Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Ce lifepath ai ales?

Voters
95. You may not vote on this poll
  • Nomad

    34 35.79%
  • Streetkid

    35 36.84%
  • Corpo

    26 27.37%
Page 50 of 77 FirstFirst ... 40 48 49 50 51 52 60 ... LastLast
Results 981 to 1,000 of 1531

Thread: Cyberpunk 2077

  1. #981 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    De curiozitate, oare Sony de ce nu a procedat la fel cu No Man's Sky? Sau cu Fallout 76? Sau multe alte titluri de nejucat pe PS4...
    Eu nu am mai jucat niciun joc care sa dea crash-uri atat de multe/dese pe console - ever.

    Nu stiu cum era Fallout 76, dar NMS l-am avut de la inceput si nu avea content si era mult mai praf decat il marketasera, dar nici vorba de bugs sau crashuri.

    Iar aici, trecand peste crash-uri (minim 1/h pe PS5 la mine) este nefinisat. De multe ori vad coechipieri care vin dupa mine pana la capat, dispar si vin iar dupa ce-i astept stand degeaba. Situatii mai intense stricate de 0 emotie transmisa sau de T pose, momente care nu se declanseaza la timp, butoane de interactiune care refuza sa apara pana nu te invarti ca idiotu de 30 de ori langa obiect sau conversatii telefonice care, dupa ce raspunzi la ce te intreaba, trec zeci de secunde bune pana iti raspunde celalalt.
    Iar astea sunt doar cateva din alea deranjante.

    Si totusi nu inteleg de ce au taiat atat de multe din joc.
    Am inteles ca era in plan sa existe customizare la masini, dar nu s-a mai materializat.
    Primul trailer cu jocul (nu acel teaser) incepea cu V in tren - nu poti urca in tren, nu poti ajunge la el (a se citi pe el) fara ceva workarround.

    Ce au tot facut in anii astia inafara de taiat promisiuni si neoptimizat? Jocul este un schelet a ce au promis/ce putea fi. Este incredibil de limitat si prost executat.
    Cu cat joc mai mult cu atat sunt mai dezamagit si-i mai scad cate un punct la nota personala.

    Singuru motiv pentru care inca mai continui sa-l joc este povestea principala pe care vreau sa o termin odata si sa nu mai aud de el, cel putin pana la update-ul pentru "next gen"

    Also, chiar sunt curios daca o sa-i coste dezamagirea asta si pe partea de merchendize.

  2. #982 SP
    Member Hazer's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Pentru fani, cei de la Hot Toys pregatesc "Cyberpunk 2077 - 1/6th scale Johnny Silverhand Collectible Figure". Inca nu avem pret si data de lansare.

    https://www.facebook.com/media/set/?...57697186622344
    Acum suflu si in iaurt cand e vorba de ceva CP2077 related.. mi-e sa nu vina si asta cu bucati lipsa si sa mai si dea crash in vitrina.

  3. #983 SP
    Admin MonkY's Avatar
    @razvanrazy: Am un feeling ca acesta e primul joc la care dupa cat i-ai tot scazut din nota, o sa iasa la final una cu minus. Ceva gen "ladies & gents, for Cyberpunk 2077 my rating is -20/100"... That would be special.

    Cat despre cat o sa-i coste, dupa atatea amenintari cu moartea and stuff, eu le-as recomanda celor de la CDPR sa inchida, sa se apuce de altceva... ca vad ca tare mult v-au stressat. Atat de mult, incat eu daca vreau sa cumpar jocul acum pt. cineva, nu mai am cum. Ca nu mai exista. Intelegeam sa-l scoata de pe PS4, dar ce rahat, Sony l-a scos DE TOT. Sublim... Ce bine ca inca il poti cumpara si juca pe Xbox si PC.

  4. #984 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Sa mai zica lumea ca Xbox nu are exclusivitati

  5. #985 SP
    Member Rukax's Avatar
    Un fiasco total jocul asta lol

  6. #986 SP
    Member zoli86's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    @razvanrazy: Am un feeling ca acesta e primul joc la care dupa cat i-ai tot scazut din nota, o sa iasa la final una cu minus. Ceva gen "ladies & gents, for Cyberpunk 2077 my rating is -20/100"... That would be special.

    Cat despre cat o sa-i coste, dupa atatea amenintari cu moartea and stuff, eu le-as recomanda celor de la CDPR sa inchida, sa se apuce de altceva... ca vad ca tare mult v-au stressat. Atat de mult, incat eu daca vreau sa cumpar jocul acum pt. cineva, nu mai am cum. Ca nu mai exista. Intelegeam sa-l scoata de pe PS4, dar ce rahat, Sony l-a scos DE TOT. Sublim... Ce bine ca inca il poti cumpara si juca pe Xbox si PC.
    Decizia a fost facuta de Sony si CDPR nu doar de Sony singur, parerea mea e ca fost din cauza cererilor de refund la joc.
    Oricum daca cineva mai doreste sa il cumpere exista in format fizic.

  7. #987 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Sunt geniali ăștia de la Reckless Comedy!




  8. #988 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    O foarte mare parte din vină (aș zice că cea mai mare) o poartă și publicațiile/ziariștii din industrie.

    Acum se dau foarte afectați de ceea ce se întâmplă, dar si ipocrizia lor ar trebui să aibă o limită.

    Le cântă in strună marilor dezvoltatori, nu au curaj sa le spună când greșesc, iar ăștia se culcă pe laurii succesului și lansează de multe ori jocuri aproape netestate. Pentru că de ce nu.

  9. #989 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    Eu zic ca o sa plangeti sau plangem dupa CDPR. Cei cu Playstation only guys. Nu ar fi exclus ca Microsoft sa "investeasca" in CDPR(sunt mult mai budy-budy decat cu Sony). Momentul e perfect. Share-ul e jos sau in cadere.E vorba de un studio celebru(cunoscut/brand name) cu dedicated following. Care a scos si poate in continuare sa scoata jocuri forte bune. Care are IP-uri valoroase si care pot fi oricand valorificate si care, se pare ca lumea uita, e la primul strike (nu vorbim de EA sau Ubisoft sau chiar Rockstar aici), pana acuma erau exemplu de cum sa iti tratezi clientii(fara ultimate day one gold limited premium edition ) si fara microtransactions

  10. #990 SP
    Member Hazer's Avatar
    They got that right.
    Attached Images Attached Images screenshot-2020-12-18-13.28.27.png

  11. #991 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    A returnat cineva jocul in format fizic și a primit banii înapoi?

  12. #992 SP
    Member musat's Avatar

  13. #993 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Am renuntat la Xbox ca platforma principala si am trecut fresh pe PC pt ca vreau sa il joc in paralel si pe GF Now . Asa arata traficul pe PC (4K/ultra, no RT 50fps)! Sunt zone in care nu poti conduce neregulamentar ! Full de masini pe ambele sensuri , iar pe trotuar plin de NPC-uri (fata de consola in care esti singur). Jackie are pistrui pe fata si se vede ca este proaspat ras , iar lui V i se vad venele prin piele, inclusiv ridurile ! M-am gandit ca vreti sa stiti ce detalii am pierdut
    Attached Images Attached Images poza-3.jpg poza-4.jpg poza-1.jpg poza-2.jpg

  14. #994 SP
    Member dtancu's Avatar

    Cyberpunk 2077

    Eu v-am zis....
    Pe PC in ultra/psycho cu RT arată superb.
    Acum, buguri gârla desigur, dar grafica e altceva.
    Se întâmpla sa merg pe trotuar și nu am loc de oameni, depinde de zona; in centru de regula și in piețe e aglomerat rău.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #995 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Am testat noul driver de la nvidia (460.89) fata de cel vechi (460.79), dar nu am vazut nicio schimbare cand vine vb de fps. Am folosit setarile de la Digital Foundry cu RT reflections si lighting medium.

    Sa vedem ce aduce 1.05 in zona asta.

    Sunt curios voi ce ati alege la RT: reflections on sau rt lighting medium. Daca renunt la una castig aproape 15 fps si trec de 60. Daca le vreau pe amandoua tb sa trec la 1080p. DF zice ca daca e sa renunti la una dintre ele, sunt reflections.

    O alta chestie dupa logica mea. Daca pui RT reflections poti sa renunti la screen space reflections? De asemenea daca pui rt lighting medium (sau ultra) poti sa renunti la ambient occlusion? Ptr ca alea rt fac ce fac si astea.

  16. #996 SP
    Member dtancu's Avatar
    Eu am simțit o diferența cu noul driver.
    Înainte aveam 60-65 fps pe setarea ultra default a jocului, in ultrawide.
    Acum am 67-70 fps pe custom cu totul maximizat, adica ultra cu RT și occlusion pe psycho.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #997 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Bai, trecand peste bug-uri, grafica, probleme, whatever... sunt singurul pe care nu-l atrage povestea/universul? Parca nici nu-mi vine sa intru in joc, nu stiu... Ceva nu face click.

  18. #998 SP
    Manager paul's Avatar

  19. #999 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    De ce de la minutul 1:20, fata mea V vorbeste cu voce de barbat ?

    In toata conversatia a vorbit actorul Gavin Drea. Banuiesc ca Cherami Leigh era in pauza?
    Si nu, nu e de la Keanu Reeves.

    Cred ca nu mai are rost sa intreb de ce pluteste paharul lui Rogue cand il tine in mana si de ce se teleporteaza cipul din mana lui Rogue in mana lui V. Sau ca atunci cand merg cu motocicleta tremura in fata oricarui local/club/bar.


  20. #1000 SP
    Junior Member SonnyXS's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Bai, trecand peste bug-uri, grafica, probleme, whatever... sunt singurul pe care nu-l atrage povestea/universul? Parca nici nu-mi vine sa intru in joc, nu stiu... Ceva nu face click.
    Iti zic eu. V nu e deloc relatable, sunt prea multe probleme cu bugs si AI (mai ales AI care e imposibil de slab) ce te scot din immersion, iar lumea jocului pe cat de mare e (si aparent populata le PC, nu 2 masini pe strada ca pe console), pe atat de fada si lipsita de novelty. Orase open world deja nu mai impresioneaza, si avem multe jocuri in care open world-ul este mult mai bun ca aici

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 50 of 77 FirstFirst ... 40 48 49 50 51 52 60 ... LastLast

Similar Threads

  1. CD Projekt RED anunta Cyberpunk 2077 By Clopotarul in forum Console News
    Replies: 13 Last Post: 16-04-2017, 18:12
  2. Replies: 0 Last Post: 11-01-2013, 00:15

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts