Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 107 of 145 FirstFirst ... 7 57 97 105 106 107 108 109 117 ... LastLast
Results 2,121 to 2,140 of 2881

Thread: 100% Trophy & Achivements Completionists Thread

  1. #2121 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Posts: 2,686
    Join date: Jan 2011

    Update:

    1# Infamous Second Son [P] grafica buna, gameplay fun, simplu de platinat
    2# Diablo III: Reaper of Souls [P] superb, platinat fara sa urmaresc asta, mai joc din cand in cand, dar nu se compara cu D2
    3# Assassin`s Creed Unity [P] poveste ok, glitchuit, din cauza asta a fost cea mai grea platina dintre toate
    4# The order 1886 [P] nu am urmarit platina, a venit natural, grafica buna, scurt
    5# Borderlands 2 [P] joc super amuzant, cand e jucat cu prietenii in 4, altminteri e grind
    6# Batman Arkham Knight [P] superb, grafica buna, gameplay addictive, printre cele mai bune jocuri Batman
    7# Witcher 3: The wild hunt [P] cel mai bun RPG jucat pe PS4, complex, detaliat, nu e de ratat
    8# Infamous First Light [P] un DLC mai lung al lui Second Son.
    9# Sniper Elite III [P] cel mai bun joc sniper jucat, nu m-am saturat de bullet camera, amuzant in co-op
    10# FarCry 4 [P] daca e jucat in single, la un moment dat devine plictisitor, cu aceleasi side-uri over and over and over....
    11# Alien Isolation [P] cel mai bun joc Alien ever. A surprins perfect atmosfera din primul film Alien, si nivelele sunt foarte fidel facute, seamana extraordinar cu Nostromo din film.
    12# Until Dawn [P] Un joc pe gustul meu, atmosfera este extraordinar facuta, te tine in tensiune tot jocul. Parca prima parte a fost insa mai buna decat a doua parte.
    13# Shadow of Mordor GOTY [P] foarte fun, nu m-am putut satura de a converti orci pentru a lupta de partea mea. Poveste a fost putin slabuta, dar gameplay-ul este foarte bun.
    14# Tom Clancy's Rainbow Six Siege [P] singurul FPS multiplayer jucat de mine pe consola, si unul dintre putinele ever. Un joc foarte bine echilibrat, si foarte fun, daca ai 4 prieteni cu care sa te joci. Ranked matches pot speria la inceput( zici ca sunt codati in primele meciuri), apoi devine extrem de addictive. Daca nu ar avea ceva probleme la matchmaking si servere, ar avea o nota mare de tot din partea mea.

  2. #2122 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar

    100% & Platinum Completionists Thread

    Ce id de psn ai poate jucam cateva meciuri.


    Ai perfecta dreptate in privinta jocului. Este chiar unul din cele mai bune jocuri multiplayer de anul trecut si la pretul la care il poti gasi acuma in aria de bazar este un must-have.

  3. #2123 SP
    Senior Member Danny's Avatar

    #8: The Walking Dead Season 1 + 400 Days - (1/10)


    #3 The Walking Dead Season 2 - (1/10)

    Sunt multe lucruri de spus in privinta jocului.... Nu e pentru toata lumea, cel putin din punctul meu de vedere au fost multe momente in care ma enervan aiurea si nu mai voiam sa-l joc.


  4. #2124 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    Witcher 3 [P] 100% - un joc pur si simplu superb din toate punctele de vedere.

  5. #2125 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Update:

    1# Infamous Second Son [P] grafica buna, gameplay fun, simplu de platinat

    2# Diablo III: Reaper of Souls [P] superb, platinat fara sa urmaresc asta, mai joc din cand in cand, dar nu se compara cu D2

    3# Assassin`s Creed Unity [P] poveste ok, glitchuit, din cauza asta a fost cea mai grea platina dintre toate

    4# The order 1886 [P] nu am urmarit platina, a venit natural, grafica buna, scurt

    5# Borderlands 2 [P] joc super amuzant, cand e jucat cu prietenii in 4, altminteri e grind

    6# Batman Arkham Knight [P] superb, grafica buna, gameplay addictive, printre cele mai bune jocuri Batman

    7# Witcher 3: The wild hunt [P] cel mai bun RPG jucat pe PS4, complex, detaliat, nu e de ratat

    8# Infamous First Light [P] un DLC mai lung al lui Second Son.

    9# Sniper Elite III [P] cel mai bun joc sniper jucat, nu m-am saturat de bullet camera, amuzant in co-op

    10# FarCry 4 [P] daca e jucat in single, la un moment dat devine plictisitor, cu aceleasi side-uri over and over and over....

    11# Alien Isolation [P] cel mai bun joc Alien ever. A surprins perfect atmosfera din primul film Alien, si nivelele sunt foarte fidel facute, seamana extraordinar cu Nostromo din film.

    12# Until Dawn [P] Un joc pe gustul meu, atmosfera este extraordinar facuta, te tine in tensiune tot jocul. Parca prima parte a fost insa mai buna decat a doua parte.

    13# Shadow of Mordor GOTY [P] foarte fun, nu m-am putut satura de a converti orci pentru a lupta de partea mea. Poveste a fost putin slabuta, dar gameplay-ul este foarte bun.

    14# Tom Clancy's Rainbow Six Siege [P] singurul FPS multiplayer jucat de mine pe consola, si unul dintre putinele ever. Un joc foarte bine echilibrat, si foarte fun, daca ai 4 prieteni cu care sa te joci. Ranked matches pot speria la inceput( zici ca sunt codati in primele meciuri), apoi devine extrem de addictive. Daca nu ar avea ceva probleme la matchmaking si servere, ar avea o nota mare de tot din partea mea.

    15# Assassins Creed Syndicate [P] mi s-a parut mai bun decat Unity, poate pentru ca urasc francezii, si englezii mi se par mai agreabili. Sau poate pnetru ca e mai stabil ca joc decat Unity.

  6. #2126 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Update:

    1# Infamous Second Son [P] grafica buna, gameplay fun, simplu de platinat

    2# Diablo III: Reaper of Souls [P] superb, platinat fara sa urmaresc asta, mai joc din cand in cand, dar nu se compara cu D2

    3# Assassin`s Creed Unity [P] poveste ok, glitchuit, din cauza asta a fost cea mai grea platina dintre toate

    4# The order 1886 [P] nu am urmarit platina, a venit natural, grafica buna, scurt

    5# Borderlands 2 [P] joc super amuzant, cand e jucat cu prietenii in 4, altminteri e grind

    6# Batman Arkham Knight [P] superb, grafica buna, gameplay addictive, printre cele mai bune jocuri Batman

    7# Witcher 3: The wild hunt [P] cel mai bun RPG jucat pe PS4, complex, detaliat, nu e de ratat

    8# Infamous First Light [P] un DLC mai lung al lui Second Son.

    9# Sniper Elite III [P] cel mai bun joc sniper jucat, nu m-am saturat de bullet camera, amuzant in co-op

    10# FarCry 4 [P] daca e jucat in single, la un moment dat devine plictisitor, cu aceleasi side-uri over and over and over....

    11# Alien Isolation [P] cel mai bun joc Alien ever. A surprins perfect atmosfera din primul film Alien, si nivelele sunt foarte fidel facute, seamana extraordinar cu Nostromo din film.

    12# Until Dawn [P] Un joc pe gustul meu, atmosfera este extraordinar facuta, te tine in tensiune tot jocul. Parca prima parte a fost insa mai buna decat a doua parte.

    13# Shadow of Mordor GOTY [P] foarte fun, nu m-am putut satura de a converti orci pentru a lupta de partea mea. Poveste a fost putin slabuta, dar gameplay-ul este foarte bun.

    14# Tom Clancy's Rainbow Six Siege [P] singurul FPS multiplayer jucat de mine pe consola, si unul dintre putinele ever. Un joc foarte bine echilibrat, si foarte fun, daca ai 4 prieteni cu care sa te joci. Ranked matches pot speria la inceput( zici ca sunt codati in primele meciuri), apoi devine extrem de addictive. Daca nu ar avea ceva probleme la matchmaking si servere, ar avea o nota mare de tot din partea mea.

    15# Assassins Creed Syndicate [P] mi s-a parut mai bun decat Unity, poate pentru ca urasc francezii, si englezii mi se par mai agreabili. Sau poate pnetru ca e mai stabil ca joc decat Unity.

    15# Grim Fandango Remastered [P] un joc la fel de bun ca acum 16 ani. Umor, puzzle-uri fun, o capodopera

  7. #2127 SP
    Member b615dub's Avatar
    #63 Need for Speed: Rivals (3/10) - 100%, Din pacate nu au reparat nimic din greselile intalnite in varianta de PS3, acceasi harabarura de spawn-uri din senin a masinilor de politie fix in fata ta, politia super overpowered fata de jucatori, multe bugguri si frame rate cam scazut in unele cazuri. Autolog-ul e o prostie, nu poti jucat linistit ca intra nebunii peste tine si asta de forteaza sa joci in Private. Am jucat varianta Complete care m-a dezamagit, 6 masini amarate unele fara pic de performanta in ele. In schimb mi-a placut grafica si povestea.


    Attached Images Attached Images 1l7897e6.png

  8. #2128 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar


    Guacamelee - 3/10 [P] - Un joc extraordinar de charming, l-am luat cat a fost 13 lei pe store insa nu as fi regretat nici full price (70 de lei). Gameplay-ul e punctul forte al jocului, si de mult nu m-am mai distrat asa cu un platformer/fighting, insa nici grafica nu lasa de dorit. Platina nu a fost absurda, dar au fost anumite sectiuni din joc care mi s-au parut grele, si asta o spune un om care a terminat complet fiecare platformer pe care a pus mana... in afara de super meat boy, dar platina jocului ala stim cu totii ca e posedata.

    Murasaki Baby - 1/10 100% - Mai putin un joc si mai mult o experienta artistica, l-am terminat in vreo 3 ore. Foarte frumos realizat, deloc greu.
    Attached Images Attached Images guacamelee.png murasaki.png

  9. #2129 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    Wolfenstein the new order [P] 100% PS4......ultimul boss pe uber destul de greut ....in rest destul de usor de facut platina la el

  10. #2130 SP
    Member Victor420's Avatar
    Fez - 100% nu are platina dar mi-a placut foarte mult. Am trisat la el un pic cand am citit online unde gasesc cum sa descifrez alfabetul si cifrele. Cu un ghid il platinezi foarte repede.

    MonsterBag - 100%. Din nou un joc indie de Vita fara platina, cu un stil visual foarte reusit.

  11. #2131 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Update:
    • Resident Evil 0 HD Remaster - 1000/1000
    Lista:
    Attached Images Attached Images 20160215223818.jpg screen-shot-02-15-16-10.37-pm.jpg

  12. #2132 SP
    Member eNHajeL's Avatar


    17# Middle-Earth: Shadow of Mordor Goty (73%) - Joc mediocru cu elemente interesante si un storyline mult sub nivelul acceptat. E interesant totusi sa fii urmarit de o turma de orci si trei/patru capitani; a avut si cateva momente bune.
    18# The Walking Dead - Jocul este bun insa optimizarea pe PS4 a fost facut cu picioarele si este pacat.
    19# Grim Fandango Remastered - Jocul de aventura old school a fost un deliciu, elemente demult uitate intr-un joc de nota 10 din toate punctele de vedere m-au facut sa ma gandesc la vremurile apuse cand genul adventure avea un cuvant de spus ca si poveste si GAMEPLAY. R.I.P. mult iubita genre, sper ca ai prins un bilet pe trenul cu numarul 9. Niciodata nu vei fi uitat...
    # The Walking Dead S2 - O mizerie de joc dedicat gamerilor de mainstream contemporan. Daca Telltale urmeaza aceasta cale, sper sa nu mai scoata nici un joc, EVER! Am zis.
    20# Game of Thrones - Neinteresant, un joc destinat sa calareasca pofta fanilor GoT si sa traga pielea celor masochisti dintre noi. Serios acum, pana nu isi pune Telltale capul in ordine nu mai cumparati de la ei, va rog... va implor chiar Mersi
    Attached Images Attached Images 1l0be58c.png 1l676377.png 1la054a2.png ctbec6-u8aay9cb.png

  13. #2133 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    E adevarat, gusturile nu se discuta, dar pe ce argumente te bazezi cand spui ca TWD S2 este o mizerie?

  14. #2134 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Mizerie = poveste, gameplay, grafica, sunet, inovatie, continuitate, memorabilitate, caractere, interactiune, atmosfera, suspans, sfarsit. Alege care vrei dintre cele enumerate, toate i se potrivesc ca o manusa acestui joc.

  15. #2135 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    E punctul tau de vedere si il respect. Nici in ochii mei nu s-a ridicat la nivelul primului, insa nu-l pot numi mizerie.

  16. #2136 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Dupa primul sezon din The Walking Dead care era un joc cu o poveste foarte buna si un gameplay prea simplificat, Telltale a reusit cu al doilea sezon sa strice povestea si sa simplifice si mai mult gameplay-ul, intr-atat de tare incat nu cred ca The Walking Dead S2 se poate numi un joc, nici macar o poveste interactiva cum a fost primul sezon, Heavy Rain sau Beyond: Two Souls. Fata de aceste titluri, care au un gameplay interactiv limitat, dar acceptabil, S2 este mult.. mult inferior ca si gameplay, de poveste nici nu vorbim. Din aceasta cauza l-am catalogat drept o mizerie, un fel de serial mediocru in care povestea se desfasoara cu ajutorul unui buton de care mai apasa "jucatorul" din cand in cand, astfel inregistreaza prezenta in joc, sa fie siguri developerii ca nu a adormit.

  17. #2137 SP
    Junior Member Roby_2010's Avatar
    Hey guys!
    Revin si eu cu cateva platine. Prea putin timp pentru gaming in ultimul timp din pacate.
    Until Down, PS4, Platinum, 100%, Dificultate 2/10.
    WWE 2K15, PS4, Platinum, 100%, Dificultate 5/10.
    Hardware Rivals, PS4, Platinum,100%, Dificultate 3/10.
    Injustice: Gods Among Us, PS3, Platinum, 100%, Dificultate 10/10.
    Fifa 16, PS4, Platinum, 100%, Dificultate 5/10.


  18. #2138 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Felicitari pentru Injustice. Cat ti-a luat sa o faci? Ce ti s-a parut cel mai greu?

  19. #2139 SP
    Junior Member Roby_2010's Avatar
    Mersi. Foarte mult. Peste 150 de ore. Cel mai greu e Ultimate Battler trophy, m-a chinuit vreo 2-3 luni.
    Si sa faci level 100 e grinding, dar cu un turbo controller e foarte usor.

  20. #2140 SP
    Member taz@'s Avatar
    #62 - Bloodbath - PS3 - 1.5/10 [P]

    Doamne ce porcarie... peste 50 de crash-uri, exact inainte sa inchei runde de 50-0 baaang...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 107 of 145 FirstFirst ... 7 57 97 105 106 107 108 109 117 ... LastLast

Similar Threads

  1. Trophy Boosting By k1du in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 541 Last Post: 16-06-2015, 09:56
  2. 100% Completionists Thread (PC) By RonanN1 in forum Jocuri PC
    Replies: 1 Last Post: 31-07-2013, 02:27
  3. Trophy By killlemalll3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 464 Last Post: 12-06-2013, 23:38
  4. Ajutor MC: L.A Trophy By morea2love in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 06-01-2010, 22:13
  5. Far Cry 2 Achivements By GeOKeR in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 17-09-2008, 14:52

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts