Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 378 of 452 FirstFirst ... 278 328 368 376 377 378 379 380 388 428 ... LastLast
Results 7,541 to 7,560 of 9023

Thread: GameShop.ro - informatii, noutati, sugestii

  1. #7541 SP
    Senior Member FPS Marius's Avatar
    Cand veti aduce Gears 3 in magazinul fizic? Vreo sansa sa aduceti pana in week-end?

  2. #7542 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    La Revelations este pretul final, nu se va mai modifica daca asta vrei sa spui (daca nu cumva EUR se duce in 5 lei pana atunci, putin probabil).

    Pentru SC2, ca si in cazul Diablo 3, producatorul recomanda 59,9 EUR pret de PC. Daca nu gresesc acesta a fost si pretul de pe piata noastra, si pretul de pe site-ul producatorului. Sa nu uitam ca tara noastra se "bucura" de unul dintre cele mai mari TVA-uri din Uniunea Europeana, acesti 4-5% diferenta fara de alte state ii suporta de cele mai multe ori "jecmanitorii" de comercianti.

    Pana la urma, eu aduc informatii pe care le am si cu care lucrez de ani de zile, dar daca tu stii mai bine atunci asta este, probabil cunosti mai bine aceste detalii, nu am cum sa te conving, iti urez numai bine.

    FPS Marius - nu cred ca va veni in magazinul fizic, recomand sa faci comanda online, mai sunt putine unitati. Daca doresti din magazinul fizic, fa o comanda pe site si cand vei fi sunat alege sa ridici din magazin, se poate si asa.

  3. #7543 SP
    Junior Member ShadE's Avatar
    Evident, clasicul dodge. A fost vina lui X (EA de data asta). Noi suntem băieții buni ce suportăm diferența, gata nu mai comentăm.
    Dreptate ai și tu pt. că e strict vina cumpărătorului care nu taxează magazinul c�nd și cum trebuie.

  4. #7544 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    ShadE - ai venit pe thread si ai scris din prima ca autohtonii jecmanesc. Ti-am adus informatii conform carora nu este asa. Ti-am dat si alte exemple, contrare afirmatiei si am adus in discutie mai multe argumtent. Concluzia ta este aceeasi ca la inceput. Asta inseamna fie ca nu vrei sa accepti informatiile de la mine, fie ca nu iti sunt convingatoare, fie ambele. Oricare dintre acestea ar fi cauza, mai multe informatii nu am in acest moment, deci nu are sens sa continuam. Nu este vorba de dodge, de baieti buni sau rai. Imi pare insa rau ca odata ce avem idei preconcepute nu putem sa scapam de ele si sa acceptam sa ne schimbam parerile cu care intram intr-o discutie. Astfel totul devine monolog, nu dialog.

    Eu iti stau la dispozitie pentru alte informatii, dar nu stiu daca vrei alte informatii sau pur si simplu sa demonstrezi vreo "conspiratie" sau sa arati ceva anume, o idee pe care ti-ai format-o inainte de aceasta discutie, caz in care nu te pot ajuta si imi pare rau. Oricum, daca sunt alte intrebari la care iti pot raspunde, nu ezita. Multumesc.

  5. #7545 SP
    Member justamodel's Avatar
    Aveti confirmarea la Dark souls daca am facut precomanda primim limited edition 100%?

  6. #7546 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Inca nu, atunci cand se va face efectiv transportul, dar am discutat si va fi Limited Edition in prima instanta.

  7. #7547 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mare maestru, am si eu o intrebare: se poate face ceva ca pe viitor sa fim anuntati care sunt titlurile la care limba (sau limbile) copertilor, a manualului, a addon-ului de Xbox Live si orice altceva extra... sunt in ceva indescifrabil? Bon, am inteles ca in limba romana e mai greu (si nici nu-mi doresc, desi pe undeva scrie la lege ca toate produsele trebuie sa aiba o mica traducere in romana). Dar nici in engleza mai oameni buni? Deci eu ca si colectionar, in secunda doi am vrut sa arunc cu jocul de pereti. Il asteptam cu nerabdare si mi-ati taiat sincer tot cheful... Manual in maghiara, in greaca... cartonul pentru addons in slovena, greaca, ungara sau ce mama masii mai e pe-acolo... de nu stiu ce/cum instalez (o fi ingame, o fi inainte, o trebui sa ghicesc prin ce meniu trebuie sa activez ceva extra... poate trebuie sa ma inregistrez undeva)...

    Eu inteleg ca suntem romani, si mai fraieri asa cateodata... dar sa ajungi sa dai 300 RON pe un joc care e facut pt. unguri sau mai stiu eu ce natie, e un pic exagerat. 300 RON ca sa stau pe google translate sa incerc sa inteleg ce scrie pe editia Collectors. Stii ca nu ma supar usor, dar de data asta chiar mi-a sarit un pic capsa. Puteati sa scrieti si voi la descriere "Bai amaratilor, vedeti ca e in greaca. Nem tudom english!", si stiam o treaba. Acum instalez jocul... sper ca el sa fie in engleza. Macar atat... ca altfel vi-l innapoiez cu drag. Chiar si cu jocul in engleza va ajunge rapid la vanzare... asa ceva nu poate tine un colectionar (decat daca e probabil ungur, slovac sau grec).

    Sorry, dar mi-am spus pasul. Si sper ca asa ceva sa nu se mai intample, sau daca se intampla, macar sa fim anuntati.
    Thx for listening!

  8. #7548 SP
    Member stefipsy's Avatar
    Si eu m-am mirat cand am vazut spatele cutiei si apoi manualul din box.... Ma asteptam la ceva imagini si descrieri interesante pe spatele cutiei editiei de colectie cum m'am obisnuit de la altele si cum am vazut la unboxingurile de pe tube. M-am speriat sa nu fie si meniul jocului in alta limba dar nah ... asta e , toate in regula una peste alta meniul in-game fiind in engleza .. collectable items sunt in engleza si ele ...si pana la urma asta e important ....Am asteptat sa sesizeze cineva cu mai multe commentarii ca mine lucrul asta ..ca pe mine nu m'a deranjat in mod deosebit dar de acord si eu ca de-acum inainte daca se poate sa fim anuntati.

  9. #7549 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Mare maestru, am si eu o intrebare: se poate face ceva ca pe viitor sa fim anuntati care sunt titlurile la care limba (sau limbile) copertilor, a manualului, a addon-ului de Xbox Live si orice altceva extra... sunt in ceva indescifrabil? Bon, am inteles ca in limba romana e mai greu (si nici nu-mi doresc, desi pe undeva scrie la lege ca toate produsele trebuie sa aiba o mica traducere in romana). Dar nici in engleza mai oameni buni? Deci eu ca si colectionar, in secunda doi am vrut sa arunc cu jocul de pereti. Il asteptam cu nerabdare si mi-ati taiat sincer tot cheful... Manual in maghiara, in greaca... cartonul pentru addons in slovena, greaca, ungara sau ce mama masii mai e pe-acolo... de nu stiu ce/cum instalez (o fi ingame, o fi inainte, o trebui sa ghicesc prin ce meniu trebuie sa activez ceva extra... poate trebuie sa ma inregistrez undeva)...

    Eu inteleg ca suntem romani, si mai fraieri asa cateodata... dar sa ajungi sa dai 300 RON pe un joc care e facut pt. unguri sau mai stiu eu ce natie, e un pic exagerat. 300 RON ca sa stau pe google translate sa incerc sa inteleg ce scrie pe editia Collectors. Stii ca nu ma supar usor, dar de data asta chiar mi-a sarit un pic capsa. Puteati sa scrieti si voi la descriere "Bai amaratilor, vedeti ca e in greaca. Nem tudom english!", si stiam o treaba. Acum instalez jocul... sper ca el sa fie in engleza. Macar atat... ca altfel vi-l innapoiez cu drag. Chiar si cu jocul in engleza va ajunge rapid la vanzare... asa ceva nu poate tine un colectionar (decat daca e probabil ungur, slovac sau grec).

    Sorry, dar mi-am spus pasul. Si sper ca asa ceva sa nu se mai intample, sau daca se intampla, macar sa fim anuntati.
    Thx for listening!
    Din pacate si eu a trebuit sa ma uit pe youtube la unboxing stand cu jocul in mana sa vad ce face codul ala primit in carcasa. Mi s-a mai intamplat asa cand am luat consola limited cu Halo Reach, insa acolo avea si text in engleza (nu chiar peste tot, dar era), asa ca a fost ok. Nu am vrut sa fiu carcotas, deaia nici nu am postat, dar daca tot a luat cineva initiativa, cred ca ar trebui sa imi spun si eu oful.

    A, si fiind asa, se devalorizeaza mult mai repede decat o editie in engleza, asta in cazul in care vrei sa-l vinzi.

  10. #7550 SP
    Member Aliosa's Avatar
    E bine ca va obisnuiti, acelasi limbi vor fi probabil si in Forza Motorsport 4 Limited Edition.


    Nici Razvan nu cred ca stia, cel putin asa inteleg eu din postul asta.
    Quote Originally Posted by RvsS View Post
    Editiile standard nu aveau ambalajul complet in limba engleza, de aceea nu s-au adus.

  11. #7551 SP
    Junior Member ShadE's Avatar
    De unde rezultă că s-au adus edițiile de colecție pt. că nu aveau ambalajul complet �n engleză. Mi se pare logic.

  12. #7552 SP
    Member stefipsy's Avatar
    Nici editiile de colectie nu sunt in engleza ... decat meniul in-game

  13. #7553 SP
    Junior Member ShadE's Avatar
    Mai citește o dată. A doua oară e cu noroc.

  14. #7554 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    spuneti si voi la ce joc va referiti... ca sa stim sa ne ferim de el.

    eu porcaria asta am patit-o la fable 3
    la un moment dat zicea razvan ceva de o compensatie dar a fost uitata

    daca e adevarata faza cu fm4 ca avand aceiasi problema eu renunt de pe acum la precomanda.
    sper ca ne si poate confirma cineva treaba asta.

  15. #7555 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Quote Originally Posted by SirAndrew View Post
    spuneti si voi la ce joc va referiti... ca sa stim sa ne ferim de el.

    eu porcaria asta am patit-o la fable 3
    la un moment dat zicea razvan ceva de o compensatie dar a fost uitata

    daca e adevarata faza cu fm4 ca avand aceiasi problema eu renunt de pe acum la precomanda.
    sper ca ne si poate confirma cineva treaba asta.
    E vorba de Gears of War 3.

  16. #7556 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Salut tuturor,

    am fost informati ca editiile Limited sunt in engleza (si alta limba sau doar in engleza) si ca editiile standard sunt in alta limba (nu si in engleza) prin urmare nu am adus decat Limited. Nu am vazut produsul inca, voi verifica la depozit si revin. In cazul in care toate sunt asa cum ati mentionat, vom discuta cu furnizorul pentru a gasi o solutie.

    In niciun caz nu am dorit sa oferim editii care nu sunt in engleza, tocmai de aceea nu am adus standard.

    Voi reveni in cel mai scurt timp posibil cu mai multe informatii.

  17. #7557 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Confirm si eu, Gears of War 3 Limited Edition are carcasa, manualul si codul de 48 de ore de live localizate in 4 limbi: greaca, poloneza, slovena (?) si maghiara. Jocul in schimb este engleza.

  18. #7558 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Da, despre Gears of War 3 Limited era vorba. Sorry, eram ceva cam suparat aseara si nu fara motiv... Macar jocul este in engleza.
    Eu de exp. am incercat de 3-4 ori codul acela de pe cartonas (neintelegand ce scrie pe-acolo)... Grey a zis ca este un cod de Live de 48h si de aceea nu merge. Tot cu ajutorul lui am inteles ca am codul de Limited trecut pe spatele medaliei (e foarte greu de observat). Acela a mers

  19. #7559 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Ok, am contactat furnizorul care se va interesa si vom reveni cu o solutie in cel mai scurt timp.

  20. #7560 SP
    Junior Member yoyy's Avatar
    salut.as avea o intrebare exista vreun joc cu dragon ball sau naruto pentru xbox kinect sau ps3 move?sau ma rog o sa se fabrice pe parcurs jocuri pentru xbox kinect sau ps3 move?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 378 of 452 FirstFirst ... 278 328 368 376 377 378 379 380 388 428 ... LastLast

Similar Threads

  1. Gamers.ro - informatii, noutati, sugestii By GamersRO in forum Console Club
    Replies: 142 Last Post: 06-01-2023, 10:50
  2. LED TV - sugestii, informatii By erik95 in forum HiFi
    Replies: 11 Last Post: 02-01-2011, 23:51
  3. Sugestii? By reven in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 5 Last Post: 28-09-2009, 22:41
  4. Parteneriat ConsoleGames.ro & GameShop.ro By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 34 Last Post: 01-05-2009, 00:46

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts