Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 29 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 ... LastLast
Results 61 to 80 of 578

Thread: Need for Speed: Hot Pursuit / Remastered

  1. #61 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    A evoluat, uite-te la grafica. In plus, sunt sigur ca si gameplay-ul este imbunatatit. Probabil ca au vrut sa pastreze cat mai mult din primul Hot Pursuit, de aceea au luat decizia asta.

  2. #62 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    sa speram ca ai dreptate si sa speram ca, in ciudat aceste minusuri, jocul va fi in primul rand fun, exact cum a fost HP2-ul

  3. #63 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Eu nu vroiam tunning ci doar sa pot schimba jantele (dar banuiesc ca la ce masini exotice au anuntat ca baga asta nu va fi o problema si nici marimea)

  4. #64 SP
    Member Alex De Large's Avatar
    Quote Originally Posted by babulu View Post
    Dupa trailer sa inteleg ca in sfarsit seria NFS se intoarce acolo unde trebuie ? Masini exotice si politie, cu decor munti, paduri si linia oceanului ? Fara bling-bling, tunning si alte porcarii ? Plus criterion ? O sa cumpar 2 bucati in cazul asta. Una pentru posteritate.
    Quote Originally Posted by babulu View Post
    Mersi Criterion ca lasa tunning-ul si bling-blingul pentru alte jocuri. Esta parerea mea si nu sariti pe mine ca nu are rost. Asta nu e Underground. Este alt stil de joc care se adreseaza altor categorii de jucatori.

    Lipsa cockpit-ului in schimb este dezamagitoare, dar nu stiu cum poti sa joci din masina si sa poti sa te uiti si stanga-dreapta la masinile de politie de pe langa tine.
    Mi-ai citit gandurile?! lol

    Cele mai placute amintiri ale seriei NFS le am dinaintea lui Underground, desi nici ala nu a fost deloc un joc rau, dar pentru mine nu mai era NFS, punct.


    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    pai da, dar lumea evolueaza. asta ar insemna sa ne limitam mereu la ce a fost, pentru a fi un "remake" bun ?
    "If it ain't broke, don't fix it."

    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    sa speram ca ai dreptate si sa speram ca, in ciudat aceste minusuri, jocul va fi in primul rand fun, exact cum a fost HP2-ul
    Nu consider lipsa de costumizare un minus, designerii de masini nu sunt platiti sume enorme degeaba...

    In schimb lipsa cockpit-ului si a split-screen e mare pacat. Mi se par foarte nesimtiti developeri de jocuri racing din ziua de azi, adica puteam sa jucam split-screen pe monitoare CRT de sub 15" reali, iar azi avem ecrane LCD enorme si ei nu ne mai implementeaza acest feature.

  5. #65 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Quote Originally Posted by Pizzi View Post
    La ce te referi cand spui ''ca in Burnout Paradise''? Adica in Burnout controlul e nasol? Mie mi se pare chiar foarte reusit, de aia te intreb.
    Adica e prea arcade, toate masinise supravireaza. Eu inteleg asta intr-un joc precum BP unde ai boosturi 4X, intoarceri instant la 180 si stunts si alte asemenea, numai ca in NFS-ul asta as vrea mai degraba feelingul din Most Wanted, de exemplu, nici prea realistic, nici prea arcade.

    PS: si sa aiba un hardcore mode in care condusul sa fie ca in GRID, ai piscat putin iarba de langa asfalt, te-ai dus in parapeti lol

    Mie mi se pare un mare minus ca nu are tuning. Dintre toate jocurile cu masini, in seriile NFS era implementat cel mai bine. Devenise o trasatura traditionala de-acuma.

  6. #66 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Quote Originally Posted by Diesel View Post
    Adica e prea arcade, toate masinise supravireaza. Eu inteleg asta intr-un joc precum BP unde ai boosturi 4X, intoarceri instant la 180 si stunts si alte asemenea, numai ca in NFS-ul asta as vrea mai degraba feelingul din Most Wanted, de exemplu, nici prea realistic, nici prea arcade.

    PS: si sa aiba un hardcore mode in care condusul sa fie ca in GRID, ai piscat putin iarba de langa asfalt, te-ai dus in parapeti lol
    E prea arcade pentru ca asa trebuie sa fie genul ala de joc,daca tot nu iti plac astea arcade...stai ca vine GT5

  7. #67 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    ^Intradevar its back to the basics Need for Speed-ul original a fost un Arcade (cu exceptia Porsche), Hot Pursuit (primul) si High Stakes find apogeul seriei parerea mea, as adauga ceva totusi la:

    Quote Originally Posted by Alex De Large View Post
    "If it ain't broke, don't fix it."
    "If it ain't broken, don't fix it... just improve it"


  8. #68 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    Defapt, NFS-ul original se vroia un joc cat mai aproape de realitate, cu timpul a devenit un arcade...

  9. #69 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Intradevar NFS-ul chiar primul nu l-am jucat dar NFS2SE, NFS HP, NFS High Stakes, NFS HP2 toate au fost arcade ... (cu exceptia lui Porsche)

  10. #70 SP
    Senior Member Nash's Avatar
    Boxart
    Attached Images Attached Images need_for_speed_hot_pursuit_packshot.jpg

  11. #71 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Cam uratica coperta. Vederea asta de sus nu prea impresioneaza. Sau poate sunt eu de vina

  12. #72 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Arata destul de bine, dar se putea mai bine.
    Sunt curios despre brand-urile "ireale" mai mult ca sigur o sa aiba si modele Ferarri sub un alt nume, e prea important sa nu il includa.

  13. #73 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Vai cat de urata este coperta! Precedenta de la Shift a fost parfum de pe langa asta. Pe mine ma duce cu gandul la masinutiele ieftine din Real, Cora sau Auchan (parca asa au ambalajul).

  14. #74 SP
    Banned GhostyAbudy's Avatar
    Nu cred ca-i asta box-artu' original.
    E prea kitschos.

  15. #75 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Un strop de offtopic, pentru cei care cred ca super-masinile de politie sunt pura fictiune. Doar versiunea italiana, si altii au asa ceva.
    Cele doua Gallardo din imagini, cate erau la data articolului - ianuarie 2009, inlocuiesc "vechile" Lamborghini intrate in serviciu in 2004.
    Sursa aici pentru cei care vor detalii despre dotari.
    Attached Images Attached Images lamborghini-gallardo-lp-560-4-polizia-2008-1.jpg lamborghini-gallardo-lp-560-4-polizia-2008-2.jpg lamborghini-gallardo-lp-560-4-polizia-2008-3.jpg lamborghini-gallardo-lp-560-4-polizia-2008-4.jpg lamborghini-gallardo-lp-560-4-polizia-2008-51.jpg

  16. #76 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Am avut placerea sa ma intalnesc cu asa ceva in tunelul Mont-Blanc. Te calmeaza instant.

    inca putin offtopic
    Attached Images Attached Images 1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg

  17. #77 SP
    Member L0G1X's Avatar
    @AlanPoe: Aveau două
    http://www.consolegames.ro/forum/f38...r-lamborghini/

    On-topic: Am văzut cum unii de aici (nu dau nume) se pl�ng ba că nu va fi tuning bling-bling, ba că nu au maşinile cockpit view, ba că nu se vor putea face zob �n 1000 de feluri. Eu văd Hot Pursuit 3 şi Burnout Paradise 2 sudate la un loc - adrenalină la pătrat
    De departe jocul cel mai aşteptat de mine dintre toate noutăţile anunţate la E3.

  18. #78 SP
    Member Axeaxel's Avatar
    Burnout Paradise 2 nu prea cred, masinile alea nu o sa se deformeze in veci asa cum se deformau in Burnout Paradise.

  19. #79 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Eu ceva ma gandesc... Cum au avut Criterion grija de Burnout, atata timp, cu DLC-uri proaspete si tot felul de chestii interesante, asa or sa aiba grija si de jocul nfs?

    Eu nu cred ca or sa aiba voie... ar strica politica EA-NFS de un joc/an...

  20. #80 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by trickz View Post
    Eu ceva ma gandesc... Cum au avut Criterion grija de Burnout, atata timp, cu DLC-uri proaspete si tot felul de chestii interesante, asa or sa aiba grija si de jocul nfs?

    Eu nu cred ca or sa aiba voie... ar strica politica EA-NFS de un joc/an...
    In opinia mea este o strategie gandita cu mult timp inainte, incepand cu insula si terminand cu pachetele de masinute, nici foarte consistente, nici foarte ieftine. Jocul este foarte reusit, conceptul e genial si realizarea ne-egalata pana acum, pentru un arcade racer open-world. DAR, sa nu uitam ca tot EA l-a publicat... si se vede, cum e de exemplu "dlc-ul" care-ti deblocheaza toate masinile pe MSpoints...

    Si Shift are trei dlc-uri, dintre care unul de-a dreptul gratuit, bineinteles adaptate la stilul jocului si coerente cu calitatea acestuia.

    Bottom line: nu neaparat toata strategia EA e tampita sau restrictiva, am vazut o multime de jocuri bune si foarte bune publicate de ei si foarte ingrijite. NFS Most Wanted a fost bun. Datorita celor care au lucrat la el. NFS Pro Street a fost prost. Tot datorita celor care au lucrat la el. Similar, controversatul Shift...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 29 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 9 Last Post: 08-08-2011, 14:46
  2. Need for Speed: Hot Pursuit Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 5 Last Post: 10-12-2010, 22:58
  3. Problema cu volanele LOGITECH in Need For Speed Hot Pursuit By nicutapa in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 18 Last Post: 02-12-2010, 14:17
  4. Lansarea Need for Speed: Hot Pursuit in Romania By Zombozo in forum Console News
    Replies: 104 Last Post: 22-11-2010, 19:39
  5. Need for Speed: Hot Pursuit in editie limitata By erik95 in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 18-08-2010, 12:58

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts