Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 249 of 452 FirstFirst ... 149 199 239 247 248 249 250 251 259 299 349 ... LastLast
Results 4,961 to 4,980 of 9023

Thread: GameShop.ro - informatii, noutati, sugestii

  1. #4961 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Dar jocul va fi si in magazine (in toate editiile) incepand de maine, nu? Ma refer la Diverta.

  2. #4962 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Nu sunt inca sigur despre livrarile catre magazine, nu stiu sigur daca va ajunge maine.

  3. #4963 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Pai, nu e lansarea maine? Adica, ma gandeam ca daca vine cineva la lansare il poate cumpara de acolo, nu?

  4. #4964 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Da, asa ar fi normal, dar nu am informatii inca.

  5. #4965 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Quote Originally Posted by RvsS View Post
    Codul de MP - da.

    Referitor la livrare - sper sa apuce colega mea sa te sune sa confirmi si sa trimitem.
    M-a sunat deja La 9 am facut comanda, la 10 si ceva cred ca m-a sunat pentru confirmare, deci din punctul asta de vedere sunt foarte multumit Acum te-as ruga sa-mi spui cum se procedeaza cu codul. Mi-a zis colega ta parca ceva sa trimit un mail nu stiu unde, dar era agitatie pe aici pe la serviciu si n-am fost atent

    LE: Deci trimit mail acolo de pe adresa cu care sunt inregistrat pe site /aceeasi si de aici/, mentionez ca am confirmat precomanda si zic ca vreau arlechinu sau pachetul B ma rog, da?

  6. #4966 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Da, la [email protected] trimite te rog platforma si ce pack (1 sau 2).

  7. #4967 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Ideea este ca nu cred ca voi fi acasa maine si vroiam sa trec mai pe seara pe la magazin sa iau jocul si sa ma joc in week-end.

    Crezi ca vei avea informatii astazi daca jocul va putea fi cumparat la lansare sau imediat dupa, in magazinele Diverta din mall-urile din Bucuresti?

  8. #4968 SP
    Member crazyquark's Avatar
    Salut, am o intrebare legata de promotia pt NFS Hot Pursuit Limited Edition - acum am vazut ca se da si o husa pt iPhone - o sa o primesc maine in acelasi colet ca si jocul? Si inca ceva, aveti si pt iPhone 4 sau numai iPhone 3G/3GS?

  9. #4969 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Da, sper sa am info azi si le voi posta aici.

  10. #4970 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Deci eu nu mai inteleg nimic..cei care fac precomanda azi sunt sunati si e totul ok...eu cu precomanda de sapt. trecuta no call..nu se poate face cumva sa pot sa cumpar pur si simplu jocul direct, o optiune de a nu fi sunat sau etc..mi se pare un pic ciudat sa vrei sa cumperi ceva si sa fii conditionat de un apel telefonic la o comanda online.

  11. #4971 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Cred ca strategia asta ar trebui sa functioneze doar la precomenzi - la jocuri in stoc ar trebui sa poata fi platite cu cardul pe site si il primesti direct, fara telefon. Poate pe viitor se va evolua in aceasta directie.

    Stiu ca exista un sistem plata cu card - dar acesta ar trebui sa fie EXCLUSIV pentru jocurile din stoc (eliminat sistemul de plata la primire) cu ocazia asta s-ar elimina telefoanele - de ex eu am avut preorder la Starcraft 2 collectors si nu am fost sunat, sau daca am fost sunat nu am fost disponibil in acel moment si a trebuit sa il iau din magazin (la un pret mai mare cu ~ 10 %). Am avut insa surpriza sa aflu ca am avut preorder la Call of Duty (desi am cautat in mail urile de confirmare pe care le primesc si nu am gasit nici unul in acest sens - posibil sa fi facut preorder si sa fi uitat) mai am preorder la Crysis Nano - sper ca la acesta sa fiu sunat .

    PPS: O intrebare - nu se poate pe contul meu de pe site sa existe o sectiune unde sa vad si eu ce activitate am desfasurat ? (preorders, orders, canceled orders .. etc)

  12. #4972 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    eu as fi bagat o optiune de "comanda sigura" sau asa ceva...
    sau sa fie data numai clientilor care au mai multe comenzi completate, ca sa nu luati teapa.

    macar mai economisiti cu costul telefonului si merge si mai repede treaba.

    ps: Razvan mai ai vreo veste in legatura cu manualele alea in engleza?

  13. #4973 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    Cred ca strategia asta ar trebui sa functioneze doar la precomenzi - la jocuri in stoc ar trebui sa poata fi platite cu cardul pe site si il primesti direct, fara telefon. Poate pe viitor se va evolua in aceasta directie.

    Stiu ca exista un sistem plata cu card - dar acesta ar trebui sa fie EXCLUSIV pentru jocurile din stoc (eliminat sistemul de plata la primire) cu ocazia asta s-ar elimina telefoanele - de ex eu am avut preorder la Starcraft 2 collectors si nu am fost sunat, sau daca am fost sunat nu am fost disponibil in acel moment si a trebuit sa il iau din magazin (la un pret mai mare cu ~ 10 %). Am avut insa surpriza sa aflu ca am avut preorder la Call of Duty (desi am cautat in mail urile de confirmare pe care le primesc si nu am gasit nici unul in acest sens - posibil sa fi facut preorder si sa fi uitat) mai am preorder la Crysis Nano - sper ca la acesta sa fiu sunat .

    PPS: O intrebare - nu se poate pe contul meu de pe site sa existe o sectiune unde sa vad si eu ce activitate am desfasurat ? (preorders, orders, canceled orders .. etc)

    Da, absolut tot ce ai spus tu este normal si se lucreaza la implementarea unui sistem de istoric al comenzilor. Va mai dura cateva luni pana la implementarea finala.

    ---------- Post added 18-11-2010 at 12:35 PM ----------

    Quote Originally Posted by muggs View Post
    Deci eu nu mai inteleg nimic..cei care fac precomanda azi sunt sunati si e totul ok...eu cu precomanda de sapt. trecuta no call..nu se poate face cumva sa pot sa cumpar pur si simplu jocul direct, o optiune de a nu fi sunat sau etc..mi se pare un pic ciudat sa vrei sa cumperi ceva si sa fii conditionat de un apel telefonic la o comanda online.
    Se suna in continuare, da-mi PM cu emailul tau.

  14. #4974 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Nici eu n-am fost sunat (si precomanda o am tot de saptamana trecuta, mi se pare). Ma rog, nu comentez sistemul cu telefonul, nu mai am disponibilitate pentru asa ceva.

    Ce ma mira pe mine este ca nu se stie daca vom putea cumpara un joc la lansare in locatia in care se lanseaza. Ar fi mai mult decat ridicol sa nu se poata - la ce se mai lanseaza jocul cu concursuri, etc., daca scopul pentru care se face lansarea (vanzarea produsului) nu se poate atinge din cauza lipsei produsului respectiv?

    Nu stiu, chestia asta imi cam intoarce mintea pe dos mie, unul.

    Sper, totusi, ca se va putea cumpara maine din magazin, pentru ca, din pacate, nu cred ca voi putea fi acasa pentru curier...

  15. #4975 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Quote Originally Posted by SirAndrew View Post
    eu as fi bagat o optiune de "comanda sigura" sau asa ceva...
    sau sa fie data numai clientilor care au mai multe comenzi completate, ca sa nu luati teapa.

    macar mai economisiti cu costul telefonului si merge si mai repede treaba.

    ps: Razvan mai ai vreo veste in legatura cu manualele alea in engleza?
    Telefonul se foloseste in continuare pentru foarte multe persoane isi schimb adresa, numarul de unitati, trec la alta editie, doresc un bonus, doresc o reducere, au de adaugat ceva la comanda.

    Numarul de comenzi modificate in vreun fel telefonic este de peste 50% ! De aceea este mai bine sa fie un telefon. Se dau mai multe precomenzi, se uita ca s-au dat, nu se mai confirma... it's a mess.

  16. #4976 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Quote Originally Posted by RvsS View Post
    Telefonul se foloseste in continuare pentru foarte multe persoane isi schimb adresa, numarul de unitati, trec la alta editie, doresc un bonus, doresc o reducere, au de adaugat ceva la comanda.

    Numarul de comenzi modificate in vreun fel telefonic este de peste 50% ! De aceea este mai bine sa fie un telefon. Se dau mai multe precomenzi, se uita ca s-au dat, nu se mai confirma... it's a mess.
    Absolut toate situatiile mentionate de tine se pot rezolva pe e-mail, cu costuri mai putine pentru voi si cu eficientizarea intregii operatiuni.

    Nu spun chestia asta pentru a ma lua de voi inutil, stiu ca incercati probabil sa ajutati cumparatorii prin telefoanele respective, dar sistemul asta are si niste carente greu de trecut cu vederea.

    Si apar discutii de genul asta la cele mai multe dintre lansarile importante.

  17. #4977 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    SublimingSun - din experienta noastra - oamenii nu au acces la email tot timpul si vom avea foarte multe persoane suparate ca nu au apucat sa confirme prin email. Telefonul il are toata lumea si daca vede un apel ratat poate suna inapoi, chiar daca nu a putut raspunde.

  18. #4978 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Quote Originally Posted by RvsS View Post
    SublimingSun - din experienta noastra - oamenii nu au acces la email tot timpul si vom avea foarte multe persoane suparate ca nu au apucat sa confirme prin email. Telefonul il are toata lumea si daca vede un apel ratat poate suna inapoi, chiar daca nu a putut raspunde.
    Si eu am fost sunat azi, am vorbit, dar numarul era "unknown"

  19. #4979 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Si la mine la fel. Bine ca a sunat si a doua oara.

  20. #4980 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Da, uneori se foloseste o alta linie, dar se suna din nou.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Gamers.ro - informatii, noutati, sugestii By GamersRO in forum Console Club
    Replies: 142 Last Post: 06-01-2023, 10:50
  2. LED TV - sugestii, informatii By erik95 in forum HiFi
    Replies: 11 Last Post: 02-01-2011, 23:51
  3. Sugestii? By reven in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 5 Last Post: 28-09-2009, 22:41
  4. Parteneriat ConsoleGames.ro & GameShop.ro By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 34 Last Post: 01-05-2009, 00:46

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts