Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 303 of 381 FirstFirst ... 203 253 293 301 302 303 304 305 313 353 ... LastLast
Results 6,041 to 6,060 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #6041 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Spuneti-mi, va rog, de unde va mai cumparati coduri de Gold si PS Plus. Multumesc!

  2. #6042 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Cdkeys.com

  3. #6043 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Ai putea sa incerci si allromedia.com, nu sunt diferente foarte mari de preturi (cativa lei).

  4. #6044 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Quote Originally Posted by Boghy02 View Post
    Este cineva din galati care ma poate ajuta sa cumpar de la acest user - http://www.consolegames.ro/forum/f90...t/#post1124405
    Trimite doar de la 3 jocuri in sus si sunt interesat doar de spidermanPM me daca este cineva dornic sa ajute
    Nevermind a fost vandut , dar mai caut pe cineva din Satu mare cara ma poate ajuta

    ---------- Post added 07-07-2014 at 19:45 ----------

    Nimeni din Satu Mare??

  5. #6045 SP
    Member b615dub's Avatar
    Ma adresez celor care au comandat ceva aseara de la Altex, vreau sa stiu daca v-au ajuns produsele?

    Nu inteleg de ce nu am avut optiunea de Rezerva in magazin

  6. #6046 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Şi eu voiam să ştiu dacă a primit careva căştile.

  7. #6047 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    Nu inteleg de ce nu am avut optiunea de Rezerva in magazin
    pentru ca pe timpul campaniilor promotionale se scoate acea optiune

    au zis pe FB ca toate produsele vor fi livrate in 72 de ore

  8. #6048 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar

    Ghidul cumparatorului consolist

    Produsele de la Altex sunt livrate in aprox 2-3 zile, de când au contract cu Nemo. Inainte, când veneau cu Urgent Curierul, tot timpul aveam produsele la ușă in ziua următoare. (dacă comada era făcută până la ora 14:00)

  9. #6049 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Eu stiam ca daca sunt facute pana in ora 16, se livreaza. Asa le-am primit mereu. Daca le-am comandat dupa ora 16, nu am primit niciodata mai tarziu de a doua zi de dimineata, nici de cand cu Nemo... si asta si in Arges, si in Brasov.

  10. #6050 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    Quote Originally Posted by flavi_us View Post
    Eu stiam ca daca sunt facute pana in ora 16, se livreaza. Asa le-am primit mereu. Daca le-am comandat dupa ora 16, nu am primit niciodata mai tarziu de a doua zi de dimineata, nici de cand cu Nemo... si asta si in Arges, si in Brasov.
    E strict vorba de " noaptea reducerilor " , delay-ul de la numarul mare de comenzi vine. In mod normal si mie imi ajung in 24 ore , chiar si cu Nemo .

  11. #6051 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Pai mie si cele din noapte aia mi-au ajuns azi de dimineata... right on time. Daca au fost multe comenzi, e normal sa mai si intarzie, dar la capitolul asta au fost excelenti intotdeauna. Alte probleme au ei.

  12. #6052 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    Cine stie ...Eu am o comanda facuta inainte de " noaptea minunata " si abia azi mi-au confirmat-o . Eu am presupus ca asta a fost cauza dar probabil ca se aplica inversul dictonului " cei dintai vor fi cei din urma "

  13. #6053 SP
    Member b615dub's Avatar
    Stie cineva daca castile Sony wireless Gold de la Altex vin cu garantie? Ca nu vad pe nicaieri sa specifice ceva iar in coletul primit n-am gasit nicio fituica.

    Nu de alta dar e o pereche de casti de 300 lei si nu stie ce defect din fabrica o avea.

  14. #6054 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Eu nu am sediu Nemo in localitate, și de vreo 4 luni toate comenzile (vreo 6 la numar) mi-au sosit la 2-3 zile de la comandă.

  15. #6055 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    Quote Originally Posted by Alexandru View Post
    Eu nu am sediu Nemo in localitate, și de vreo 4 luni toate comenzile (vreo 6 la numar) mi-au sosit la 2-3 zile de la comandă.
    Probabil de asta iti ajung mai greu de cand cu Nemo. Banuiesc ca ai sediu Urgent Curier si de asta iti ajungeau in 24 ore cum e normal.

  16. #6056 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Ar trebui să aibă şi garanţie, sună mâine la Altex şi întreabă.

    Aveţi o idee greşită despre logistică, nu ştiu de ce aveţi impresia că dacă faci primul comandă, vei fi primul servit, eu lucrez într-o firma cu acest profil şi sunt destul de profesionişti, au ajuns până în China, comenzile de pe o zi se centralizează şi se dau la făcut, în funcţie de ce rute se încarcă primele, aşa se fac, de exemplu la noi curieri au încărcarea seara, deci nu prea contează dacă dai o comandă online la prima ora, marfa ajunge la ei în depozit şi acolo se sparge iar în funcţie de oraşe.
    Probabil la Altex se fac în funcţie de oraşe, ştiu că au un depozit central în militari, tot prin zona aia lucrez şi eu.

  17. #6057 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Ar trebui să aibă şi garanţie, sună mâine la Altex şi întreabă.

    Aveţi o idee greşită despre logistică, nu ştiu de ce aveţi impresia că dacă faci primul comandă, vei fi primul servit, eu lucrez într-o firma cu acest profil şi sunt destul de profesionişti, au ajuns până în China, comenzile de pe o zi se centralizează şi se dau la făcut, în funcţie de ce rute se încarcă primele, aşa se fac, de exemplu la noi curieri au încărcarea seara, deci nu prea contează dacă dai o comandă online la prima ora, marfa ajunge la ei în depozit şi acolo o sparg iar în funcţie de oraşe.
    Probabil la Altex se fac în funcţie de oraşe, ştiu că au un depozit central în militari, tot prin zona aia lucrez şi eu.
    Adevarat , stiu treburile astea dar fiind in Iasi ,al 2-lea sau al 3-lea din tara dupa Bucuresti (depinde de criteriul clasificarii) si cel mai mare din Moldova nu trebuia sa existe problema asta cred eu. Asta probabil ii afecteaza pe cei din localitatile mai mici , asa ar trebui desi se pare ca m-a afectat in realitate si pe mine

  18. #6058 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Până ajunge în Iaşi trebuie să mai treacă prin câteva oraşe, asta dacă nu are linie directă, şi este mai probabil să primească cineva dintr-un sat mai apropiat de primul oraş din rută decât tu care eşti de exemplu în capătul rutei, îmi dau cu presupusul şi eu, nu ştiu exact ce sisteme au Altex sau curierii.

    Mă gândesc că cei de la sate, să zicem au volume mai mici de transportat, faţă de un oraş mare.

  19. #6059 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    Nu-i chiar asa, "grosul" vine cu o masina mare la sediul Nemo dupa care ii trimit pe cei cu masini mai mici sa distribuie coletele. Camionul nu opreste pe traseu , prin sate , sa-i dea lu' Nea Vasile un joc . Cei din judet vor primi coletele dupa mine , asta in mod sigur .

  20. #6060 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Are cineva experiente cu Fit Distribution? Am achizitionat un Playstation 4 SH si am constatat ca nu mai functioneaza unitatea optica. Am factura, bon, certificatul de garantie, dar nu reusesc sa ii contactez. Pe certificat sunt 3 numere, 2 sunt scoase din uz iar la unul nu raspunde nimeni. Am sunat si la Carrefour Ploiesti de unde e achizitionata consola, iar domnul de pe raionul console, dupa ce i-am explicat problema si defectul, ca nu mai pot introduce niciun fel de disc in consola, mi-a spus ca nu merge numai cu discuri originale, ca nu e stricat si el n-a mai auzit de Playstation 4 cu unitate optica defecta si deci a fost complet degeaba, a spus sa mai incerc la service la fit. Am reusit sa intru in legatura cu o duduie de la PCfun, dupa ce am cautat eu in prealabil si am descoperit ca apartine de fit. Duduia mi-a spus ca imi face legatura cu colegii de la garantie, dar m-a pus pe asteptare si s-a dus apelul. Speranta mea e ca avem un coleg consolist ce lucreaza pe la una din firmele astea si imi poate oferi un numar de telefon bun, daca nu, reclamatie la ANPC si asteptam, ca m-am cam saturat de rahaturile astea.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 303 of 381 FirstFirst ... 203 253 293 301 302 303 304 305 313 353 ... LastLast

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts