Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 381 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 16 56 106 ... LastLast
Results 101 to 120 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #101 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    man oricum tranzactiile se fac dupa un curs reuters nu dupa cursul bancii de care apartii si deci implicit nici dupa BNR.

    Oricum.. am rezolvat problema. Mi-am adus aminte ca aseara ametit de cateva beri fiind.. am scos 40 RON de la un bancomat care apartine de alta banca si suma retinuta e de pe ambele tranzactii.

  2. #102 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    bun asa

  3. #103 SP
    Banned cryyo's Avatar
    O sa fie ceva vama pt. cei 90AUD daca iei de pe dvdcrave.com???

  4. #104 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    nu pentru ca e sub 45 euro.

    Sau poate o sa am parte de alta surpriza cum am avut la videogameplus.ca

    Teoretic jocul ar fi venit din Canada si ma costa 60 Euro si puteau fi implicate unele taxe. Insa spre surprinderea mea pachetul a venit ca trimis din Germania si deci.. nici o problema
    Avand in vedere ca e prima comanda, astept sa vad ce-mi va scrie pe pachet ca tara de provenienta.

  5. #105 SP
    Banned cryyo's Avatar
    cat e transportul la baietii astia (dvdcrave)?

  6. #106 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Depinde de ce vrei ca mod de transport.

    Daca iei prin posta 3 lire.
    Daca iei prin UPS 25 lire .

  7. #107 SP
    Member Bugghy's Avatar
    TheHut.com
    Spend over �15 on Halloween and get �2 off. Enter ' HALLOWEEN ' at the checkout.

  8. #108 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by Bugghy View Post
    TheHut.com
    Spend over �15 on Halloween and get �2 off. Enter ' HALLOWEEN ' at the checkout.
    Oferta asta cred ca e strict pentru filme horror. Am primit acum newsletter-ul de la ei si am facut click pe imaginea cu ce ai scris tu mai sus si m-a dus catre o pagina strict cu filme horror.

  9. #109 SP
    Member Bugghy's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Oferta asta cred ca e strict pentru filme horror. Am primit acum newsletter-ul de la ei si am facut click pe imaginea cu ce ai scris tu mai sus si m-a dus catre o pagina strict cu filme horror.
    Acum am adaugat ceva in cos si am bagat codul. Cele 2 lire s-au scazut din pretul total. Nu cred ca e numai ptr filme

  10. #110 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Are cineva o lista cu tot ce se poate si nu se poate trimite de la Amazon in Romania ?

  11. #111 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Pai poti lua orice daca apelezi la Robert. Poti face calcule si singur si ai sa vezi ca iesi in avantaj cu el.

  12. #112 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Nu pentru comanda, pentru altceva.

  13. #113 SP
    Junior Member SisterRay's Avatar
    22 de euro sau echivalent e suma p�nă la care nu se plăteşte vamă. Am avut vineri de ridicat ceva din Japonia �n valoare de 30 de dolari (nişte cartonaşe pentru memorat hiragana şi katana, plus două tocuri de plastic pentru ele) şi pentru că valoarea a fost 29 şi ceva de dolari, mi s-a reţinut şi taxă vamală 1 leu nou. Suma o ştiu de la vameşă. (Oficiul 66 pentru cei din Bucureşti care sunt arondaţi acolo).

  14. #114 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    pff.. cate oficii atatea mofturi. Eu am fost la OP 5 cred (ala de langa primaria sectorului 1) si scria clar 45 EURO.

  15. #115 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    1 ron am mai dat si eu dar nu era vb de suma. taxe sa vezi la sume mari nu la maruntis. pana acum nu am avut ghinionul de a plati mai mult de 1 ron

  16. #116 SP
    Junior Member SisterRay's Avatar
    �ţi dai seama, BoDoPSX, cred că costă mai mult chitanţa aia pe care ţi-o taie dec�t leul acela pe care ţi-l percepe ca taxă.

    �n altă ordine de idei, pe vremea c�nd �ncă nu intrasem �n UE, am primit ceva din afară peste suma asta şi nu am plătit absolut nimic, deci habar n-am de ce mi-au luat taxă acum.

  17. #117 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    n-aveau marunt pt aparatul de cafea

  18. #118 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    oferta pe thehut
    Attached Images Attached Images 620x140-h-wk40-spend40get5off.jpg

  19. #119 SP
    Senior Member Tekken's Avatar
    Nu stiu ce taxe platiti voi, eu n-am platit nimic in afara de 1 sau 2 lei cu chitanta doar pentru ca mi-au preclucrat coletul (sau ceva de genul asta). Daca venea fara semnatura il gaseam in cutia postala, nu conta ca pe el scria valoarea de 100$ de ex.

  20. #120 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    tekken de 1leu ala era vb dude

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 381 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 16 56 106 ... LastLast

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts