Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 381 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 18 58 108 ... LastLast
Results 141 to 160 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #141 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    The Hut.com: Sacred 2 PS3

    cel mai tare preorder: 01.01.2020

  2. #142 SP
    Member Bugghy's Avatar
    A cumparat cineva de pe Cheap magazine subscriptions, gifts & discount offers from MFM ? Daca da, cat dureaza transportul pana la noi? In mail scrie ca in max 28 zile am produsul, dar sper ca nu dureaza atat...

  3. #143 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Bugghy la faza aia iesi mai bine cu RobertDinu.. adica iti ajunge pachetul mai repede.

  4. #144 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    TheHut: mi-au dat mail ca au fost niste probleme cu payment-ul (inca nu ajunsesem sa pun banii pe card) si am dat recharge. A trecut o zi si nu am mai primit nicio veste de la ei. Le-am dat mail sa-i intreb ce si cum si inca nu am primit raspuns.

    ShopTo sa traisca.

  5. #145 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    da da.. traiasca ShopTo ca din cauza lor am avut 250 RON blocati timp de o luna si n-am putut sa-i folosesc.
    Problema era asemanatoare.. salariu intra la ora 2 si ei au luat banii dinainte.. a iesit o paguba.. suma blocata si nefolosibila timp de 30 de zile.

    La ce ora ai dat mail la thehut.com sa vezi care e statusul? Ai asteptat ~24h. Nu scrie nicaieri ca au serviciu de customer service 24/7.

    Deja parca sunt fanboy la thehut.com dar n-am avut probleme nici cu comunicarea, nici cu livrarile. Iar pretul, taxa de transport si timpul de livrare sunt peste alte site-uri din UK.

  6. #146 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Deja parca sunt fanboy la thehut.com dar n-am avut probleme nici cu comunicarea, nici cu livrarile. Iar pretul, taxa de transport si timpul de livrare sunt peste alte site-uri din UK.
    De acord cu tine aici, dar nu am avut rabdare sa se rezolve situatia si am dat comanda pe ShopTo unde am mai dat si era totul verificat . De pe TheHut o sa iau Dark Sector ca e la super pret si daca o sa mai apara probleme o sa ma ocup atunci de ele .

  7. #147 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    Mika si eu am avut de 2 ori problema asta. am dat resolve din comanda si a2a zi au tras banii si trimis produsul. am dat si mail din comanda ca am facut recharge si tot a 2a zi au raspuns. daac nu ai dat resolve din order degeaba astepti

    cheers

  8. #148 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    Ce site-uri de afara imi recomandati? Care sa aibe preturi cat mai accesibile, sa fie de incredere, iar transportul sa dureze cat mai putin si bineinteles sa trimita jocurile in Romania

  9. #149 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Quote Originally Posted by BoDoPSX View Post
    Mika si eu am avut de 2 ori problema asta. am dat resolve din comanda si a2a zi au tras banii si trimis produsul. am dat si mail din comanda ca am facut recharge si tot a 2a zi au raspuns. daac nu ai dat resolve din order degeaba astepti

    cheers
    Mersi pentru sfat .

  10. #150 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by the_fool2k View Post
    Ce site-uri de afara imi recomandati? Care sa aibe preturi cat mai accesibile, sa fie de incredere, iar transportul sa dureze cat mai putin si bineinteles sa trimita jocurile in Romania
    Inceputul thread-ului ce rost crezi ca are? Citeste primul post.

  11. #151 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    Da man, citisem si primul post. De mare ajutor. Voiam sa stiu daca ati mai descoperit si alte site-uri intre timp si cam care este timpul real in care comanda ajunge la noi acasa. Ca sa dau un exemplu: am comandat produse care au fost preluate de posta romana si care ori au mai stat 2-3 saptamani prin tara ori au fost pierdute. Am comandat si prin UPS odata si mi-au tinut pachetul in vama o saptamana. Dadeam telefon in fiecare zi si ma interesam ce pot face sa il primesc mai rapid ...

    De asemenea vreau sa adaug ca am incercat ieri sa comand un joc de XBOX 360 de pe www.amazon.at (Austria) si comanda mi-a fost lansata. Dupa cum se stie Amazon.com si Amazon.co.uk trimit in RO doar carti, comics, DVD cu muzica/filme si daca incerci sa lansezi o comanda care contine jocuri sau alte produse, dupa ce esti rugat sa alegi adresa de livrare esti atentionat ca acele produse nu pot fi livrate la adresa selectata. Pe amazon.at nu am mai primit acest mesaj, iar comanda mi-a fost lansata. Am anulat-o ulterior deoarece voiam sa fac un test, iar pretul jocului era comparativ cu RO.

    Oricum sper sa fie de folos cuiva. Poate se gasesc jocuri mai vechi si mai ieftine si ma gandesc ca fiind din Austria comanda ajunge mai rapid in RO. Si poate ne confirma cineva care stie mai multa germana cele descrise mai sus. Eu am incercat acelasi lucru si pe restul site-urilor Amazon... .com, .co.uk, .de, .fr si la absolut toate am primit mesajul ca produsele gen jocuri, electronice nu se trimit in RO.

  12. #152 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Am comandat eu de pe Amazon.de, a ajuns produsul in 8zile. Problema la ei e ca nu accepta carduri VISA ci doar MASTERCARD.

  13. #153 SP
    Member Wargasm's Avatar
    Un cupon pe play-asia aveti? Pm me, if you do

  14. #154 SP
    Junior Member ionutzzz's Avatar
    am si eu o intrebare cat costa transportul la sendit.com si cat dureaza este la fel ca la thehut?

  15. #155 SP
    Member obidan's Avatar
    Cod5 Leaked pe Xbox360..
    Am ajuns la concluzia ca eu cumpar degeaba jocuri....

  16. #156 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Am ajuns la concluzia ca eu cumpar degeaba jocuri....
    Nu le cumperi tu, tu nici macar nu pui 5 alocatii de-oparte pt un joc. Daca ai de gand sa-ti faci un obicei din mentalitatea asta, iti dau eu 5 verbatim-uri numai sa nu mai tragi concluzii. Oricum, esti offtopic.

    On:
    am si eu o intrebare cat costa transportul la sendit.com si cat dureaza este la fel ca la thehut?
    Dureaza mai mult, au fost si probleme cu banii. Iti recomand thehut.com sau shopto.net

    Azi mi-a ajuns Fallout 3 Collectors de pe thehut.com Nu stiam de ce a luat fix 7 zile pana am vazut coletul in mana. A fost trimis din Suedia.

  17. #157 SP
    Junior Member ionutzzz's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Nu le cumperi tu, tu nici macar nu pui 5 alocatii de-oparte pt un joc. Daca ai de gand sa-ti faci un obicei din mentalitatea asta, iti dau eu 5 verbatim-uri numai sa nu mai tragi concluzii. Oricum, esti offtopic.

    On:


    Dureaza mai mult, au fost si probleme cu banii. Iti recomand thehut.com sau shopto.net

    Azi mi-a ajuns Fallout 3 Collectors de pe thehut.com Nu stiam de ce a luat fix 7 zile pana am vazut coletul in mana. A fost trimis din Suedia.
    aha multumesc frumos .

  18. #158 SP
    Member Bugghy's Avatar
    Hmm... Am avut preorder la lbp pe thehut, iar pe 4 nov am primit mailul ca a plecat spre mine. Azi suntem in 14 si nu am primit nimic, nici avizul de la posta sau ceva... Sa le dau mail sa ii intreb ce se intampla sau mai astept?

  19. #159 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    poti sa ii intrebi dar masuri vor lua la 30 de zile de cand a fost trimis

  20. #160 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Eu am avut probleme cu thehut - abea astept sa se faca 17 noi - sa ma cert un pic cu ei.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 381 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 18 58 108 ... LastLast

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts