Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 155 of 177 FirstFirst ... 55 105 145 153 154 155 156 157 165 ... LastLast
Results 3,081 to 3,100 of 3532

Thread: Ultimul joc devorat

  1. #3081 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu tot incerc sa ma apuc serios de el, dar nu ma prinde

  2. #3082 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Mai incearca, dupa ce cumperi cateva Augmentations devine foarte placut.

  3. #3083 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Quote Originally Posted by paunstefan View Post
    Mai incearca, dupa ce cumperi cateva Augmentations devine foarte placut.
    Awesome game man , abia astept un nou Deus Ex

  4. #3084 SP
    Member b615dub's Avatar
    Assassin Creed's II 100% completed. Nota 9.5/10

  5. #3085 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Quote Originally Posted by b615dub View Post
    Assassin Creed's II 100% completed. Nota 9.5/10
    Oki si ceva parereri?Totusi suntem la Ultimul joc devorat

  6. #3086 SP
    Member b615dub's Avatar
    Quote Originally Posted by b615dub View Post
    Assassin Creed's II 100% completed. Nota 9.5/10
    Desi threadul se numeste "Ultimul joc devorat", ACII a fost pentru mine mai mult savurat pe o perioada destul de lunga de aprox. o luna (nu prea am timp liber, facultatea asta). A fost o continuare foarte palpitanta a primei parti (care nu prea m-a atras) cu o actiune foarte intensa si un story line captivant, cu o dorinta imensa de razbunare.

    I-am acordat "doar" 9,5 datorita trofeului "In memory of Petruccio" cu toate penele lui imprastiate aiurea prin oras. Si tot la nemultumiri intra si un caracter (nu-mi vine acum in minte numele) enervant regasit in toate orasele si avand acelasi rol de a te scoate din sarite. Este vorba de un personaj ce canta la o mandolina si se baga in sufletul tau cand iti vezi si tu de viata ta de assassin si nu scapi de el pana nu-i arunci niste galbeni.

    Despre grafica n-am ce zice, este perfecta (pe ledul meu de 32") si sunetul perfect, se auzea fiecare tigla calcata pe de acoperisuri. Inca un + ar fi introducerea in anumite dialoguri dintre personaje a limbii italiene, mie chiar imi place. Fraza principala "Resquiecant in Pace" si inca de la inceputul povestii, "spingi=impinge" n-am sa uit cuvantul asta

    Cam atat despre ACII abia astept sa incep o noua poveste a assassinilor din ACB

  7. #3087 SP
    Junior Member crazyboy4yo's Avatar
    NFS Undercover (PS3)
    Stiu ca e un joc vechi, dar abia am intrat in lumea consolelor, si o iau cu inceputul ....

    Sa termini cariera jocului, nu este un lucru foarte greu. Mai greu devine atunci cand incerci sa platinezi jocul. Ai nevoie sa domini toate cursele, dintre care 2 mi-au dat adevarate batai de cap. Fiind un joc vechi, nu prea gasesti alti jucatori online. Asta e un dezavantaj, deoarece un trofeu iti cere sa castigi o cursa impotriva a 7 persoane. De cele mai multe ori gasesti 3-4 persoane la o cursa, iar uneori nu gasesti pe nimeni. Am avut noroc dimineata, cand am completat si acest trofeu. Un alt trofeu care mi-a scos peri albi, imi cerea sa joc 119 curse online. Daca joci de placere nu ar fi o problema, dar trofeul asta l-am facut pe final, cand deja devenise plictisitor. Ma bucur ca am terminat.

    Ii dau nota 8/10 datorita acelor trofee online si poate si din cauza ca mi s-a parut cam usoara cariera. Ma asteptam la ceva mai lung si mai dificil

    Urmatoarele pe lista mea sunt Tekken 6, Fifa 12, si poate imi mai aduce mosul un NFS

  8. #3088 SP
    Member felixanu's Avatar
    Resistance 3 Normal
    Primile doua nu le-am jucat dar banuiesc sa sunt la fel de bune ca acesta.
    +Povestea
    +Gameplay
    +Arsenalul de arme
    +Oarecum si grafica
    +Zumbalaii
    +Multiplayer

    -Sfarsitul (Chiar s-a terminat prea repede si brusc, putea fi dezvoltat mult mai bine)
    -Campania relativ scurta
    -Moartea lui Dr. Fyodor Malikov. Asta a murit ca un caine.

    O nota finala 8.5

  9. #3089 SP
    Member angloma's Avatar
    battlefield 3 si ma asteptam la mai multe de la acest joc, am ramas dezamagit + ca are buguri ,mai da si cate un freeze pe xbox , foarte rar, dar e de ajuns , raman fan COD

  10. #3090 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Koihime Musou:



    +povestea cam de la inceput pana pe la jumatate (conflictul cu Gi)
    +caracterele
    +voice acting
    +music


    -prea mult focus pe partea de eroge (prea multe scene sexy nu are destula substanta de pe la jumatate).
    -au creat niste caractere fantastice dar nu le-au folosit pe masura potentialului lor, mi se pare un pacat sa iroseasca asa un cast in principal pe scene sexy.
    -calitatea jocului scade (la fel si in cazul story-ului) de pe la jumatate (conflictul cu GI)
    -ending-urile (sunt trei rute principale si dat find cum progreseaza jocul nici unul nu este satisfacator, cu exceptia celui de al patrulea)
    -desi al patrulea ending este cat de cat acceptabil problema este ca trebuie deblocat prin a termina celelalte rute inainte, ruta lui Kan'u mai este cat de cat acceptabila dar celelalte doua nu prea).

  11. #3091 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    The Walking Dead - Platinum (#29)

    +Grafica
    +Gameplay
    +Story
    +Soundtrack
    +Deciziile care afecteaza povestea pe parcursul jocului
    +Personajele
    +Timpul limitat de a lua o decizie sau ce fel abordezi o problema , discutii...
    +Te simti ca si cum tu ai fi acolo


    -Finalul...

    Un joc absolut superb , dar si foarte tristDin pacate la inceput am luat o decizie foarte proasta si nah , era prea tarziu sa o mai pot schimba...Recomand fanilor Heavy Rain , fiind cam acelas stil de gameplay.Daca Episodul 5 nu era asa tras de coada si finalul dezamagitor , ii dadeam 10...

    Nota: 9.5/10
    Attached Images Attached Images tvg-ps3-1576.jpg telltale.jpg 0.jpg walking-dead-episode-4_group.png

  12. #3092 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Eu tot incerc sa ma apuc serios de el, dar nu ma prinde
    La mine la fel.Tot vreau sa il joc dar nu ma prinde.Deus Ex.

  13. #3093 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Ultimele 3 saptamani.

    Sleeping Dogs



    + Storyline
    + Grafica
    + Gameplay
    + Hong Kong
    + Personajele
    + Diversitatea misiunilor
    + Cazurile
    + Conflictul interior al lui Wei Shen
    + Being undercover
    + Extrem de dur pe alocuri
    + Imprevizibil
    + Relativ lung



    - Banal overall (exceptand anumite intorsaturi de situatie)
    - Finalul



    Mi'ar fi greu sa spun ca merita jucat,pe mine nu m'a atras cu nimic in mod deosebit. Ce reuseste,totusi,sa mai elimine intr'o oarecare masura banalul prezent pe parcursul intregului joc e faptul ca are anumite parti foarte dure,care mi'au creat pe moment o adanca stare de regret,facandu'ma sa ma simt oarecum legat de personaje. Povestea a reusit sa ma tina in priza,deoarece eram curios ce va alege Shen sa faca pana la urma. Dar in rest,nu mi s'a parut nimic special. E o mare greseala ce fac anumiti oameni,in sensul ca nu mi se pare normal sa compari Sleeping Dogs cu Grand Theft Auto. GTA e cu totul altceva,s'a vazut o munca extrem de serioasa in fiecare joc al seriei. Iarasi,Square Enix contra Rockstar...In fine,e amuzant.


    7.5/10







    Dishonored



    + Storyline
    + Grafica
    + Gameplay
    + Corvo
    + Multiple posibilitati de abordare
    + Pe stealth,e de prima clasa
    + Puterile
    + Upgrade-uri
    + Locatiile
    + Misiunile secundare
    + Rejucabilitate MAXIMA
    + Posibilitatea anumitor alegeri
    + Anumite momente



    - Scurt
    - Linear




    DA,DA,DA. Dishonored e un deliciu. De foarte mult timp nu am jucat un joc atat de bun. I enjoyed every single minute of it. Stealth e splendid,actiunea de a te teleporta langa inamic,a-l lua,a-l arunca in primul tomberon etc. Chiar nu e un joc care sa merite un playthrough high chaos,cred ca si'ar pierde tot farmecul. Puterile sunt fenomenale,foarte variate si extrem de utile in orice situatie. Imi place mult povestea,desi,fara vreun motiv anume,o detestam pe Emily. Locurile sunt foarte prielnice unei abordari stealth,mereu intunecate,zone destul de restranse,o atmosfera sumbra...ce sa mai. Esti un asasin cu acte. Anumite misiuni ofera si alegeri,e adevarat ca nu sunt multe,dar chiar sunt un plus insemnat al jocului. Putine lucruri ar fi de reprosat,aici ar intra durata destul de scurta a jocului,cred ca un speedrun ar dura maxim 6 ore. Dar jocul nu iti da voie sa faci asa ceva,te invita sa il explorezi din plin. Adevarul e ca ma asteptam la ceva de dimensiunile Fallout-ului,insa nu a fost cazul. Chiar si asa,mi'a luat peste 20 de ore incercand sa fac tot,sa iau toate collectible-urile,sa fac toate misiunile optionale etc. Dishonored e unul dintre jocurile care ma va face sa imi amintesc de 2012.


    9.5/10








    Max Payne 3


    + Storyline solid
    + Grafica
    + Gameplay
    + Max Payne
    + Toata nebunia cu familia Branco
    + Capitolele in care sunt evocate intamplarile din trecut
    + Armele
    + Inamicii
    + Frecventele intorsaturi de situatie
    + Gandurile lui Max
    + Se pastreaza unele elemente din primele jocuri


    - Noir feeling ? Zero
    - Mult prea colorat
    - Cut scene-uri
    - Lipsa Monei



    E un joc la care chiar as fi vrut sa scriu mult mai mult,dar nu m'am asteptat niciodata sa fie atat de diferit fata de primele doua jocuri ale seriei,care sunt niste frumuseti. Imi place noua alura a lui Max,partea a treia e cea in care e deja resemnat complet,ducand o viata mizerabila guvernata de vicii (alcool si tutun) si inconjurat de oameni care ii displac total,dar pentru care e nevoit sa lucreze. Personajul in sine e fenomenal ca mod de gandire,avand o gramada de etape introspective care ii adancesc acestuia durerea. Modul in care isi nareaza povestea e exceptional,povestind actiunea si totodata lansand niste pareri personale cu privire la ce se intampla,de cele mai multe ori condimentate de un umor acid,care ii accentueaza acestuia nefericirea.
    sunt un mare plus al povestii. Momentele in care se intampla lucruri neasteptate sunt frecvente. Desi e altceva,e imbucurator faptul ca anumite lucruri din primele doua jocuri sunt prezente si aici,cum ar fi painkiller-urile (Thanks God) si slow-motion-ul in care Max se arunca. (nu stiu cum se numeste Nu mai e noir deloc,la prima vedere,pare un shooter comun al zilelor noastre. Prea multa culoare,prea multa viata,prea ... prea altceva. La cut scene-uri mi se pare ca s'a facut cea mai mare greseala,inlocuindu-le pe cele de tip comics insotite de un instrumental care exprima toata durerea din lume cu niste flash-uri oribile,mai mult decat deranjante pentru ochi. Cred ca e una din schimbarile majore pe care le'a avut seria de suferit.

    Overall,e un joc foarte bun,se vede ca Rockstar nu isi lasa amprenta pe produse mediocre,dar chiar m'as fi bucurat sa ramana Remedy la butoane.



    9.0/10
    Attached Images Attached Images sleeping-dogs-finishing-move.jpg sleeping-dogs-poster.jpg dishonored3.jpg 2280462-dishonored_wallpaper_1.jpg max-payne-3-2.jpg 2245347-max_payne_3_artwork_09.jpg

  14. #3094 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Max Payne 3

    [+] Jocul insusi!
    [+] Multe arme
    [+] Grafica
    [+] Peisajele, deci in Sao Paolo parca ma simteam acolo..
    [+] Dificultatea (L-am terminat pe Normal insa daca il joci pe hard iti da multe batai de cap)
    [+] Max! Foarte bine detaliat, la fel si celelalte personaje.
    [+] Comportamentul lui Max, un tip pe gustul meu.
    [+] Povestea a fost mult peste asteptarile mele.
    [+] Personajele dau jocului o atmosfera unica , se potrivesc fiecare ca niste rotite.
    [+] Muzica
    [+] Golden Guns
    [+] Voice acting-ul este extrem de bine implementat.
    [+] Umorismul lui Max
    [+] Max , betiv ordinar (in sensul bun al cuvantului)
    [+] PainKillers , Duuh.
    [+] Cinematics-urile sunt .. sunt pur si simplu nemaipomenite!
    [+] Flashbacks
    [+] Shoot-Dodge
    [+] Bullet Time
    [+] Totul este facut foarte detaliat , toate detaliile si texturile facute la milimetru.
    [+] Cand este cutscene si se trece la gameplay, treci in pielea personajului fara sa iti dai seama.. fara loading si alte chestii...
    [+] Imi voi aduce aminte de unele momente din jocul asta si peste cativa ani buni. (Mai ales finalul)
    [+] Vestimentatia lui Max
    [+] Rejucabilitate crescuta
    [+] Challenge-uri incitante (a.k.a Grinds)
    [+] Multiplayer-ul
    [+] Pe Multiplayer sunt o gramada de customizeuri ale personajelor , ii poti imbraca deblocand hainele pe masura ce cresti in level, le poti pune cagula masca de gaze , casca care scade damage-ul de headshot cu 50% si multe altele..
    [+] Burst's (perk-uri , numai ca sunt denumite bursts si le poti folosii numai in multiplayer)
    [+] O perioada de acomodare pe multiplayer cu Rookie DeathMatch , Rookie Team Death Match , valabile numai pana ajungi la level 7.
    [+] Crews (daca ai unul sau esti membru a unui club il vei putea folosii pe cel actual si in GTA V)
    [+] Finalul , unul din cele mai bune din istoria unui joc.
    [+]Un plus major si unul din elementele care m-au incantat foarte mult a fost folosirea de momentele trecutului. A fost placut sa te lupti din cand in cand cu mafiotii oraselor americane


    [-] M-am blocat in cover si nu puteai sa faci nimic , am citit undeva aici pe forum ca dai roll ori si scapi(am murit de multe ori din cauza asta)
    [-]Grenazile prost implementate , un blow trigger prea mare si atunci cand o arunci parca arunci cu un bumerang nu cu o grenada(se duce foarte aiurea cand o arunci , nu nimereste ferestrele etc...)



    Pentru acest joc am numai cuvinte de lauda , unul din jocurile cele mai bune facute de rockstar, a fost dragoste la prima vedere.Am savurat fiecare milisecunda,jocul te tine mereu alert.Cu siguranta un joc demn de nota 10+ , are foarte putine puncte negative.Jocul asta mi-a placut la nebunie.Si multiplayer-ul este destul de bun , insa daca nu sunteti mari fani multiplayer, TREBUIE NEAPARAT sa jucati macar campania jocului care este pur si simplu nemaipomenita.Mi-a placut mai mult decat uncharted, sincer!
    Fara indoieli, asta este jocul GOTY al anului 2012. Foarta multa munca depusa in acest joc! Ii felicit pe cei de la RockstarGames pentru un joc asa de minunat! La Mai Multe!

    Gameplay: 9.5
    Sunet: 10
    Grafica: 10
    Story: 10

    Nota 10/10
    Attached Images Attached Images 1234567891011.jpg 123.jpg 1234.jpg 12345.jpg 123456.jpg 1234567.jpg 12345678.jpg 123456789.jpg 12345678910.jpg

  15. #3095 SP
    Member Sadismek's Avatar
    Ce �ngăduitori suntem... oare a venit Crăciunul?

  16. #3096 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Splatterhouse 7/10

    [+] atmosfera
    [+] soundtrack-ul
    [+] shotgun-un
    [+] comentariile mastii
    [+] damage-ul primit lasa urme pe personaj
    [+] pozele lui Jennifer
    [+] jocurile anterioare sunt incluse pe disc

    [-] sfarsitul si ultimul boss (ambele au fost dezamagitoare)
    [-] varietatea inamicilor
    [-] nu prea exista puzzle-uri

  17. #3097 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Dishonored (High Chaos)

    +Gameplay-ul
    +Dunwall
    +Grafica
    +Povestea
    +Libertatea
    +Universul
    +Muzica
    +Cartile/Scrisorile
    +Stealth
    +Personajele
    +Puterile
    +Armele
    +Fun
    +Level design-ul
    +The Outsider
    +Stilul artistic
    +Atmosfera
    +Sfarsitul
    +Altele

    -Scurt
    -Cateodata e enervant
    -AI-ul

    9.5/10

    Desi ma asteptam mai la mai mult, jocul e superb, poate cel mai bun aparut anul asta. Universul are foarte mult potential si abia astept un sequel. Daca va plac jocurile stealth (si nu numai) nu trebuie sa-l ratati.
    Attached Images Attached Images dis-1.jpeg

  18. #3098 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Enslaved: Odyssey to the West 8/10

    [+] "chimia" dintre cele doua personaje
    [+] dialogurile si fazele comice
    [+] soundtrack-ul
    [+] decorurile post-apocaliptice
    [+] cloud disk-ul

    [-] nu exista motive sa-l mai joci inca o data dupa ce l-ai terminat
    [-] s-ar putea ca Trip sa ramana blocata si sa trebuiasca sa incarcati o salvare anterioara
    [-] nu prea exista puzzle-uri

  19. #3099 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    NFS The Run - PS3
    - poveste ( oricum o poveste intr-un joc cu masini nu isi are locu )
    - controlu un mare mare minus , l-au facut praf , parca esti magnet pentru parapeti , pomi , munti , etc.

    + efecte vizuale .
    +l-am imprumutat de la un prieten si nu am dat banii pe el.

  20. #3100 SP
    Senior Member axton's Avatar
    @Florin85:mi-a placut ultimul "+"

    On:
    Hitman Absolution - PS3
    +grafica ( just wow )
    +posibilitatile
    +instinct ( un feature folositor pentru incepatori )
    +purist difficulty
    +gameplay overall ... ( de la deghizari la takedowns , de la throwing knives la car explosions )
    +destule locuri in care sa ascunzi cadavrele
    +Agent 47 ( still looks like a bad-ass )
    +contracts

    -povestea ... just too generic ( nu strica jocul doar as fi vrut sa fi fost mai bine gandita sau cel putin sa aiba un twist )
    -finalul
    -unele misiuni "scripted" ( in acele secvente jocul devine liniar )
    -AI-ul inamicilor ( in unele cazuri este foarte enervant si nu reactioneaza asa cum "ar trebui " ... ex :eu arunc un obiect dintr-un colt in altul al camerei ,iar gardianul care era si cu spatele si era la capatul scarilor vine in coltul in care ma ascundeam eu , nu in cel din care s-a auzit zgomotul unui obiect spart )

    Nota:8,5
    Attached Images Attached Images hitman_absolution___agent_47_video_game-wallpaper-1920x1200.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 155 of 177 FirstFirst ... 55 105 145 153 154 155 156 157 165 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul joc devorat - PC By RonanN1 in forum Jocuri PC
    Replies: 21 Last Post: 16-07-2017, 01:27
  2. Ultimul Joc Nedevorat!-PC By Strike105X in forum Jocuri PC
    Replies: 6 Last Post: 24-07-2015, 09:35
  3. Ultimul joc (ne)devorat By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 11 Last Post: 21-07-2015, 22:53
  4. Melodii care va plac din actualul/ultimul joc By DeathOfArt in forum Console Club
    Replies: 11 Last Post: 27-01-2015, 15:59
  5. Replies: 2 Last Post: 23-09-2009, 11:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts