Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 313 of 381 FirstFirst ... 213 263 303 311 312 313 314 315 323 363 ... LastLast
Results 6,241 to 6,260 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #6241 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mda...acum ce mai ziceti ?

    COMUNICATE
    Comunicat #1 – 15 octombrie 2014

    Pentru a raspunde solicitarilor dumneavoastra, incepand cu data de 25 octombrie 2014, plata la livrare va fi disponibila pentru toti clientii care au incheiat un ciclu complet de comanda.

    Ciclu complet de comanda = comanda/livrare/acceptare produs.

    Fabricadediscounturi.ro ia in considerare toate solicitarile dumneavoastra, cautand in permanenta solutii pentru a oferi un serviciu de calitate care sa raspunda cat mai bine cerintelor pietei.

    Comunicat #2 – 15 octombrie 2014

    Pentru a raspunde solicitarilor dumneavoastra, incepand cu data de 10 noiembrie 2014, plata la livrare va fi disponibila pentru toti clientii.

    Fabricadediscounturi.ro ia in considerare toate solicitarile dumneavoastra, cautand in permanenta solutii pentru a oferi un serviciu de calitate care sa raspunda cat mai bine cerintelor pietei.
    Daca din 10 nov se poate cumpara orice cu plata la livrare, deja nu prea mai are cum sa fie teapa...

  2. #6242 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    10 nov e cam data la care ar trebui sa ajunga primele comenzi...care oricum probabil n-o sa ajunga, de vreme ce singurul angajat al firmei o sa fie prin bahamas pe noul iaht......

  3. #6243 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai da, dar daca noi nu comandam nimic si plasam comanda de pa 10 nov cu plata la livrare, deja sa-si ia altii teapa si daca site-u este inca up and running, eu m-as baga, ca nu am ce sa risc. Vine curieru, deschid coletu, vad produsu, platesc.

  4. #6244 SP
    Member party_man's Avatar
    un lucru care suna prea frumos si simplu trebuie sa ridice suspiciuni oricui, dar na atata timp cat e loc de frumusete, treaba merge...eu unul nu mai pot accesa site-ul...

  5. #6245 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Crezi ca dupa ce isi iau altii teapa, o sa mai functioneze site-ul pe 10 nov? Plata prin ramburs e bagata ca sa mai deruteze un pic potentialele victime, asta asa dupa ce au observat ca au inceput internautii sa se prindă de teapa lor....... Data e irelevantă oricum... Apropo, mai devreme era 10 nov 2015.

    Si cum am mai spus, cu PS4 exemplu, n-ai cum sa scoti "pret de fabrica" 210$ (260$ / 900ron cu TVA) cand costul de productie e estimat pe la 380$.

  6. #6246 SP
    Member jacksonikus's Avatar
    Dupa parerea mea, o teapa nu se da la 2-3 comenzi de 2000 ron. Poate asteapta sa isi faca o reputatie, onorand toate comenzile la inceput, asumandu-si chiar si pierderi din moment ce vand produsele asa de ieftin, iar cand lumea se asteapta mai putin si au comenzi in derulare de milioane de euro, atunci sa se care.

  7. #6247 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    N-ai de unde sa stii cate comenzi au pana acum....pe net se vehicula ca ar fi deja vreo 14000. Nu-mi dau seama cum s-ar fi putut afla asta si nici nu-mi vine sa cred ca au pus atatia botul.....

    DAR, tinand cont ca au fost vreo 20 de reclame la TV (deci clar dom'le, e firma serioasa! pai cum...), nu mi se pare nici imposibil sa fie macar 1-2000 de comenzi.

    Fara TV nu cred că s-ar fi băgat cineva. Dar asa, cu "promovare" TVR, who knows?......

  8. #6248 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Unii spun ca au deja peste 14000 de comenzi, bani buni

  9. #6249 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by party_man View Post
    e simplu, un jidan are nevoie de cash.
    Dupa cum zice Alex in postul de pe blogul asta, e posibil (eu as zice chiar foarte probabil) ca cel inregistrat ca unic actionar si administrator sa fie doar un "front". S-a mai intamplat si in trecut, si ma indoiesc ca un smecher din Israel ar fi riscat facand o firma pe numele lui, chiar in conditiile in care Israelul nu extradeaza.

    "Mecanismul e simplu şi nu e pentru prima oară cînd e folosit în România. A mai fost folosit de alde Omar Hayssam şi alţii. Se iau nişte amărîţi de prin diverse ţări (Hayssam lua arabi săraci de prin Irak sau de prin Siria), se înregistrează un SRL pe numele lor, li se dau şi lor cîteva sute de dolari, iar pe firmă se rulează diverse afaceri. E posibil ca acelaşi lucru să se fi întîmplat şi în cazul Fabrica de Discounturi, iar în spatele businessului să fie nişte români."

    Ţeapa Fabrica de Discounturi

    Tot tipul asta zice ca cele 14000 de comezi au fost estimate considerandu-se numerele de ordine ale comenzilor inregistrate. Dar cred ca e o eroare

    Am incercat sa plasez doua comenzi folosind numere de card fictive (pentru test), si in imaginile de mai jos se pot vedea numerele de ordine ale comenzilor 1572 si 1573, deci cred ca numarul corect ar fi peste 1400 de comenzi. Chiar si asa la o medie de 800 de ron pe comanda (mi se pare ca 1000 e cam mult avand in vedere ca multi au comandat probabil chestii mai ieftine), se ajunge la o paguba de aprox 250.000 de euro. in cateva zile.

    Aceleasi numere de ordine le-am primit si pe mail, cu mesajul: "comanda a fost finalizata"
    Attached Images Attached Images screenhunter_004.jpg screenhunter_002.jpg screenhunter_003.jpg screenhunter_006.jpg

  10. #6250 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    au bagat comunicatele alea, tocmai ca sa mai intareasca increderea , doar ca sunt destul de isteti.
    - In data de 10 nov deja n-o sa mai ai cui da comanda cu plata la livrare
    - Daca stiau ca vor deveni atat de virali probabil ca ar fi incercat sa onoreze comenzile mai repede, macar cateva pt incredere, dar daca ar livra in cateva zile s-ar face de rahan...totusi trebuie sa respecte termenul de livrare pt toti clientii.
    - Odata cu aceste comunicate probabil ca vor mai castiga "cateva" comenzi online de la cei care aveau oarece dubii si care se temeau ca nu vor mai prinde super produse la super preturi

    eu sunt de parere ca 99% e teapa organizata si nimic mai mult

  11. #6251 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Cred ca pe 10 noiembrie asculta melodia asta
    Verdikt - Vine politia:

  12. #6252 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Ma gandesc ca probabil "patronul" firmei nici macar nu mai este in Romania. E posibil sa fi plecat imediat dupa infiintarea firmei, si practic acum nu mai poate fi tras la raspundere de autoritatile romane. Cel mai probabil cand vine garda financiara, baietii care invart acum afacearea vor spune, noi suntem doar niste victime, nu stim nimic, vorbiti cu patronul. Iar patronul... pauza.

    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Cred ca pe 10 noiembrie asculta melodia asta
    @Dant3 )

    arunca o privire la pozele de mai sus (a treia dintre ele mai exact).

  13. #6253 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Gând la gând cu bucurie )

  14. #6254 SP
    Member memol's Avatar
    Se pare ca libra le-a blocat conturile

  15. #6255 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    de unde stii?

  16. #6256 SP
    Member memol's Avatar
    A aparut si pe my Garage si pe un Blog

  17. #6257 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    pai da si tu un link

  18. #6258 SP
    Member memol's Avatar
    ce parere aveti de acest site? - Pagina 4

    ---------- Post added 15-10-2014 at 21:15 ----------

    CITAT

    "Reactia UTOK fata de fabricadediscounturi.ro
    octombrie 15, 2014
    In urma sesizarilor pe care le-am primit din partea multor persoane, am observat ca modelul UTOK i700 este comercializat pe site-ul fabricadediscounturi.ro la un pret foarte mic.

    Desi este un pret foarte avantajos, dorim sa va atragem atentia ca UTOK nu a distribuit produse catre E-Flash Sales SRL, firma ce detine site-ul in cauza.

    Drept urmare, pretul afisat pe site-ul respectiv nu este justificat si nu garanteaza livrarea tabletei UTOK i700 catre cumparatori. In continuare, va recomandam sa achizitionati produsele noastre de pe site-ul Smartphones & Tablete - UTOK si de la magazinele partenere cunoscute."
    Iata si linkReactia UTOK fata de fabricadediscounturi.ro UTOK BLOG

  19. #6259 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    acum nu sunt doar 99% sigur ca e teapa...sunt 100%

  20. #6260 SP
    Member memol's Avatar
    HOOOOOTTTT NEWS EVERYBODY

    Teparii au picat

    Comunicat #3 – 15 octombrie 2014

    Ca urmare a notificarii prezentate mai jos emisa de catre LIBRA INTERNET BANK SA, SC E-FLASH SALES SRL se afla in imposibilitatea de a-si continua activitatea.

    Pe aceasta cale anuntam public urmatoarele:

    1. Compania noastra, SC E-FLASH SALES SRL – NU A INCASAT NICIO PLATA procesata de catre operatorul mai sus mentionat si nici in viitor nu va opera nicio plata procesata prin intermediul acestui operator.

    2. Compania noastra a furnizat cu celeritate toate informatiile solicitate de catre banca in mod oficial.

    3. Compania noastra nu a intreprins nicio activitate, de nicio natura care sa indreptateasca Banca sa ia aceasta decizie unilaterala.

    4. In mod abuziv si fara notificare, operatorul mentionat a intrerupt furnizarea serviciilor, actionand discretionar si in afara cadrului contractual si legal.

    5. Notificarea prezentata a fost trimisa pe email de catre banca, ulterior actiunilor intreprinse de catre aceasta.

    Multumim tuturor clientilor care si-au manifestat increderea in serviciile oferite de catre compania noastra si le recomandam sa se indrepte cu celeritate impotriva operatorului pentru a solicita returnarea sumelor blocate sau debitate din conturile lor.

    Pe aceasta cale, compania noastra asigura toti partenerii de buna credinta ca vom fi alaturi de ei in efectuarea oricarui demers de clarificare a acestei situatii.

    In perioada urmatoare vom reveni cu un nou comunicat oficial pentru a aduce amanunte vizavi de situatia prezentata mai sus si despre campania negativa orchestrata impotriva noastra din ultimele zile.

    Yuval Ben Yehuda

    Link : Fabrica de Discounturi - Black Friday Zi de Zi

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 313 of 381 FirstFirst ... 213 263 303 311 312 313 314 315 323 363 ... LastLast

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts