și bou...cade din tren lol - gata.
    • Normală: Pur și simplu te bați cu el (dacă ești bine echipat n-are nicio treabă)...�l ademenești spre una din margini...�i dai elelemtal ice...�i faci un pick up, cade din tren ca un bou lol - gata.

  2. #242 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    aaa noob question : whats a pick up ? lovitura care l-ar putea arunca peste bord ? Gen upper-cut ? sau ceva grab ?
    Si multumesc tuturor pentru sfat-uri . O sa incerc azi strategiile postate de voi (si la Nightmare Train si la Nancy )

  3. #243 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    aaa noob question : whats a pick up ? lovitura care l-ar putea arunca peste bord ? Gen upper-cut ?
    ...pick up move e o mișcare ce lansaează oponentul (�n aer) făc�ndu-l vulnerabil la combo moves



    ah!

  4. #244 SP
    Member raptorscream's Avatar
    alisa sucks .. devil jin rules



    jsut kiddin

  5. #245 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...joacă cineva �n seara asta? Eu mi-am cam �ndeplinit țelul online (poze altă dată) - acuma doar fac taunt combo-uri cu alisa online p�nă ce iese lumea din meci

    Da, Alisa are cele mai multe taunt-uri din joc

  6. #246 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Eu s-ar putea sa intru pe la 12 noaptea..
    Am jucat cateva meciuri online, la mai multe din ele s-a pierdut conexiunea cu celalalt user. E de la netul meu, sau e sistemul de la Tekken problematic? SSF IV imi merge perfect online, la fel si alte jocuri gen FIFA10 sau BC2...

    E ciudat si match making-ul.. ma trezesc eu cu 5 meciuri jucate, contra vreunuia cu peste 1000 jucate..

  7. #247 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Apropo, azi am dat de Golden Azazel (am luat 2,000,000 dintr-un șut ).

    ---------- Post added 04-09-2010 at 02:34 AM ----------

    Quote Originally Posted by AndyZ View Post
    Eu s-ar putea sa intru pe la 12 noaptea..
    Am jucat cateva meciuri online, la mai multe din ele s-a pierdut conexiunea cu celalalt user. E de la netul meu, sau e sistemul de la Tekken problematic? SSF IV imi merge perfect online, la fel si alte jocuri gen FIFA10 sau BC2...
    Eu n-am mai pățit de multă vreme așa ceva (credeam că s-a rezolvat). Doar la �nceput am avut asemenea probleme...

    Quote Originally Posted by AndyZ View Post
    E ciudat si match making-ul.. ma trezesc eu cu 5 meciuri jucate, contra vreunuia cu peste 1000 jucate..
    E ciudat din mai multe puncte de vedere. De ex.:
    • Nu-ți asigură nicio siguranță �n timpul meciului - adică �n lobby vezi că are 3,4,5 și �n timpul meciului scade la 2 sau la 1 sau are chiar 3,4,5 și merge ca dracu.
    • Nu-ți asigură nicio siguranță �n timpul meciului - aici mă refer la quitteri (a ieșit și penalizează pe toată lumea)
    • dacă dai să caute same rank te pune aiurea (la general) - aia e o aiureală
    O sa vezi (vedeți) cum avansați �n rank (eu deocamdată sunt vanquisher) cum găsește din ce �n ce mai greu meciuri. Dau orice setare (same rank, good conenction, world) și stau și o oră p�nă-mi găsește adversar. Dacă joc de ex. cu Bob (2nd la mine) - la care n-am avansat asa mult ca la Alisa - �mi găsește �n 2 secunde meci...

    Oricum mi-am dat seama de ceva vreme că n-au ce sa-i mai facă. Așa e și gata...

    Mi-ar plăcea dacă ar face, totuși, un mic update să-ți poți vedea adversarul �nainte de a intra �n meci, ca la player match. Să vezi dacă e un nenorocit de 2 lei quitter sau spammer să nu accpți meciul, ca la SF, SC, etc.

    Mă bucur c-am jucat �n seara asta o serie de meciuri (mi-am luat ceva bătaie de la king și-am pierdut c�teva runde vs. eddy/christine). Eu n-am mai jucat contra unui king de...am și uitat c�nd (la rank-urile superioare se folosesc doar 6 maxim 7 personaje - le-am �nvățat pe de rost...lol ). Mi-a luat ceva vreme p�nă m-am acomodat

    O fază ciudat s-a �nt�mplat �n seara asta...c�nd jucam contra lui eddy reușeam low parry dar contra șui christine, nu - wtf?

    Eu joc zilnic tekken c�nd mă vedeți online trimiteți un mesaj și jucăm

    ---------- Post added 04-09-2010 at 02:37 AM ----------

    Tekken 6 e un joc foarte echilibrat - vă rog să ascultați
    ...să vedeți ce se �nt�mplă c�nd cineva te ia prin surprindere cu un personaj mai rar folosit

  8. #248 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Am prins cat de cat miscarile la Eddy & Christine, mai am pana sa invat combo-uri d-alea enervante de nu te poti ridica de jos. Imi place la Tekken ca e un control mai intuitiv, parca simti mai bine lupta si poti reactiona din reflex cu faze spectaculoase si tot felul de combinatii suprinzatoare. Singura chestie care nu-mi place e sistemul asta de juggle.. dar asta e, ne adaptam.

    Tekken e mai pe gustul meu, fata de SSF IV, care nu m-a atras atat de mult pe cat credeam. Nu l-am mai bagat in consola cam de mult timp.

    Acum m-am apucat si de scenario mode... Nu inteleg ce-i cu iconita aia de heal (? .. casuta alba cu un plus verde) de sub bara de viata, e ca un fel de medkit or what? Te poti vindeca cu diverse item-uri in timpul luptei?

    Oh and.. exista vreun mod de a sta mereu cu fata la inamicul pe care e target-ul? Banuiesc ca trebuie sa apesi in directia opusa inamicului ca sa parezi, nu? Asta in loc sa stea cu fata la inamic si sa pareze, o ia la fuga in directia opusa.

  9. #249 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by AndyZ View Post
    Acum m-am apucat si de scenario mode... Nu inteleg ce-i cu iconita aia de heal (? .. casuta alba cu un plus verde) de sub bara de viata, e ca un fel de medkit or what? Te poti vindeca cu diverse item-uri in timpul luptei?
    Cutia aia = Bonus live - după ce partenerul tău e rănit mergi l�ngă el (contra timp) și �i dai revive cu

    Quote Originally Posted by AndyZ View Post
    Oh and.. exista vreun mod de a sta mereu cu fata la inamicul pe care e target-ul? Banuiesc ca trebuie sa apesi in directia opusa inamicului ca sa parezi, nu? Asta in loc sa stea cu fata la inamic si sa pareze, o ia la fuga in directia opusa.
    Păi inamicul �l selectezi cu RB (vezi că e o săgeată deasupra capului). Tu ești cu cea roșie.

  10. #250 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Am vazut cum il selectezi, dar trebuie sa mai apas pe ceva ca sa fiu cu fata spre inamic indiferent de directia in care ma misc? Cand apas in directia opusa, omul meu se intoarce cu spatele la inamic si isi ia bataie.

  11. #251 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Păi tot schimbi săgeata și se �ntoarce automat.

  12. #252 SP
    Junior Member FujiRepede's Avatar
    misto meciuri aseara (cel putin pana mi-a cazut conexiunea ) ... poate mai "exersam" si alta data in 4 ... sau mai multi daca se poate

  13. #253 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by FujiRepede View Post
    misto meciuri aseara (cel putin pana mi-a cazut conexiunea ) ... poate mai "exersam" si alta data in 4 ... sau mai multi daca se poate
    Păi patru e maxim - doar că nu puteam să-i dau invite lui mr...nush cum (habar n-am de ce).

  14. #254 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar




    *p.s.

    Resurrection = Knee

  15. #255 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar



  16. #256 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    GEN1US from France, who was interviewed by SDTEKKEN.COM went to Korea and has been playing Tekken 6 in the arcades. During one of the latest Tekken Crash episodes a special match was organised between the European Paul player and Jisang whom you may recognize from the current season of the South Korean TV show. Wondering how GEN1US is doing in Asia? Check the rest of the entry for some videos.






    ---------- Post added 08-09-2010 at 09:59 PM ----------

    Tekken 6! - Avoiding the Puddle Episode #7 featuring JOP!!


    ---------- Post added 09-09-2010 at 12:23 AM ----------



    lol - am găsit clipul la care făcea referire JOP lol

  17. #257 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Ce prostie mi se pare story mode-ul, astept de jumate de ora sa incep sa bat ceva,dar vad doar cutscenes de cand am inceput. Jocul asta se crede MGS.

  18. #258 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Ah, povestea e facuta ca sa fie. E groaznica. Oricum, am murit de ras cand auzeam ce texte si ce poveste de-a dreptul IDIOATA au facut.

  19. #259 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    De aia trebuie să fie jucat doar VS.

    ---------- Post added 10-09-2010 at 07:36 PM ----------

    The first US Tekken 6 National WCG Finals are held this weekend at Universal Studios Hollywood! Who will be representing USA in the worldwide finals this fall? Will it be Rip? GM? The Game? Maybe someone else? Check the link below for stream information and the schedule!
    LIVE STREAM: WCG Finals

    Friday:
    5:00 pm - Tekken 6: Rip vs Reaper
    5:30 pm - Tekken 6: Black Mamba vs TheGame

    Saturday:
    12:30 pm - Tekken 6: Fighting GM vs J.Pagan

    Sunday:
    12:30 pm - Tekken 6: Lower Bracket Finals
    1:00 pm - Tekken 6: Grand Finals

    GO RIP!

  20. #260 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    MLG Raleigh 2010 ♦ Tekken 6!




































    Attached Images Attached Images news_128327204922.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 34 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 23 ... LastLast

Similar Threads

  1. Tekken 7 By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 287 Last Post: 14-01-2024, 19:45
  2. Replies: 0 Last Post: 22-07-2011, 18:08
  3. Replies: 0 Last Post: 01-07-2011, 14:38
  4. Tekken 6 By HeinekeN_ in forum Console News
    Replies: 8 Last Post: 10-10-2008, 13:18

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts