Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 26 of 31 FirstFirst ... 16 24 25 26 27 28 ... LastLast
Results 501 to 520 of 611

Thread: Black Friday 2014

  1. #501 SP
    Member bdevil's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Astfel de aberatii permite eMag... dar in schimb cand mai greseste la cate un produs in timpul anului, iti da un mare REJECT. O mare gogoritza, de care personal mi-e sila. Felicitari celor doua surori... ce pot sa spun? Probabil de banii pierduti pe "eroarea" asta, puteau sa puna TONE de produse la pret redus care ar fi facut sute sau chiar mii de romani fericiti... Dar asta e...
    Si eu cred ca puteau sa faca un Black Friday decent cu ''gaura'' de 0.99 RON la produse de sute de milioane vechi. Dar deh, eMag ... a intrat in rand cu celelalte shop-uri. Normal ca m-ar fi coafat si pe mine produse la 1 leu, nu e loc de oftica, insa oftica cea mai mare chiar a fost de BF la eMag, pentru ca anul trecut am cheltuit 62 milioane pe produse care chiar erau reduse, iar anul asta am cumparat un router ieftinit cu 270 RON la sugestia lui Monky, ca nu-l cumparam nici p-ala (l-am luat pentru cand voi trece la gigabit la RDS), iar in rest am luat o statie de fier de calcat pe care mi-o daduse maica-mea pe wanted list. In rest ... nu am putut sa cumpar nimic de pe wanted list fiindca ori nu era in oferta, ori nu era ieftinit (pret umflat si apoi chipurile redus, cum a fost la telefonul Evolio X6, de la 1.000 lei, l-au urcat la 1.300 lei ca sa-l faca 1.000 lei in ziua de BF). Treaba lor. Eu ma bucur de orice economie de buget si voi incepe serios sa investesc unde sunt BF-urile adevarate, Amazon, pe net, si unde se mai pot cheltui banii pe oferte bune. V-am pus si un print screen sa nu credeti ca vorbesc prostii. Si anul asta, ca si anul trecut, am stat cu F5-ul calare pe eMag pana cand i-au dat drumul la site. Pentru mine a fost o dezamagire, pentru ca de BF nu caut sa cumpar orice, chiar cumpar ce am nevoie. Nu cred c-as fi cumparat 5s-ul sau PS4-ul la 999 RON cum n-am facut-o nici in BF-ul trecut cu consolele care aveau super pret. Dar chiar as fi luat daca gaseam ce as fi vrut, si lista era destul de stufoasa. Sorry eMag.
    Attached Images Attached Images 000920.jpg

  2. #502 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Well, sa vedem ce ne mai rezerva viitorul apropiat, avand in vedere ca multi au inceput deja sa-si anunte adevaratul Black Friday. In cazul de fata, welcome Metro: METRO-Newsletter.
    Attached Images Attached Images metro_black_friday.jpg

  3. #503 SP
    Ex: phat_sua amermofo's Avatar
    Eram sigur de asta. Chiar i am intrebat la Metro, cand am luat tv ul de 58" - daca asta e lichidare de stoc, cele care raman ce pret vor avea ) product managerul din mine a simtit'o p'asta )

  4. #504 SP
    Junior Member phaze0r's Avatar
    Am luat si eu un Samsung de 58" de la Metro, 2599 lei, la competitie era 2799+ Am mai vazut chestii interesante prin magazine, recomand sa le faceti o vizita weekendul care vine.

  5. #505 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar

  6. #506 SP
    Junior Member alexx88's Avatar
    A primit cineva PS4 comandat la emag de BF?

  7. #507 SP
    Member stormhold7's Avatar


    "Reduceri" ca la romani. Ei scriu ca pretul vechi a fost de 2999 RON, cand de fapt pretul vechi a fost 2098 RON (sa intelegem ca de fapt este doar o greseala? Tastele 0 si 9 sunt una langa alta...). De fapt reducerea este de 100 RON nu 1000 RON
    Attached Images Attached Images mediadot.jpg

  8. #508 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    lol. epic. marlani ce pot sa zic

  9. #509 SP
    Member stormhold7's Avatar
    Asa fac toti. Din pacate asta inseamna la noi reduceri. Pana si site-urile mici, au inceput sa faca aceeasi schema. Dar asta-i Romania, ne adaptam. Eu unul cand vreau sa-mi cumpar un produs "redus" de la un site de incredere (eMAG, cel, pcgarage, domo, medigalaxy,...) caut pe toate site-urile (mici/mari) sa vad care este de fapt pretul normal al produsului. Bine, probabil ca toata lumea face astfel. Cum spui tu ... "marlani"!

  10. #510 SP
    Junior Member CDALV's Avatar
    NU...si il astept cu nerabdare nici astazi nu au fost in stare sa-mi spuna o data aproximativa de livrare

  11. #511 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Deși azi au pus oferta, vad ca nu spun nimic de modificarea legata de minutele internationale, 3000/luna, in niciun caz nelimitat
    http://www.rcs-rds.ro/blackfriday
    Avantajele Optim Nelimitat:

    NELIMITAT in ORICE retea nationala si in retele internationale
    NELIMITAT internet mobil (viteze de pana la 21,6 Mbps pentru traficul pana la 5 GB)

  12. #512 SP
    Junior Member alexx88's Avatar
    Quote Originally Posted by CDALV View Post
    NU...si il astept cu nerabdare nici astazi nu au fost in stare sa-mi spuna o data aproximativa de livrare
    Te refereai la mesajul meu cu PS4? Eu aveam livrare estimata pe 22-23, s-a amanat prima oara pentru luni-marti si acum se amana din nou probabil.

  13. #513 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Quote Originally Posted by CDALV View Post
    NU...si il astept cu nerabdare nici astazi nu au fost in stare sa-mi spuna o data aproximativa de livrare

    Wait ... what??? Vrei sa spui ca E Mag nici macar nu a avut Pe stoc cele 100 de PS4 la pretul de 999 de lei.
    Ce "baieti seriosi" . Avem promotie, dar nu avem stoc.
    They never stop to amaze.

  14. #514 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Cand iti iei PS4 la 10 mil, chiar mai are rost sa te enervezi ca nu e in stoc si o sa il ai "de-abia" intr-o saptamana-doua? C'mon, altii isi vand un rinichi ca sa-si ia unul, sau saliveaza pe youtube ca nu-si permit sa-si cumpere la 20 mil, dar asa ne-am obisnuit noi, sa ne plangem de orice.

  15. #515 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    nu, asa s-au obisnuit romanii sa taca si sa inghita toate magariile.
    plecati capul si stati ca strutii cu el bagat in pamant ca s-au indurat cei de la emag sa aiba o promotie.... saracii de ei.

  16. #516 SP
    Member Buyk's Avatar
    In general romanii sunt o natie plangaciosi, niciodata nu au, nu le ajung ceva anume, unii dintre ei au probleme de zici ca a picat luna de pe cer, cu totii avem dar in fine, ideea de a fi nemultimit mereu este foarte stresanta. Stati asa ca vin jocurile de ps+ vedem iar vorbe gen "indiestation" meh!

  17. #517 SP
    Junior Member alexx88's Avatar
    Off-topic: Generalizarile astea nu sunt corecte. Lucrez si am lucrat cu oameni din tari cu "multa apa calda" si au aceleasi defecte si calitati ca si romanii pe care ii cunosc. Acolo statul are bani gramada si ii tine si pe lenesi si pe prosti in puf, asa ca toata lumea e fericita si civilizata. Credeti-ma, e foarte usor sa fii politicos si cu bun simt cand nu duci grija zilei de maine si stii ca, indiferent ce se intampla si cat de lenes esti, statul te tine la caldurica.

    Cat priveste emag, nu am dreptul sa ma intreb cum de se lauda cu logistica lor de milioane, dar daca ai avut 100 de comenzi de BF, ei fac 100 de livrari? Asta e eficienta lor? Eu le platesc un produs al carui pret tot ei l-au stabilit si pentru a carui livrare au estimat o anumita data. Un termen de livrare pe care ei l-au depasit aproape de trei ori.

    Oricum, eu vroiam sa aflu daca intarzierea asta e generala pentru toate comenzile cu PS4 sau doar pentru a mea.

  18. #518 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    E generala.

  19. #519 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Și pe un prieten l-au amânat cu consola.. Acum sper sa fie mai degrabă din cauza ca au prea multe frigidere de livrat, și nu ca au rămas fără stoc și așteaptă următorul vapor japonez......

  20. #520 SP
    Member cj_quest's Avatar
    @flavi_us Cu tot respectul, dar cum adica ne plangem din orice? Adica daca eu sau oricine a cumparat un Ps4 sau orice alt produs la jumatate de pret, trebuie sa fie tratat ca jumatate de client sau cum vine asta? Din contra, avem aceleasi drepturi ca orice cumparator/consumator. Iar vanzatorul trebuie sa isi respecte partea lui de obligatii, tu ti-ai facut-o pe a ta, ai platit produsul. Sa ajungi sa vinzi pielea ursului din padure (stoc zero), sa obligi clientul sa stea pana la Sf. Asteapta pentru un produs pentru care a dat bani....e josnic.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 26 of 31 FirstFirst ... 16 24 25 26 27 28 ... LastLast

Similar Threads

  1. Black Friday 2013 By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 392 Last Post: 01-05-2014, 13:23
  2. Obiective pt Black Friday By calin_kalf in forum Foto & Video
    Replies: 13 Last Post: 22-11-2012, 15:11
  3. Oferte console Black Friday la noi in Romanica By psicho1986 in forum Console Club
    Replies: 1 Last Post: 25-11-2011, 14:19

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts