Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 46 of 58 FirstFirst ... 36 44 45 46 47 48 56 ... LastLast
Results 901 to 920 of 1159

Thread: Mafia II

  1. #901 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    neata' Bubli! Eu ce ziceam?
    Ce ziceam eu

  2. #902 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu pot sa cred ca la ei a luat aceeasi nota cu Godfather 2, care este cu muuuulte clase sub Mafia 2. Nu mai citit review-uri. Jucati jocul.

  3. #903 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Nu pot sa cred ca la ei a luat aceeasi nota cu Godfather 2, care este cu muuuulte clase sub Mafia 2. Nu mai citit review-uri. Jucati jocul.
    exact . Eu is curios ce o sa zica multi useri de joc dupa ce o sa il butoneze . Din cate vad multi regreta ca au cumparat jocul doar pentru ca un site din Anglia de care nu am auzit i-a dat nota 7 . O,nu !
    Eu nu ma iau dupa review-uri ca de multe ori nu e asa . GTA a luat nota 10 si a fost f laudat da mie sincer nu imi place si consider Vice city sau San Andreas mult mai distractiv si superior din multe puncte de vedere fata de GTA 4 . Iar in legatura cu Mafia 2 ? I've got a good feeling about this game . Pur si simplu povestea , atmosfera , personajele , peisajele si muzica , toate astea ma fac sa cred ca Mafia 2 o sa fie un joc pe cinste . Demo-ul mi s-a parut unul foarte bun si l-am terminat de mai multe ori . A fost foarte distractiv . Cu sau fara gazon

  4. #904 SP
    Member goguxxx's Avatar
    E simpla treaba cu side missions : nu trebuie sa lipseasca dintr-un sandbox . Nu ai multiplayer , si apoi lipsesc si distractiile micute care te mai fac sa pierzi timpul , atunci rejucabilitatea se duce in jos rau . Recunoasteti cat timp ati pierdut la poker in RDR ... Oricum nu asta e cel mai mare defect al jocului ; eu in primul rand il consider fake din start , pentru ca nu am vazut niciun dev interview cu italo-americani care-si spun povestea, nu e facut nici macar in State ... ce dracu stiu cehii despre mafia din New York de acum 60 de ani . Acelasi feeling mi l-a dat si prima parte . Imi amintesc de articolul prin presa din Japonia in care adevarati membri Yakuza isi dadeau cu parerea despre jocul Yakuza . Stiti cum se promoveaza un joc ? Il aduci pe Snoop Dogg sa arunce in aer o masina mwhahaha Zynga Likes Throwing Money Around - Web Games News at IGN

  5. #905 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Dar tu ce stii despre mafia din New York de acum 60 de ani ? ce te face sa crezi ca ei, intr-un proiect de atatea milioane de euro, nu s-au interesat mai mult decat tine despre asta ? Cum poti sa crititi un joc dupa niste note pe niste site-uri de care poate ai auzit de 2-3 ori pana acum ?

  6. #906 SP
    Member coxanovici's Avatar
    Asta e nu sunt side-missions nu sunt si gata dar aceste site-uri care sunt cu dosu la unii si la altii si vb lu razvanrazy de care nici nu am auzit dau ei note proaste nu sunt fanboy Mafia1sau2 dar astept cu nerabdare jocul.
    Sa speram ca nu o sa intre pe aici asa zisi "PIRATI"

  7. #907 SP
    Senior Member Krusht's Avatar
    Quote Originally Posted by coxanovici View Post
    Asta e nu sunt side-missions nu sunt si gata dar aceste site-uri care sunt cu dosu la unii si la altii si vb lu razvanrazy de care nici nu am auzit dau ei note proaste nu sunt fanboy Mafia1sau2 dar astept cu nerabdare jocul.
    Sa speram ca nu o sa intre pe aici asa zisi "PIRATI"
    Bine ar fi sa intre macar unul si sa ne spuna cam cate ore are jocul. Fara misiuni secundare, fara iarba, fara culori pe monitor etc ... sa nu aiba jocul vreo 6 ore gameplay, ca atunci chiar nu il mai cumpara lumea.

  8. #908 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Se stie cate ore are. intre 10 si 12h tine povestea.

    PS: coxanovici foloseste si tu semne de punctuatie ca se intelege foarte greu ce vrei sa zici.

  9. #909 SP
    Member goguxxx's Avatar
    Prima parte a jocului am jucat-o cand aveam 22 de ani , si daca mi-am dat seama ca era fals atunci , acum clar nu mai am dubii . Am si eu o intrebare pentru cei care tot cred ca e foarte bun jocul si e doar nedreptatit de presa : din ce motiv au pus benzinarii in oras daca masinile nu raman niciodata fara benzina ?
    Nu incerc sa schimb parerea nimanui , sau sa fac pe unii sa-si planga banii , dar e sub asteptari jocul , chiar ma asteptam la o evolutie .

  10. #910 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Daca te uiti mai atent, chiar si in demo, vei vedea ca benzina scade (normal ca scade foarte putin, ca este limitat demo-ul) dar scade si poti ramane fara benzina.

    Te mai intreb odata. De ce vorbesti in necunostinta de cauza ?

    Daca era fals Mafia 1, de ce a fost atat de bun, atat pentru publicatii cat si pentru useri ? de ce vi aici sa comentezi despre ceva ce nu-ti place si nu ti-a placut nici 1, cand se vede clar ca nu ai de gand sa-l joci ?

  11. #911 SP
    Member coxanovici's Avatar
    Domnu goguxxx, daca ati jucat demo-ul veti vedea ca la inceput scrie:"The game may differ from the final version"
    MS si no hard feelings.TODAY IS A GOOD DAY

  12. #912 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Mafia II Test - Page 1 | Eurogamer.fr

    [spoiler=NOTA]10/10[/spoiler]

  13. #913 SP
    Member goguxxx's Avatar
    Extras din review-ul Eurogamer :" You can sometimes ignore your current objective and drive around, but why would you? There's nowhere to go. The map's points of interest range from almost useless - clothing stores that feature a handful of drab outfits - to outright baffling, like the aforementioned gas stations in a world where the cars never run out of gas. "
    Daca mint ei ,treaba lor , personal nu am vazut niciun indicator pe ceasul ala de benzina .

  14. #914 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    uita-te in partea de jos si vei vedea o liniuta alba care, cand este in dreapta inseamna ca e full iar cand coboara spre stanga, inseamna ca se goleste.

  15. #915 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Cred ca va fi primul joc la care se vor putea face toate achievement-urile super usor, doar urmand povestea. Scade jucabilitatea...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #916 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Who needs side mission when you have ramps, police and gang wars with niggers?
    Mi-a placut la nebunie demo-ul de pc(recomand sa il luati daca aveti macar un geforce 8800 gts 512 ca mine; pe 1680 x 1050, fara AA si fizica face lejer intre 35-60 fps-uri cu o medie de 45 fps, iar daca il pui pe un tv hdready la 1366 x 768 merge cu 60 aproape constant)
    Varianta de ps3 din pacate duce lipsa de multe... in special de frame-rate in misiuni, ceea ce poate fi foarte deranjant si poate strica farmecul actiunii.

    Puncte + pentru joc ar fi:
    -atentia la detaliu(daca va uitati atenti o sa vedeti ca pana si fumul scos de esapament se face rosu din cauza stopurilor; cauciucurile se lasa in functie de greutatea masinii, urmele de sange de pe podea luate pe talpa etc.)
    -AI-ul bun care trage spre realist; cand mergeti cu masina si claxonati veti vedea cum soferii se dau din drum sa va faca loc(comparand cu gta4 unde puteai sa claxonezi 10 ani ca tot nu se intampla nimic)
    -costumizarea masinilor
    -grafica foarte misto, cu stil
    -iluminare buna
    -fizica buna, dar devine putin exagerata daca e setata pe high(prea multe particule, iar haina se misca putin exagerat)
    -optimizare foarte buna ce ii da clasa lui gta4
    -muzica, sound, voice acting
    -story-wise
    -atmosfera
    Puncte minus:
    -anti aliasing-ul slab implementat(chiar daca il pui la o valoare mare, e ca si cum ar fi standard, insa chiar nu deranjeaza nici asa).
    PS: da, benzina scade! se poate vedea in pozele puse de mine mai jos de la 2 la 6
    Attached Images Attached Images m2.jpg benzina1.jpg benzina2.jpg benzina3.jpg benzina4.jpg benzina5.jpg fumrosu.jpg claxon.jpg sux.jpg detaliu1.jpg detaliu2.jpg detaliu3.jpg

  17. #917 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Dar tu ce stii despre mafia din New York de acum 60 de ani ? ce te face sa crezi ca ei, intr-un proiect de atatea milioane de euro, nu s-au interesat mai mult decat tine despre asta ? Cum poti sa crititi un joc dupa niste note pe niste site-uri de care poate ai auzit de 2-3 ori pana acum ?
    Tu cum poti sa aperi un joc dupa niste filmulete cu gameplay, demo si eventual cele auzite. Banuiesc, eu, ca nu l-ai jucat inca, avand in vedere data de lansare.

  18. #918 SP
    Junior Member Jaak's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    uita-te in partea de jos si vei vedea o liniuta alba care, cand este in dreapta inseamna ca e full iar cand coboara spre stanga, inseamna ca se goleste.
    Acolo se aprinde un led cand ai putina benzina in rezervorul masinii.
    indicator-benzina.jpg

  19. #919 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    si deasupra ledului, acolo unde ai acoperit tu cu acel contur, vei vedea o portiune mai neagra, intra 0 si 140. ala e rezervorul

  20. #920 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    GeOKeR ai vazut tu vreodata pe strada ca se face fumul de la masini rosu de la stopuri?

    come on... e asa de exagerat efectul in joc ca zici ca esti cu masina zanei maseluta!


    revenind la demo... doar 18 ore jucate? te-am luat...
    Attached Images Attached Images fae-rae-titlu.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 46 of 58 FirstFirst ... 36 44 45 46 47 48 56 ... LastLast

Similar Threads

  1. Mafia 3 By flavi_us in forum Console Club
    Replies: 464 Last Post: 25-07-2021, 13:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts