Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 101 of 145 FirstFirst ... 51 91 99 100 101 102 103 111 ... LastLast
Results 2,001 to 2,020 of 2881

Thread: 100% Trophy & Achivements Completionists Thread

  1. #2001 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    #1 PS Vita: Ratchet and Clank - (4/10)
    #2 PS Vita: Ratchet and Clank 2 - (5/10)
    #3 PS Vita: Ratchet and Clank 3 - (2/10)
    #4 PS Vita: Tearaway - (2/10)

    Un joc superb din toate punctele de vedere, level design foarte bogat si soundtrack-ul perfect. Controlul e putin enervant uneori, nu sunt obisnuit sa folosesc butoanele si in acelasi timp touch-ul si rear pad-ul. La inceput nu era foarte incantat de joc dar pe cat avansam in story cu atat voiam sa-l joc mai mult.

    2 din trophy-uri sunt glitch-uite dar am rezolvat cu un restart la joc.
    Nota personala 9/10!
    Attached Images Attached Images bac39c32a6e5f69cad9e121f674c9633ac8bb7a2.png

  2. #2002 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Quote Originally Posted by Boghy02 View Post
    Daca se poate , am vazut ca multi pun doar platina si gata Puteti scrie cateva randuri , ce va place la joc , ce dificultate si ce nu va place etc.
    1# Infamous Second Son [P] grafica buna, gameplay fun, simplu de platinat
    2# Diablo III: Reaper of Souls [P] superb, platinat fara sa urmaresc asta, mai joc din cand in cand, dar nu se compara cu D2
    3# Assassin`s Creed Unity [P] poveste ok, glitchuit, din cauza asta a fost cea mai grea platina dintre toate
    4# The order 1886 [P] nu am urmarit platina, a venit natural, grafica buna, scurt
    5# Borderlands 2 [P] joc super amuzant, cand e jucat cu prietenii in 4, altminteri e grind
    6# Batman Arkham Knight [P] superb, grafica buna, gameplay addictive, printre cele mai bune jocuri Batman
    7# Witcher 3: The wild hunt [P] cel mai bun RPG jucat pe PS4, complex, detaliat, nu e de ratat
    8# Infamous First Light [P] un DLC mai lung al lui Second Son.
    9# Sniper Elite III [P] cel mai bun joc sniper jucat, nu m-am saturat de bullet camera, amuzant in co-op
    10# FarCry 4 [P] daca e jucat in single, la un moment dat devine plictisitor, cu aceleasi side-uri over and over and over....

  3. #2003 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Nu ai fost putin dezamagit de lipsa de melee bosses in el?Batman ma refer?A fost un joc foarte bun , dar sincer am fost si dezamagit.

  4. #2004 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Nu m-a deranjat, cred ca e contrabalansat bine fata multitudinea de bossi din Arkham City, cam prea multi pentru gustul meu in jocul ala. Plus ca spre deosebire de majoritatea, eu nu am avut nici o problema cu masina, mi s-a parut o aditie binevenita. M-am obisnuit rapid cu controlul, si deseori doar ma plimbam cu ea prin oras, "chasing bad guys".

  5. #2005 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    care are platina la injustice gods among us si ma ajuta si pe mn la battle tower acolo ? via shareplay?

  6. #2006 SP
    Member AzFaust's Avatar
    Castlevania: Lords of Shadow 2 - 83% [P]
    Mi-a placut jocul, chiar l-am jucat cu mare placere si are niste trofee destul de usoare. Mai greu a fost cu 'Kleidos challenges', insa cu strategia buna se rezolva toate

    Attached Images Attached Images fd.jpg fhj.jpg

  7. #2007 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Update:
    • Guns, Gore and Cannoli - 1000/1000
    Lista:
    Attached Images Attached Images 20151007004044.jpg

  8. #2008 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    UPDATE:


    #118+Mad Max - 100%[P] (3/10) Halls of Valhalla - Daca sunteti fani Mad Max o sa va distrati , dar din pacate eu am avut foarte multe fps drops si loading times stuck de 6-8 ori cand faceam curse death run . Driving este bun si customizarea la masina este oki , dar sincer as fi vrut mai multe culori sa aleg , nu n ornamente sau stickers.Melee combat este foarte usor sa il inveti , max este mai lent decat batman ofc , dar este placut , din pacate mini bosii sunt dezamagitori , toti avand aceiasi miscare , care este foarte usor de evitat si ii bati imediat.Ma bucur ca am avut customizare la par si barba , pentru ca cea custom nu o suportam deloc urgh.Am mers pe mediu la par si barba si chiar arata bad ass.Povestea este foarte slaba si foarte scurta si sincer doar misiunea 3 a fost cool.Cursele sunt foarte usoare , am reusit sa fac in afara de 2-3 curse pe toate din prima cu timp destul ramas pentru legend.Chiar mi a placut cum au gandit devs cei 15 archangels la magnum opus Jocul este bun , dar sincer aveam asteptari mult mai mari de la avalanche tinand cont ca e MAd Max si poti sa faci asa de multe , poate chiar si putin stealth nu ar fi stricat spun eu.Mi a luat 71 de ore platina , pentru ca la inceput tot pierdeam timpul aiurea hehe.Big thx to Bdub

    Attached Images Attached Images 1ld10ba1.png mad-max_20151007213429.jpg

  9. #2009 SP
    Member b615dub's Avatar
    Astept berea Boghy, sa vad cum o trimiti prin posta

  10. #2010 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    UPDATE:


    #119+WATCH DOGS - 100%[P] (4/10) Everything is connected - In primul rand mad props pentru cei care au facut social lubrificant post pacth , bravo baetii.Eu si cu patch vreau sa spun ca la extreeme drinking game lvl 6 analog mai aveam putin si o luam razna , dar ciudat lvl 8 si 10 le am facut din prima Un joc foarte bun si pot spune ca mia placut mai mult decat Mad Max.L-am inceput acum 3 luni , am jucat 1-2 ore si am spus eh pauza.Apoi cu un amic am facut bad blood dlc side mission co op si a inceput sa imi placa.Povestea devine foarte buna de la act 2 si mi a placut foarte mult.Pot spune ca pentru cele 10 online hacks mi a iesit din 12 invasions hihi.Felt good Side missions foarte cool , dar sincer prea multe fixers si bad blood dlc prea multe side stuff pentru o poveste oki , dar foarte scurta.A fost fun cu un amic sa facem 60 din ele in co op totusi.Tinand cont totusi ca watch dogs are cel mai varza driving ever , unele driving contracts in dlc mi -au scos peri albi haha + online races varza la cum joaca unii.Hacking a fost foarte bun , ce misto era sa folosesti jam comms , blackouts , ied's si grafica noaptea cand ploua excelenta.Din pacate Aiden este cam meh si mi a placut T bone mai mult.recomand acest joc tuturor , dar sper Ubi in sequel sa imbunatateasca driving si la online hacking sa nu fiu invadat in fiecare ora cand eu nu invadam pe nimeni , devenea putin enervant sincer urghh...

    Attached Images Attached Images 1lb227ac.png watch_dogs-_20151009091222.jpg

  11. #2011 SP
    Member b615dub's Avatar
    Nu te mai da vina pe masina. Learn how to drive

  12. #2012 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Si tu acum ... Shhh

  13. #2013 SP
    Member robertfelixx's Avatar
    Valiant Hearts
    Primul joc terminat 100% pe X1.
    Attached Images Attached Images screenshot_2015-10-09-21-50-43.png

  14. #2014 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    Quote Originally Posted by Boghy02 View Post
    UPDATE:


    #119+WATCH DOGS - 100%[P] (4/10) Everything is connected - In primul rand mad props pentru cei care au facut social lubrificant post pacth , bravo baetii.Eu si cu patch vreau sa spun ca la extreeme drinking game lvl 6 analog mai aveam putin si o luam razna , dar ciudat lvl 8 si 10 le am facut din prima Un joc foarte bun si pot spune ca mia placut mai mult decat Mad Max.L-am inceput acum 3 luni , am jucat 1-2 ore si am spus eh pauza.Apoi cu un amic am facut bad blood dlc side mission co op si a inceput sa imi placa.Povestea devine foarte buna de la act 2 si mi a placut foarte mult.Pot spune ca pentru cele 10 online hacks mi a iesit din 12 invasions hihi.Felt good Side missions foarte cool , dar sincer prea multe fixers si bad blood dlc prea multe side stuff pentru o poveste oki , dar foarte scurta.A fost fun cu un amic sa facem 60 din ele in co op totusi.Tinand cont totusi ca watch dogs are cel mai varza driving ever , unele driving contracts in dlc mi -au scos peri albi haha + online races varza la cum joaca unii.Hacking a fost foarte bun , ce misto era sa folosesti jam comms , blackouts , ied's si grafica noaptea cand ploua excelenta.Din pacate Aiden este cam meh si mi a placut T bone mai mult.recomand acest joc tuturor , dar sper Ubi in sequel sa imbunatateasca driving si la online hacking sa nu fiu invadat in fiecare ora cand eu nu invadam pe nimeni , devenea putin enervant sincer urghh...

    nu ma ajuti si pe mine cu 5 challenguri la wolfenstein new blood? via shareplay? nu reusesc neam sa le fac. azi era sa sparg tv-ul

  15. #2015 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Pai si meritul tau la platina unde e? Daca nu reusesti, asta e, treci la urmatorul joc.

  16. #2016 SP
    Member b615dub's Avatar
    @LeicaBogdan, vezi pe YouTube sunt destule filmulete care te pot ajuta

  17. #2017 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    problema e ca de fiecare data ratez cam cu 200-300 de puncte mai putin....stiu unde sa stau sa nu ma omoare

  18. #2018 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Quote Originally Posted by LeicaBogdan View Post
    nu ma ajuti si pe mine cu 5 challenguri la wolfenstein new blood? via shareplay? nu reusesc neam sa le fac. azi era sa sparg tv-ul
    Man putem incerca azi , eu nu l -am mai jucat de ceva timp.Ce challenges ai nevoie?

    @raduadelin cand faci boost la un joc si nu normal putem spune ca nu avem merit sau cand facem un cheese la un joc ca este mai usor ?Daca pot sa il ajut , de ce nu?

  19. #2019 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by raduadelin View Post
    Pai si meritul tau la platina unde e? Daca nu reusesti, asta e, treci la urmatorul joc.
    Daca producatorii jocului au oferit un feature, inseamna ca au vrut sa fie folosit.

  20. #2020 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    Quote Originally Posted by Boghy02 View Post
    Man putem incerca azi , eu nu l -am mai jucat de ceva timp.Ce challenges ai nevoie?

    @raduadelin cand faci boost la un joc si nu normal putem spune ca nu avem merit sau cand facem un cheese la un joc ca este mai usor ?Daca pot sa il ajut , de ce nu?


    mai am:
    -Cable car platform combat master
    -Caves combat master
    -Paderborn bridge combat master
    -Wulfburg square combat master
    -Workshop combat master

    care e psn-ul tau? sa iti dau add, ca nu stiu daca te am in lista. azi dupa 5 sunt online ca pana atuncea sunt la munca.

    am tot incercat....dar nu reusesc....nu sunt inca asa bun pe consola....deabia de cand mi-am luat ps4 am inceput sa fac platine, pana acuma pe ps3 am jucat destul de putin si mai mult de fun cand veneau prietenii pe la mn. insa de cand cu ps4 am renuntat la pc.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 101 of 145 FirstFirst ... 51 91 99 100 101 102 103 111 ... LastLast

Similar Threads

  1. Trophy Boosting By k1du in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 541 Last Post: 16-06-2015, 09:56
  2. 100% Completionists Thread (PC) By RonanN1 in forum Jocuri PC
    Replies: 1 Last Post: 31-07-2013, 02:27
  3. Trophy By killlemalll3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 464 Last Post: 12-06-2013, 23:38
  4. Ajutor MC: L.A Trophy By morea2love in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 06-01-2010, 22:13
  5. Far Cry 2 Achivements By GeOKeR in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 17-09-2008, 14:52

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts