Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 165 of 177 FirstFirst ... 65 115 155 163 164 165 166 167 175 ... LastLast
Results 3,281 to 3,300 of 3530

Thread: Ultimul joc devorat

  1. #3281 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Heavy Rain
    +Povestea
    +Atmosfera
    +Modul in care sun dezvoltate personajele
    +Grafica
    +Multe decizii, care pot influenta povestea, ducand la mai multe finaluri
    +Totul

    - Nimic

    10/10 - O adevarata capodopera!!! Daca aveti un PS3 si nu ati jucat inca acest joc(desi ma indoiesc) puneti cat mai repede mana pe el si va veti bucura de o experienta unica!

  2. #3282 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Hitman : Absolution


    + Storyline
    + Gameplay
    + Grafica
    + 47
    + Personajele
    + Stealth
    + Instinct
    + Decorurile
    + Permite o gramada de abordari
    + Costumele
    + Rejucabilitate
    + The Agency
    + Finalul


    - Lipsit de logica pe alocuri
    - Necesita foarte multa rabdare



    Hitman e una dintre seriile mele preferate. Astept sa joc Absolution din iarna. Desi e mult mai nou si a fost unul dintre jocurile pe care le'am asteptat cu nerabdare sa iasa,sunt in continuare de parere ca Blood Money e cel mai bun Hitman. Gameplay-ul mi se pare cireasa de pe tort,cu toate ca e ilogic uneori (in costum de politist,la 5 m in fata ta tot un politist,iar daca nu utilizezi Instinct,se prinde aproape instantaneu) . 47 e acelasi personaj desavarsit,se incadreaza perfect atat ca aspect,fizionomie,cat si comportament in tiparul acela al asasinului profesionist si complet detasat. Jocul e o bijuterie din punct de vedere al posibilitatilor de abordare,fiind pe cat de numeroase,pe atat de interesante. Dupa doua sau trei tentative esuate de a te infiltra intr'un anumit punct prin tot atatea locuri,e surprinzator sa vezi ca exista in continuare si mai multe moduri in care poti avea acces in locul respectiv. De asemenea,tinutele sunt extrem de variate de la un capitol la altul,permitandu-ti sa treci neobservat printr-o gramada de situatii. Cu toate acestea,e nevoie de multa rabdare,uneori precizie si capacitatea de a-ti stabili cel mai bun traseu prin fiecare stadiu.

    Hitman Absolution se remarca prin gameplay-ul foarte bun,lucru care merge mana in mana cu rejucabilitatea. Insa daca ar fi sa trasez o paralela cu un joc din aceeasi categorie aparut in aceeasi perioada,mi se pare semnificativ mai slab decat Dishonored.



    8.5/10
    Attached Images Attached Images hitman-absolution-11487-1920x1200.jpg hitman-absolution-pc-1319657657-009.jpg hitman-absolution.jpg

  3. #3283 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Grand Theft Auto: Vice City @PC

    +Vice City
    +Gameplay-ul
    +Povestea
    +Muzica
    +Umorul
    +Misiunile
    +Finalul
    +Etc...

    10/10

    Dupa sute de ore jucate am reusit in sfarsit sa termin jocul asta. O capodopera !
    Attached Images Attached Images 25730-video_games_gta_vice_city_wallpaper.jpg

  4. #3284 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    The Godfather


    + Grafica
    + Soundtrack-ul
    + Corleone
    + Familiile
    + Unele momente ale povestii
    + Vehiculele
    + Orasul
    + Sistemul de upgrade
    + Modurile de a castiga teritorii



    - Storyline
    - Gameplay
    - Misiunile secundare
    - Repetitiv
    - Plictisitor




    Nu am idee de ce am reluat chestia asta. Mi se parea mai bun acum 7 ani cand l'am jucat prima data si poate nu sunt foarte obiectiv,dar in 2013 mi se pare un joc ATAT de defect...Povestea nici macar nu se apropie,din punct de vedere calitativ,de capodopera cinematografica. Gameplay-ul e foarte stangaci. Vrei sa faci o miscare (cover,de exemplu),trebuie sa fii lipit de zid intr'o anumita pozitie. Neaparat. Poate ca e optimizat mai bine pe PC si pe PS2. Parca nu ar fi stricat nici un pic de diversitate in povestea principala,adica sa faci si altceva in afara de a trage incontinuu. Asta ti se spune in 90% din momentele in care incepi o misiune : "We go in and shoot the bastards." Si cam la asta se rezuma tot. Misiunile secundare nu aduc nici ele prea multe lucruri noi.
    Are si anumite parti bune (desi sunt puse grav in umbra de catre cele proaste). Vito Corleone e reprezentat foarte bine,iar orasul este fabulos. Este prezentat si conflictul dintre familii,insa ilustrat printr-un gameplay care inseamna exclusiv impuscaturi si actiuni lipsite de finalitate. Tot din categoria elementelor care mai salveaza jocul exista stapanirea a cat mai multor teritorii,cand obligi proprietari ai unor magazine sa plateasca taxe de protectie sub diferite metode.

    The Godfather e unul dintre jocurile pe care abia am asteptat sa il termin a doua oara dupa 7 ani,pentru a putea trece cat mai repede la urmatorul.



    6.0/10
    Attached Images Attached Images 250px-godfather.jpg godfather-game-3.jpg godfather-game-4.jpg

  5. #3285 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    The Last of Us
    +Povestea
    +Grafica
    +Sunetul
    +Personajele si relatiile dintre acestea
    +Level design-ul
    +Upgrad-ul armelor
    +Absolut totul

    Daca lui Heavy Rain i-am dat 10, lui The Last of Us trebuie sa-i dau 10+++ si calificativul "perfect"! Un masterpiece!!!

  6. #3286 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Bioshock 2


    + Storyline
    + Gameplay
    + Grafica
    + Atmosfera
    + Muzica
    + Delta
    + Eleanor
    + Rapture
    + Plasmid
    + ADAM
    + Sistemul de hacking
    + Arme, upgrade-uri
    + Decorul
    + Big Daddies, Little Sisters
    + Big Sisters
    + Jurnalele
    + Deciziile
    + Finalul



    - Bug-uri
    - Personajul negativ
    - Destul de scurt




    Mi-a placut mult mai mult decat primul Bioshock. Povestea e interesanta, cu exceptia faptului ca Mrs. Lamb e un personaj extrem de contradictoriu, militand pentru libertatea orasului acvatic si caracterul aproape sacru al lui Eleanor, insa desfasurand in anumite momente actiuni care se bat cap in cap cu ceea ce sustine. Ma amuza enorm modul in care incearca sa il faca pe Delta sa renunte, aducand asa-zise argumente morale care sa il faca pe acesta sa priveasca lucrurile din perspectiva ei. Personajul negativ din primul Bioshock mi se pare mult mai bine construit. Atmosfera e minunata, imbinandu-se perfect cu muzica, iar Rapture arata demential. Puterile din Plasmid s-au dovedit a fi foarte utile de fiecare data, insa slot-urile suplimentare unde pot fi puse acestea necesita ADAM. Imi place ca au reusit sa imbunatateasca sistemul de hacking, iar greselile costa. Desi majoritatea peisajelor sunt sumbre, nu confera un sentiment de depresie, ci din contra. Iti face placere sa explorezi. Desi esti avertizat incontinuu de faptul ca fiecare Big Daddy e extrem de challenging, singurii inamici care au ridicat probleme au fost Big Sisters. Abia asteptam sa gasesc jurnale, sa mai aflu informatii, sa vad ce s-a mai intamplat si nu stiu. In continuare exista decizii, dar nu stiu in ce masura afecteaza finalul.


    Sofia Lamb imi displace total, jocul are si bug-uri, si mi se pare destul de scurt. Nu stiu de ce am impresia ca povestea putea fi exploatata putin mai bine si putin extinsa. In doar 12 ore de gameplay, impartite pe 9 capitole, mi se pare ca l-am terminat dintr-o suflare. Poate ca DLC-urile sunt raspunsul. Cu toate acestea, Bioshock 2 e foarte bun.



    9.0/10
    Attached Images Attached Images bioshock_2-wide.jpg tumblr_static_wallpaper_bioshock2_01_www.wallz.eu_.jpg bioshock-2-sisters-wallpaper.jpg

  7. #3287 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    StarCraft ll - Heart of the Swarm

    + Campania destul de bună, am rămas surprins
    + Personajele
    + Cinematics
    + Unitățile noi
    + Multiplayer foarte bun, competitiv
    + Soundtrack
    + battle.net system
    + Interfață curată, aerisită


    - Boss fights (serios!?)

    9/10

  8. #3288 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Darksiders 2 9/10

    [+] Death (mereu are o replica ironica si nimeni si nimic nu ii poate sta in cale)
    [+] storyline-ul
    [+] campanie lunga (mult de explorat desi nu nu parea asa la prima vedere)
    [+] sistemul de combat si combo-urile
    [+] posibilitatile de customizare ale skill-urile folosind cele doua skill trees
    [+] soundtrack-ul
    [+] The Crucible

    [-] ultimul boss e prea usor de invins
    [-] multe armuri, arme si talismane de prisos (mai bine mai putine dar mult mai utile)
    [-] prea multe collectibles (e drept ca in functie de gusturi acest lucru poate fi considerat un plus)

    All in all, Darksiders mi se pare una dintre cele mai bune serii de jocuri, pacat ca deocamdata soarta sa e incerta.

  9. #3289 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Assassin's Creed: Brotherhood

    +Roma
    +Povestea lui Desmond
    +Gameplay-ul
    +Atmosfera
    +Grafica
    +Personajele
    +Lairs of Romulus
    +Misiunile lui
    Leonardo
    +Armele
    +The Truth
    +Combat-ul imbunatatit
    +Muzica
    +Assassins
    +Finalul
    +Altele

    -Probleme tehnice(bug-uri, glitch-uri, scaderi de frame rate etc...)
    -Camera in timpul luptelor
    -Nu foarte diferit de AC2
    -Probleme de design

    9/10

    Un joc bun, dar slab in comparatie cu Assassin's Creed 2. Povestea lui Desmond mi s-a parut foarte buna, dar intamplarile lui Ezio nu sunt la fel de interesante ca in AC2. Sunt curios cum o sa fie Revelations.
    Attached Images Attached Images assassins-creed-brotherhood-02.jpg

  10. #3290 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Inversion 7.50/10

    [+] gameplay-ul
    [+] storyline destul de interesant (sfarsitul pare ca lasa loc pt. o continuare)
    [+] decorurile
    [+] joaca cu gravitatia
    [+] combinatia arme + modificarea gravitatiei
    [+] are feeling-ul acela de Gears of War

    [-] putine feluri de arme
    [-] cateva bug-uri pe ici-colo
    [-] foarte liniar

    In ciuda notelor cam mici pe care le-a primit, Inversion nu este un joc rau deloc, nu orice joc de acest gen iti da voie sa te joci cu gravitatia asa cum iti permite acesta. Unii l-au criticat pentru ca seamana prea mult cu seria Gears of War dar eu l-am luat tocmai pt. aceasta asemanare. Asadar daca sunteti fani ai seriei mai sus mentionate ar trebui sa-l incercati.

  11. #3291 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Brothers: A Tale of Two Sons 8/10

    + poveste;
    + imagine;
    + coloana sonora;
    + expresivitate personajelor;
    + emotia transmisa la sfarsitul jocului;
    + puzzle-uri si side quest-uri care nu se repeta;
    + achievement-uri interesante care te motiveaza sa explorezi in detaliu jocul.


    - inexistenta unei harti;
    - gameplay ciudat si greu de obisnuit cu el;
    - dificultatea redusa pe parcursul jocului;
    - pozitionarea camerei in mod automat si manual;
    - fara co-op;
    - durata de finalizare a jocului foarte mica;


    Review-ul în puteți citi la următorul link: http://www.consolegames.ro/forum/f46...ns-xbox-360-a/

  12. #3292 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Am jucat si rejucat mai multe jocuri pe PS3 in ultima perioada fiindca am avut mai mult timp la dispozitie asa ca am sa le enumar mai pe scurt dedesupt:

    Ni No Kuni...
    9/10
    + un JRPG foarte frumos care mi-a placut mult, desi nu sunt un fan al acestor tipuri de jocuri cand vine vorba de gameplay
    + are un art design foarte frumos si o poveste frumoasa si surprinzatoare pe alocuri
    + mi-a placut mult stilul grafic de desene animate si atmosfera de basm din joc
    + m-am acomodat si cu combatul destul de usor
    + cateva misiuni cu puzzle-uri nu prea dificile dar nici usoare, ceea ce e un plus pt mine intr-un joc de genul asta

    - m-a dezamagit putin ca lumea din joc nu este asa mare precum aveam eu impresia la inceput
    - as fi vrut sa-i fac platina dar unele dintre trofee presupun un timp foarte indelungat de farmat diverse iteme pt a completa tot jocul
    - as fi vrut sa aibe mai multe dialoguri cu voice over, fiindca sunt foarte bine realizate

    Uncharted 1 8/10 - nu cred ca mai are rost sa vorbesc despre el,toata lumea il stie...un joc care a redefinit genul de jocuri Action/Adventure la vremea cand a aparut

    Uncharted 2 10/10 - un masterpice si acuma, pt mine ramane cel mai frumos joc din serie cu un story frumos, personaje interesante, inclusiv personajele negative, cu dialoguri foarte bine scrise si interpretate, foarte funny pe alocuri si care te poarte prin cele mai frumoase locatii numai bune de explorat si impuscat bad guys

    Uncharted 3 9/10 - au inbunatatit grafica si momentele epice fata de precedentul,insa au cam sfeclito la story, care e lipsit de sens pe alocuri si tras de par doar pt a introduce locatii noi de gameplay cat mai spectaculoase, si finalul lasa putin de dorit, in rest un joc cat se poate de spectaculos cu un multiplayer pe care l-am indragit si jucat cateva luni bune cand s-a lansat

    Spec Ops The Line 7/10 - un shooter T.P. care a incercat sa creeze un story mai interesant si dramatic si in mare parte le-a reusit, insa la gameplay nu m-a impresionat cu nimic. E bun de jucat de plictiseala din lipsa de altceva

  13. #3293 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Si eu am terminat in ultima perioada cateva jocuri pe Cutia X 360.

    Assassin's Creed III 9/10 - Un joc foarte bun din punctul meu de vedere. Povestea bine gandita si transpusa in joc, noul engine de miscare, tot felul de noutati. Daca nu ar fi unele buguri si secvente repetitive, ar merita un 10.

    Bulletstorm 7.5/10 - Nu intalnesti un joc ca acesta foarte des. Are foarte multe elemente care mi-au placut, in special skillshots, dar si altele care m-au enervat la culme. Este destul de repetitiv, al naibii de liniar, dar per total merita jucat daca vreti sa ciuruiti inamicii ca nebunii in stilul lui Duke Nukem

    Assassin's Creed II 10/10 - Genial! Jocul asta a avut de toate. Dupa parerea mea, cel mai bun joc din serie. Un must-buy pentru oricine se considera un adevarat gamer. Grafica, poveste, tot. Mai lipsea multiplayerul.

  14. #3294 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Driver: San Francisco


    [+] Povestea
    [+] Gameplay-ul
    [+] Shift Mode (super tare, poti crea sute de scene cu accidente and stuff cu chestia asta)
    [+] Protagonistii: John Tanner si Tobias Jones
    [+] Antagonistii: Jericho si Leila
    [+] Masini, masini si iar masini! O mare varietate din care e imposibil sa nu gasesti ceva pentru sufletelul tau
    [+] Dialogul intre pasageri cand folosesti shift
    [+] Varietatea de misiuni este una foarte buna si nu te plictisesti de ele, nu prea am vazut misiuni repetitive (desi e un joc bazat pe racing)
    [+] Grafica si atentia la detalii nemaipomenita
    [+] Sfarsitul mi-a placut enorm...


    [-] AI-ul
    [-] As fi vrut o poveste putin mai lunga, dar totusi e un joc racing si nu e un minus enorm de mare

    Mai sunt cateva minusuri mai putin grave care nu-mi vin in minte acum.

    Overall este un joc bun si merita jucat daca pui mana pe el (mai ales ca e destul de ieftin acum)

    Poveste -10
    Grafica - 9
    Gameplay - 9

    Nota finala: 9.3


    Sper sa mai fie un sequel la jocul asta, a fost destul de bun si ar merita continuat.

  15. #3295 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Mafia 2


    [+] Povestea
    [+] Anotimpuri
    [+] Muzica
    [+] Personajele (Joe Barbaro, Vito etc..)
    [+] Voice-Acting
    [+] Detalii

    [-] Final WTF
    [-] Am avut un bug care m-a facut sa iau un chapter intreg de la capat ca sa il evit.
    [-] Nu este free-roam dupa ce termini jocul...
    [-] AI-ul
    [-] Povestea scurta
    [-] Cam arcade jocul, insa nu prea m-a deranjat

    Un joc bunicel, insa nu se compara cu primul... Ma asteptam la mai mult de la jocul asta...
    La un eventual Mafia 3 sper sa repare toate minusurile.

    Story: 8
    Gameplay: 7
    Grafica: 7

    Nota finala: 7

  16. #3296 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Mass Effect 3 9/10

    [+] atmosfera (Reaper-ii au atacat, toata galaxia este in razboi, Shepard incearca sa-i salveze pe toti etc.)
    [+] soundtrack-ul
    [+] storyline lung
    [+] Javik the Prothean
    [+] reintalnirea cu personajele din jocurile anterioare
    [+] cinematics
    [+] sistemul de weapon upgrades

    [-] la mai bine de un de la lansare nu au reusit sa repare toate bug-urile
    [-] interventia MP-ului in SP (daca nu era DLC-ul Extended Cut nu reuseam sa ajung la finalul dorit fara MP)
    [-] quest-uri plictisitoare
    [-] explorarea planetelor a disparut
    [-] nu au fost puteri noi

    Si-am incalecat pe-o sa si am terminat si aceasta trilogie. A fost o calatorie lunga, frumoasa si plina de peripetii. In final nu mai spun decat:

    But no matter what scars you bear...
    Whatever uniform you wear...
    You can fight like a Krogan
    Run like a leopard
    But you'll never be better
    Than Commander Shepard

  17. #3297 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    inFAMOUS 2

    +Puterile
    +New Marais
    +Povestea
    +Gameplay-ul
    +Grafica
    +Personajele
    +Fun
    +Alegerile
    +Unele misiuni
    +Finalul

    -Inamicii repetitivi
    -Unele misiuni sunt enervante
    -Multe puteri, dar nu poti sa le folosesti pe toate (cum era in primul)

    9/10

    E mai bun decat primul din serie, dar inca are cateva din problemele lui. Povestea e interesanta, gameplay-ul e destul de bun, dar inamicii sunt repetitivi si devin enervanti (mai ales mini-boss fight-urile) si mi-ar fi placut sa pot sa folosesc mai multe puteri, fara sa intru in meniu sa le schimb. Dar mi-a placut, in unele momente e foarte distractiv.
    Attached Images Attached Images url.jpg

  18. #3298 SP
    Member Rukax's Avatar
    Mass Effect 1

    +Gameplay
    +Povestea
    +Shepard
    +Joker/Normandy
    +Galaxia
    +Deciziile chiar influenteaza
    +Sfarsitul
    +Powers

    -Dropframe grav

    Jocul merita jucat din plin,nu pot sa cred ca l-am jucat deabea dupa 6 ani de la aparitia lui!
    Attached Images Attached Images mass_effect.jpg

  19. #3299 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Ce am terminat in ultima perioada:

    Grand Theft Auto 3 @PC

    NOTA:6/10

    Nu mi-a placut, joc inceput in 2009, terminat acum cateva zile. In general imi plac jocurile anilor 2001-2002 dar acesta mi s-a parut prost si frustrant. Rejoc in prezent GTA: VC si mi se pare extraordinar, atmosfera, poveste, tot. GTA 3-ul a fost sters, fara substanta, plictisitor.

    Call of Duty Black Ops 2

    -modul zombie
    -5 feluri diferite de a-l termina
    -multiplayer-ul


    NOTA:8.0

    Cam acelasi lucru ca si celelalte, nimic deosebit. Nu mi-a transmis mai nimic.

    Syndicate

    -gameplay-ul extraorindar
    -puterile
    -armele
    -slow-motion-ul


    -culorile prea saturate
    -locatii nu prea diverse


    Mi-a placut extraorindar de mult jocul, gameplay-ul se asemana cu cel din killzone 2/3, numai ca e putin mai rapid si mai complex insa pastreaza acea senzatie de greutate a personajului. La cate de mult s-a mulat gameplay-ul pe preferintele mele nici nu am tinut cont de story si de micile deranjamente la capitolul lumina.

    NOTA: 9.0+

    Tomb Raider

    -grafica
    -jocul ruleaza excelent
    -armele cu upgrade-uri
    -intorsaturile de situatie
    -secrete multe


    Un joc superb de care s-a vorbit mult la inceput dar acum, la cateva luni de la lansare s-a lasat tacerea. Jocul merita, mi-a intrecut asteptarile.

    NOTA: 9.2

    Gears of War 3

    -grafica
    -locatii diverse
    -sange mult
    -atitudinea lui Marcus
    -etc


    -voiam zapada


    Un joc de calitate cu un gameplay superb insa primele 2 mi se par mai interesante.

    NOTA: 9.3

  20. #3300 SP
    Senior Member psypc2's Avatar
    Quote Originally Posted by Teo View Post
    Nu mi-a placut, joc inceput in 2009, terminat acum cateva zile. In general imi plac jocurile anilor 2001-2002 dar acesta mi s-a parut prost si frustrant. Rejoc in prezent GTA: VC si mi se pare extraordinar, atmosfera, poveste, tot. GTA 3-ul a fost sters, fara substanta, plictisitor.
    Credeam ca sunt singurul care are parerea aceasta despre GTA 3. Pur si simplu nu m-a atras nici la aparitie si nici acum. In schimb Vice City ramane pentru mine un clasic care inca il mai joc ocazional.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 165 of 177 FirstFirst ... 65 115 155 163 164 165 166 167 175 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul joc devorat - PC By RonanN1 in forum Jocuri PC
    Replies: 21 Last Post: 16-07-2017, 01:27
  2. Ultimul Joc Nedevorat!-PC By Strike105X in forum Jocuri PC
    Replies: 6 Last Post: 24-07-2015, 09:35
  3. Ultimul joc (ne)devorat By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 11 Last Post: 21-07-2015, 22:53
  4. Melodii care va plac din actualul/ultimul joc By DeathOfArt in forum Console Club
    Replies: 11 Last Post: 27-01-2015, 15:59
  5. Replies: 2 Last Post: 23-09-2009, 11:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts