Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 212 of 381 FirstFirst ... 112 162 202 210 211 212 213 214 222 262 312 ... LastLast
Results 4,221 to 4,240 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #4221 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Hmm, foarte ciudat. Daca vrei sa cumperi 8 sau mai multe jocuri pretul transportului scade la 8 lire. Pretul pare sa fie pentru comanda. Am incercat sa pun 20 de jocuri in cos iar pretul transportului a ramas neschimbat.

  2. #4222 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Quote Originally Posted by Csander View Post
    Da si eu primesc, dar am neaparat nevoie de mail-ul lor pentru ca mi-au cauzat niste probleme cu PayPal-ul si fara ei nu le pot rezolva.
    Niste idioti astia de la Zavvi/TheHut. Pana la urma am gasit o adresa de mail ([email protected]) le-am explicat problema dar nici pana acum nu au binevoit sa-mi raspunda...
    Cred ca singura solutie este sa-mi fac un cont nou si sa-i contactez asa...

  3. #4223 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Scrie-le pe facebook, pe wall - si-ti raspund in maxim 2-3 ore.

    Pe mail...dorm in bascheti!

  4. #4224 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    N-am Facebook, dar daca nu o sa reusesc sa-i contactez altfel o sa-mi fac cont.

  5. #4225 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Nu mai bateți c�mpii, postați ontopic sau deloc.

  6. #4226 SP
    Junior Member dragosh77's Avatar
    The Hut au adaugat Romania ce-i drept insa la 16 lire transportul ma lipsesc. O sa le trimit un mail de multumire celor de la the hut ca de cand sistasera livrarile catre noi am descoperit site-ul shopto.net., care sunt SUPER seriosi. pe acest site e 3 lire livrarea insa produsul ajunge in 2, max. 3 zile. Asa ca nu mai luati nimic de la nesimtitii aia de la the hut, incercati shopto si o sa fiti multumiti

  7. #4227 SP
    Member zulander's Avatar
    Quote Originally Posted by dragosh77 View Post
    The Hut au adaugat Romania ce-i drept insa la 16 lire transportul ma lipsesc. O sa le trimit un mail de multumire celor de la the hut ca de cand sistasera livrarile catre noi am descoperit site-ul shopto.net., care sunt SUPER seriosi. pe acest site e 3 lire livrarea insa produsul ajunge in 2, max. 3 zile. Asa ca nu mai luati nimic de la nesimtitii aia de la the hut, incercati shopto si o sa fiti multumiti
    Eu locuiesc in Belgia si obijnuiam sa comand des de pe zavvi (care tot the hut e), prin iarna venea comanda intr-o saptamana, in primavara cam in 2, acum vara cam 3 saptamani, pana cand umtima nu a mai venit
    Mai recomand game.co.uk seriosi si livrea ok

  8. #4228 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Ghidul cumparatorului consolist

    "si ieu obijnuiam sa iau de la engleji dar mai buni sant chinejii"

  9. #4229 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    "si ieu obijnuiam sa iau de la engleji dar mai buni sant chinejii"
    Off: Esti belea DanTe23

    On: Cu cele 16 lire care cer pe transport , prefer cum a spus dragosh77 sa cumpar de pe shopto sau prin robertdinu.Mai recomand si 365games.co.uk au preturi mai mari , dar mai au discounts din cand in cand si e doar 1 lira transportul si nu am avut pana acum probleme cu ei.

  10. #4230 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Tocmai mi-am facut cont pe Zavvi.es sa verific daca au reintrodus si ei Romania in lista tarilor in care livreaza. Am constatat, spre surprinderea mea, nu doar ca trimit in Romania dar si ca pretul transportului este de 1€ pe produs. Iar preturile se apropie destul de mult de cele de pe Zavvi.com. Chiar si promotiile sunt aceleasi.

    Nu stiu insa ce fel de versiuni ale jocurilor vand ei, deoarece din cate stiu eu, in Spania jocurile sunt traduse si subtitrate in spaniola. La unele vad ca scrie PAL UK dar la descriere nu apare nicaieri engleza. De exemplu:

    Darksiders 2 PAL UK PS3 | Zavvi.es

    idiomas doblados: Espa�ol
    subtitulos idiomas: Espa�ol
    Insa, din cate vad, si pe Zavvi.com, acolo unde se presupune ca ar trebui sa fie in engleza, este aceeasi descriere:

    Darksiders 2: Limited Edition (Pre-Order Argul's Tomb DLC) PS3 | Zavvi.com

    Dubbing Languages: Espa�ol
    Subtitle Languages: Espa�ol
    Se pare ca va trebui sa riscam si sa comandam pentru a afla raspunsul.

  11. #4231 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    e tratament special pentru Romania, daca esti din Bulgaria ai 2 variante, International - FREE sau Tracked 7.99 lire.
    asta e, luam de la altii.

  12. #4232 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    La Altex daca scrie "Disponibil la comanda" ce inseamna? Il au doar pe site si nu in magazine? Sau nu il au nici macar pe site si ar trebui sa mai astept o vreme pana mi l-ar putea trimite?

    De asemenea, cam in cat timp ajunge un joc comandat de pe site de la Altex? 48 de ore in afara Bucurestiului? sau ceva de genu?

    multumesc anticipat

  13. #4233 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar

    Ghidul cumparatorului consolist

    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    La Altex daca scrie "Disponibil la comanda" ce inseamna? Il au doar pe site si nu in magazine? Sau nu il au nici macar pe site si ar trebui sa mai astept o vreme pana mi l-ar putea trimite?

    De asemenea, cam in cat timp ajunge un joc comandat de pe site de la Altex? 48 de ore in afara Bucurestiului? sau ceva de genu?

    multumesc anticipat
    De la Altex dacă nu ești din Buc. �ți ajunge in 48 ore sigur!

  14. #4234 SP
    Member adin33's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    La Altex daca scrie "Disponibil la comanda" ce inseamna? Il au doar pe site si nu in magazine? Sau nu il au nici macar pe site si ar trebui sa mai astept o vreme pana mi l-ar putea trimite?

    De asemenea, cam in cat timp ajunge un joc comandat de pe site de la Altex? 48 de ore in afara Bucurestiului? sau ceva de genu?

    multumesc anticipat
    De la Altex cand am cumparat, a doua zi a si venit jocul, trimit cu fan curierul.

  15. #4235 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    boooon! Thanks for that . Dar care e faza cu: "Disponibil la comanda"? Il au in stoc sau nu? Daca il comand azi atunci imi va ajunge pana raspoimaine? Sau o sa il aiba abia in 3-4 zile si abia atunci il vor trimite?

  16. #4236 SP
    Member biagyydog's Avatar
    in mod normal nu il au in stoc fizic. e ca la emag (si alte magazine online): ei au facut comanda la furnizor si asteapta sa le fie livrata. daca vei plasa comanda online cineva te va suna si iti va fi confirma cand si daca va reintra pe stoc (termenul poate varia de la 3 la 10 zile, poate chiar mai mult, depinde daca are furnizorul acel joc pe stoc in tara; daca asteapta sa fie livrat de afara va tine chiar si 2-3 saptamani pana iti va fi livrat - asta daca vei accepta si tu acest lucru si daca si cei de la Altex se vor angaja sa pastreze comanda in stand-by in tot acest timp).
    desigur, ii poti si suna sau trimite un mail (datele se gasesc pe pagina de contact) pentru a-ti confirma totul. la mail raspund de obicei in aceeasi zi sau cel tarziu in urmatoarea.
    altfel, livrarea este mai mult decat rapida (1 zi Bucuresti, 2 in tara).

  17. #4237 SP
    Junior Member Laddu's Avatar
    Cam in cat timp ajung produsele de pe shop to ?

  18. #4238 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Quote Originally Posted by Laddu View Post
    Cam in cat timp ajung produsele de pe shop to ?

    Citim si noi cu ochii ca de aia ii avem? in postul #4226 tocmai s-a specificat asta...

  19. #4239 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Quote Originally Posted by adin33 View Post
    De la Altex cand am cumparat, a doua zi a si venit jocul, trimit cu fan curierul.
    Curios

    Eu cand am cumparat un joc a venit cu Urgent Curier.

  20. #4240 SP
    Member adin33's Avatar
    Quote Originally Posted by FallouT View Post
    Curios

    Eu cand am cumparat un joc a venit cu Urgent Curier.
    Greseala mea, ai dreptate, au venit cu Urgent Curier. Varsta e de vina.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts