Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 201 of 381 FirstFirst ... 101 151 191 199 200 201 202 203 211 251 301 ... LastLast
Results 4,001 to 4,020 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #4001 SP
    Junior Member Laddu's Avatar
    Quote Originally Posted by SirAndrew View Post
    dar masura stergerii conturilor mi se pare abuziva
    poate ca vroiam sa comand in alta tara, ca cetatean UE nu?
    poate ca nu imi ajunge vreo comanda deja trimisa... ce solutie e aia sa stearga contul cu totul?
    subscriu, eu chiar vroiam sa comand in alta tara... ce nesimtire, discriminare

  2. #4002 SP
    Junior Member Giconne's Avatar
    salutare tututor,

    dupa parerea mea au fost obligati sa isi intrerupa livrarile pe perioada Jubileului Reginei si a Jocurilor Olimpice.
    sunt convis ca vor reveni dupa aceste evenimente,
    nu cred ca au avut probleme atat de mari cu tarile mentionate incat sa renunte la comenzile aferente.

  3. #4003 SP
    Junior Member Laddu's Avatar
    Nu vad legatura... mai ales cu stergerea conturilor.

  4. #4004 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Asta era! Si Romania prezenta o amenintare - singura tara din Europa (care mai e si in UE) in care nu livreaza ca sunt prea multi teroristi )

    Quote Originally Posted by Giconne View Post
    salutare tututor,

    dupa parerea mea au fost obligati sa isi intrerupa livrarile pe perioada Jubileului Reginei si a Jocurilor Olimpice.
    sunt convis ca vor reveni dupa aceste evenimente,
    nu cred ca au avut probleme atat de mari cu tarile mentionate incat sa renunte la comenzile aferente.

  5. #4005 SP
    Junior Member Andrei Lamaie's Avatar
    Pentru mine nu e o pierdere prea mare. N-am reusit niciodata sa comand de la ei. Ramanea comanda in awaiting stock pick si dupa ce ii luam la intrebari imi anulau comanda si imi stergeau contul. Shopto si ebay raman singurii ok. Pentru trei lire in plus n-are rost sa-mi fac nervi cu astia.

  6. #4006 SP
    Junior Member Giconne's Avatar
    .. sunt mai cospirationisto-paranoic din fire

    am cumparat vreo 10 jocuri de la zavvi.com si nu am avut probleme cu ei. ( pana astazi, cand am realizat ca nu imi mai pot accesa contul )

  7. #4007 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    mi-a ajuns max payne-ul cu cele doua blu rayuri de la the hut, trimise in ziua cand au taiat romania de pe lista...
    comenzi trimise cu o saptamana inainte de asta tot nu au ajuns...

  8. #4008 SP
    Junior Member beasst's Avatar
    Quote Originally Posted by SirKicksalot View Post
    La c�teva ore după ce am primit order despatched e-mail:

    Dear xxx,

    Thanks for placing your recent order with us.

    As a result of continuing issues with delivery to selected countries we are temporarily removing them from the list of countries that we are able to ship to, unfortunately due to this we have had to cancel your order and temporarily suspend your account.

    Countries affected:

    Brazil
    Argentina
    Mexico
    Pakistan
    Romania

    We are currently reviewing delivery options within these countries with the view to switch them on again as soon as we have implemented these. We will notify you as soon as we have more information.


    Kind regards,
    zavvi Customer Service Team
    Acelasi mail l-am primit si eu, dar nu aveam nicio comanda de primit.
    Poate e o surpriza ca tot au scos Romania din lista tarilor unde trimit

  9. #4009 SP
    Member ciypriyan's Avatar
    mie mi-au returnat banii.

  10. #4010 SP
    Member Aliosa's Avatar
    ce aiurea, cumparam destul de mult de pe zavvi.
    chiar reusisem sa strang vreo 720 de reward points.
    In fine tot raul spre bine, acum imi dau seama ca lira a cam crescut intr-un an cu vreo 15%.

  11. #4011 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Dupa ce ca mi-au sters contul inca mai primesc 2-3 mail-uri pe zi cu price drop si alte tampeni.
    Attached Images Attached Images 35felu.jpg

  12. #4012 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Quote Originally Posted by Danny View Post
    Dupa ce ca mi-au sters contul inca mai primesc 2-3 mail-uri pe zi cu price drop si alte tampeni.

    +1
    Aceeasi problema o intampin si eu si sunt chiar agasanti!

  13. #4013 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Contul meu pe zavvi inca rezista
    Am o comanda data si probabil ca vor sa-si pastreze bunul simt cat de cat, ca s-o si livreze.

    Hello Adrian ,

    Thanks for placing your order with us at zavvi, order number 2xxx6798.

    We're sorry that your order for the product(s) below has not yet been sent.

    Driver: San Francisco Platinum

    We're sorry this has happened. We're continuously looking for ways to improve the service we offer to you and we really hope you'll give us a chance to do better next time.

    We're still following this up with our suppliers and we'll keep you updated on the status of your order.

    Many Thanks,

    zavvi Team
    Si eu primesc news letters de la Hut, chiar si coduri de reducere )

    ---------- Post added 01-06-2012 at 11:28 AM ----------

    Adica ce? numai ei??? m-am ambitionat cu zavvi si mi-am anulat comanda singur ! de-al dreaq na! acum astept sa mi se taie capul "contul"

    PS: am gasit jocul mai ieftin local.

  14. #4014 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Mie mi-au sters contul si dupa aceea am primit acelasi mail prin care isi cereau scuze ca nu au livrat niste pre-orders care s-au amanat.

    Probabil au niste auto-reply-uri pe care nu le-au updatat.

    Spor,

    L.

    Quote Originally Posted by adibose View Post
    Contul meu pe zavvi inca rezista
    Am o comanda data si probabil ca vor sa-si pastreze bunul simt cat de cat, ca s-o si livreze.



    Si eu primesc news letters de la Hut, chiar si coduri de reducere )

    ---------- Post added 01-06-2012 at 11:28 AM ----------

    Adica ce? numai ei??? m-am ambitionat cu zavvi si mi-am anulat comanda singur ! de-al dreaq na! acum astept sa mi se taie capul "contul"

    PS: am gasit jocul mai ieftin local.

  15. #4015 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    E foarte ciudat ca atunci cand vreau sa fac o comanda pe Zavvi, Romania inca apare pe lista de livrari. Sunt curios ce s-ar intampla daca as face comanda.

  16. #4016 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Un alt raspuns de la ei

    Hello Adrian,

    Thanks for your message.

    I am really sorry that we no longer ship to Romania, this is due to the amount of orders we have that are not received.

    We are currently looking in to arranging a more secure method of delivery via a courier for the few countries we have temporarily stopped shipping to.

    As soon as we start to ship to Romania again we will be sure to let you know.

    If you have any further questions, please feel free to contact me.

    Kind regards,
    Dan

    Customer Service Support Team
    Zavvi.com

  17. #4017 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    ajuta cu ceva daca le zicem ca Posta Romana e plina de hoti si incompetenti si ca ar putea sa trimita la noi doar cu tracking ?!

  18. #4018 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Pana sa inceapa sa trimita prin posta ungara. Posta nu mi-a piedut nici un colet, ba chiar veneau in maxim 7 zile de la dispatch si trimit jocurile in provincie, nu Bucuresti deci sansele sa fie pierdute erau mai mari.
    Au fost unele probleme cu jocurile de mari dimensiuni collectors care au venit mai greu. Din vreo 40-50 de livrari cate a facut posta doar unul singur nu mi-a ajuns in timp si cand le-am cerut sa mi-l trimita din nou au venit ambele si unul din ele l-am trimis inapoi la zavvi si mi-au platit posta pt el.

    Acum nu stiu ce sa zic si de Posta asta. Parerea mea e ca tot utilizatorii au incercat sa profite si cum nu venea ceva in 21 de zile cum bagau refund-ul si jocul venea in a22a sau a23a zi .

    Legat de postasii nostri - hai sa nu fim mai catolici decat papa si sa militam impotriva mitei. EU la al meu recunosc ca ii mai lasam cate 1-2 RON din cand in cand si omul venea si intra in curte si mi-l lasa in fata usii pe pres (stau la casa). Sunt sigur ca dc. toti ar fi motivati la inceputul "colaborarii" cu ei cu o suma modica, v-ar lasa toti mandat in casuta postala daca nu intra jocul - eu i-am dat si telefonul astuia cu care lucrez si mai imi da bip cand e ceva - si postasul e un domn mai in varsta si ursuz si tot m-am inteles cu el.

    De asemenea livrarea din UK era 1 lira per comanda deci ar fi culmea sa am pretentii sa-mi avion avion in 2-3 zile.

    Pana la urma asta e...zavvi nu mai livreaza in RO. Putem colabora cu Robert sau pe cont propriu pe alte site-uri de profil: ebay, base, dvd.co.uk etc.

    Probabil vor include pentru noi doar tracked shipping si atunci se va termina cu toate mizeriile dar si va trebui sa platim shipping costs de 7-8 lire in loc de una singura.

    My 2 cents,

    L.

    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    ajuta cu ceva daca le zicem ca Posta Romana e plina de hoti si incompetenti si ca ar putea sa trimita la noi doar cu tracking ?!

  19. #4019 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Si cand ma pregatesc cu toate cele necesare , ca sa pot efectua comenzi online de pa Zavvy , vad ca nu mai trimit in Romania.Fain.
    Vorba Lui LucKos , vom lua prin R.B. , ii dam de lucru acum .

  20. #4020 SP
    Junior Member herske's Avatar
    luckos - eu nu inteleg o chestie - daca ei zic sa-i contactam dupa 21 zile, de ce sa nu fac asta?

    Exemplu: colet trimis pe 28 aprilie - a ajuns; colet trimis pe 6 mai nu a ajuns; colet trimis pe 8 mai - a ajuns. Evident ca i-am contactat cu coletul de 6 mai (in 31 mai) si mi-au zis sa fac refund. Daca-mi ziceau sa mai astept, mai asteptam.

    Cred ca problema e alta, nu neaparat posta romana. De 3 ani imi vin toate comenzile de la posta romana si tocmai in mai 2012 se dau rateuri cu tona? Hai ca ceva nu merge; de ce mi-ar fura postasul "dead space 2" dar imi aduce "metal gear solid hd"? nu are sens. problema e la zavvi si la furnizorii lor.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts