Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 25 of 35 FirstFirst ... 15 23 24 25 26 27 ... LastLast
Results 481 to 500 of 690

Thread: Dark Souls III

  1. #481 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    ATAT!

  2. #482 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Praise the Sun Yo'!

  3. #483 SP
    Senior Member Zero's Avatar

  4. #484 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    NA!
    Attached Images Attached Images 1473305936-adventure-souls.jpg

  5. #485 SP
    Member Mishy's Avatar
    Pontiff Sulyvahn NG+3


  6. #486 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    stie cineva daca dlc-urile vor fi incluse in jocul in sine, sau vor putea functiona fara sa trebuiasca sa fii la un anumit punct in main game?

  7. #487 SP
    Member Mishy's Avatar
    Nu cred. In toate DLC-urile aparute la jocurile anterioare trebuia sa ajungi pana la un anumit punct sau sa gasesti un item care te duce in DLC. Presupun ca o sa zica cum putem sa accesam DLC-ul inainte de lansare,

  8. #488 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Hmmm. Merci. Aveam doar experienta Bloodborne. Faza e acum ca eu tocmai am ajuns la ultimul boss (am explorat toate zonele si eliminat toti bossi inclusiv cei optionali). Si nu prea as vrea sa intru in DLC-uri, mai ales daca vor avea ca Bloodborne un grad de dificultate crescut, in NG+. Si sa mai existe si conditii de genul Bloodborne unde trebuia sa bati vreo 2 bossi minim pana sa ajungi la DLC.

    And so I wait...

    ---------- Post added 21-09-2016 at 16:48 ----------

    Observ ca lumea nu prea a fost interesata de jocul asta. Discutiile mi s-au parut mult mai intense si de mai lunga durata la Bloodborne.

    In ideea asta, eu nefiind un veteran al seriei, vreau sa spun ca mi-a placut mai mult Bloodborne. Mi-au placut mai mult atmosfera si povestea. Am ajuns la BB pe la NG+11. la DS3 va fi o surpriza daca ajung sa joc si sa termin NG+

    Desi DS3 pare un joc mai dens, si are NPC questlines mai lungi si complexe.

    Tot comparativ, si asta venind (inca o data) de la un profan in materie, bossii din DS3 mi s-au parut overall mai usor de batut decat cei din BB. Acum nu stiu daca asta vine din faptul ca jucasem BB de atatea ori inaintea lui DS3, si pentru ca ajunsesem sa ma lupt cu bossi din NG+4,5,6,7 etc care sunt pentru mine crunti. In acelasi timp mi s-au parut mobsii mai rai decat cei din BB.

    Poate mi s-au parut bossi mai usor de invins si pentru ca am putut face summon inca din NG la NPCs, si m-am cam folosit de avantajul asta. De altfel in BB n-am facut nici summon pentru alti jucatori pana prin NG+5 sau 6.

    Ar trebui sa-mi fie rusine?

  9. #489 SP
    Member Mishy's Avatar
    Gameplay din DLC


  10. #490 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Omfg, them reveals.
    Dacă cel puțin 2 din personaje sunt cine cred eu, o sa fie foarte interesantă povestea.

  11. #491 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Tipa de la final nu e Priscilla din DS1?

  12. #492 SP
    Member Mishy's Avatar
    ^Eu cred ca e Velka

    ---------- Post added 23-09-2016 at 10:17 ----------

    Putin dezamagit, din ce am vazut intr-un interviu cu Miyazaki, cele 2 DLC-uri combinate vor fi cat Artorias of the Abyss din DS1.

  13. #493 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar

    Dark Souls III

    Părea sa fie Sif si Priscila, de asemenea au câteva hint-uri interesante.
    Probabil vor sa lege câteva elemente de story care nu erau destul de clarificate.

  14. #494 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Tipul asta are cam cele mai tari clip-uri bazate pe lore. Analiza pe trailer:

  15. #495 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    E nevoie si de analize de genul asta:


  16. #496 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Dupa umila mea parere, nici DS3 si nici BB nu se ridica la nivelul primului joc, chiar si asa cu defectele lui. Da, arata mai bine, se misca mai bine dar cu toate astea e mai neinspirat, lucru de care sunt vinovate majoritatea jocurilor care apar in ultima vreme.

  17. #497 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    week b8 m8

  18. #498 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by BizZare View Post
    week b8 m8
    ah, daca nu slavesc jocul ca pe a 2-a venire a lu Maria Theresa, automat e troll post sau flamebait?

    dude, e o opinie, care fie vorba intre noi, e mult mai articulata ca a ta.

  19. #499 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Ds3 ai putea spune ca este un pic neinspirat din simplul motiv ca este o continuare(oarecum).
    Insa cu Bloodborne pur si simplu au reinventat seria intr-un mod foarte original...nu cred ca este cineva care sa poata spuna: "I saw that coming".

  20. #500 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Reinventat e un cuvant putin cam puternic. E o revizie a gameplay-ului si un alt univers. In loc sa te aperi, tragi cu arma. Nu e ca si cum ai trece de la ico la shadow of the collossus ca diferente de gameplay. Avem asteptari mici de la jocuri daca niste tweak-uri de gameplay sunt percepute asa.

    Poate oi fi avut eu asteptari prea mari de la generatia asta noua, ca pana acum vad numai grafica si liste de tehnicalitati dar nimic sa ma dea pe spate ca gameplay.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 25 of 35 FirstFirst ... 15 23 24 25 26 27 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts