Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 90 of 155 FirstFirst ... 40 80 88 89 90 91 92 100 140 ... LastLast
Results 1,781 to 1,800 of 3100

Thread: The Witcher 3: Wild Hunt

  1. #1781 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Found this
    Attached Images Attached Images witcher3_2015_06_21_23_33_57_191.png

  2. #1782 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    L-am terminat si eu eri seara. Am avut endingul "rau" si m-a cam deprimat sincer, mai ales ca am cautat sa fac totul cat mai bine si sa impac pe toata lumea, iar cand m-am interesat dupaia sa vad care decizii decid defapt endingul am fost total dezamagit fiindca sunt dintre cele mai insignificante posibile, foarte aiurea, nu mai am chef sa ma ating de joc dupa endingul ala

    Frumos jocul per total, are un univers bogat si foarte bine creat, ce-a mai faina lume dintr-un rpg din ce am jucat pana acuma. Misiunile sunt de nota 10, foarte variate si bine gandite, unele chiar se intersecteaza intre ele, lucru ce nu l-am mai vazut in vre-un alt joc. Insa pe partea de gameplay si controls(movement mecanics) jocul e destul de slab dupa parerea mea. Ma enerveaza la maxim cum se misca personajul, ca are acea mica inertie si nu se opreste exact cand vreau eu sa se opreasca, nu se intoarce 180 de grade pe loc ci face o curba mai larga, chichite dinastea tipice jocurilor GTA, care eu unul nu le suport de nici o culoare

    Combatul de asemenea e foarte slab, baletul ala si piruetele alea ce le tot face Gerald cand se bate le consider total inutile si pierdere de timp pretios cand eu vreau sa lovesc direct un inamic nu sa stau sa astept pana personajul face o pirueta si dupaia da cu sabia.
    Am mers pe un build cu semne si nu am folosit decat 3-4 semne intercalate cu fast atacks tot jocul. Bombele si potiunile ar fi fost mai interesante de folosit daca nu ar fi fost peste 20-30 de tipuri de ele!! si doar 2 sloturi echipabile...cine naiba sta sa memorizeze ce bomba si potiune tb sa foloseasca pt fiecare tip de inamic, si in al 2-lea rand cine naiba sta sa intre in meniu sa-si echipeze de fiecare data potiunea si bomba necesara cand acel meniu se misca si se incarca ca curu de greu. Foarte prost gandit sistemul si pun pariu ca 80% nu se ating de bombe si potiuni mai tot jocul din cauza asta.
    Inca un lucru prost gandit e sistemul cu sloturi pt skill-urile ce vrei sa le folosesti, care defapt sunt un artificial cap al caracterului. Eu de exemplu am umplut toate sloturile la level 33 sau 34 si practit toate punctele de skill ce le mai primesc acum sunt degeaba pt ca nu mai am ce face cu ele ne mai avand nici un slot liber pt vre-un alt skill, foarte aiurea

    Eu nu-l consider GOTY jocu, are prea multe minusuri pe partea de controls si combat ca sa fie GOTY. Lumea e superba da, la fel si dialogurile si misiunile, insa restul puteau sa mai lucreze la el. Oricum e un joc bun ce merita jucat clar de fanii RPG-urilor

  3. #1783 SP
    Member geo971986's Avatar
    Sunt de acord cu tine legat de miscarea gen GTA si bombe. Pana acum le-am folosit doar la distrugerea nest-urilor pt ca n-am rabdare sa intru in meniu si sa caut printre cateva zeci de iteme. In plus, la cat de usor e jocul pe death march, nici nu am nevoie de ele. Sunt multe si inutile... ca sa nu mai vorbesc de toata gama de potiuni.

    In alta ordine de idei am reusit sa culeg toate cartile de gwent!

  4. #1784 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    App de potiuni si sloturi, ce trebuie sa upgradez ca sa pot cara la mine mai mult de 3 potiuni (spre ex Swallow) si cum si de unde pot face un upgrade pentru Swallow ? Nu de alta, dar dureaza o vesnicie, in combat, pana se regenereaza putin din viata, timp de 20s cand tine efecutl potiunii.

    Sau este o alta potiune care renegereaza viata ?

    Si da, jocul e plin de probleme si de bug-uri, majoritatea te enerveazala culme, pentru moment si este foarte frustrant cand vrei sa faci ceva, dar nu face pana nu esti pozitionat perfect. Dar nah...neajunsuri peste care trebuie sa trecem cu vederea, pentru ca "este harta foarte mare si e normal sa avem si atatea minusuri".

    Personal, preferam o harta ca cea din GTA V, ca marime, dar si atentia la detaliu a celor de la Rockstar.

    Cred ca ar fi interesant un parteneriat Rockstar + CD Project RED.

  5. #1785 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Quote Originally Posted by kobayashi View Post
    L-am terminat si eu eri seara. Am avut endingul "rau" si m-a cam deprimat sincer, mai ales ca am cautat sa fac totul cat mai bine si sa impac pe toata lumea
    Drumul spre iad...e pavat cu bune intentii.

  6. #1786 SP
    Member geo971986's Avatar
    din cate imi amintesc, diagrama de enhanced swallow e la pellar in velen iar superior l-am gasit in skellige in pestera de la un contract (nu sunt sigur dar parca Strange Beast Contract) Ca sa poti sa faci superior iti mai trebuie si alte diagrame (ex vitriol) La enhanced o sa ai 4 potiuni iar la superior 5

  7. #1787 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    App de potiuni si sloturi, ce trebuie sa upgradez ca sa pot cara la mine mai mult de 3 potiuni (spre ex Swallow) si cum si de unde pot face un upgrade pentru Swallow ? Nu de alta, dar dureaza o vesnicie, in combat, pana se regenereaza putin din viata, timp de 20s cand tine efecutl potiunii.

    Sau este o alta potiune care renegereaza viata ?
    Potiunea Swallow iti regenereaza viata timp de cateva zeci de secunde. Ca sa ai efect mai rapid, il poti combina cu mancare in celalalt slot. Pentru un efect imediat de "insanatorire" ai o alta potiune, White Raffard's Decoction.

  8. #1788 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    CD Projekt RED has detailed the two free DLCs which will be released for the game this week for The Witcher 3: Wild Hunt.
    It's a Skellige themed week, with a new contract based on the island archipelago titled 'Contract: Skellige's Most Wanted' and Skellige Armor Set.
    Previous DLCs for the game have included a Missing Miners contract and alternative look for Yennefer, the Fool's Gold Quest, and a crossbow set.
    In all, there will be 16 free DLCs for the game, with these being 11 and 12 respectively. Two massive expansions are being planned for the game as part of its season pass.
    The DLCs will be available for PC, PS4, and Xbox One.

  9. #1789 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    A fost anuntat si urmatorul set de DLC-uri gratuite - Contract: Skellige’s Most Wanted” & Skellige Armor Set.

    https://twitter.com/witchergame/stat...98616249073664

    Cam ciudat, ca eu (pe RO) nu le am nici pe astea de acum...

  10. #1790 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Pt PS4 au fost amânate până la următorul patch

  11. #1791 SP
    Member geo971986's Avatar
    urmatorul patch cand e anuntat?

  12. #1792 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Saptamana asta pe joi-vineri cel mai tarziu. E mai mult un hotfix, lucreaza la patchul 1.07 care va fi mai mare cu mai multe fix-uri.

  13. #1793 SP
    Banned Templier's Avatar




  14. #1794 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    daca jocul avea un gameplay mai complex (adica ce poate sa faca personajul cu sabia sa zicem) , mai putine buguri , in special pe partea de quest ..am 2-3 la care am facut tot ce trebuia dar..nu se "valideaza"

    cred ca i-as fi dat atunci un 10 , dar asa merita un 8, clar este altceva in ceea ce priveste aria RPG-urile si cred ca e bine ca ceilalti dev. sa-si ia notite.

    intre timp am mai facut o victima (in pat ) , sper sa reusesc si un treasome !

  15. #1795 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    1. Vezi ca nu ai deblocat whirlwind strike la light attack asa:

    2.Gaseste un leshen si lasa-l sa puna radacinile pe tine sub un copac si ai obtinut un treesome
    3 Hai ma cum poti depuncta un joc care are

  16. #1796 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    De fiecare data cand vad pe cineva care vrea threesome, abia ma abtin sa nu-i zic ceva )

  17. #1797 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Maaa, tu te lauzi

  18. #1798 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    am luat trofeul la gwent dar nu mi-a bifat inca misiunea secundara de la collect em all

  19. #1799 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Pai ala e alt quest. Mi se pare ca tre sa te plimbi pe la toti vendorii si sa cumperi/castigi carti. Ceea ce e degeaba ca oricum bati tot ce prinzi, n-ai ce sa mai faci cu altele.

  20. #1800 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Am terminat si eu in sfarsit story-ul, misiunile secundare (mai putin toate cursele de cai si jocurile de gwent) si witcher contracts. Am facut o parte si din misiunile cu diagramele de Witcher Gear. Level-ul la care am ajuns este 35 (aproape 36). Bineinteles ca au mai ramas multe semne de intrebare pe harta, dar pe care voi incercat sa le fac cand vor aparea acele expansion pack-uri.
    Finalul story-ului a fost unul bun, nu cel mai bun pe care puteam sa il am, totusi.
    Pentru mine acest joc a fost poate cel mai bun pe care l-am jucat si sigur GOTY 2015.
    Da, parca era enervant cateodata controlul personajului, dar parca orice BUG/eroare a fost compensata prin partile bune ale jocului. Numarul orelor petrecute in acest joc a fost undeva peste 150.

    Acum ma pot apuca si eu in sfarsit de Batman, care mi-a ajuns ieri si a stat nedesfacut.

    Pentru cine nu si-a luat inca acest joc, i-l recomand.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 90 of 155 FirstFirst ... 40 80 88 89 90 91 92 100 140 ... LastLast

Similar Threads

  1. The Witcher 3: Wild Hunt confirmat pentru PS4 By MonkY in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 21-02-2013, 20:54
  2. The Witcher 3: Wild Hunt anuntat By Dant3 in forum Stories & Other News
    Replies: 13 Last Post: 07-02-2013, 11:32

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts