Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 214 of 283 FirstFirst ... 114 164 204 212 213 214 215 216 224 264 ... LastLast
Results 4,261 to 4,280 of 5659

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #4261 SP
    Member felixxx's Avatar
    Da, exact asa: nu merge baza de date. Nici macar va sunam noi cand se remediaza problema. Am trimis-o inapoi, dar cu ce ma ajuta asta? Probabil ca Depanero o sa primeasca acelasi raspuns de la vreun angajat Sony

  2. #4262 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Si neavand stoc-uri risti sa ramai fara consola pana la refill, desi poate ai dat preorder platit din Sept. Gg Sony!

  3. #4263 SP
    Member felixxx's Avatar
    Quote Originally Posted by raducucosmin View Post
    Si neavand stoc-uri risti sa ramai fara consola pana la refill, desi poate ai dat preorder platit din Sept. Gg Sony!
    Da, am dat precomanda in primele minute in septembrie.
    M-am inscris la tombola, poate am mai mult noroc

  4. #4264 SP
    Junior Member Spy0nu's Avatar
    Eu am facut precomanda pana in ora 17 dar am platit pe la ora 20.
    Acum imi apare status: precomanda confirmata.

  5. #4265 SP
    Junior Member Tony7Y's Avatar
    Astazi s-a efectuat plata. Pana acum, banii erau doar blocati.

  6. #4266 SP
    Junior Member DaLord's Avatar
    Quote Originally Posted by Tony7Y View Post
    Astazi s-a efectuat plata. Pana acum, banii erau doar blocati.
    Same. Azi dimineata, banii erau doar blocati.

  7. #4267 SP
    Junior Member drix's Avatar
    Poate inseamna ca au facut extragerea mai devreme si am castigat

  8. #4268 SP
    Junior Member razzz911's Avatar
    extragerea o gasiti miercuri pe tragerilasorti.ro, rezultatele ma refer

  9. #4269 SP
    Junior Member DaLord's Avatar
    Mno bun, si un cod ceva primim si noi?

  10. #4270 SP
    Junior Member drix's Avatar
    Probabil va fi numarul comenzii.

  11. #4271 SP
    Member dragosbc's Avatar
    La mine de ieri e confirmata plata deci nu cred ca e asta

  12. #4272 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Ce profit au realizat de pe urma tombolei? I fail to see it? Frauda, foloase necuvenite, insusirea banilor, hotie.


    ....


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #4273 SP
    Member geo971986's Avatar
    Quote Originally Posted by JohnnyUSA View Post
    Clar, au facut miliarde profit in cateva zile + un weekend, din banii fraierilor. Cum am mai spus, “nenorocitii”. Si voi, sa va fie invatatura de minte, data viitoare sa cititi tot ce scrie pe ecran inainte sa faceti pe victimele.

    Vai de capul nostru si nu zic mai multe pentru ca se lasa cu sanctiuni. Dar asa v-as lua de urechi pe voi toti care pozati acum in victime ale unui sistem corupt, al statului paralel si ce alte prostii mai aveti voi in cap.

    Stiti ce? Si retineti. Altex a fost singurul retailer din Romania care a respectat notiunea de precomanda. Pentru asta, chapeu.

    Emag, si-a batut pl de voi toti, dar nu mai este o tragedie ca unii cu precomenzi nici pana in ziua de astazi nu au primit consola.

    Sper din suflet ca astia care sunteti bolnavi de teoria conspiratiei si care va victimizati atat, sa prindeti una abia la anul pentru ca asta meritati.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Eu oricum la anul intentionez sa o cumpar pentru a evita "tombolele" si "bunele intentii" ale retailerilor. Nu am participat la tombola deoarece mai mult decat consola, imi doresc sa fim tratati cu un pic mai mult respect in ceea ce priveste campaniile de marketing. Tu poti sa ridici statuie Altex-ului daca vrei insa e arogant sa judeci ca lumea e bolnava ca nu are incredere in acest "sistem"

  14. #4274 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar

    PS5 - achizitie din Romania

    Ridic statuie Altex-ului pentru modul in care au onorat precomenzile, atat.

    Restul a fost o strategie care s-a vrut cu bune intentii dar a dat fail datorita implementarii pripite. Eu stiu o vorba, “doar cine nu munceste nu greseste”. S-a gresit in primele minute cat timp bannerele si bifa prin care iti dadeai acordul asupra tombolei, nu au fost prezente. Din momentul in care bannerul si bifa au sparut, cei care au precomandat/comandat sau ce dracu’ a fost, au luat la cunostinta si au acceptat termenii. Dpdv legal, din acel moment, Altex nu mai pot fi invinovatiti.

    Tare curios sunt sa aflu deznodamantul, sa vad ce se decide in aceasta speta.

    Cu toate astea, repet. Oamenii au avut posibilitatea sa se retraga si sa li se returneze suma. Scuzele gen “de pe Digi nu pot suna”, nu tin. Toti avem un telefon mobil in 2020 si chiar daca avem tot pe Digi, prieteni gasim cu siguranta si pe alte retele.

    TLDR: nu ai incredere, te retragi sau nu te inscrii. Atat de simplu este.

    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #4275 SP
    Junior Member Tony7Y's Avatar
    Quote Originally Posted by JohnnyUSA View Post
    Ridic statuie Altex-ului pentru modul in care au onorat precomenzile, atat.

    Restul a fost o strategie care s-a vrut cu bune intentii dar a dat fail datorita implementarii pripite. Eu stiu o vorba, “doar cine nu munceste nu greseste”. S-a gresit in primele minute cat timp bannerele si bifa prin care iti dadeai acordul asupra tombolei, nu au fost prezente. Din momentul in care bannerul si bifa au sparut, cei care au precomandat/comandat sau ce dracu’ a fost, au luat la cunostinta si au acceptat termenii. Dpdv legal, din acel moment, Altex nu mai pot fi invinovatiti.

    Tare curios sunt sa aflu deznodamantul, sa vad ce se decide in aceasta speta.

    Cu toate astea, repet. Oamenii au avut posibilitatea sa se retraga si sa li se returneze suma. Scuzele gen “de pe Digi nu pot suna”, nu tin. Toti avem un telefon mobil in 2020 si chiar daca avem tot pe Digi, prieteni gasim cu siguranta si pe alte retele.

    TLDR: nu ai incredere, te retragi sau nu te inscrii. Atat de simplu este.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sesizarea tot am facut-o online si mi s-a raspuns. In scarba de 2 ori cu acelasi copy/paste dar mi s-a raspuns.
    Am incercat atat de pe Digi cat si pe Telekom si apelul se incheia in secunda 2. La fel si acum daca incerc.
    Si ce prieteni ai tu care ti-ar imprumuta telefonul ca sa astepti cu el 3 ore pana preia cineva de la Altex apelul?

    Aici e vorba de servicii. Care sunt de rahat.

  16. #4276 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    100% de acord cu JohhnyUSA. Mi se pare printre putinii oameni cerebrali de pe aici.

  17. #4277 SP
    Member maniac360's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Guys, va rog sa terminati cu discutiile despre tombola. Ce au facut a fost frauda, care este ilegala. Mai departe cine este afectat, este rugat sa faca plangere la ANPC si politie.

    Va rog sa pastrati discutiile on topic, despre locuri de cumparat consola din Romania.
    Zici frauda fara sa argumentezi, ia zi punctual, care sunt articolele din codul penal care le-au incalcat?

  18. #4278 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am postat deja pe thread-ul dedicat celor de la Altex/MG - aici si aici. Mai rog o singura data sa incetati cu discutiile despre tombola, altfel le voi sterge.

  19. #4279 SP
    Member geo971986's Avatar
    Quote Originally Posted by JohnnyUSA View Post
    Ridic statuie Altex-ului pentru modul in care au onorat precomenzile, atat.

    Restul a fost o strategie care s-a vrut cu bune intentii dar a dat fail datorita implementarii pripite. Eu stiu o vorba, “doar cine nu munceste nu greseste”. S-a gresit in primele minute cat timp bannerele si bifa prin care iti dadeai acordul asupra tombolei, nu au fost prezente. Din momentul in care bannerul si bifa au sparut, cei care au precomandat/comandat sau ce dracu’ a fost, au luat la cunostinta si au acceptat termenii. Dpdv legal, din acel moment, Altex nu mai pot fi invinovatiti.

    Tare curios sunt sa aflu deznodamantul, sa vad ce se decide in aceasta speta.

    Cu toate astea, repet. Oamenii au avut posibilitatea sa se retraga si sa li se returneze suma. Scuzele gen “de pe Digi nu pot suna”, nu tin. Toti avem un telefon mobil in 2020 si chiar daca avem tot pe Digi, prieteni gasim cu siguranta si pe alte retele.

    TLDR: nu ai incredere, te retragi sau nu te inscrii. Atat de simplu este.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Daca semnezi niste termeni, acei termeni nu devin neaparat legali. Exista o legislatie si exista clauze abuzive dar... in lumea reala, nu in cea fantezista unde doar bolnavii cred in sisteme corupte.

  20. #4280 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar

    PS5 - achizitie din Romania

    Este ultima replica a mea pe subiectul tombola.

    Tinand cont de faptul ca fiecare avem propriile definitii ale fraudei, mi-am rupt 5 minute si am cautat in DEX.

    Acolo vad termeni ca “obtinerea de foloase”/“hotie”/“suma sustrasa prin fraudare” si ma opresc aici pentru ca exact astea sunt acuzele ce se aduc in speta noastra.

    Acum, sa le luam pe rand.

    1. Obtinerea de foloase. Concret, ce foloase au tras Altex de pe urma asa zisei faude? Concret.

    2-3 Hotie/Suma sustrasa prin fraudare. S-au furat banii participantilor si nu stiu eu. Din ce-mi aduc aminte, puteai cere returnarea banilor SAU, dupa incheierea tombolei, in cazul in care erai necastigator, banii ti se returnau. Deci, unde este hotia? Concret.

    Acum, sa ne aplecam putin si asupra “taxei de participare”. Eu stiu asa, in momentul in care te inscrii si platesti o taxa de participare, acea taxa este platita si punct. Nu SE MAI RETURNEAZA. In speta noastra, banii se returneaza atat la cerere cat si in cazul in care esti declarat necastigator. Si atunci, de unde pana unde am scos-o pe asta cu taxa de participare? Chiar nu avem proprietatile termenilor? Asta ar explica in parte tot iuresul asta din ultimele zile.

    Referitor la colegul cu termenii abuzivi. Da, despre asta putem discuta pentru ca exista notiunea si se cam practica pe plaiurile mioritice. Din pacate, eu nu reusesc sa vad termenii aia abuzivi in speta noastra, nu ramane de facut decat ca instanta sa ne lumineze. Totusi, daca vor vedea lucrurile precum le vad si eu, sper ca nu o dam in next level pe aici si sa spunem ca... inculpatul a mituit legiuitorul.

    Imi pare rau, imi doresc din tot sufletul sa vad lucrurile precum le vedeti voi. Din pacate, tot procesul asta este mult mai complex din punctul meu de vedere.

    Totodata, sper sa nu apara noi acuzatii sau insinuari de trolling...pentru ca altfel chiar ca voi retrage de pe acest forum din motive, evidente.

    Sent from my iPhone using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 214 of 283 FirstFirst ... 114 164 204 212 213 214 215 216 224 264 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts