Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 50 of 141 FirstFirst ... 40 48 49 50 51 52 60 100 ... LastLast
Results 981 to 1,000 of 2805

Thread: Modern Warfare 2

  1. #981 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Am jucat aseara cateva ore si pot spune ca sunt putin dezamagit, in special de multiplayer. Pana acum, povestea nu a reusit sa ma "implice" foarte tare, motorul grafic isi arata din plin varsta, doar la capitolul sunet sta foarte bine (5+1 si esti acolo). Revenind la multiplayer, am o mare problema cu sistemul de spawn. Am jucat Free for All, iar din 16 deaths, cel putin jumatate au fost SPAWN=DEAD. Uneori ma spawna fix in spatele inamicului, da nu (mai) in spate ci fix in carca lui, la 1m.

    Sper sa ma convinga diseara la un Spec-Ops

  2. #982 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    Am jucat Free for All, iar din 16 deaths, cel putin jumatate au fost SPAWN=DEAD. Uneori ma spawna fix in spatele inamicului, da nu (mai) in spate ci fix in carca lui, la 1m.
    Asta nu e deloc bine

  3. #983 SP
    Member Dante's Avatar
    sd si tdm merg bine?

  4. #984 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Quote Originally Posted by Dante View Post
    sd si tdm merg bine?
    Nu am jucat decat Free for All, iar asta se misca impecabil. Zero lag, matchmaking extrem de rapid...ok, erau aproape de 500 de mii de playeri

    Apropos, NVG's sunt cool de tot ca gadget, in rest...am stins lumina si m-am lovit de toate obiectele de mobilier din casa Nu ii recomand pentru lucruri serioase, pentru ca sigur va rupeti gatul.

    Ma si vedeam noaptea pe partie...

  5. #985 SP
    Junior Member vlad2006's Avatar
    single player e slabut - poveste scurta si destul de aiuristica (chiar si pt un fps). la cata reclama i-au facut ma asteptam macar la o campanie de 10-12 ore ( chiar daca jocul e facut pt MP).

    multiplayer - jocul asta parca a fost facut doar pt sniper - dupa ce ajungi sa cumperi ce vrei pt aceasta clasa ajungi sa faci 20-30 kills si sa mori de maxim 2-3 ori. in rest la fel ca la cod4 + alte arme + grafica mai buna.

    hartile din cod 4 mi se pareau mai echilibrate, dar probabil o sa fie dlc-uri garla.

  6. #986 SP
    Junior Member laptarul's Avatar
    care vrea sa mai joace la spec ops sau in multiplayer sa dea add PSN id : andrei121

  7. #987 SP
    Member Wargasm's Avatar
    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    Am jucat aseara cateva ore si pot spune ca sunt putin dezamagit, in special de multiplayer. Pana acum, povestea nu a reusit sa ma "implice" foarte tare, motorul grafic isi arata din plin varsta, doar la capitolul sunet sta foarte bine (5+1 si esti acolo). Revenind la multiplayer, am o mare problema cu sistemul de spawn. Am jucat Free for All, iar din 16 deaths, cel putin jumatate au fost SPAWN=DEAD. Uneori ma spawna fix in spatele inamicului, da nu (mai) in spate ci fix in carca lui, la 1m.

    Sper sa ma convinga diseara la un Spec-Ops
    Si de ce esti surprins? Inca de la COD 1 asta a fost marea problema. SPAWN-ul!!!

  8. #988 SP
    Member kane86's Avatar
    Nu inteleg de ce va plangeti atat. E normal ca la inceput sa ti-o iei urat, asta e. Intotdeauna cand pierzi gasesti mii de motive. Avand in vedere ca e un joc care se axeaza mai mult pe MP, nu conteaza grafica atat de mult (care mie mi se pare foarte ok), iar toate detaliile privind elicoptere, avioane, spawn-uri etc. fac parte din regulile jocului, pe care trebuie sa le inveti cat mai bine ca sa fii cat mai bun. Daca luam fotbalul de exemplu: ne uitam la romani (nu fug, faulteaza aiurea, simuleaza, fragmenteaza meciul), la englezi e cu totul altceva (spectacol), pentru ca respecta regulile de baza.

    Iar regulile sunt la fel pentru toata lumea: toti si-o iau in spawn, de la elicoptere si alte cele.

  9. #989 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    Am jucat aseara cateva ore si pot spune ca sunt putin dezamagit, in special de multiplayer. motorul grafic isi arata din plin varsta
    Tu chiar vrei bataita se pare. Bineeeeee. Sun eu diseara pe "stim noi cine" si o sa avem o conversatie interesanta.

  10. #990 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Nu sunt jucator de Counter Strike cu perk-uri (abia astept Bad Company 2; ma rog sa nu mai fie lag), dar mi-a placut aseara. Am jucat numai moduri bazate pe echipa si am observat o chestie. Romanii sunt cu fragu'. Primul meci m-a rupt si m-a pus singur cu straini si am jucat HQ. Nu am tras un glonte, eu fiind riot guy. Am vazut oameni ascunzandu-se dupa mine, am salvat doi de trei grenade (cred ca a fost frumoasa scena: apar trei semne de grenada, ma pun pe vine cu scutul spre ele si vad doi oameni cum se ascund dupa mine), la un moment dat ma strigau unde sa vin sa le acopar spatele; ce sa mai, a fost un joc de echipa pe cinste. Am jucat ulterior cu cativa romani (grey, dumy, mika, kane si teododo), nici unul nu a vazut scutierul pe langa ei, sa se foloseasca de el. Mika urla de nebun ca il omoara aia, unul saracu se plangea pe acolo ca nici nu stie unde este, grey incerca ceva cu sniper, dumy stai ca o sa dobor eu namila de elicopter, intr-un cuvant, intr-un joc de echipa, fiecare isi cauta frag-ul, iar saracul riot guy freca menta pe acolo neavand ce sa protejeze (la un moment dat a renuntat si s-a dus la fragut).

  11. #991 SP
    Member DUMYMIX's Avatar
    Da Dj Mo asta asa este ..dar....suntem la inceput ..incercam tot felul de arme de peck-uri,care cade mai bine pe fiecare ,aseara..ne-au inebunit elicopterele ...nici nu stiam cum sa le doboram..,.am aflat, 2 oameni din echipa se va ocupa de asta.decat sa stam toti cu ochii in sus sa consumam munitia pe ele fara nici un efect..usor invatam...avem doar 2seri de cand jucam..fi si tu mai milostiv..
    Oricum multumim ca neai onorat cu prezenta.....sper sa mai revii..

  12. #992 SP
    Member kane86's Avatar
    Eu recunosc ca aseara cam fugeam dupa fraguri (de asta aveam fraguri destul si punctaj ioc ), dar vorba lui DUMYMIX, sa invatam sa tragem un pic si apoi ne organizam nu e problema.

  13. #993 SP
    Senior Member tray's Avatar
    eu cred ca numai placerea ca joci "cu de-ai tai " este foarte mare,nu cred ca e o goana dupa lvl,timp e destul,jocul are dabia 3 zile de cand a aparut

  14. #994 SP
    Member reborn2603's Avatar
    Quote Originally Posted by vlad2006 View Post
    single player e slabut - poveste scurta si destul de aiuristica (chiar si pt un fps). la cata reclama i-au facut ma asteptam macar la o campanie de 10-12 ore ( chiar daca jocul e facut pt MP).

    multiplayer - jocul asta parca a fost facut doar pt sniper - dupa ce ajungi sa cumperi ce vrei pt aceasta clasa ajungi sa faci 20-30 kills si sa mori de maxim 2-3 ori. in rest la fel ca la cod4 + alte arme + grafica mai buna.

    hartile din cod 4 mi se pareau mai echilibrate, dar probabil o sa fie dlc-uri garla.
    Tu ai apucat sa joci macar COD MW2? sau iti dai cu parerea dupa ceea ce ai vazut pe net?
    Hartile sunt chiar echilibrate si aremele la fel.

  15. #995 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by tray View Post
    eu cred ca numai placerea ca joci "cu de-ai tai " este foarte mare,nu cred ca e o goana dupa lvl,timp e destul,jocul are dabia 3 zile de cand a aparut
    Crede-ma ca nu ma intereseaza acel level. Cel putin nu la MW. Dar daca jocul este gandit pe echipa, sa se joace ca o echipa nu? Ca un intreg. Nu fiecare pentru el, ca asa jucam FFA. Este ca si cum as juca spec-ops si il las pe celalalt saracu' sa zaca pe acolo si eu devin Rambo. Sa nu imi spui ca tu de atata bucurie ca joci cu romani in echipa, nici nu mai esti interesat sa castigi. Pai mai rau, vrei sa castigi, ca "rasa" ta de romani sa fie acolo sus, sa le dea peste nas guralivilor de americani.

  16. #996 SP
    Senior Member tray's Avatar
    banuiesc ,ca ,jucand seara de seara 1 sapt-2 se va face o tactica buna(spre ex eu am castigat cu ai nostrii 80% din meciurile teritoriale)altfel ,nu ar mai juca nimeni,dupa ce ar vedea ca nu se castiga mai nimic,ar da toti random players

  17. #997 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Domnu, nu vorbim de un joc total nou. Eu ca jucator de Gears of War, cand a aparut 2-ul nu am fost pe langa. La fel si la asta, oameni ca grey, mika, dumy si multi altii care au decimat MW1 stiu cu ce se mananca jocul asta. Pana fac eu un frag, ei au 5-6 deja. Eu vorbeam de echipa, tactica o faci din mers in functie de adversari, ca nu vorbim de AI aici, ci de oameni care joaca in diferite feluri (campare, asalt continuu bla bla). Il iau pe Mika ca exemplu: Cum vede un elicopter deasupra capului, intra in panica de zici ca ii ia casa foc si nu mai faci nimic cu el. Il auzi zicand doar: "Ce sa mai faci ma, gata s-a dus meciul, au elicopter."

  18. #998 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Am rezolvat si problema asta cu ajutorul lui Dumy. O racheta de Stinger e de ajuns sa doboare orice Harrier/Elicopter. AC-130 trebuie sa traga doi in el, la fel ca in Pave Low.

    Cat despre dezorganizare, iti dau dreptate. Trebuie sa invatam sa mai jucam. Eu sincer inca nici nu stiu armele bine, am 5 care le tot schimb ca inca nu stiu ce si cum. Iti garantez ca daca intri cu noi peste 2 saptamani, o luna o sa vezi alta echipa.

    Asa am facut si la CoD4 la HQ. Aveam 2 oameni cu perk de sprint nelimitat si viata multa (Juggernaut) + SMG-uri care se duceau sa captureze HQ-ul. 3 oameni care erau cu LMG-uri, stopping power si inca unu cu sniper-ul. Am jucat asa mai multe meciuri, am batut pe toata lumea la 0. Trebuie intai sa invatam hartile ca eu inca nu le stiu. Ma plimb pe ele de nebun.

  19. #999 SP
    Senior Member FPS Marius's Avatar

  20. #1000 SP
    Member Dante's Avatar
    acu am iesit si eu din multiplayer. foarte misto, doar la sd mi-o mai iau ca nu stiu hartile. am intrat direct in mp fara sa intru deloc in sp si mi-a dat mesaj pe ecran " iti recomandam sa joci mai intai singleplayer campain" . cine joaca pe ps3 sa ne dam add?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 50 of 141 FirstFirst ... 40 48 49 50 51 52 60 100 ... LastLast

Similar Threads

  1. Modern Warfare 3 By AndRewqp in forum Console Club
    Replies: 10 Last Post: 13-04-2010, 17:27
  2. Un controller Modern Warfare 2 ? By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 14 Last Post: 22-07-2009, 17:24

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts