Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 180 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 24 64 114 ... LastLast
Results 261 to 280 of 3598

Thread: Console Games Club - La un pahar de vorba

  1. #261 SP
    Member darcangel's Avatar
    Salut, tuturor. Cred ca toţi am căpătat un fix, o obsesie pt. acest restaurant "Excalibur"; nu neg că şi mie �mi place acolo, dar dacă nu se poate atunci c�nd vrem noi, mare pagubă ! MonkY, sunt „n” locaţii in oraşul ăsta, unde ne putem aduna să „combatem”. Iată doar c�teva: restaurantul “Hanul lui Manuc (are o curte imensă, cramă, iar la balcoane fiinţează şi alte restaurante cu specific), restaurantul “La Mama”, �n zona Ateneu şi la piaţa Alba Iulia (m�ncare bună, porţii generoase, preţuri acceptabile), „Berăria Louisenhoff”, �n zona Calea Moşilor şi �n zona Hala Traian (specific german, inclusiv muzică tradiţională), pizzeria „Clubul Caricaturiştilor” vis-a-vis de liceul „Mihai Viteazul” (pizza de multe feluri şi delicioasă) şi lista poate continua, dar am menţionat unele la care am fost şi care, fiind �n centru, sunt accesibile tuturor.
    P.S. �mi pare rău, dar duminică nu pot veni; nici Mistic. Succes şi La Mulţi Ani !

  2. #262 SP
    Junior Member eM1983's Avatar
    eu chiar n-am fost in excalibur.. am tot auzit de el pana acum, si stiu ca e undeva pe langa Kogalniceanu

  3. #263 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Excalibur mi se pare o idee foarte buna, desi e inauntru din cate stiu eu, sper sa nu ma deranjeze fumul de tigara.
    Faza e ca acolo se mananca cu mana, e o senzatie smekera cand ne infruptam toti din aceleasi platouri, decat ca atunci cand fiecare are furculita si cutitul si mananca dichisit o pizza obosita.
    La Mama sux big time, iar restul ce ai zis pe acolo sunt destul de scumpe.In orice caz duminica mi se pare foarte bine, n-a zis nimeni ca nu-i convine.

  4. #264 SP
    Member darcangel's Avatar
    Taw, cred ca ai pareri sau/si informatii gresite. Locurile pe care le-am mentionat nu sunt de loc scumpe ( scump este acolo unde am fost pana acum ), poti sa te interesezi; iar La Mama daca ai fost ce nu ti-a placut ?
    Ideea de la care am plecat este ca intalnirile noastre ar avea alt scop decat sa mancam, fie cu mana sau cu tacamuri, dar sunt de acord ca e mai placut daca le stropim cu ceva "udatura" si daca "rontaim ceva. Daca telul nostru este sa mancam, atunci sa mergem unde putem sa o facem din plin, dar daca vrem sa ne vedem pt. cu totul alt scop, hai sa alegem un local fara pretentii, unde sa putem sta la palavre, putem bea o bere, un vin, un suc si chiar sa mancam ceva.
    Va salut !

  5. #265 SP
    Junior Member eM1983's Avatar
    FIGHT! Round 1....

  6. #266 SP
    Member Webpredator's Avatar
    Clubul Caricaturistilor este de fapt Cuptorul Cu Lemne ....right?

  7. #267 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Quote Originally Posted by darcangel View Post
    Taw, cred ca ai pareri sau/si informatii gresite. Locurile pe care le-am mentionat nu sunt de loc scumpe ( scump este acolo unde am fost pana acum ), poti sa te interesezi; iar La Mama daca ai fost ce nu ti-a placut ?
    Ideea de la care am plecat este ca intalnirile noastre ar avea alt scop decat sa mancam, fie cu mana sau cu tacamuri, dar sunt de acord ca e mai placut daca le stropim cu ceva "udatura" si daca "rontaim ceva. Daca telul nostru este sa mancam, atunci sa mergem unde putem sa o facem din plin, dar daca vrem sa ne vedem pt. cu totul alt scop, hai sa alegem un local fara pretentii, unde sa putem sta la palavre, putem bea o bere, un vin, un suc si chiar sa mancam ceva.
    Va salut !
    Din ultima ta fraza nu prea am inteles multe, sorry.Deci daca telul e sa mancam, putem sa o facem din plin.Din platourile Excalibur ti s-a parut ca nu se intampla asta?Si daca telul este altul (sa bem, presupun), putem sa merem intr-un local fara pretentii, unde sa bem...sau chiar sa mancam.Dar mancarea nu era in varianta 1? In fine...

    La Mama sunt chiar nesimtiti.In primul rand servirea (cel putin St cel Mare si Alba Iulia) e sub orice critica, am asteptat 15 min sa-mi aduca 20ron restul, nush cum a inteles ospatarul ca sunt bacsis.
    Mancarea s-a micsorat mult, micii comandati erau incalziti la microunde (ca si cartofii de altfel), ciorba cred ca avea 20g carne in ea, painea de acum 2 zile, iar preturile...enorme pt ce ofereau.
    Acum 3-4 ani erau geniali, dar s-au stricat.

    Sunt de acord sa mancam ceva, pt ca eu nu prea beau din fire, doar la ocazii.
    Dar vreau sa fie ceva cat mai...ne-fancy, iar Excalibur mi se pare f potrivit, mancarea e la comun, totul pare old, nota de plata se imparte frateste, mai faci un misto "Ia uite cat si-a pus webpredator in farfurie, lasa frate si la altii", etc.

    La o pizza sau la un piept de pui cu cartofi prajiti (cum comanda majoritatea) consider ca nu e la fel feelingul de... comunitate, e bineinteles doar parerea mea.

    Btw, poate vine si Florin, pretenul lu Grey, cu care am fost la paintball, un tip de nota 10.

  8. #268 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Quote Originally Posted by webpredator View Post
    Clubul Caricaturistilor este de fapt Cuptorul Cu Lemne ....right?

    Da, de fapt, Cuptorul cu Lemne este Clubul Caricaturistilor

    Eu, cel putin, am bugetul limitat, daca se merge la cel mai scump restaurant, vin si eu dar iau doar un suc, se merge la o terasa comuna, vin si eu si ma bag la concursul "haleste 200 de portii de cartofi "....

    Compania este cea importanta, de simtit bine ne putem simti oriunde, chiar daca mergem la MC si monopolizam mesele....

  9. #269 SP
    Member darcangel's Avatar
    Mai mult ca sigur ai nimerit o zi nefasta la acel restaurant. In ceea ce priveste ceea ce nu ai inteles: tu spui "Si daca telul este altul (sa bem, presupun), putem sa merem intr-un local fara pretentii, unde sa bem...sau chiar sa mancam". Ce presupui tu, nu are nici-o relevanta pt. mine, doar ca tu alegi din context - ca si ziaristii - ceea ce-ti convine, mai schimbi "pe ici pe colo" un cuvant si gata reiese altceva. Sa te luminez atunci: daca scopul este altul, (si te intreb care este)atunci acela este pe primul plan, insa putem sa-l indeplinim si daca stam cu un pahar plin in fata si cu o farfurie cu ceva de-ale gurii. Capisci ? Hai sa incheiem, ca acum orgoliile s-au exacerbat si nu e cazul sa adancim polemica. Daca doresti totusi, iti stau la dispozitie cu PM sau chiar fata in fata. Cu stima.
    P.S. : PM - a nu se citi pistol mitraliera.

    Da, webpredator, acela este.

  10. #270 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Nu stiu de unde ai dedus exacerbarea orgoliilor, sau cel putin pe al meu...nu sufar de asa ceva.

    No offence, prin centru sunt restaurantele destul de praf, cele mai bune sunt mai "ascunse".Iar mie mi-e teribil de greu sa ajung pe Mosilor sau la Hala Traian de ex.
    Eu mananc destul de des in oras si nu e nimic in Bucurestiul asta.Nu ma pronunt despre Cuptorul cu Lemne, dar sunt foarte activ pe topicul "Soarme si pizza in Bucuresti", poti citi acolo parerea gurmanzilor.Gusturile se discuta dar dp meu de vedere nu exista pizza buna in Bucuresti, dar asta e o alta discutie.

    Btw, la La Mama nu am mancat doar o data, ci de multe ori, pana sa ma hotarasc sa renunt.Exista un fel de mancare preferat de-al fostei mele prietene si mergeam pt ea, desi imi faceam nervi de fiecare data din cauza chelnerilor.
    In orice caz, ar trebui sa fie un local preferat de toata lumea, mie mi-e indiferent ca e La Mama, Excalibur sau altceva.Dar, dupa parerea mea personala, Excalibur e o alegere buna.
    Alta varianta super ar fi La Misto, restaurantul lui Calinescu, unde nimeni nu pleaca nemancat de acolo la niste preturi foarte decente.

  11. #271 SP
    Member darcangel's Avatar
    Mda, ne-am lamurit, mai mult sau mai putin. Rogu-te, care sunt acele 2-3 restaurante decente, stiu si eu cateva , poate largim lista. lor.

  12. #272 SP
    Member DUMYMIX's Avatar
    Moama...sau incins spiritele....eu zic sa mergem oriunde..nu conteaza unde ...bere...sau vin sa fie...si ceva 'brifcor'..pentru Taw....
    De mancat cine vrea sa-si aduca de acasa......joke..
    Si vis-a-vis de buget..om mai gasi noi pe acolo..de-o bere..2...

  13. #273 SP
    Member darcangel's Avatar
    Bravo, DUMYMIX, bine le-ai mai spus. Ai o bere de la mine, la care iti tin tovarasie.

  14. #274 SP
    Member DUMYMIX's Avatar
    Da..Darcangel..ok...poate bea si Taw..cu noi....3pe o bere....Sper ca o sa bei Taw cu noi ..acum nu mai scapi....
    Poate mergem ..odata ..la beraria germana..bine acolo.... se bea numai bere......pentru cunascatori.
    Este 700 de mi metru de bere(11 halbe nefiltrata)...super bere......
    Si sa pun paie pe foc.....uite alta berarie super..aici bobby sa facem concurs ..poate nu mai ies pe 2...
    Darcangel...sper sa dai aici..o bere....la 2l...hahahaaa http://danielu.ro/2008/08/06/casa-wa...ana-pe-cinste/
    Uite TAW asta e in militari...langa tine..

  15. #275 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Serios darcangel, nu-ti inteleg sarcasmul si ironia la adresa mea, in aceeasi masura cum nu inteleg de unde ai dedus tu ca frazele mele au vreo tenta ofensatoare la posturile tale.Chiar departe de mine intentia asta.
    De acord cu Dumi...da fratioare, beau, am zis doar.Doar ca io ma imbat repede.

  16. #276 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    terminati mai cu discutiile astea... mergem sa ne simtim bine, dar inainte ne ciufulim pe forum? pai cum vine asta?

  17. #277 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Pls kiss and make up!

  18. #278 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Dumix, la berarie is nesimtiti rau, frate.Au niste scoruri de mori.Nu stii cat a venit nota cand am baut atunci cu Mika si Blazer, de bause Mika mai mult decat toti, desi e minor?

  19. #279 SP
    Member DUMYMIX's Avatar
    Quote Originally Posted by Taw View Post
    Dumix, la berarie is nesimtiti rau, frate.Au niste scoruri de mori.Nu stii cat a venit nota cand am baut atunci cu Mika si Blazer, de bause Mika mai mult decat toti, desi e minor?
    Da ..acolo..e scump..dar am pus mai sus un site...unde este mai ieftin.
    Si+..daca nu este Mika cu noi nu o sa mai bem atata bere..

  20. #280 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Din pacate duminica nu pot veni, Sambata pe seara era ok.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 180 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 24 64 114 ... LastLast

Similar Threads

  1. Console Club By MonkY in forum Console Club
    Replies: 324 Last Post: 27-04-2024, 00:37
  2. Console Games - Donatii By MonkY in forum Console Club
    Replies: 609 Last Post: 12-03-2018, 01:23
  3. Console Club Timisoara By PET in forum Console Club
    Replies: 0 Last Post: 01-06-2011, 11:30

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts