Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 19 of 20 FirstFirst ... 9 17 18 19 20 LastLast
Results 361 to 380 of 392

Thread: Middle-earth: Shadow of Mordor

  1. #361 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Quote Originally Posted by geo971986 View Post
    Eu sunt putin nedumerit. Din revieuri si ce am mai gasit despre el nu reusesc sa imi dau seama cu ce e diferit de shadow of mordor. Imi pare aceeasi Marie cu alta Palarie. Ma insel?
    Parerea mea e ca orice joc e palaria unei alte Maria oarecum. E cam greu sa vi cu ceva inovator in inflatia de jocuri de azi. Si e normal pana la urma. Eu cred ca daca vrei un joc il iei si-l joci pt ca iti da personal o senzatie placuta genul respectiv de joc, e imposibil sa fie 100% original. Daca insa ai dubii la cat iti va placea astepti jumate de an, nu-l iei la lansare, si-l iei la un pret decent. Pana la urma nu e ca si cand nu ai avea alte jocuri (similare) de jucat intre timp .

  2. #362 SP
    Member geo971986's Avatar
    Quote Originally Posted by MRC View Post
    ...e imposibil sa fie 100% original...
    De acord, nu poate fi 100% original...dar nici o reciclare masiva la pret de joc nou. Ai zis bine, o sa astept pana ajunge la un pret corect...

  3. #363 SP
    Member Otman's Avatar
    Am jucat azi ~ 10 ore, deja pt mine e GOTY

    Mi-a fost dor sa ma tina un joc lipit de TV in halul asta.

    No bun, am deja o juma de ora de pauza.....time to hunt some orc.

  4. #364 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Note bune per-total:
    God is a Geek – 10
    Games Radar – 9
    Game Rant – 9
    Twinfinite – 8
    USgamer – 8
    COGconnected – 9.4
    Shacknews – 9
    Critical Hit – 9
    IGN – 9
    Shacknews – 9
    Wccftech – 8.9
    DualShockers – 8.5
    Xbox Achievements – 8.5
    PC Games N – 8
    EGM Now – 8
    Press Start – 8
    PlayStation Universe – 8
    Push Square – 8
    CGmag Online – 8
    The Sixth Axis – 8
    Polygon – 7.5
    Gamespot – 7
    Stevivor – 7
    PC Gamer – 7.3
    Eurogamer – recenzie moderată
    RPS – recenzie moderată

  5. #365 SP
    Admin MonkY's Avatar

  6. #366 SP
    Member Otman's Avatar
    Il joc pe dificultatea nemesis, frate ce greu e. Am stat aseara cu niste nazguli intro camera.......parca jucam Dark Souls.
    Daca vanez un orc si apare si un assasin.....se schimba roata repede.
    Oricum, singura mea problema cu primul a fost ca era prea usor, pot sa spun ca au rezolvat problema aia din plin
    Iubesc si meniul de optiuni ca la Witcher, unde poti da turn off la tot ce vezi pe ecran, no minimap, hp and combat help for me

  7. #367 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Aoleu, ce userscore are!
    Oare pentru ca sunt prea multi hateri, sau pentru ca si jocul asta are niste probleme mari?
    Chiar la asta nu ma asteptam. O fi si asta la fel de boringclickfest ca primul?
    Middle-earth: Shadow of War for Xbox One Reviews - Metacritic
    Middle-earth: Shadow of War for PlayStation 4 Reviews - Metacritic
    Middle-earth: Shadow of War for PC Reviews - Metacritic


    1,8 pe PC, 1,7 pe Xbox One, 3,3 pe PS4



    nnw: acum mi-am dat seama....Microtranzactiile si sistemul de lootboxes sunt de vina, de aia e lumea suparata.

  8. #368 SP
    Member Otman's Avatar
    Cum mi-am petrecut eu noaptea (a se citi pana la 8 dimineata)?

    Am inceput lejer trimitand orci intr-o arena ca sa rupa capul la alti orci.
    Toate bune si frumoase mai ales ca baietii mei preferati rupeau capul la orice.

    Pana cand il trimit pe "orcu meu" de lvl 23 si ma trezesc ca intra in arena un legendar de lvl 45 care a dat cu el de pamant in cel mai groaznic mod posibil.

    Partea buna e ca acuma ala imi apare la army, asa ca incepe vanatoarea

    Am murit odata, mi-a omorat un bodyguard, a trebuit sa-i dau shame de doua ori ca sa-l pot recruta............dar acuma il am de bodyguard.

    Rupe tot cu o arbaleta cu fire dmg si sta aproape tot timpul enraged, my new best friend.

    Dupa toate astea l-am dus inapoi la arena sa ma uit cum rupe capul altor orci.

    Repetitiv? Who cares......10/10, would not sleep again

    Micro$ is irelevante, nu am simtit absolut deloc in aproape 30 de ore ca ar trebui sa platesc bani, aia care se tot plang de treaba asta is niste retardati.

  9. #369 SP
    Junior Member SirWyx's Avatar
    Gusturile nu se discuta. Ce unuia ii da satisfacție altuia nu. Fiecare evaluează după impactul care l-a avut jocul asupra lui. Chiar dacă nu a venit cu o super grafica fata de primul totuși au reușit sa facă ceva sa te tina mai mult de 5 ore legate cu controller-ul în mana.

    Sent from my SM-N910S using Tapatalk

  10. #370 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Luati-o si voi mai usor, gata s-a inteles .. unora nu le plac microtranzactiile, altora nu le place jocul, sa continuam discutiile despre subiect, in mod civilizat, fara "calling names and stuff".

    E doar un warning ... pentru ca nu vreau sa banez acum 10 oameni, deci stop it here.

  11. #371 SP
    Junior Member frostyrca's Avatar
    Aveti idee cand apar si cele doua triburi din season pass/silver edition ?

  12. #372 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Stai si tu puțin ca doar ce s-a lansat jocul. De obicei durează o lună, două, trei pana începe sa apară conținutul din season pass.

  13. #373 SP
    Member Otman's Avatar

  14. #374 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    Quote Originally Posted by Otman View Post
    Am jucat azi ~ 10 ore, deja pt mine e GOTY

    Mi-a fost dor sa ma tina un joc lipit de TV in halul asta.

    No bun, am deja o juma de ora de pauza.....time to hunt some orc.
    da si la mn la fel. eu mam apucat de 4-5 zile de el. si m-am jucat in fiecare zi de la 6 seara pana la 6 dimineata. mai am de terminat shadow wars ca sa ii fac platina.

    singura chestie care ma deranjeaza e ca dureaza mult sa deschizi chesturile si sa distrug orcii care nu ii vreau.


    si nu inteleg de ce lumea e suparata pe microtranzactii....ai challenge-uri care iti dau gold si poti sa ii iei. ai online vendeta care iti da loot chesturi in care pot pica iteme legendare, ai online conquesturi in care iti da loot chesturi cu orci legendari.

    nu zic ca e un lucru bun cu chesturi cu bani. dar nu e asa de deranjant ca la alte jocuri. eu unu nici nu am simtit nevoia sa iau. am toate cetatile cucerite lvl maxim si o gramada de orci legendari. si deabia sunt lvl 45

  15. #375 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Quote Originally Posted by LeicaBogdan View Post
    da si la mn la fel. eu mam apucat de 4-5 zile de el. si m-am jucat in fiecare zi de la 6 seara pana la 6 dimineata. mai am de terminat shadow wars ca sa ii fac platina.

    singura chestie care ma deranjeaza e ca dureaza mult sa deschizi chesturile si sa distrug orcii care nu ii vreau.


    si nu inteleg de ce lumea e suparata pe microtranzactii....ai challenge-uri care iti dau gold si poti sa ii iei. ai online vendeta care iti da loot chesturi in care pot pica iteme legendare, ai online conquesturi in care iti da loot chesturi cu orci legendari.

    nu zic ca e un lucru bun cu chesturi cu bani. dar nu e asa de deranjant ca la alte jocuri. eu unu nici nu am simtit nevoia sa iau. am toate cetatile cucerite lvl maxim si o gramada de orci legendari. si deabia sunt lvl 45
    Esti prea naiv, de aia nu intelegi treaba asta cu microtranzactii.
    On topic: Primul joc mi-a placut mai mult, poate pentru ca a fost ceva nou la vremea lui. Shadow of war e fainuti pana incepe sa devina monoton totul incet incet. Iar Talion ori e un robot ori o femeie care se plange incontinuu. Din partea mea are un 6/10. Nici nu cred ca o sa-l mai termin ca pur si simplu nu mai am pofta sa-l joc.

  16. #376 SP
    Member Otman's Avatar
    Cred ca am bagat mai mult de 100 de ore in el. Is la stage 8 Shadow Wars, lvl 55.

    Un singur lucru m-a enervat, un bug cred ca e. Aveam niste orci foarte smecheri in Minas Morghul dar ieri i-a bagat pe toti in sloturile in care stateau nazghulii si nu mai pot interactiona cu ei.

    Vroiam sa-l mut pe unu foarte tare in alta regiune si sa fac online conquest solo numa cu bodyguardu..........nu-i mai pot da nici o comanda

    Asta e baiatul.....cel mai tare orc pe care l-am vazut in joc. Si cat m-am chinuit pana l-am recrutat si dupaia m-a tradat odata si a trebuit sa-i dau shame si inca o recrutare............vai ce nervi am.


  17. #377 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    Quote Originally Posted by PoisonRemedy View Post
    Esti prea naiv, de aia nu intelegi treaba asta cu microtranzactii.
    On topic: Primul joc mi-a placut mai mult, poate pentru ca a fost ceva nou la vremea lui. Shadow of war e fainuti pana incepe sa devina monoton totul incet incet. Iar Talion ori e un robot ori o femeie care se plange incontinuu. Din partea mea are un 6/10. Nici nu cred ca o sa-l mai termin ca pur si simplu nu mai am pofta sa-l joc.
    inteleg prea bine faza cu microtranzactii. sunt total impotriva lor. dar in shadow of war nu pot sa zic ca sunt foarte deranjante.
    si daca la shadow of war ii dai 6/10....ma intreb ce jocuri merita 9 sau 10.

  18. #378 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Hai sa fim seriosi putine jocuri sunt care merita 9 sau chiar 10. Shadow of war nicicum nu e de 9, nici macar nu e aproape, poate o nota realista ar fi un 7,50 dar am scazut din cauza la microtranzactii. Cum sa iti explic sa intelegi, probelam este ca nu ar trebui sa apara deloc in joc acest cancer numic microtranzactie. Tu daca crezi ca nu afecteaza sau nu deranjeaza acesti lucru e din cauza ca e facut exact in asa fel incat sa nu fie efectul prea drastic. Practic cand au introdus acest sistem intr-un joc care e SINGLE PLAYER si ai dat si 60 de euro pe el, nu e un joc full ci e batjocorit in asa fel incat sa iti ia orice mai mult timp ca sa te influenteze sa cumperi aceste *****uri. Si in war pare ca e asa light totul dar defapt e un test sa vada zgarcitii cat poate omu sa acepte aceste lucruri. Daca nu spui nimic jocul urmator o sa aiba iar microtranzactii dar de data asta mai fortata un pic.

    In curand apare si Battlefront sunt tare curios cati "oi" vor cumpara si mocirla aia.

  19. #379 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Multe.

  20. #380 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    am terminat si ultimu capitol cu shaodw wars. destul de lung, devine prea repetitiv la un moment dat. ca sa am flux continu de orci am folosit glitchu de war chesturi ( thats how i showed them the middle finger to their tranzactions). eu unu ii dau un 8.5.



    cat despre ca are microtranzactii si e un joc singleplayer... nici un joc pe care dau 60 de dolari nu ar trebui sa aibe microtranzactii indiferent daca e single sau multiplayer. microtranzactii ar trebui sa apara doar in jocuri free. singura solutie prin care putem sa luptam impotriva la microtranzactii e sa nu cumparam nimica. din pacate sunt multi care cumpara

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 19 of 20 FirstFirst ... 9 17 18 19 20 LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts