Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 153 of 177 FirstFirst ... 53 103 143 151 152 153 154 155 163 ... LastLast
Results 3,041 to 3,060 of 3530

Thread: Ultimul joc devorat

  1. #3041 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    The Darkness II


    + Storyline
    + Grafica
    + Gameplay
    + Jackie
    + Conflictul dintre Jackie si intuneric
    + Violenta dusa la extrem
    + The Mansion
    + Dementa lui Jackie
    + Upgrade-uri pentru abilitati si arme
    + Noile posibilitati ale tentaculelor
    + Incredibil de dur
    + Foarte dinamic
    + Esti luat ca din oala din prima clipa
    + Alegerile

    + Indiscutabil mai bun decat primul
    + Finaluri fabuloase



    - Cut scene-uri prea lungi
    - Linear
    - Dureaza cam 4 ore





    Din nou o surpriza placuta,din pacate,extrem de scurta. Inceput azi-dimineata la 8,terminat cu vreo 15 minute in urma,fara nicio pauza. Dezamagitor de putin. In schimb,e un joc de o calitate foarte buna,si cred ca mai bine sa dureze putin si sa nu fie repetitiv,decat mult si sa te saturi de el. Cut scene-urile sunt mult prea lungi pentru un joc cu un gameplay atat de scurt si de aceea eu vad asta ca un minus.
    Legat de partile bune,acestea sunt mult mai multe. Povestea e buna,iar relatia dintre Jackie si intuneric este exact ca in primul joc,doar ca mult mai bine evidentiata. Combat-ul e fabulos,tentaculele facand acum mult mai multe decat in primul si toate abilitatile acestea mi'au garantat niste satisfactii demonice. Jocul nu se pierde prea mult in introduceri,esti introdus in acea atmosfera care va domina pe tot parcursul sau din primul minut.

    Joc fain,chiar merita,dar nu la pret intreg. Cred ca acum e vreo 7 euro pe Steam.




    9.0/10
    Attached Images Attached Images artsy-image.jpg

  2. #3042 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Splinter Cell Convinction
    + Storyline
    + Grafica
    + Gameplay

    - uneori e al dracu de enervant
    -ca BlackList nu a aparut si am chef sa-l joc pe urmatorul
    Attached Images Attached Images 51669_splintercellconviction-artwork-01.jpg

  3. #3043 SP
    Senior Member axton's Avatar
    Fara nota ? ...

  4. #3044 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Quote Originally Posted by axton View Post
    Fara nota ? ...
    scuze
    9.5/10 un joc minunat de misto! nu credeam ca imi va placea asa de mult

  5. #3045 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    The Witcher: Enhanced Edition 9/10


    povestea
    combatul (imi place ideea de a avea o sabie din argint pentru monstrii si alta pentru oameni si animale)
    sistemul de potiuni
    decorul din segmentul cu satul Murky Waters (mai ales lacul, altarul si... nu in ultimul rand Lady of the Lake)
    cinematic-urile de la inceput si sfarsit
    toate astea dau nastere unui personaj foarte interesant - witcher-ul Geralt

    cateva bug-uri/gliches
    armurile sunt limitate (desi cea castigata prin acel quest este interesanta)
    schimbul intre cele doua sabii se face destul de greu in toiul luptei


    Pe scurt - The Witcher 2, here I come!!!

  6. #3046 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Forza Motorsport 4

    Am amanat luni si luni sa iau jocul, asteptand un price drop. L-am gasit intr-un final la 30 de euro si de atunci el face legea in consola.

    [+] Grafica de nota 10
    [+] Peisajele din unele trasee e
    [+] Multe masini interesante
    [+] Tuning
    [+] Poti face o masina slaba sa fie mai rapida decat 80% dintre masinile stoc din joc
    [+] Poti juca doar cu cateva masini tot jocul
    [+] Drag races
    [+] Trasee multe si variate
    [+] Autovista
    [+] Top Gear Track
    [+] Cursele cu overtaking
    [+] Photo Mode
    [+] AI destul de destept de obicei
    [+] Creeaza dependenta
    [+] Multe curse
    [+] Affinity points



    [-] Cand atingi apex-ul pierzi din viteza
    [-] Muzica absolut obositoare
    [-] Faci level up prea usor


    Superb. De la GT5 incoace nimic cu masini nu m-a mai prins. Daca nu erau asa de multe masini doar ca DLC, spuneam ca e mai bun ca GT5, asa e la fel de bun.


    Gameplay: 10
    Sunet: 8
    Grafica: 10

    Nota 9,3/10
    Attached Images Attached Images _-forza-motorsport-4-xbox-360-_.jpg forza-motorsport-4-box-.jpg forza-motorsport-4-e3-trailer.jpg alfa-romeo-15-q4-forza-motorsport-4.jpg fm4-alfa.jpg

  7. #3047 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    BORDERLANDS 2


    [+] Povestea
    [+] Grafica
    [+] Personajele
    [+] Voice-acting
    [+] Dialogurile
    [+] Soundtrack
    [+] Guns. A gazillion of them!
    [+] Misiunile secundare
    [+] Imens!
    [+] Umorul! (Claptrap e pur și simplu demențial!)
    [+] Easter eggs greuceanu.
    [+] Looting
    [+] Badass Rank
    [+] Challenges
    [+] True Vault Hunter Mode
    [+] Multe alteleeeeee!

    [-] Buguri (nederanjante)



    Jocul ăsta e GOTY pentru mine!
    10/10


  8. #3048 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Mafia 2 - Platinum


    [+] Vito Scalleta
    [+] Joe Barbaro
    [+] Henry Tomasino
    [+] Povestea
    [+] Atmosfera anilor '40 respectiv '50
    [+] Soundtrack-ul
    [+] Masinile
    [+] Glumele
    [+] Voice-acting ul
    [+] Cut scenurile
    [+] Empire Bay

    [-] Mici buguri
    [-] Scaderi de frame-rate
    [-] AI stupid
    [-] Card Sharp trophy

    Lasand la o parte micile minusuri, este un joc exceptional.
    9/10
    Attached Images Attached Images 77040_mafia2-artwork-07_normal.jpg 1l82d7e9.png

  9. #3049 SP
    Junior Member kerjo's Avatar
    Castlevania: Lords Of Shadow
    [+] Atmosfera mi-a placut in primul rand
    [+] Prezentarea de la inceputul fiecarui level(Povestitorul e ca Morgan Freeman :d)
    [+] Story interesant si captivant
    [+] Finalul neasteptat
    [+] Grafica
    [+] Soundtrack
    [+] Combat System(Light/Dark Magic, Powers), care impune ceva tactica in lupte
    [+] Titan Fights
    [+] Multe Boss Fights
    [+] Puzzle-uri multe,variate si grele(desi unele din ele pot deveni frustrante din cauza problemelor de gameplay)
    [+] Vampire Chess
    [+] Customizari pentru combat si abilitati
    [+] Storyul e destul de lung(in jur de 20 de ore)
    [+] Scrollurile gasite pe drum la cadavre
    [+] Rejucabilitate prin adaugare de challenge-uri pt fiecare level

    [-] Pare nefinisat de multe ori
    [-] Probleme cu camera fixa
    [-] Platforming-ul nu e foarte fluent
    [-] Limitat in explorare
    [-] Nu este evidentiat obiectivul de multe ori si din cauza asta a trebuit sa ma uit la niste walkthrough- uri pentru ca nu imi dadeam seama ca pe zidul cutare se poate urca sau pentru ca singurul drum pentru a avansa nu se vedea din cauza camerei fixe, etc
    [-] Niste secvente repetitive si suparatoare (ex cand iti fura puterile o aratare si nu poti avansa pana cand nu ti le iei inapoi)

    Per total mi-a placut,e un joc ok.

    Nota 8/10

  10. #3050 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Assassin's Creed 3

    +lumea extraordinar de mare
    +art style superb(unele peisaje sunt breathtaking)
    +multitudinea de misiuni secundare
    +fluiditatea luptelor
    +povestea lui Connor cu twisturiile ei(o parte din ea)
    +luptele navale
    +MP mult mai bine balansat..cel mai bun de pana acum
    +sunetul si soundtrack-ul(desi nu se ridica la inaltimea lui AC2)
    +Shaun(condimenteaza povestea apaticului Desmond iar discutiile cu el sunt savuroase,pline de umor britanic)
    +vremea schimbatoare si anotimpuriile

    -lipsa de carisma a lui Connor;actorul vocal a insistat mai mult asupra limbii mohawk si a neglijat personalitatea;acest lucru iese in evidenta cu atat mai mult cu cat ceilalti actori vocali fac o treaba mult foarte buna
    -povestea lui Connor are numeroase probleme..motivatii uneori neclare,ia unele decizii incredibil de nerealiste..si Altair a avut asemenea probleme in Ac1 dar acolo se pastra un aer de mister asupra personajului si era oarecum de inteles..pe cand aici nu....e dureros sa o spun dar in unele momente parca e un basm cu tenta manelista
    -relatiile cu colonistii in timpul Revolutiei americane sunt foarte ambigue si ciudate
    -povestea lui Desmond..dupa twistul de la inceput am simtit ca e ceva fishy
    -scena de la finalul povestii lui Connor e hilara

    -start foarte slow
    -main story destul de scurt(mi-a luat 14 ore si 20 min sa-l fac,iar din timpul asta vreo 1h-1h30 am hoinarit prin orase/Frontier fara niciun scop)
    -producatorii au abandonat anumite aspecte din poveste si raman intrebari fara raspuns(cum ar fi treaba cu cicatricea de pe buza lui Desmond,Altair si Ezio)

    Per total jocul a fost bun si mai mult ca sigur ma voi tine de el inca 2-3 luni sa fac absolut toate challenge-uriile primite de la numeroasele factiuni..dar si sincronizare 100%.Vi-l recomand datorita setup-ului unic si destul de rar intalnit dar si datorita libertatii pe care o ofera jucatorului.

    Nu-l voi taxa la nota ptr storyline deoarece a compensat prin gameplay..asa a fost intreaga serie.. de la AC1-cea mai buna poveste din serie/gameplay mai slab s-a ajuns la AC3-poveste slabuta/gameplay foarte bun

    Nota: 9



  11. #3051 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Max Payne 3

    [+] Max Payne !!!
    [+] Graficaaaaa!
    [+] Multe arme
    [+] Peisaje (Sao Paulo arata incredibil)
    [+] Dificultatea absolut perfecta, e joc adevarat, nu bull**** unde iti revine viata
    [+] Max e batran, se misca mai greu uneori. Nu consider sa fie o problema a jocului, il face mai realist
    [+] Povestea e mult peste asteptari
    [+] Faptul ca Max povesteste ii da jocului o atmsofera incredibila
    [+] Muzica e perfecta
    [+] Voice acting-ul da clasa multor RPG-uri
    [+] Micile glume strecurate sunt mereu la locul lor, nimic absurd, totul pare facut cu cap in jocul asta
    [+] Cinematics inedite. N-am alt cuvant. Inedite!
    [+] Pacing-ul e grozav, ore dupa ore de actiune non stop
    [+] Flashbacks
    [+] Bullet time
    [+] Atentia la detalii e uluitoare
    [+] Se trece de la cutscene la gameplay si inapoi iar tranzactia e insesizabila
    [+] Multe momente memorabile
    [+] Destructible cover
    [+] Camasa lui Max
    [+] Finalul


    [-] M-am blocat de cateva ori in cover fara sa mai pot face nimic (dai roll de doua ori in directia opusa si ai scapat)


    Extraordinar. Am numai cuvinte de lauda. Nu m-am mai indragostit de un joc in halul asta de la MGS 4. Mi-a placut absolut fiecare secunda din el. Si cum nu exista regenerating health, pacing-ul se schimba, devii mai alert, totul e altfel. Asta e un joc adevarat. Mi-a placut jocul asta de nu-i adevarat. Ca third person as zice ca e mai bun decat Uncharted 3. Cred ca mi-a placut mai mult si decat Uncharted 2. Imi vine sa urlu sa zic ca e de nota 10. Eu nu pot da 10 nici unui joc, dar pentru mine, asta a fost al naibii de aproape.


    Gameplay: 10
    Sunet: 10
    Grafica: 10
    Story: 9

    Nota 9,75/10
    Attached Images Attached Images max-payne-3-wallpaper.jpg maxpayne3pc-02.jpg max-payne-3-20120423091756947-3631168.jpg .jpg

  12. #3052 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    Quote Originally Posted by Zombozo View Post
    Dishonored 8.5/10 @ PC

    +Stilul artistic unic ce combină elemente de steam punk şi cyber punk.
    +Level design excelent ce-ţi oferă diferite moduri de a aborda o misiune
    +Un specru larg de decizii bine implementate �n gameplay ce au consecinţe vizibile �n lumea jocului
    +O gură de aer proaspăt printe at�t de multe "RPG-uri cinematice" şi shootere ce nu au auzit de alte nuanţe �nafară de maro şi gri.
    +Lipsa bug-urilor pe toate cele 3 platforme


    -Umbrele, texturile şi tot ce ţine de partea tehnică a graficii arată foarte prost
    -Abilităţi ce fac jocul extrem de uşor chiar şi pe cea mai grea dificultate
    -Partea de stealth este slab dezvoltată
    -Poveste slabă şi previzibilă şi ce conţine plot-holes


    Vin puţin mai t�rziu şi cu o descriere mai amplă
    Cum am promis, o descriere mai amplă: ATENŢIE, SPOILERS

    Dishonored este fără �ndoială unul dintre cele mai bune FPS-uri din ultimii ani, jocul �şi oferă o varietate incredibil de mare de mecanici de joc ce pot fi combinate după bunul plac al jucătorului, g�ndiţi-vă la primul Deus Ex ca termen de comparaţie. Cu toate acestea, Dishonored reprezintă o mare dezamăgire pentru mine, poate am avut eu aşteptări prea mari de la el, poate nu trebuia să-l tratez ca pe copilul din flori al lui Thief şi Dues Ex, deoarece reuşeşte să fie (Pe partea de gameplay) un urmaş demn al lui Deus Ex, partea de stealth a jocului este prea puţin dezvoltată.

    Jocul �ţi oferă o mulţime de modalitaţi prin care să-ţi omori inamicii, �nsă c�nd vine vorba un playthrough non-lethal lucrurile se schimbă drastic, practic tot gameplay-ul jocului se rezumă la folositea abilităţii de blink şi funcţia de leaning din c�nd �n c�nd, şi nu, nu exagerez. Gărzile nu ţin cont de zgomotul produs de jucător, nu contează dacă mergi pe o suprafaţă de lemn sau pe un covor, dacă arunci obiecte prin cameră AI-ul nu reacţionează, doar dacă intră �n c�mpul lui vizual. Level design-ul favorizează un playthrough lethal, pentru că de cele mai multe ori există "o aerisire magică" ce duce exact �n camera �n care trebuie să ajungi, ignor�nd astfel o bună parte din nivel.

    Povestea şi personajele sunt punctul slab al jocului, poate nu le dădeam atenţie dacă gameplay-ul nu avea at�t de multe probleme. O mare problemă este sistemul de moralitate al jocului, practic jocul �ţi spune că nu e okey să omori NPC-urile din joc, dar nu-ţi dă şi un motiv să nu o faci, chiar din contră, toate personajele din joc pe care Corvo trebuie să le asasineze �şi merită soarta, majoritatea calcă pe cadavre ca să ajungă unde vor, deci de ce ar trebui să simt puţină compasiune pentru ei ? Dacă totuşi alegi să fii "Dă good guy" şi să nu �i omori, jocul �şi oferă cele mai ciudate metode, spre exemplu poţi trimite o femeie din anturajul lui Lord Regent să fie sechestrată şi violată, cum e asta o alegere "Bună" ?

  13. #3053 SP
    Senior Member psypc2's Avatar
    @tudyniuz: Tot Max Payne 2 ramane baza.

  14. #3054 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by psypc2 View Post
    @tudyniuz: Tot Max Payne 2 ramane baza.
    E singurul pe care nu l-am terminat. Daca fac un HD Collection sau ceva, sigur il voi termina. Pe PC nu am rabdare sa joc cu mouse si tastatura.

  15. #3055 SP
    Member Dromoter's Avatar
    Need for Speed : Most Wanted .

    [+] Graphics
    [+] Cars (41 sa fiu mai exact)
    [+] Cops (uneori enervanti de insistenti)
    [+] Fairhaven City
    [+] Social factor (billboards , speedcameras , etc)
    [+] Jackspots
    [+] Multiplayer

    [-] Story (este egal cu 0)
    [-] Bugs (la masini super rapide cateodata iesi din harta la propriu cand sari sa spargi un billboard)
    [-] Short game (nu dureaza mult sa fie No.1 Most Wanted , desigur ca dupa aceea poti explora in continuare sa faci 100% game completion)

    Per total e un mindless crazy arcade racing game foarte fun in care te poti relaxa explorand dupa o sesiune lunga de FPS la care cel mai probabil iti toci nervii in MP . (cel putin pentru mine e valabila treaba asta)


    Nota : 9/10

  16. #3056 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Lumea inca se mai asteapta la story pt racing games?

  17. #3057 SP
    Member Dromoter's Avatar
    Quote Originally Posted by kragod View Post
    Lumea inca se mai asteapta la story pt racing games?
    Most wanted-ul clasic avea acolo o mica povestioara .

  18. #3058 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Da, dar putem oare sa o numim povestioara? Era ceva, asa, ca un draft, ramas in stadiu asta. Anyway, eu cand imi iau un racing game, ma surprinde daca vad un filmulet ceva, cu cineva vorbind despre nimic, consider ca e mult peste asteptarile mele.)
    I just want to crash that super car,win that race or bust crazy racers.

    In schimb daca joc Alan Wake si ma pune sa conduc, si sa depasesc cateva masini conduse de "taken", pt a iesi pe locul 1 ca sa continui jocul, atunci scot jocul frumusel si il pun la vanzare.

    Im just saying that i have certain expectations when i buy a genre.( exemplu FOVul sa fie cum trebuie la RE6, nu Rasko?)



    Thats just me though.

  19. #3059 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Need for Speed: Most Wanted

    +Masinile
    +Grafica
    +Fairheaven City
    +Controlul
    +Most Wanted Races
    +Intro-urile curselor
    +Sunetul
    +Muzica
    +Atmosfera
    +Feeling-ul
    +Politia
    +Multiplayer-ul
    +SpeedLists
    +Autolog 2.0
    +Jackspots
    +Foarte fun

    -Rubber-banding
    -Bug-uri
    -Faptul ca poti face doar 5 curse cu fiecare masina
    -Nu ai o masina care sa fie "a ta"

    9/10

    Most Wanted e un joc foarte fun, multiplayer-ul e excelent, grafica si sunetul sunt extraordinare, chiar daca are cateva parti mai rele, merita incercat.
    Attached Images Attached Images need-speed-most-wanted_2012_06-04-12_004.jpg

  20. #3060 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    As adauga eu un MARE MINUS: nu are story in pana mea!! Pai cum vine asta? Doar conduc ca dementu fara sa fiu impulsionat de un story frumos gen Halo sau Uncharted? Jesus....what's the world coming to??

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 153 of 177 FirstFirst ... 53 103 143 151 152 153 154 155 163 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul joc devorat - PC By RonanN1 in forum Jocuri PC
    Replies: 21 Last Post: 16-07-2017, 01:27
  2. Ultimul Joc Nedevorat!-PC By Strike105X in forum Jocuri PC
    Replies: 6 Last Post: 24-07-2015, 09:35
  3. Ultimul joc (ne)devorat By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 11 Last Post: 21-07-2015, 22:53
  4. Melodii care va plac din actualul/ultimul joc By DeathOfArt in forum Console Club
    Replies: 11 Last Post: 27-01-2015, 15:59
  5. Replies: 2 Last Post: 23-09-2009, 11:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts